Skocz do zawartości

Sleeping Dogs (True Crime)


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłeś czytać :D? Jak tak to podziel się wrażeniami w odpowiednim temacie :P

 

No rewolucji nie ma co oczekiwać, ta gra bierze po prostu z każdej innej gry po trochu i łączy to w przyjemną całość. Nie ma tu żadnego nowatorskiego elementu lub zapożyczonego i podniesionego na nowym poziom.

 

Fabuła do bólu sztampowa, ot działamy na dwie strony tak, aby żadna z nich nie zakończyła całej zabawy i do tego dochodzi oczywiście czynnik personalny. Klisza goni kliszę, a wszelakie zwroty akcji są przewidywalne(aż jeden do tej pory). Kto grał w Splinter cell DA i oglądał filmy o takiej tematyce, ten nic nowego tu raczej nie znajdzie. Zaznaczam znów, że to dopiero pierwsza połowa, ciągle jest jeszcze szansa na coś ciekawego, więc nie ma co skreślać fabuły. Mimo wszystko osobiście przyjemnie mi się ją śledzi i nie mam ochoty przewijać cutscenek, ale jak ktoś się nastawiał na niesamowitą fabułę to raczej się zawiedzie.

 

Arena jako taka jest... tzn jest dojo, w którym wymieniamy pewien rodzaj znajdziek na nowe techniki oraz możemy poćwiczyć własnie taktykę na każdy rodzaj przeciwnika (tych są 4 jak narazie). W mieście są także porozsiewane misje polegające na tłuczeniu się z kolejnymi falami przeciwników.

 

Bugi są, ale to nic czego nie da się załatwić załadowaniem checkpointa. Raz samochód z misji zrespawnował mi się w miejscu w którym zaparkowałem zwykły, przez co nie dało się do niego wsiąść. Innym razem zaklinowałem się między niskim poddaszem a takim podwyższeniem i nie dało się wyjść. Czyli nie jest aż tak źle i nie przeszkadza to raczej w grze.

Rewolucji nie ma, ale ja rozczarowany nie jestem.

Odnośnik do komentarza

E tam, dla mnie ta gra to była ta sama półka co saints row od pierwszych gameplayów, więc ja dostałem dokładnie to czego oczekiwałem. Klona GTA na "ósemke". Lepsza niż saints row, któremu dałbym 7.

Nie jest nudna ani monotonna, sprawia mnóstwo frajdy... zawiodą się jedynie osoby, które spodziewały się gry na 9/10 i solidnego konkurenta dla GTA

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Osobiście spodziewałem się gry na max 8,5 i z tego co piszesz to właśnie taka gra. Pytałem bo po recenzjach i nie których opiniach wychodziło że to gra na naciągane 7. Drażni mnie ocenianie sandboxów jak SR czy właśnie SD przez pryzmat GTA :unknown:

Jak wypada polonizacja oczywiście jeśli takową posiada twoja wersja ?

Odnośnik do komentarza

Nie posiada :P

 

Dla mnia gra jest bardzo fajna, Saints row 3 mnie znudziło niestety, ale to może być wina tego, że w obie poprzedniczki grałem i 3 raz to samo miasto i gameplay to za dużo.

Lepiej poczekać aż recenzje się posypią, co zapewne nastąpi lada dzień, bo moja opinia to w końcu moja opinia i to, że dla mnie gierka jest na 8, nie znaczy, że taka jest :P

Odnośnik do komentarza

ok, przeszedłem grę, 13 godzin główny wątek, 50% wszystkich misji dostępnych w grze. Podejrzewam że calaka można w 20-30h wyciągnąć, ale pewny nie jestem.

I małe uzupełnienie do mojej opinii:

Gra jest ładna. Tak, miasto ze swoim desingem w połączeniu w oświetleniem wygląda naprawdę świetnie(jak na tę półkę rzecz jasna) Hong Kong duży nie jest, może przesadziłem mówiąc, że rozmiarów VC, bo chyba jednak większy, ale nie duży. Niemniej twórcy postarali się i naprawdę jest to wysoka półka jeśli chodzi o wykonanie, nie raz mówiłem sobie w myślach - 'łał, jak ładnie', niektóre miejscówki naprawdę potrafią zachwycić swoim designem i widokami. Klimat momentami jak na trailerze GTA V, w tej "bogatszej" częsci miasta :D Pierwsze wrażenie było OK, ale najfajniejsze lokacje są w dalszych częściach miast. Duży plus.

 

Fabuła ma jakieś tam twisty i wcale zła nie jest ALE jest okropnie dziurawa. Grając miałem wrażenie, że połowa fabuły gdzieś zwiała, pniemy się po drabinie triady zdecydowanie za szybko i kompletnie niewiarygodnie, wiele wątków potraktowano po macoszemu na szybcika. No i zakończnie to

 

praktycznie deus ex machina. Mega zawód tutaj był, bo oczekiwałem zupełnie czegoś innego. Dlatego za fabułę minus.

 

 

Ogólnie to szkoda, że tak szybko zleciało, bo im dużej grałem, tym bardziej mi się podobało. Miasto jest świetne i chce się do niego wracać, gameplay sie nie nudzi (glowne misje sa calkiem zróżnicowane, chociaż nie oferują nie wiadomo czego).

Brawo dla Square-Enix za zabranie gry pod swoje skrzydła, z FF robią cyrk, ale jako wydawca sprawdzają się świetnie. Mam nadzieje, że gra się sprzeda(tak, wiem), bo naprawdę była to dobra decyzja aby nie wyrzucać jej do kosza i licze na to, że dostaniemy sequel.

A rockstar niech lepiej zacznie myśleć o freerunie w GTA, bo sprawie to mega frajde i jest efektowne, a z euphorią to już w ogóle cuda by się mogły dziać na ekranie)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Mógłbyś napisać dwie kwestie tylko możliwie jak najmniej bez spoilerów. Czy w grze jest do zrobienia "100%" i jeżeli tak, to czy dużo jest do roboty, w sensie czy trzeba się napocić żeby wbić 100%?

 

Druga sprawa, jak osiągnięcia - trudny calak?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Można pływać. Model jazdy słaby, pierwszy kontakt skwitowałem dosłownie "(pipi)a co to ma być", ale szybko się przyzwyczaiłem do niego. Łatwo opanować.

 

Słupek - jest 100%, ale w samych statystkach nie masz wskaźnika % poziomu ukończenia niestety (jest tylko dla fabuły), masz natomiast wypisane ile misji masz wykonane na ile, ile znajdziek na ile, każdy rodzaj dokładnie rozpisany. Do roboty jest dużo, sporo zadań pobocznych + inne atrakcje, których nie będę spoilerować i większość osiągnięć jest za to. I to raczej problemu nie powinno sprawić, bo misje to wiadomo ze polecą szybko i nie są trudne, a ze znajdźkami twórcy trochę ułatwili sprawę, a reszta też raczej nie wydaje się trudna. W grze dostaje się też. nagrody za "osiągnięcia w statystykach" i one mogą sprawić trochę probelmu, bo to już takie typowo skillowe rzeczy, jak jechanie na pełnej (pipi)ie bez stłuczki przez ileś tam sekund (żeby złoto dostać to trzeba troche pojechac), albo ilość zabitych typów bez stracenia energii itp. Generalnie jest acziw za 30 złotych medali, więc troche tego jest, ale jak mówiłem, kompletnie to olałem, więc nawet nie wiem za co jeszcze się to dostaje xD Niemniej z tym może być problem, więc calak raczej bajecznie łatwy nie będzie i tak ze 30h jak dobrze pójdzie bym obstawiał.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.