Skocz do zawartości

Monster Hunter Portable 3 !


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Mam i gram.Miałem czekać do premiery ang. ale nie mogłem się powstrzymać.Jestem na razie w elder 3gwiazki.Na plus:

- zdecydowanie lepsza grafika, dobrze wykonane i świetnie animowane stwory, wygląd ekwipunku i zróżnicowane,bogate w detale otoczenie

-jak na razie zupełnie nowy bestiarjusz, choć tęsknie za stworami z freedom

-dwa koty i opcja robienia im ekwipunku z kawałków sprzętu to fajny patent

-bardziej dynamiczna i szybsza walka

-świetny orientalny design i klimat

 

Na minus:

-tylko jedna nowa broń, za to wypasiona, od początku gram tylko axem

-jest łatwiej niż we freedom ale w dużej mierze to kwestia doświadczenia wyniesionego z poprzedniej(nich) części, chociaż potwory biorą teraz zdecydowanie mniejszy dmg.

-mało nowych zagrań dla broni, np LS czy GS w ogóle nie zmienione

-cholerna bariera językowa

 

Pit, dzięki za tłumaczenie skilli, jeszcze tylko ekwipunek, materjały i itemy i będzie git, jest już coś w necie ?

Wiadomo kto jakie ma słabości, bo patrząc na statsy zbroi to są to chyba po kolei od góry fire, thunder,ice,water,dragon jak we freedom.

Odnośnik do komentarza

Co to za plugin co tą małą bateryjkę podczas gry pokazuje?

 

Być może postanowili zrobić MH trochę łatwiejszego bo jakiś milion z dziesięciu co kupiło tą grę miało problemy albo coś :). Jest to chyba ewenement na skalę światową, że diabelnie trudna i długa gra sprzedaje się w takich ilościach, stąd też pewnie i były błagania o niższy poziom trudności.

Odnośnik do komentarza

 

-mało nowych zagrań dla broni, np LS czy GS w ogóle nie zmienione

 

 

LS ma dodatkowy atak na koniec z R i nowe kolory paskow (i dash), wiec sporo zmian, a GS w sumie ma malo zmian, zgodze sie, ale trzeba trafic teraz w moment najwiekszego charge'a

 

 

Pit, dzięki za tłumaczenie skilli, jeszcze tylko ekwipunek, materjały i itemy i będzie git, jest już coś w necie ?

 

 

www.mhf3.com

Edytowane przez =PiT=
Odnośnik do komentarza
-mało nowych zagrań dla broni, np LS czy GS w ogóle nie zmienione

masz na mysli względem unite?

LS ma:

- ddoatkowe uniki na boki, tak jak kiedys mozna bylo zakonczyć combo O+/\ takim wymachem z odskokiem do tyłu to teraz mozna tez odkaskiwac na boki (to samo tylko trzxymac kierunek)

- ma nowy dluzszy kombos spirit z R R R R zakonczony silnym wymachem który ładuje nowy pasek ataku , mozna naładowac go 3 razy za kazdym razem zaświecając na broni nową poświate (bialy, zolty, czerw), kazdy poziom zwieksza dmg

 

GS:

tu mniej zmian ale po ataku /\ mozna jeszcze raz nacisnac i wykonac szybki cios bokiem miecza ktory ma własciwosci ogłuszające (KO, jak młoty), w dodatku po tym płaskim ciosie można znowu nacisnac /\ ale tym razem z kierunkiem zeby wukonac nowy ładowany atak , silniejszy niz zwykly ladowany

 

Pit, dzięki za tłumaczenie skilli, jeszcze tylko ekwipunek, materjały i itemy i będzie git, jest już coś w necie ?

ekwipunek to mozna o grafice poznac, ja abrdziej czekam na drzewka broni, co sie z czego robi

a co do materialow to jest tlumaczenie ale jest ich okolo 900 wiec i tak nie ma sensu szukać bo lista jest cholernie dluga :P

 

Co to za plugin co tą małą bateryjkę podczas gry pokazuje?

 

chyba sie nazywa HUG pligin czy cos

o ile pamietam na tablicy psp w jakims poradniku go wyczaiłem

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dokładnie jak napisano wczesniej gra wydaje nam sie latwa tylko dlatego ze gralismy naprawde sporo w poprzednie czesci. Chociaz nie powiem sa moze z 2 moby ( jak narazie ) ktore dały mi w kość. Wydaje mi sie ze MOI zostało zwiekszone. Zabilem juz sporo narug bez skilla evade a 90% jej atakow roluje bez problemu...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Poznasz ekwipunek po grafice ale nie wiesz z czego go zrobić dopóki nie zbierzesz materiałów, można skojarzyć wygląd zbroi i potwora dedukując co morze być nam potrzebne(podobnie bronie) ale pewności nie ma.

Yano, ta zbroja w której latasz od początku gry to ta z zielonym kapturem ? Niezła jest, jak się robi ?

Sprawdziłem dobrze LS i faktycznie rozbudowali dość dobrze rozbudowaną, stawiam obok switch axe.Apropo gra ktoś toporem? Co znaczą te poświaty(miałem czerwoną teraz mam z niebieską)?

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

wszyscy mowią że nawet bez evade da sie o wiele latwiej unikać i tez to zauwayzlem (mimo ze nigdy nie specjalizowalem sie w unikach)

 

napewno spore znaczenie ma to ze gralismy wczesniej sporo ale chyba nawet niezaleznie od tego jest latwiej, w zbroi 35 def zabijam naruge a jaj ciosy zabieraja mi okolo 50-80hp, a tyymczasem w unite to by pewnie zabierały odrazu całość (inna sprawa ze kiedys nie bylo narugi na normalu, ale nawet w proporcjonalnie lepszej zbroi chyba wiecej zabierała

tak samo uragaan, rathlos, wszystko to zabiera mało w takiej zbroi, a pamietam że los zabiera ponad 90hp nawet w niezłej zbroi , teraz tylko kilka ataków w czasie rage zabralo mi prawie cale zycie, a biegam naprawde w marnej zbroi

 

podejzewam ze na high ranku bedzie troche trudniej, ale jak sobie wyobraze ze mam dobrą zbroje to wydaje sie ze w ogole bedzie latwo ;p

 

za to mam wrazenie ze trudniej zrobić sprzęt, to pewnie częsciowo wina krzaków i tego ze nie wiadomo co jest co, ale chyba ogolnie zbroje wymagają wiecej materialow i bardziej roznorodnych (nie tylko z danego potwora)

moze to dlatego ze dzieki kotom można zgarnąć wiecej nagród na kazdym quescie, zwiekszyli troche ilosc wymaganych do produkcji itemow

 

Yano, ta zbroja w której latasz od początku gry to ta z zielonym kapturem ? Niezła jest, jak się robi ?

jedyna jej zalet to to że daje +50hp, wiec ma sie caly czas 150

 

kaptur i korpus robi sie z tych bagiennych zielonych "krów"

pas i rekawice to porpostu chain armor mozna kupic w sklepie za kase (a nie robic z materialow)

buty dowolne bo wymagane skille dają tylko 4 kawałki

 

szykuje sie juz na zbroje z artisanem ale robi sie ją z jhen morgena (tego ogormnego) i agnaktoa, ale bede mogl ją zrobić dopiero na koncu 6* , a tymczasem musze najpierw przejść wlasnie te 6* i nie wiem jaką zbroje zrobic do tego czasu (troche mi sie nie chce robic zbroi tymczasowej ale raczej nie przejde 6* w tej co jestem ;)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ale jaja- zatłukłem Jinouge i pojawiły się...[spoiler!] napisy końcowe(!!!). Co prawda da się dalej grać... Panowie-Eksperci- czym wy biliście Jinouge że szło łatwo? Ja gram Switch axe'm i był to mega-trudne bydle(choć za trzecim podejściem poszło gładko). Co mnie cieszy, to fakt, że poprawili SI potworów- wcześniej(MHFU) był schemat: pierw łowca, potem kot, znowu łowca[...]. Tutaj Jin. jest nieprzewidywalny. I prawda- gra jest łatwiejsza od poprzedniczek. Ja na zbroi z tych małych wyvern bije 5* potwory! W unite to by było nie do pomyślenia.

Odnośnik do komentarza

napisy sa rzeczywiscie zaskakujące, zwykle byly pozniej (chociaz tez dosyc wczesnie np po zrobieniu lunastry)

tak czy siak oczywiscie ze da sie grac, napisy zawsze byly bardzo wczesnie na singlu, ale potem chyba będą drugie po zrobieniu ostatecznego bossa w GH

 

kamienie daja dmg, mozna chyba tylko raz podrasowac broń, i to podrasowanie znika jesli zrobimy z niej nową (rozwiniemy) , potem tą nową znowu mozna dopchać kamieniem (znowu płacąc)

Odnośnik do komentarza

tutaj http://forums.minegarde.com/topic/1607-felyne-skills/

 

 

wlasnie zabilem losa, zostawilem go sobie na koniec 5* ze strachu a okazal sie wzglednie łatwy, mimo masy zmian w zachowaniu to jest latwiejszy niz kiedys, bo nie zabija 1 ciosem ;p

chociaz cham niezłe combosy sadzi, np atak nogami z powietrza a potem 2 firebale pod rząd, ciezko to zablokowac bo staminy nie starcza

 

 

ide zabic wielkieko ogoniastego tyrano-wielbąda-rexa xD bardzo mi sie on podoba, mam andzieje ze walka tez bedzie spoko :D

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Hmm Yano to chyba biegales w jakiejs marnej zbroji w unite skoro Tobie los tyle zadawal ;x Ja uwazam ze nowy los jest bardziej irytujacy jak ten z unite, przez te jego pipi latanie... Teraz to juz moge grac po "staremu" ( Tri ). Zmontowalem sobie full agnaktora do tego lanca z naru i mozna szalec ;3 ( Sharp sword, RA+1 , Guard+1 oraz wygemowany na Speed Sharpa ). Dwa Jheny juz za mna, ostatni ponizej 12 min ^^

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Sharp sword, RA+1 , Guard+1

odpalilem se go na chwile ale w aktualnej zbroi mial bym spore problemy wiec odpuszczam ta zbroje, pofarmie boburebekka , on daje aatak up (nie wiem ile), adrenaline (nie wiem ile) i heavy blow (nie znam tego skilla ale z tego co wyczytalem japonski chyba ułatwia niszczenie częsci ciała wiec spoko)

 

no a potem z jehna zrobie zbrojke z artisanem :D

 

Moje oba koty mają aims small only.Czy to znaczy że nie atakują dużych potworów bo w ferworze walki nie zauważyłem a szkoda mi trenować nowe.Jakie koty brać najlepiej(broń,bomby,charakter) ???

to przypatrz sie kogo atakują, bo mam wrazenie ze duze też ale niechętnie

ja biore żebuy mialy only big, albo chociaz głwonie big

charakter biore z tych bojowych - brave, foolhardy, chyba loyal też jest spoko

 

a co do broni to jak wolisz, ja mam jednego z bombami, jednego meele only (ktory odpcozywa teraz) i trzeciego medyka ktory nie atakuje tylko leczy i gra na flecie (narazie jeszcze nie leczy bo go trenuje dopiero)

docelowo chyba bede miał 2 koty z bombami (zeby móc je brać razem na jakichś twardych wrogow, ale to tylko plany)

 

nie wiem czy warto też 2 z bronią, zeby móc im dawac albo 2 młoty albo 2 miecze w zależnosci czy chce ogluszać czy odcinac ogon (chociaz zapewne w obu wypadkach koty raczej sobie nie proadzą same)

 

zastyanawiam sie jaki 3 skill dac medykowi, nie chce armor fluta, mysalem raczej o pułapkach ale pewnie straznie zadko ich uzywa, hmmmm

Odnośnik do komentarza

Ja miałem kota z shock trapem w unite i robił ją co najmniej raz w trakcie questa, w sumie przydatne ale bywało że nie zauwarzyłem pułapki, oddalałem się w inne miejsce i dupa.Jeżeli chodzi o bomby to zdażało się że zaczynałem long swordem mega masakre oszołomionemu wrogowi i obrywałem bombą...

Sprawdziłem stronę co podałeś i sporo jest tłumaczone ale brakuje zestawienia zbroi z parametrami i skilami no i broni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...