Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są najlepsze androidowe strony/community, z polskich znam android.com.pl

 

Ja za to od ponad pół roku prawie w ogóle tam nie bywam. Jeszcze ponad rok temu, jak zaczynałem przygodę z Androidami to było to jedno z fajnieszych miejsc w Internecie, ale teraz... cóż, tak to jest, jak jako moderatorów bierze się ludzi o średnim wieku 14 lat z łapanki, a sam główny administrator portalu jeszcze niedawno miał mleko pod nosem. I nie mówię tutaj, że młodzi = gorsi (bo byłby to auto-diss), ale niestety oni w ogóle nie starają się zwalczać stereotypów. Dodajmy do tego zalew n00bów-leni i mamy przepis na tragedię.

 

Najlepsze zagraniczne community? Jak to jakie, XDA-Developers! Portal-matka wszystkich stron o modowaniu telefonów. Tam jest wszystko, a 90% rzeczy z forum acpl bierze się właśnie z XDA (te pozostałe 10% to nasza całkiem niezła scena developerska, co szczególnie widać na słabszych urządzeniach, gdzie prawie każdy low-end ma swojego wybitnego przedstawiciela naszej narodowości, na którego patrzy cały świat).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Sig, ja mam Xperie Neo V, jeśli chcesz opinię to skrobnę coś. Generalnie jak dla mnie to świetny telefon, oczywiście ma swoje "za uszami" tzn. kiepska jakość wykonania obudowy- 100% plastik który w rękach potrafi dać o sobie dźwiękowo znać(trzeszczy delikatnie), ale tragedii nie ma, aparat fotograficzny jest taki sobie-duże "szumy" obrazu i mała liczba odwzorowanych detali, ale tu znów- jeśli nie wymagasz żeby telefon robił konkurencyjne zdjęcia do kompaktowych aparatów fotograficznych to płakać nie będziesz.

Zalety, jest ich dużo :P Z ważniejszych- genialny wyświetlacz 3,7 cala, szybki procesor skutkujący tym, że telefon absolutnie nigdy nie zwalnia, nie zacina-wszystko dzieję się płynnie, bateria przy umiarkowanym użytkowaniu dobija nawet do 3 dni pracy, bardzo dobra jakość rozmów jak i dźwięku przez słuchawki bo wbudowany głośniczek trochę charczy. Aaa no i z grami też daje radę- GTAIII z marketu działa płynnie- niestety jest już teraz jest zablokowane dla tego telefonu.

 

Jak masz jakieś pytania jeszcze to wal śmiało- odpowiem w miarę możliwości ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze myślę, to undervolt na Androidzie jest możliwy tylko przez modyfikację kernela, nie da się ot, tak byle aplikacją zmieniać woltażu. Ma sens, bo daje to w pewnym stopniu zabezpieczenie przed szkodliwymi aplikacjami, które za pomocą dziury w systemie mogłyby nam spalić procesor.

 

Na HD2 np. były ROMy, które pozwalały za pomocą edytowalnego skryptu ustalać napięcie dla każdej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O jak milo @pawel3569, skoro masz Neo ktora sobie wczoraj zakupilem to takie pytanie - bawiles sie juz w Custom ROMy czy Cie to nie interesuje. Jak tak, to jakies konkretne polecasz? Jak nie to... to cholera, zacznij sie interesowac xD Po co komu Android na oficjalnym sofcie, gdzie polowa rzeczy przestaje dzialac jak trzeba po pol roku od wydania telefonu.

Odnośnik do komentarza

mam pytanie potrzebny jest program anty virusowy ? przegladajac market natrafilem na kaspersky i chyba norton,

 

istnieje jakies realne zagrozenie czy to tylko tak dla "picu" jest ?

Istnieje. Są wirusy które wysyłają bardzo drogie sms z twojego telefonu itd. Jakiś anty virus niestety powoli staje się koniecznością.

Nie strasz ludzi, antywirus zarowno na iOS, jak i na androidzie poki co jest zbyteczny, zwlaszcza jak sciagasz aplikacje po prostu z marketow.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, ale były to chińskie, nikomu nie znane programiki. Kupując topowe, znane aplikacje jest się w 100% bezpiecznym. Na Androidzie trzeba się starać, by złapać wirusa, bo choć jest to możliwe, to bardzo, bardzo mało prawdopodobne.

 

O wiele bardziej szkodliwe są te wszystkie programy antywirusowe (których notabene jest więcej, niż samych szkodników) - same są jak trojany instalowane na nasze życzenie, bo szpiegują wszystko, co się da.

Odnośnik do komentarza

Jak usunac z androida swoje dane karty kredytowej ? Dzis rejestrowalem karte ale cos nie wyszlo i pomimo wyboru kupna, poszarzone mam pole "akceptuj umowe i kup" (czy jakos tak) mimo iz umowa jest potwierdzona a czasami nawet sie nie pojawia wiec pomyslalem zeby sprobowac ponownie, ale najpierw musze usunac dane ktore mam zamiar wprowadzic powtornie. (telefon Xperia play)

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

zaloguj się do google wallet i tam sobie sprawdź co jest nie tak.

 

Rejestrowalem karte bezposrednio na androidzie, te dane przeniosly sie do google wallet ? Pragne tez nadmienic ze dzis dopiero nabylem xperie play i jest to moj pierwszy smartfon wiec nie pogardzilbym informacja gdzie jest ten google wallet (konto google mam juz oczywiscie tez na fonie).

Odnośnik do komentarza

Tak, te dane dodały Ci się automatycznie do konta google, które masz ustawione jako podstawowe w telefonie. Inaczej byś zakupów w markecie nie mógł robić. Zapytaj google o google wallet po prostu to Cię przeniesie w odpowiednie miejsce.

W ogóle według mnie wygodniej się robi zakupy i obsługuje swoje konto z poziomu komputera, jak klikniesz "kup" albo "zainstaluj" na kompie i jesteś zalogowany, to w sekundę zaczyna Ci wysyłać to co wybrałeś wprost na fona.

Odnośnik do komentarza

O jak milo @pawel3569, skoro masz Neo ktora sobie wczoraj zakupilem to takie pytanie - bawiles sie juz w Custom ROMy czy Cie to nie interesuje. Jak tak, to jakies konkretne polecasz? Jak nie to... to cholera, zacznij sie interesowac xD Po co komu Android na oficjalnym sofcie, gdzie polowa rzeczy przestaje dzialac jak trzeba po pol roku od wydania telefonu.

No nie interesuje mnie to ;p ale kto wie- może kiedyś? :)

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo noobowskie pytanie.

 

Wiem, że głównie aplikacje pobiera się z marketu, wtedy mamy amtualizacje i tak dalej. Ale co jeśli jest to program będący spoza marketu (np emulatory, te wszystkie snesoidy) czy działa to wtedy normalnie, czy sie samo aktualizuje (wiem że sie instaluje file managaerem), czy trzeba mieć roota? A co z grami "piraconymi", czy jest jakieś zabiezpiecznie, czy wystarczy wrzucic na karte jak na symbianie?

Edytowane przez Mikes
Odnośnik do komentarza

To wszystko zależy, skąd pobierasz aplikacje. Jeśli instalujesz je za pomocą jakiegoś alternatywnego Marketu jak Amazon AppStore lub SlideME Marketplace (swoją drogą polecam, są tam udostępnione ZA DARMO wszystkie emulatory które swego czasu Google zdjęło z Marketu, są świetne: https://slideme.org/user/yongzh; jest tam m. in. emu GBC, GBA, SNESa) i ta aplikacja sprawdza dostępność aktualizacji, to dostaniesz powiadomienie o takowej. Jak to jest z automatycznymi aktualizacjami - nie wiem, nie korzystam.

 

Jeśli zaś instalujesz aplikację z pliku .apk rezydującego na karcie pamięci, to dopóki aplikacja sama nie sprawdza, czy nie jest dostępna aktualizacja (robi tak np. Astro, którego swoją drogą nie polecam), to nie będziesz powiadamiany o aktualizacji. Zupełnie jak na PC - gry instalowane za pomocą Steam będziesz miał zawsze aktualne, a z instalki z dysku możesz zainstalować jakąś starą wersję i dopóki gra się nie upomni o update, to zostaniesz na nieaktualnej wersji.

 

Instalacja aplikacji spoza Marketu to jedna z większych zalet Androida - dzięki temu nie jesteś ograniczony do Marketu i możesz sobie zainstalować także aplikacje, które tam nie są dostępne z różnych powodów (albo nawet alternatywne i konkurencyjne Markety). Po prostu ściągasz plik (np. Counter-Strike Portable z xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1447157), wrzucasz na kartę i próbujesz otworzyć jakimś menedżerem plików go - otworzy się instalator z pytaniem, czy na pewno zainstalować apkę. Pytasz, czy trzeba do tego roota - nie, nie trzeba. Root jest potrzebny do dużo bardziej zaawansowanych operacji :). Wszystko, co musisz zrobić to wejść w Ustawienia -> Aplikacje i zaznaczyć "Nieznane źródła" (trzeba przeczytać ostrzeżenie, że instalujesz apki na własną odpowiedzialność). Android to naprawdę otwarty system :).

Odnośnik do komentarza

ja mam pytanie z innej beczki , mam w posiadaniu HTC desire Z i S, oba niby mają mozliwosc viedorozmowy (w S jest z prozdu kamerka , w Z jakos niezbyt ją widac i nie da sie przełaczać na nią w trybie aparatu, ale niby jest)

 

ale za to w opcjach dzownienia nigdzie nie widze video rozmowy, a nawet mojs stary SE k610 miał to poprostu w kontaktach do wyboru.

czy android wymaga jakiegos specjalnego programu czy jak to jest rozwiązane?

a moze t-mobile mi blokuje tą opcje?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...