Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadłem się na to MIUI i musze przyznać, że całkiem fajne. Jedyne co mnie dziwi to prędkość działania - wiadomym, że nie będzie tak szybki jak ASOP ale w niektórych przypadkach nawet LeeDroid z wyłączonym SenseUI chodził szybciej. Nie chodzi tutaj o to, że muli ale dale się wyczuć pewne zwolnienia i niekiedy zastanawia się o ułamek sekundy za długo.

Jak narazie wszystko na plus, wszystko prócz nowego marketu, który na Desire chodzi tragicznie. Przyzwyczaiłem się do poprzedniej wersji i ta mi całkowicie nie leży. Może i jest bardziej przejrzysta ale coś mi się wydaje, że Google specjalnie zrobiło bardziej wymagajcy market aby ludzie robili przesiadkę ze starszych telefonów (bo powiedzmy sobie szczerze - jesli ktoś nie używa telefonu do gierek to nie odczuje różnicy pomiędzy topowym modelem a jakąś roczną używką za procent ceny tego pierwszego).

Odnośnik do komentarza

Nie zrozumiałeś. Mogę je spokojnie odpalic,lecz nie mam do nich szybkiego dostepu przez zakadke ,,Filmy" w glownym menu, tylko muszę wchodzić do ,, Moje pliki" (tak to się nazywa) i tam je odszukać.

To samo się dzieje kiedy mam filmy na karcie pamięci.

 

To Ty nie zrozumiałeś.

 

"zaimportuje Ci wszystkie pliki z filmami na karcie." = otwierasz program i masz tam wszystkie filmy z karty.

 

"Zakładka filmy" to nie jest najlepsze narzędzie i w tym momencie nie wiadomo jak Ci pomóc, bo na różnych ROMach są chyba różnie rozwiązane wbudowane aplikacje do filmów. Dlatego też poleciłem jakiś program do odtwarzania - zamiast wchodzić w "filmy" wejdziesz w program, gdzie dostęp będzie tam samo szybki jak z szybkiego dostępu w "zakładce filmy".

Edytowane przez LegionPolski
Odnośnik do komentarza

OCB? Mam Samsunga Galaxy Ace i po pobraniu jednego pliku z Marketu, muszę wyłączać WiFi i czyścić pamięć RAM, żeby pobrać kolejny. Przy próbie pobrania wyświetla się "Błąd pobierania. Brak wolnej pamięci urządzenia" mimo tego, że jest jej jeszcze sporo.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś miałem podobny problem, co prawda nie w orange free ale myślę, że u w twoim przypadku może to wyglądać podobnie. Sprawa wyglądała tak, że nie ważne ile zużyłem to kasowali mnie za 150mb bo nie było możliwości "wykupienia" mniejszej ilości transferu. Sprawdź dokładnie cennik, jak masz naliczanie co 10-15mb, to nie w czym może być problem.

Odnośnik do komentarza

Przyglądnąłem się sprawie troszkę bliżej i okazuje się, że sprawdzając smsem (tak robiłem) system sumuje pakiet na transfer i pieniądze z konta (jeżeli byłyby przeznaczone na internet). Kiedy dzwoniłem lub smsowałem pula MB spadała... Idiotyczne rozwiązanie.

Tak czy inaczej za 3 dni umiarkowanego korzystania nadal schodzi mi ok 60MB - dużo...

Odnośnik do komentarza

Ja mam orange free i nie mam takiego problemu,dziennie poczta,a-gps,net, rss,aktualizacje pogody,aktualizacje włączone dla poszczególnych aplikacji(ale to też są grosze,google maps chyba 6 mb) Zobacz sobie jakie aplikacje masz włączone które korzystają z neta,ewentualnie zainstaluj jakąś aplikacje która sumuje wszystkie odebrane/wysłane dane i pokazuje jaka aplikacja ile pobrała np.Traffic Counter.

Edytowane przez Poscok
Odnośnik do komentarza

Masz wyłączone automatyczne aktualizacje?

Chyba nie. Można to wyłączyć za jednym zamachem dla wszystkich programów? Chyba faktycznie raz zaktualizowały mi się googlemaps. Jeszcze lepiej jakby można było uwarunkować aktualizacje połączeniem wifi. Jest taka możliwość?

Można wyłączyć aktualizacje automatyczne dla wszystkich aplikacji, wejdź w android market, i poszukaj w ustawieniach - powinna być tam taka opcja.

Odnośnik do komentarza

Stałem się posiadaczem pierwszego telefonu z Androidem. Tzn. to jest mój pierwszy tel. z Andkiem. Mam wobec tego kilka pytań do Was. Wybrałem model Samsung Galaxy GIO. Wydaje mi się, że był najlepszy z proponowanych mi modeli czyli Spicy i Xperii X8. Jak na razie trochę nie ogarniam systemu i mam wobec doświadczonych użytkowników kilka pytań.

1. Jak mogę kontrolować zużycie pakietu internetowego ? Jest masa aplikacji, które same łączą się z netem, pobierają pogodę, jakieś newsy itp. Co zrobić żeby to wyłączyć, nie chce żeby czyściło mi karte/abonament w kilka dni. Mam gdzieś te pogodowe szajsy, chcę żeby mi żarło internet tylko wtedy gdy sam o tym decyduje czyli przeglądarka, jakieś mapy albo YT.

2. Jak mogę ustawić żeby łącząc się z siecią po przez Wi-fi nie zżerało mi pieniędzy ? Połączyłem się z siecią domową i mimo, że byłem połączony to straciłem ponad 10 zł ;/ system jest złożony i nie wiem jak to poustawiać dokładnie.

 

Mam nadzieję, że rozumiecie mniej więcej o co mi chodzi :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...