Skocz do zawartości

Predator Cinematic Universe


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie mógłbym wymieniac wiele zalet tego filmu, i  elementów które by spowodowały że by był naprawdę 2/10.

- była zona głównego bohatera - krzyczaca biedna ofiara zamiast twardej babki  z żartami

- gówna pani  doktor latajaca w szpilkach o potrzebująca pomocy, czekajaca na koniec seansu by pocałować bohatera na tle wzruszajacej muzyki

- czuła relacja ojca z synem z wydłuzonymi scenami "kocham cie synku, jestes idealny" - należy zauwazyc ze tego nie było

- pozostawienie wiekszosci  ekipy przy zyciu

- trzymanie pokazania predatora na koniec filmu zamiast w tej konwencji lecieć z akcją od początku

a mamy:

- tekst gettodachoppa jest wrzucony między inne sceny, nie ma zoomu kamery, 5 sekund ciszy i tadaaaa - nawiązanie do predatora

- olivia muun spadajaca na ziemie zamiast  w ramiona

- ok umowa jest taka, kto zatrzeli psa ma przeyebane xD

- "-raczej mysliwy a nie drapieznik...

- ha, dzięki, mówiłam, mówiłam!"

- głowna Pani  doktor która da sie lubić

- rozwiniecie uniwersum predatora, poza takimi zartami jak predator killer, film nie robi żadnych herezji, wątek z mieszaniem DNA bardzo spoko,

- itd.

 

Poważnie trzeba mieć złą wolę by nie przyjąc tego filmu choc trochę pozytywnie,  gdy od poczatku prawie mówi widzowi jaki chce być. Tu nie ma miejsca na 45 minut chodzenia w dzungli, tu mamy murzyna który wlatuje z miętowkami helikopterem i  wie kto skad i  dlaczego.

 

predator 2 > predator 1 > the predator > predators > reszta gówna

Edytowane przez milan
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie wierzę, rozumiem konwencje, ale nawet oceniając  pobłażliwym okiem to jest nagorszy film(oglądałem na raty) z predatorem ever.

Zrobili sobie z niego bekę( niestety niezbyt wysokich lotów), no jak nie masz szacunku do tego zacnego ufoka to nie jest dobrze. Ten film kojarzy mnie się z gifem, gdzie obcy tańczy krakowiaka, tylko w wydluzonej wersji.

Predo reksio, gadający predator uzywajacy translatora, gore niby jest, ale przez konwencje nie robi wrazenia,  pseudo żarty o twojej starej.

Dla mnie to ten sam mierny poziom, co ostatni Alien, może trochę lepiej, bo tam wszystko było na serio, a  predator z 2018 chce, żeby mu wszystko wybaczyć mowiac " Ja tylko żartowałem".

Odnośnik do komentarza

ku.rwa mi tez sie podobalo.

 

tzn, porownywanie tego filmu do oryginalnego predatora jest krzywdzace, troche jak armia ciemnosci i dziecko rosemary. mysle, ze tutaj kluczowe jest nastawienie. oryginalnego predatora uwielbiam, to zdecydowanie moje top 5 (oficjalnie top 1) i po prostu nie podchodzilem do tego jak do remake czy reboota. po prostu, nie wiem, "doghouse" tyle, ze z predatorami.

 

jest glupio, czesto bez sensu, ale niech mnie szlag trafi jesli

a) nie smialem sie

b) zle sie bawilem

 

wlasciwie to, uwaga!, zgadzam sie ze wszystkim co napisal @milan. w sumie sto razy bardziej wole predatora w takiej konwencji niz te wszystkie dotychczasowe sequele pseudopowazne, w tym obrzydliwe "predators" czy obie czesci AVP. zrobili akcyjniaka z predatorem, toną fanserwisu i ewidentnie mieli przy tym sporo beki.

 

to wciaz oczywiscie nie jest jakis wyjatkowo dobry film, jest w wielu miejscach po prostu slaby, ale potem ogladalem venoma i predator przy tym to wypas.

 

o, mam niezle porownanie, "starship troopers". moze to nie do konca to samo, ale dla mnie te filmy sa "złe" w podobnym sensie.

 

jeden wiekszy minus:

 

na koncu w tej trumnie, jak mowia, ze jest tam "predator killer", ku.rwa bylem pewien, ze bedzie jakis wychodowany przez predatorow ARNOLD SCHWARZENEGGER, a tu du.pa

Edytowane przez Ölschmitz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też oczekiwałem Arnolda, no  ale to co było, to przynajmniej uradowało 10 latka we mnie xD

starship troopers bardzo dobre porównanie.

Jak słsyze skomlenie na temat popsucia marki xD mysle ze ona zostałapopsuta już dawno, ten film probuje zaaplikować chemioterapię, pacjent już nie jest taki sam ale zyje.

Mysle ze najwieksi krytycy nie uchwycili konwencji.

Odnośnik do komentarza

teraz mysle, ze ten film to najlepsze co na tym etapie moglo spotkac marke predator.

 

zreszta umowmy sie, pierwszy film to tez klasyczny schwarzenegger. niby gore, niby sporo trupów, ale jednoczesnie "knock knock", "stick around", "bad idea" i "ugly motherfucker". dopiero avp zrobilo z tego "powazny" film o techno-łowcach ("thank you!" :D) z kosmosu.

 

to, ze predator 87 zagrał dobrze to po prostu fakt, ze wiele rzeczy tam wypaliło niespodziewanie dobrze. jest spoko muza, swietny design potwora, znakomicie obsadzeni kulturysci i mimo wszystko do dzisiaj unikatowy setting w postaci dzungli. to obiektywnie patrzac film akcji z przymruzeniem oka, jak zabojcza bron tylko z potworem z kosmosu.

Odnośnik do komentarza

Mnie się również podobało. Tak jak pisze Milan, bawiłem się momentami wybornie. Właściwie mógłbym wszystkie te zalety od niego wypisać jako swoje odczucia. Do tego sporo fajnego gore oraz Punisher strzelający tourette'm :pawel:

Olivia Munn, cytując znajomego "mogłaby mi na twarz siadać o każdej porze dnia".

Bardzo fajny buddy movie w świecie Predatora. 

 

7/10

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no nie kumam jak komuś mogło sie to podobać. Ten film jest totalnie z(pipi)any i nie ma się co czarować. Nie nastawiałem się na drugie Interstellar czy iny sf mądry film ale nie róbmy (pipi)a z widza debila. Well ... o gustach się nie dyskutuje. 

Edit - nie wiem czy już pisałem że tzyztki Olivii mogły uratować film? No mogły. 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, mozi napisał:

Nie no nie kumam jak komuś mogło sie to podobać. Ten film jest totalnie z(pipi)any i nie ma się co czarować. Nie nastawiałem się na drugie Interstellar czy iny sf mądry film ale nie róbmy (pipi)a z widza debila. Well ... o gustach się nie dyskutuje. 

Edit - nie wiem czy już pisałem że tzyztki Olivii mogły uratować film? No mogły. 

to jest własnie niemądrośc widza,  dostaje komedie, a pisze ze nie spodziewał  się interstellara.

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, milan napisał:

to jest własnie niemądrośc widza,  dostaje komedie, a pisze ze nie spodziewał  się interstellara.

 

Nie wal w (pipi)a i czytaj:

Nie nastawiałem się na drugie Interstellar czy iny sf mądry film

Komedie? No tak napisz ze nie rozumiem konwencji ale ten film jest po prostu (pipi)owy. I tyle. Dla mnie. Nie lubię takich komedii. 

Jakoś 1 i 2 były dobre to nieeee zróbmy komedie. Po kiego ch się pytam? To teraz zróbmy komedie egzorcysta.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Myślę że trzeba docenić chociaż to że byłem gotowy zyechac ten film na dwie kartki a4, a napisałem jak jest naprawdę.

Zresztą mam oszlmitza po  swojej  stronie, jak on pisze ze film był spoko, to tak jest. Fan jedynki i fan dwójki, oboje nienaiwdzimy pozostałych, razem z Pianistą, my po prostu znamy jedyną prawdę ziom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...