Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystam bezpośrednio z tego serwisu, jeszcze nie widziałem u nich plotek ;P http://www.gsmarena....y-news-3407.php

 

Według mnie flash tak łatwo nie umrze, nie sądzę, żeby html5 go wyparł. Youtube owszem zapowiedziało przestawić się na html5, ale tylko dlatego że to produkt google i być może to krok w stronę uniezależnienia od adobe, ale masa pozostałych witryn może mieć z tym problem. Ponoć cały ten html5 to wnosi sporo zamieszania, czytałem komentarze, że jest pozbawiony wielu funkcji flasha. Zresztą adobe już nie raz próbowano zastąpić np. MS z tym swoim niewydarzonym quicksilverem czy jak temu tam. Żadne z substytutów nie był na tyle dobry, żeby wyeliminować flasha i ja sceptycznie podchodzę do słów: "flash w końcu umrze, niebawem".

Bo umrze. Adobe zapowiedziało brak wsparcia moblinego Flasha w przenosnych systemach operacyjnych jak Android i iOS. Te aktualne dalej go beda mialy, ale nowsze juz nie.

 

HTML5 wyprze Flasha z tego wzgledu, ze to krok w kierunku oszczednosci pamieci i baterii urzadzen.

Odnośnik do komentarza

no za korzystanie z samego gps'a nigdy nie ma żadnych dodatkowych opłat. tylko musisz mieć program i mapy wgrane.

 

chyba że masz włączone internety i a-gps jest, wtedy cośtam pobiera. ale niewiele.

 

co do klawiatury, to jak nie używasz tego ciągnięcia palcem - a raczej nie używasz, skoro chcesz pisać bez polskich znaków - to o wiele lepsza będzie https://market.android.com/details?id=com.jb.gokeyboard&hl=pl

 

albo HTC IME mod, też daje radę.

Edytowane przez LegionPolski
Odnośnik do komentarza

Swype.

Czy to obojętne którą wersje ściągnę, żeby mi te ogonki kasowało i długość smsa się wydłużyła?

 

Korzysta ktoś z czegoś takiego jak Juice Defender?

 

 

Nie, napisałem Ci u góry co będzie lepsze jeśli chodzi o pisanie "na cebulaka" bez polskich znaków.

 

 

@JJ

 

Tak jak Manor napisał, nic lepszego niż MX nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza

No to widzę tutaj sprzeczność - chcesz pisać ze słownikiem, a z drugiej strony nie ma być polskich znaków? Podałem Ci najwygodniejszą klawiaturę, bo byłem pewien, że chcesz pisać tak jak na normalnej klawiaturze - a GO Keyboard albo HTC IME Mod sprawdzają się w tym świetnie - słownika bez polskich znaków chyba nie znajdziesz, bo sam kiedyś chciałem takie coś mieć, jednak nigdzie nie było, więc musiałem zacząć pisać bez podpowiedzi słownikowych.

Odnośnik do komentarza

Gingerbread keyboard, poszukaj na xda-developers, słownik miał możliwość wstawiania polskich wyrazów bez polskich znaków, trzeba było w opcjach pogrzebać, tak samo swype, aczkolwiek nie pamiętam już posiadanej przeze mnie wersji, była wgotowana w rom...

 

Googlofona już nie posiadam, stąd tak mizerne informacje...

 

Znalazłem:

http://forum.android.com.pl/f34/swype-ciekawa-klawiatura-6032/

masz też zmodyfikowana wersje z wycinaniem ogonków.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

No to wiedzę, że to Ty najwyraźniej nie pojąłeś pytania. Chcę klawiaturę, która ma polski słownik, ale w czasie pisania albo przed wysłaniem wycina polskie znaki, żeby sms był lżejszy.

 

No pojąłem, bo napisałem:

 

chcesz pisać ze słownikiem, a z drugiej strony nie ma być polskich znaków

 

O to mi chodziło.

I takiej klawiatury to nie znam, bo sam kiedyś szukałem, więc tutaj już nie pomogę - jak znajdziesz to się podziel. ;)

Odnośnik do komentarza

No to wiedzę, że to Ty najwyraźniej nie pojąłeś pytania. Chcę klawiaturę, która ma polski słownik, ale w czasie pisania albo przed wysłaniem wycina polskie znaki, żeby sms był lżejszy. To nie jest jakieś nie wiadomo jakie oczekiwanie od oprogramowania, algorytm na dwie linijki kodu pewnie. Próbowałem też GO SMS Pro jako zamiennika programu do smsów, bo on podobno ma taką funkcje, ale zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i nadal mam ten limit 70 znaków, więc zaczynam się trochę wq.rwiać.

 

No, to jak jest z tym Swype, na forum androida czytałem coś, że tylko starsza wersja ma taką opcje, a nowa nie, ale chciałbym usłyszeć z pierwszej ręki od kogoś kto tego używa.

 

Pytam uparcie, bo nie mam ochoty instalować po kolei każdej klawiatury z wyszukiwarki i siedzieć pół godziny w opcjach żeby zobaczyć czy da się to ustawić. Przecież nie wierzę, że jestem pierwszą osobą, która chce mieć taki słownik i brak limitu.

 

Swype nigdy nie miało takiej funkcji, to są bzdury. Jedyne co, to zdolni hakierzy dodawali moda do oryginalnego Swype, co w oryginalnej aplikacji (w innej już nie!) podmieniał ogonki na zwykłe litery. Musisz znaleźć zmodowaną wersję (o co teraz chyba trudno, bo działają już tylko nowe bety których chyba nie da się zmodować). HTC IME mod jeszcze posiada opcję zamiany ogonków na ustalone przez nas znaki, oprócz tego chyba nic innego nie będzie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Już jakiś czas temu się tym bawiłem, ale powinno się dać. Jakoś można ustawić, by task na wyjściu przywracał stan wyjściowy, nawet jeśli nie różni się niczym od obecnego. I tak, ten w komentarzach to właśnie ja.

 

Jeśli chodzi o te SMSy - jest jeszcze druga droga, którą częściowo już sam odkryłeś :). Aplikacja od SMSów może sama podmieniać polskie znaki niezależnie od używanej klawiatury. Nie wiem, jak to wygląda na oryginalnym sofcie od SE, ale możesz zawsze zaopatrzyć się aplikację od 3rd party developera, taką jak Go SMS Pro i w niej korzystać z tej jakże przydatnej funkcji.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

skoro gadacie o smsach to ja mam inne pytanie

po aktualizacji jakis czas temu smsy zyskały "podkreślacz błędów" taki jak w firefoxie, problem jest taki że jest ustawiony angielski język wiec jak pisze po polsku to podkresla kazde słowo , czy da sie to jakos zmienic?

język w calej komorce mam po polsku, w smsach mam 2 języki wybrane, polski i angielski (polski jest jako drugi, tego angielskiego chyba nie moge zmienić)

Odnośnik do komentarza

skoro gadacie o smsach to ja mam inne pytanie

po aktualizacji jakis czas temu smsy zyskały "podkreślacz błędów" taki jak w firefoxie, problem jest taki że jest ustawiony angielski język wiec jak pisze po polsku to podkresla kazde słowo , czy da sie to jakos zmienic?

język w calej komorce mam po polsku, w smsach mam 2 języki wybrane, polski i angielski (polski jest jako drugi, tego angielskiego chyba nie moge zmienić)

 

 

Nawet nam nie powiedziałeś po aktualizacji czego (softu? wbudowanej aplikacji do sms?) ani jakiego masz Androida.

 

Uniwersalnie zatem powiem, że rozwiązaniem będzie GO Sms EX. ;]

Odnośnik do komentarza

A po ile chodzą zwykle przecenione dzisiaj aplikacje? Marzy mi się jakiś pakiet biurowy w promocyjnej cenie ;) Niemniej jednak pierwszy zakup dokonany - Endomondo Sports Tracker Pro.

 

@Grigori poradziłeś sobie z problemem polskich znaków w smsach? Mój brat ma od wczoraj SE X8 i nie dosc, ze szuka klawiatury z polskim slownikiem (ale bez pl znaków), to jeszcze chce, żeby w orientacji pionowej klawiatura była alfanumeryczna. Go Keyboard daje mu klawiaturę alfanumeryczną, ale niestety daje też polski słownik z polskimi znakami :/

Edytowane przez Soq
Odnośnik do komentarza

Jak updateowałem swojego LGka to w update'rze była info, że gdyby coś się sypło (zabrakło prądu, telefon się odłączył czy cokolwiek) to od razu jest narzędzie do odzyskiwania starego oprogramowania. Swoją drogą dziwne, że updateowało u Ciebie na bieżąco pobierając pliki, bo u mnie najpierw je pobrało potem aktualizowało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...