Skocz do zawartości

Sleeping Dogs (True Crime)


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze gram juz okolo 15 godzin i jestem zachwycony. Wasze wczesniejsze opinie troszke mnie przestraszyly czy warto brac ale teraz nie zaluje decyzji. Grze jednego nie mozna odmowic a mianowicie KLIMATU!. Ta gra zjade jak dla mnie GTA4 i Mafie bez popitki..Zgodze sie ze minusem jest model jazdy ale reszta rekompensuje to. Jest mnostwo rzeczy do zrobienia co chwila jade gdzies na misje poboczna, a to wyscig, a to zdjecie dealerow z ulicy, czasami odpuszczam misje zeby cos porobic. Jeszcze jednym minusem na pewno jest slaby motyw rozwoju postaci (liczylem ze umiejetnosci ktore dostajemy beda lepsze/bardziej efekciarskie).

To co mi sie podoba to glowne misje - z tego co widze to juz jestem blizej konca i troche szkoda bo misje sa swietnie przemyslane, przerywniki maja klimat gangsterki (w przeciwienstwie do takiego GTA4 gdzie imo bylo czasami za duzo humoru vide misje Mannego etc.).

Jak kto lubi filmy z np. Jackie Chanem to bedzie imo wniebowziety. Balem sie wlanie ze te motywy w stylu wybuchajacych aut na autostradzie po paru strzalach, czy mordobicie beda mnie w(pipi)i*ac ale o dziwo to wszystko jakos tam pasuje. Spadam cisnac dalej a wieczorem trza jakis film w tych klimatach pocisnac!

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla kogoś kto lubi azjatyckie klimaty gra w 100% przypadnie do gustu. Hong Kong widoczny w grze jest odzwierciedlony bardzo dobrze z tym że jest to tylko jedna z jego wysp, samo miasto w rzeczywistości jest oczywiście znacznie większe. Stacje radiowe bardzo udane jest ich sporo i jest w czym wybierać. Graficznie nie jest to żaden szał no ale nie wymagajmy cudów od 7 letnich maszynek, swoją drogą chciałym zobaczyć jak by im to wyszło na next genach :) Mocne 8+ jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Pewnie sie naraze ale co tam, napisze to i uj.

 

System walki po pelnym odlbokowaniu oraz nauczeniu sie wszystkich sztuczek dodatkowych (lamanie kregoslupa o barierki, wykopy po odbiciu od sciany, rzuty o sciane, wkladanie do bagaznika iiiiittttdddd...) lyka ten z Arkham City na sniadanie bez popitki, a oba Batmany ogralem dosyc konkretnie (w AA platyna). Czuc moc, jest brutalny i bardzo plynny. Dla mnie jest o wiele bardziej satysfakcjonujacy.

 

Sama zas gra to swietnie zainwestowane pieniadze. Moze nie jest najdluzsza jak na sandboxa, ale jest co robic w tym swiecie i fabula wciaga, do tego unikatowy klimat i mam gre ktora detronizuje w moim prywatnym rankingu GTA IV. Jedyny minus to model jazdy, pelen arcade, ale i tak jest lepiej niz w Saints Row czy Just Cause 2 i do mojego ulubionego mu niestety daleko (Mafia 2).

 

Mam spore nadzieje ze bedzie sequel, i ze nie bedzie cyrkow ponownych z developingiem (bo podejrzewam ze gdyby nie te klopoty, gra moglaby byc dluzsza i miec niektore wakti bardziej rozwiniete).

 

 

PS. W rozwinieciu zamieszczam mape z dodatkami do kupienia do naszych domow (meble, sprzet etc).

 

 

Na kazda dzielnice przypada 1 safehouse, i do niego mozna dokupic 4 dodatki

35at5py.jpg

 

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tylko jakby ten sequel miał wyglądać ?

 

 

Może bardziej prequel i historia Weia w Stanach. W HongKongu większość wyeliminowana. Jedni z nielicznych wiedzą, że Wei jest policjantem, więc nie wiem co mieliby jeszcze dodać

 

 

Brakowało mi w grze jedynie różnych ścieżek. Coś jak w Heavy Rain. Że każda decyzja ma znaczenie na dalszy postęp fabuły.

Odnośnik do komentarza

Tylko jakby ten sequel miał wyglądać ?

 

 

Może bardziej prequel i historia Weia w Stanach. W HongKongu większość wyeliminowana. Jedni z nielicznych wiedzą, że Wei jest policjantem, więc nie wiem co mieliby jeszcze dodać

 

 

Kto powiedzial ze trzeba ciagnac watek z 1nki jak i Shena? Moga zrobic oddzielna historie. Cos na wzor GTA.

Odnośnik do komentarza

Można dać innego bohatera przecież albo Wei'a, który będzie rozpracowywać inny odłam Triady, w innej miejscówce np. Pekinie. Dla mnie punktem wręcz obowiązkowym jest osadzenie akcji w Azji. Mamy taki przesyt gier osadzonych w USA, że jak dla mnie ciężko tam o Klimat przez duże K. Tutaj był powiew świeżości.

 

Co do systemu walki to zupełnie się nie zgodzę. Brakuje counterów na kilku gościach naraz oraz większego urozmaicenia przeciwników, bo praktycznie są ich tylko 3 rodzaje. No i większego zróżnicowania ciosów, bo sorry ale follow-up do kolanka, kopa z wyskoku czy silnego kopnięcia ze stójki jest taki sam.

 

Za to bardzo mi się podoba, że twórcy nie odlecieli w temacie sztuk walki i nie wrzucili jakiś stylów żurawia, czy pijanego mistrza. Wei nie skacze jak małpa. Wszystkie akcje nastawione są na maksymalizację efektywności.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Można dać innego bohatera przecież albo Wei'a, który będzie rozpracowywać inny odłam Triady, w innej miejscówce np. Pekinie. Dla mnie punktem wręcz obowiązkowym jest osadzenie akcji w Azji. Mamy taki przesyt gier osadzonych w USA, że jak dla mnie ciężko tam o Klimat przez duże K. Tutaj był powiew świeżości.

Masz racje jedyne tytuły które oddają klimat Azji to Yakuza i właśnie Sleeping Dogs a szkoda , choć znowu co za dużo to nie zdrowo co pokazuje eksploatacja USA do granic zjadliwości. Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza

Pewnie sie naraze ale co tam, napisze to i uj.

 

System walki po pelnym odlbokowaniu oraz nauczeniu sie wszystkich sztuczek dodatkowych (lamanie kregoslupa o barierki, wykopy po odbiciu od sciany, rzuty o sciane, wkladanie do bagaznika iiiiittttdddd...) lyka ten z Arkham City na sniadanie bez popitki, a oba Batmany ogralem dosyc konkretnie (w AA platyna). Czuc moc, jest brutalny i bardzo plynny. Dla mnie jest o wiele bardziej satysfakcjonujacy.

 

Ależ bzdura. System walki w SD jest fajny, ale zniszczony przez kontratak, który można non stop spamować i zadziała, w przeciwieństwie do obu Batmanów.

Odnośnik do komentarza

Nie pytając o mechanikę gry itp., lecz o klimat - jest podobnie jak w Kane&Lynch 2? K&L2 urzekł mnie właśnie walącymi po oczach neonami i bardzo sugestywnym designem świata gry i teraz się zastanawiam.

Tak. Największa zaleta SD to dla mnie klimat Hong Kongu. Mnóstwo wieżowców, neonów, chińskie żarcie, targ nocny, autostrada łącząca dzielnice, często padający deszcz. Oczywiście te gry się różnią konstrukcją i w K&L 2 ten klimat był mocniejszy, ale tak czy inaczej fanom azjatyckich metropolii można SD polecić. Najbardziej mi się podoba dzielnica North Point w której zaczynamy. Central jest zbyt bogate i eleganckie.

Odnośnik do komentarza

Bierze sie ktos za platynowanie?

Jest ktos w stanie mi powiedziec jak ogarnac te wszystkie wydarzenia? Mam 18/28 i nie mam pojecia gdzie je moge znalezc, jezdze po miescie robiac pozostale rzeczy i nie trafic na zadne.

 

Jeżeli chodzi o przysługi (favours) to one odblokowują się wraz z postępem fabularnym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...