Skocz do zawartości

PSX Extreme #149


Rekomendowane odpowiedzi

okladka_pe_149.jpg

 



Cena 7,99

 

 

 

Numer dostępny od 18.12 (piątek)

 

 

 

Goraczka przedswiateczna mnie tez dopadla. Bronilem sie nogami i rekami ale nie da sie. Mikolaj to juz z lodowki nawet wyskakuje. Sypnelo sniegiem, wiec tym bardziej atmosfera sie zrobila. Na szczescie kolejni Mikolajowie utkneli w korku. Z roku na rok coraz mniej mi sie to podoba. Tez tak macie? Pocieszajace jest to, ze nadejdzie w koncu ten 24 grudzien a pozniej bedzie kilka dni spokoju. Stop, wroc. Nie bedzie. Przynajmniej nie w naszej firmie. Szykuja sie duze zmiany. Odpalamy nowe projekty, na forum rusza w koncu konkursy i pewne ciekawe tematy. Bedzie sie dzialo... tylko niech mi ktos sprzeda troche swojego wolnego czasu tak abym sie ze wszystkim wyrobil. W kazdym razie 1 stycznia obudzimy sie juz nie tylko w Nowym Roku ale i innej rzeczywistosci.

W Warhawka juz prawie nikt nie gra. Skusilem sie na Modern Warfare 2 i co chwile po tylku dostawalem. Ile razy mozna robic za mieso armatnie? Irytujace. Na szczescie pojawila sie beta Battlefield. W koncu. Tak jak w Warhawku pojazdy, miny, miotacze ognia... tzn. miotaczy nie ma. Przynajmniej w becie. Szkoda, bo spalic nikogo zywcem nie mozna. Za to mozna go pogrzebac pod gruzami kazdego budynku chocby przy pomocy C4. Albo sciagnac kogos z kilkuset metrow snajperka. Gdzies po mapie biegaja ludzie z ponad 40stym poziomem. Jak wy to zrobiliscie w tak krotkim czasie? Wracam do gry. Do 20ego poziomu pozostalo mi niewiele.

Wracajac do atmosfery swiatecznej zycze wszystkim Wesolych i Spokojnych a pozniej Szczesliwego Nowego.

 

Feni

 

 

PSX Extreme 149 już w sprzedaży

 

Zgodnie z ubiegłomiesięcznymi przewidywaniami w bieżącym numerze nie można już mówić o silnym lineupie. Wydawcy wypstrykali się z końcem listopada i grudzień stał się miesiącem jałowym. Avatar udowodnił, że Cameron albo był tylko figurantem, albo nie zna się na robieniu gier - Myszaq, jako miłośnik kina i gier wypunktował dobre i złe strony tej produkcji. Sandbox w realiach IIWŚ miał potencjał, ale ciężko mówić o hicie w odniesieniu do The Saboteur. I chociaż Koso początkowo mówił o wyższej ocenie, tak po kilku dniach musiał nieco zweryfikować werdykt. (...) Left 4 Dead 2 okazał się zgodnie z oczekiwaniami kawałkiem... no właśnie. Jakim kawałkiem? Świeżego mięsa czy odgrzewanego kotleta? Podobne pytanie mógłbym zadać a propos New Super Mario Bros. Wii, które kooperacyjnie rozpracowali KILu z Majkiem. Niepodważalnie i jednogłośnie zarządziła Bayonetta, co do której wszyscy w redakcji byli zgodni - to prawdziwy następca serii Devil May Cry. Ta zupełnie nowa marka spod dłuta bardzo obiecującego studia Platinum Games (Hideki Kamiya pracował nad Devil May Cry, RE, Okami, Viewtiful Joe) jest datowana w Europie na początek 2010. Z pozostałych tematów polecam w szczególności pierwsze wrażenia ze Split/Second, czyli ?wybuchowej? konkurencji dla serii Burnout (Kali pojechał na Wyspy, przetestować ją osobiście), oraz dwie dyskusje - pierwszą na temat wyższości FIFY 10 nad PES 2010 (lub na odwrót), drugą o zubożeniu serii Tekken (w ?Kąciku bijatyk?). Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzę w imieniu całej redakcji. Zaczynamy 14. rok istnienia na rynku. Dzięki Wam! ? [sciera@psxextreme.pl]

 

PS. W numerze znajdziecie Kalendarz na 2010 rok z motywami Mass Effect 2 i Bioshock 2.

 

 

 

RECENZJE

 

PS2

BAKUGAN: BATTLE BRAWLERS

JAK AND DAXTER: ZAGINIONA GRANICA

 

PS3

BAKUGAN: BATTLE BRAWLERS

BAYONETTA

BUZZ! ŚWIAT QUIZÓW

DARKSIDERS

DRAGON BALL: RAGING BLAST

FAIRYTALE FIGHTS

JAMES CAMERON'S AVATAR: THE GAME

LEGO INDIANA JONES 2: TAC

LEGO ROCK BAND

SABOTEUR, THE

SAW

 

X360

BAKUGAN: BATTLE BRAWLERS

BAYONETTA

DARKSIDERS

DIVINITY II: EGO DRACONIS

DRAGON BALL: RAGING BLAST

FAIRYTALE FIGHTS

JAMES CAMERON'S AVATAR: THE GAME

LEFT 4 DEAD 2

LEGO INDIANA JONES 2: TAC

LEGO ROCK BAND

SABOTEUR, THE

SAW

SHERLOCK HOLMES VS. JACK THE RIPPER

TROPICO 3

 

Wii

BAKUGAN: BATTLE BRAWLERS

LEGO INDIANA JONES 2: TAC

NEED FOR SPEED NITRO

NEW SUPER MARIO BROS. Wii

RESIDENT EVIL: TDC

 

POCKET

ASSASSIN'S CREED: BLOODLINES

BAND HERO

C.O.P. THE RECRUIT

CHRONICLES OF MYSTERY: COTAT

F1 2009

FOOTBALL MANAGER HANDHELD 2010

HARVEST MOON DS: SUNSHINE ISLANDS

JAK AND DAXTER: ZAGINIONA GRANICA

LOGIC MACHINES

MAESTRO! JUMP IN MUSIC

TEKKEN 6

UNDEAD KNIGHTS

WIZARD OF OZ: BTYBR, THE

 

BEZ TEKTURY

BORDERLANDS: TZIODN

CASTLEVANIA ADVENTURE REBIRTH

CRYSTAL DEFENDERS

GRAVITY CRASH

LOCOROCO MIDNIGHT CARNIVAL

LOSTWINDS: WINTER OF THE MELODIAS

MUSHROOM WARS

PANZER GENERAL: ALLIED ASSAULT

PIXELJUNK SHOOTER

TALES OF MONKEY ISLAND EP. 2 & 3

ZOMBIE APOCALYPSE

---

 

CO NOWEGO

CALLING

MASS EFFECT 2

NO MORE HEROES 2: DS

 

 

PLAYTESTY

BATTLEFIELD: BAD COMPANY 2

GOD OF WAR COLLECTION

MAG

SPLIT/SECOND

 

 

 

HARDKOR

GAMINGOWY BOHATER NARODOWY

GRABIEŻCY

GRACZPOSPOLITA

OD GRACZA DLA GRACZY

OKIEM MANIAKA

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI: AMIGA 500

STRZELAJĄC ŚMIECHEM

SZMUGLER

TAŚMOWA PRODUKCJA

TO BYŁO GRANE

WIRTUALNI REKRUCI

 

 

WARTE UWAGI

KONKURS FIFA 10

PIRACTWA MIECZ OBOSIECZNY

REGION FILMOWY

WOJNA NA BLOCKBUSTERY

ZGRENTGEN: FIFA 10 VS PES 2010

Odnośnik do komentarza

Mnie interesuje z tego nr ... powrót do przeszłości i Amiga 500, marzenie szczenięcych lat, gdy w pokoju stało C-64 i 5' mono telewizorek. Nowe info o ME 2 też mi po drodze, tylko po co ten kalendarz :confused: .

 

edit. kiedy ankieta (nie pamiętam kiedy ostatnio była), w której będę mógł napisać, że zapłacę 9.99 zł, byleby tylko zamiast plakatów/kalendarzy/3-4 stron listów, był stały kącik sportowy lub jakikolwiek inny?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

edit. kiedy ankieta (nie pamiętam kiedy ostatnio była), w której będę mógł napisać, że zapłacę 9.99 zł, byleby tylko zamiast plakatów/kalendarzy/3-4 stron listów, był stały kącik sportowy lub jakikolwiek inny?

 

No właśnie, na chuj te plakaty/kalendarze to ja nie wiem, miejsce tylko zabiera, a ostatnio pojawiło sie tyle hitów, że zgrentgena można było wrzucić. <_<

 

Chyba, że ten kalendarz nie jest kosztem 100 stron, to ok.

Odnośnik do komentarza

Eh,kalendazyki to sa dobre do jakiegos Bravo albo cos w tym stylu. Zamiast tego lepiej by bylo gdybyscie dali wiecej ciekawych recenzji lub artykulow. Z zawartosci tego nr. to mnie glownie interesuje Bayonetta i kolejny ''Powrot do przeszlosci''.

 

 

edit. kiedy ankieta (nie pamiętam kiedy ostatnio była), w której będę mógł napisać, że zapłacę 9.99 zł, byleby tylko zamiast plakatów/kalendarzy/3-4 stron listów, był stały kącik sportowy lub jakikolwiek inny?

Podpisuje sie pod tym, dajcie ta ankiete. Sami zobaczycie ile osob bedzie za wieksza cena...

Odnośnik do komentarza

ja moge ta dyszke zaplacic ale ten "kalendarz" male to i niepotrzebne,jak takie male to lepiej juz niedawac plakatów . I na sile moim zdaniem wrzucane jakies porówniana gier. wgl widze jakies artykuly o banowaniu to mi sie nie che czytac nawet tego,co w tym ciekawego.Reszta numeru trzyma poziom jak zwykle.

Odnośnik do komentarza

Eh,kalendazyki to sa dobre do jakiegos Bravo albo cos w tym stylu. Zamiast tego lepiej by bylo gdybyscie dali wiecej ciekawych recenzji lub artykulow. Z zawartosci tego nr. to mnie glownie interesuje Bayonetta i kolejny ''Powrot do przeszlosci''.

 

 

edit. kiedy ankieta (nie pamiętam kiedy ostatnio była), w której będę mógł napisać, że zapłacę 9.99 zł, byleby tylko zamiast plakatów/kalendarzy/3-4 stron listów, był stały kącik sportowy lub jakikolwiek inny?

Podpisuje sie pod tym, dajcie ta ankiete. Sami zobaczycie ile osob bedzie za wieksza cena...

 

 

Na ogół bywa tak, że producent wsłu(pipi)ę się w wymogi konsument.W przypadku PE jest jakoś z tym dziwnie. Kupiłem nr i tak "dotykowo" to robi wrażenie strasznie chudziutkiego. Musicie przytyć z całą pewnością.

 

 

Po obejrzeniu nr "na szybko":

 

- gdzie do pi pi pi nędzy jest kącik sportowy????????????????????????

 

- dlaczego dział listy jest taki krótki?????????????????????????????

 

- dlaczego HP liczy znów tylko jedną stronę?????????????????????????

 

 

Na pierwszy rzut oka nr dużo gorszy od poprzedniego. (nie mówię o jakości gier bo to przecież nie wasza wina, że Avatar zawiódł;-)

Odnośnik do komentarza

Orson- to że 10 osób na forum (w tym ja) narzeka na plakaty, nie znaczy, że pozostała mniejszość kupujących PE, uważa tak samo; zakładam uczciwość i sens ankiety, tylko wyniki następnej chciałbym jednak zobaczyć (może być zamiast planowanego plakatu) :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza

Kurcze mam ogromną nadzieję że następnych numerze (chociażby z okazji jubileuszu) dacie jakiś duży plakat (chociaż plakatem standardowej wielkości nie pogardzę) tylko żeby był chociaż lepszy niż z ten bieżącego numeru - o ile Bioshock 2 ujdzie to cover art Mass Effect 2 jest beznadziejny. Proponowałbym z jednej strony Lightning a z drugiej Bayonettę.

Odnośnik do komentarza

Jaki plakat? Kup sobie coś na bazarze i powieś na ścianie. I kup sobie też kalendarz i zauważ, że mamy rok 2009 (a już 2010 puka do drzwi) i wieszanie kartek papieru na ścianach swego mieszkania pozostało już niemal jedynie domeną cyganów. Im to robi za tapetę, zresztą sam nie wiem.

 

 

Felieton Myszaqa rewela. Uśmiałem się solidnie. Kurde, Myszu , pisz więcej....

 

 

dyskusja na temat PEs vs Fifa- można lubić jedną bądź druga grę, ale na litość boską- Roger, jak możesz takie farmazony opowiadać...PES ma lepszą grę ciałem? Ma lepszą grę głową (co trzecia bramka wpada z dośrodkowania, wspaniały patent)? Zadowala cię drybling 360 w PES? Sam Seabass stwierdził, że jest gorszy niż w Fifie bo....nie może być taki sam (lub lepszy) bo gracze używający d-pad'a nie mieliby szans z tymi używającymi analogów. Ale nieważne, to na marginesie.

 

 

komiks "z Mikołajem" to powrót do "starych dobrych czasów". W zeszłym numerze były pod tym względem smuty.

 

 

Na razie tyle :rolleyes:

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaki ku.rwa plakat? Kup sobie coś na bazarze i powieś na ścianie. I kup sobie też kalendarz i zauważ, że mamy rok 2009 (a już 2010 puka do drzwi) i wieszanie kartek papieru na ścianach swego mieszkania pozostało już niemal jedynie domeną cyganów. Im to robi za tapetę, zresztą sam nie wiem.

 

To się uśmiałem :D , choć zgadzam się z Twoją opinią w 100%. Plakaty to już dawno tandeta, wstydziłbym się zaprosić dziewczynę do domu mając Snake'a, czy innego Mario na ścianie.

 

Jak pisałem już wcześniej, wolałbym w to miejsce dłuższe recki największych hitów, zgrentgeny, więcej listów, czy nawet publicystykę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja się swojego hobby nie wstydze,mam całą jedną ściane zawaloną plakatami mangi(najstarsze pochodzą jeszcze z animegaido) i z gier,inna sprawa że tych z gazety bym nie powiesił bo mi się nie podobają(to chyba jedyny nr od 4 lat którego nie kupie)Może po prostu znajdź sobie dziewczyne wyrozumiałą,która nie ocenia ciebie na podstawie tego co masz na ścianie?Ja mam taką która zawsze mnie dopinguje podczas sesji online.

Odnośnik do komentarza

Jaki ku.rwa plakat? Kup sobie coś na bazarze i powieś na ścianie. I kup sobie też kalendarz i zauważ, że mamy rok 2009 (a już 2010 puka do drzwi) i wieszanie kartek papieru na ścianach swego mieszkania pozostało już niemal jedynie domeną cyganów. Im to robi za tapetę, zresztą sam nie wiem.

Kup ładną ramkę i powieś na ścianie. Ewentualnie jeżeli nie podoba Ci się obecny znajdź w necie jakiś motyw z gry w dużym DPI, wydrukuj na papierze fotograficznym i włóż we wcześniej wspomnianą ramkę. Po sprawie.

 

Numerek w pytę. Szybko zleciał ten miesiąc, miałem sobie kupić duplikat poprzedniego numeru (wypadek) i szybkość z jaką dorwałem najnowszy numer mnie zaskoczyła.

Odnośnik do komentarza

A ja widze ze Grabieżcy wrocili w tym numerze,co prawda zaledwie 1/5 strony i tylko reklama PS3site,ale zawsze jakis ranking =D. Teraz ludzie beda whorowac Trophy zeby pojawic sie na lamach PE (o ile bedziecie to czesciej publikowali)

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

A ja się swojego hobby nie wstydze,mam całą jedną ściane zawaloną plakatami mangi(najstarsze pochodzą jeszcze z animegaido) i z gier,inna sprawa że tych z gazety bym nie powiesił bo mi się nie podobają(to chyba jedyny nr od 4 lat którego nie kupie)Może po prostu znajdź sobie dziewczyne wyrozumiałą,która nie ocenia ciebie na podstawie tego co masz na ścianie?Ja mam taką która zawsze mnie dopinguje podczas sesji online.

 

 

A ja też się swego hobby bynajmniej nie wstydzę. Gdy przychodzą znajomi, czy jakaś laska, nie chowam konsoli i gier do szafy.

 

 

Ale widzisz, tak się składa, że żyjemy w populacyjnym stadzie. I pryjeły się pewne konwenanse- i tak np noszenie białych skarpetek do garnituru było ok w PRL'u , dziś jest przejawem kiczu.

 

Podobnie z plakatami. Kiedyś dzieciarnia masowo obwieszała nimi sciany ale...to było w latach 90.

 

Dziś plakat na ścianie (w formie kartki papieru- jak ten PE) wyglądałby...kiczowato i obleśnie. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...