Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się posiadaczem pierwszego telefonu z Androidem. Tzn. to jest mój pierwszy tel. z Andkiem. Mam wobec tego kilka pytań do Was. Wybrałem model Samsung Galaxy GIO. Wydaje mi się, że był najlepszy z proponowanych mi modeli czyli Spicy i Xperii X8. Jak na razie trochę nie ogarniam systemu i mam wobec doświadczonych użytkowników kilka pytań.

1. Jak mogę kontrolować zużycie pakietu internetowego ? Jest masa aplikacji, które same łączą się z netem, pobierają pogodę, jakieś newsy itp. Co zrobić żeby to wyłączyć, nie chce żeby czyściło mi karte/abonament w kilka dni. Mam gdzieś te pogodowe szajsy, chcę żeby mi żarło internet tylko wtedy gdy sam o tym decyduje czyli przeglądarka, jakieś mapy albo YT.

2. Jak mogę ustawić żeby łącząc się z siecią po przez Wi-fi nie zżerało mi pieniędzy ? Połączyłem się z siecią domową i mimo, że byłem połączony to straciłem ponad 10 zł ;/ system jest złożony i nie wiem jak to poustawiać dokładnie.

 

Mam nadzieję, że rozumiecie mniej więcej o co mi chodzi :)

pozdrawiam

 

Z punktem drugim też miałem kiedyś problem Nawet jak wifi używałem to czyściło trochę z karty:

 

rozwiązanie- wejdź w ustawienia, sieci zwykłe i bezprzewodowe, sieci komórkowe i odhacz :włącz przesył danych

 

najlepiej na pulpicie, jak chcesz korzystać z jakiegoś powiedzmy pakietu netowego, wklej widget "zarządzanie energią" i możesz w locie ten przesył danych włączać/wyłączać.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego miałbyś nie zrobić? Jeśli nie rozumiesz instrukcji to czytasz ją do momentu aż wszystko załapiesz a następnie przygotowujesz sobie wszystkie pliki i lecisz krok po kroku.

Czy nie ma znaczenia? Nie wiem, bo nie łamałem zetki ale te telefony mogą dysponować różnymi hbootami i nie dla każdego ta sama metoda zaskakuje.

 

Swoją droga jak patrzę jak teraz się rootuje komórki to aż się uśmiech sam pojawia - kiedyś bez linuksa i sdk nawet nie można było startować :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Swoją droga jak patrzę jak teraz się rootuje komórki to aż się uśmiech sam pojawia - kiedyś bez linuksa i sdk nawet nie można było startować :)

 

goldcard :bad:

Dzisiaj jest one-click root, coś pięknego.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
Swoją droga jak patrzę jak teraz się rootuje komórki to aż się uśmiech sam pojawia - kiedyś bez linuksa i sdk nawet nie można było startować :)

 

goldcard :bad:

Dzisiaj jest one-click root, coś pięknego.

 

 

No, ja też starego Magica 32B ciepło wspominam... dokładnie to co piszesz tworzenie GOLDCARDA, :teehee:

 

 

Co do chłopaków wcześniej - robiłem całą rodzinę Desire oprócz HD (czyli zwykłego, S i Z) - nawet znajomi, którym to robiłem stwierdzali, że root to chwila zabawy bez rozeznania w temacie, także nie ma się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza

Mam okazje HTC Wildfire 2 kupic po dobrej cenie. Mozecie cos powiedziec nt. tego telefonu? Mozna sie nim pobawic jesli chodzi o androida? Dzialaja w miare nowe appsy?

 

moze ktos cos napisac? :>

 

Kumpel ma taki.W sumie całkiem ok i za mały sos. Apki działają.Gry 2d też(nie wiem jak z 3d).Dla mnie największym minusem jest beznadziejny wyświetlacz(dziwne proporcje,kijowa rozdzielczość przez co niezła pixeloza jest ).

Odnośnik do komentarza

root to chwila zabawy bez rozeznania w temacie, także nie ma się czego obawiać.

 

 

 

No to zaczynamy!

 

Zakładam, że masz już zainstalowane sterowniki oraz Android SDK. Włącz w telefonie tryb debugowania (ADB). (Ustawienia -> Aplikacje -> Opracowywanie/Dla programistów -> Debugowanie USB). Komenda adb.exe w najnowszej wersji SDK znajduje się w katalogu platform-tools. Oczywiście żeby z niej skorzystać, musimy najpierw odpalić terminal (Start -> Uruchom -> cmd). Sprawdzamy czy urządzenie jest widoczne:

Kod:E:\android\platform-tools>adb devicesadb server is out of date. killing...* daemon started successfully *List of devices attachedSH0BHRT01349 device

Jak widać, wszystko jest OK. Jeżeli nie widać, sprawdź ustawienia w telefonie oraz poprawność zainstalowanych sterowników.

 

1. Sprawdź wersję softu:
Ustawienia -> Informacje o telefonie

Jeżeli masz wersje 1.34, przejdź do pkt 2. Jeżeli nowszą, czytaj dalej ten punkt.

1.1. Sprawdź INFOCID swojego telefonu. Możesz to zrobić uruchamiając go w trybie bootloadera.

Kod:adb reboot bootloader

Czekamy aż uruchomi się bootloader...

 

Komenda fastboot znajduje się w katalogu utils. Przechodzimy do niego i uruchamiamy:

Kod:fastboot oem boot

Jeżeli INFOCID znajduje się na liście poniżej, możesz przejść dalej.

* HTC__001

* HTC__032

* HTC__E11

* HTC__203

* HTC__Y13

* HTC__102

* HTC__405

* HTC__304

* HTC__A07

* HTC__N34

* HTC__J15

 

Jeżeli nie jest na liście, musisz utworzyć tzw. Gold Card, więcej informacji tutaj:

 

1.2. Pobierz 3 pliki:

(
prawy klawisz -> zapisz element docelowy jako..
) - program ten przyda się do zdobycia tymczasowego roota

- pozwala na oszukanie systemu i zaniżenie wersji rzeczywistego systemu
smile.png

- wszelkie zabawki potrzebne do roota, przydadzą się później.

 

1.3. Żeby Ci było łatwiej, wrzuć psneuter i misc_version do katalogu platform-tools.

Skopiuj je na telefon:

Kod:adb push psneuter /data/local/tmpadb push misc_version /data/local/tmpadb shell chmod 777 /data/local/tmp/psneuteradb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version

I uruchom...

Kod:adb shell /data/local/tmp/psneuteradb shell

Po wykonaniu komendy
adb shell
, jako znak zachęty powinieneś dostać znak zachęty #

Kod:E:\android\platform-tools>adb shell#

1.4. Jeżeli wszystko poszło ok, znak zachęty to #, w przeciwnym wypadku $ - sprawdź czy dokładnie trzymasz się instrukcji.

1.5. Masz uruchomione
adb shell
, wykonaj w nim komendę podmieniającą wersję softu:

Kod:/data/local/tmp/misc_version -s 1.33.405.5exit

1.6. Pobierz PC10IMG.zip -

1.7. Skopiuj pobrany plik do głównego katalogu karty. Pamiętaj,
musi
mieć nazwę PC10IMG.zip, inaczej downgrade się nie powiedzie.

1.8. Ok, zaczynamy proces downgrade systemu.
Pamiętaj o backupie danych!

Kod:adb reboot bootloader

Teraz ekran telefonu powinien
.

 

Używając klawiszy głośności, wybierz funkcję bootloader i naciśnij przycisk power.

 

1.9. Telefon przeskanuje kartę w poszukiwaniu PC10IMG.zip i zapyta o potwierdzenie operacji "upgrade". Pozwól mu na to.

 

1.10. Masz już wersję 1.34
smile.png
Nie zapomnij włączyć debugowania USB.

 

2. Rootowanie i S-OFF

2.1. Jeśli tego nie zrobiłeś w punkcie 1.2., pobierz plik root.zip -

2.2. Skopiuj wszelkie potrzebne pliki na urządzenie:

Kod:adb install AndroidTerm.apkadb push busybox /data/local/tmp/adb push gfree /data/local/tmp/adb push rage /data/local/tmpadb push root /data/local/tmp/adb shell chmod 0755 /data/local/tmp/*adb push su /sdcard/adb push Superuser.apk /sdcard/

2.3. Z poziomu telefonu, uruchom aplikacje
Android Terminal
.

2.4. Uruchom program pozwalający na zdobycie tymczasowego roota:

Kod:/data/local/tmp/rage

2.5. Poczekaj aż zobaczysz komunikat "
Forked #### childs
". Wybierz menu -> Reset terminal. Aplikacja pewnie się teraz zamknie. To nic, uruchom ją ponownie. Znów się wyłączyła? To jeszcze raz.

 

2.6. Teraz znakiem zachęty powinien być #. Jedziemy dalej. Wpisz w terminalu:

Kod:/data/local/tmp/gfree -f

Ta komenda przełącza bootloader w tryb S-OFF (przestaje blokować filesystemy, pozwala na wgranie innych softów itd.) oraz zdejmuje simlocka.

 

2.7. No i praktycznie ostatnia czynność do wykonania, permroot:

Kod:/data/local/tmp/rootsync

2.8. W sumie to wszystko. Zrestartuj telefon i ciesz się pełną funkcjonalnością swojego androida
smile.png
Zainstaluj z marketu "Rom Manager" i wgraj z niego Custom recovery. Uwaga, na liście urządzeń nie pokazuje się Z-etka. Recovery oznaczone jako G2 działa jak należy.

 

2.9. Teraz przy użyciu custom recovery, możesz wgrać do swojego urządzenia praktycznie dowolny soft
smile.png
Przed tą czynnością, warto jest zrobić pełny backup systemu z poziomu recovery.

 

 

no chyba nie
:P

 

 

poradnik z:

 

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

PayPal miał kiedyś być, ale coś im nie idzie implementacja tego. Najłatwiejsza opcja to założenie karty internetowej w BZ WBK - robisz to przez Internet, łatwo i przyjemnie, podpinasz pod Google Checkout i możesz kupować. Doładowujesz to prawie jak kartę do telefonu (z tym, że robisz przelewy ze swojego zwykłego konta), czyli wydasz tyle, ile sam chcesz. Ja osobiście z tego korzystałem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Zmieniłem telefon z wysłużonego Swifta na nowiutkiego Desire Z i mam takie pytanie do osób obeznanych z tematem i HTCkami. Mianowicie, jest jakiś godny uwagi ROM z Sense 3.0/3.5 dla HTC ppozbawionego oficjalnego wsparcia najnowszej wersji Sense? Wiem, że najpopularniejsze mody to chociażby MIUI bądź CM7, ale obydwa nie oferują interfejsu Sense.

Edytowane przez ShtaS
Odnośnik do komentarza

Miałem ostatnio przyjemność rozmawiać z ludźmi z Samsung'a i zadałem im właśnie takie pytanie odnośnie aktualizacji telefonu Galaxy S2 i Tabletu Galaxy Tab 10.1. Odpowiedź, którą otrzymałem trochę mnie zaniepokoiła ponieważ stwierdzili oni, że Samsung ma zamiar oficjalnie wspierać wymienione wyżej urządzenia do wersji 3.9. Po moim zapytaniu o szybkim porzucaniu wspierania aktualnych produktów w przypadku pojawienia się ich nowszej wersji tylko się uśmiechnęli. W związku z tym mój zapał do tabletu Tab 10.1 strasznie osłab mimo teoretycznie lepszych parametrów w porównaniu do Ipad'a 2. Apple jednak nie ma takich szatańskich pomysłów i swoje produkty chyba trochę dłużej wspiera.

Edytowane przez K_J
Odnośnik do komentarza

Wiecie, że Android 4.0 (nazwa kodowa: Ice Cream Sandwich) już jest oficjalnie wydany, prawda :)?

 

IMO ICS jest... dziwny. Mocno inny od poprzednich Androidów. Nie wiem, czy to wpływ iOS, czy może ja się przyzwyczaiłem do tego spartańskiego wyglądu jeszcze z czasów Android 1.5/1.6, ale nie dociera do mnie ten nowy desing.

Odnośnik do komentarza

Programy w 99% kosztują dolara i masz w to wliczony dożywotni update a Ty chcesz kraść? Nie ma czegoś takiego jak kategorie, są tylko różnice wynikające z rozmiarów ekranu ale i tutaj dotyczy to tylko kilku programów (m.in. swype). Zakładaj konto Google Checkout, scalaj z mailem, który podałeś podczas rejestracji telefonu i kupuj appsy, bo w ten sposób przyczyniasz się do rozrostu rynku i pojawiania się coraz ciekawszych rozwiązań.

 

gotowych motywów nie ma (chyba, że te od HTC i te dedykowane odpowiednim powłokom) a używanie takich rzeczy jak launcher pro, adw czy go launcher wiąże się z dodatkowym grzebaniem w opcjach. Tapety zrobisz sobie sam, bo system wykrywa wymiary ekranu i przy każdym wgranym zdjęciu pojawia się odpowiednio zoptymalizowana ramka.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...