Skocz do zawartości

PSX Extreme #149


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteście pewni,że Koktajl Mołotowa to zasługa kamratów ze Wschodu?Sama nazwa pochodzi z czasów drugiej wojny światowej i agresji ZSRR na Finlandię.Skandynawowie tak właśnie nazwali tę prymitywną broń miotaną.

 

Listy są słabiutkie,ale HIV jak napisał nie miał niestety czasu.Natomiast to odejście do chłodnego,profesjonalnego stylu w mojej opinii nie jest najlepszą decyzją.Upodabniacie się innych gazet (szczególnie z UK).Może z okazji 150 numeru zdecydujecie się na coś co zostanie zapamiętane przez brać konsolową.Macie tak mocną pozycję na rynku,że uwierzcie mi,reaktywacji wesołej kamery byłaby na miejscu.Chyba,że reumatyzm nie pozwala :P ( Zamierzony prztyk,niech podziała jako bodziec)

 

Pozdrowienia,kolejny dobry i w pewien sposób ujmujący numer.Tak trzymać.

Odnośnik do komentarza

Jesteście pewni,że Koktajl Mołotowa to zasługa kamratów ze Wschodu?Sama nazwa pochodzi z czasów drugiej wojny światowej i agresji ZSRR na Finlandię.Skandynawowie tak właśnie nazwali tę prymitywną broń miotaną.

 

Nie, ale nie mogłem się powstrzymać :D W sumie wymyslenie wódki też im chciałem przypisać ale się opanowałem :whistling:

Edytowane przez Rozbo
Odnośnik do komentarza

Recenzja Darksiders Wrath of War Amera to jakis chory zart, ktory spowodowal ze mam kolejne zle zdanie nt. tej gazetki i chyba przestane ja kupowac. Gra wyglada niesamowicie,sledze newsy nt. tej gry od bardzo dawna i kupuje ja w dniu premiery. Moze to nie jest gra na 10, ale napewno zasluguje na mocne 8 lub nawet 9. Recenzja na nie cale 2 strony i to w dodatku wyglada jak zrobiona na od.pi.er.dol. Totalna fuszerka, wstydzcie sie...

Odnośnik do komentarza

Recenzja Darksiders Wrath of War Amera to jakis chory zart, ktory spowodowal ze mam kolejne zle zdanie nt. tej gazetki i chyba przestane ja kupowac. Gra wyglada niesamowicie,sledze newsy nt. tej gry od bardzo dawna i kupuje ja w dniu premiery. Moze to nie jest gra na 10, ale napewno zasluguje na mocne 8 lub nawet 9. Recenzja na nie cale 2 strony i to w dodatku wyglada jak zrobiona na od.pi.er.dol. Totalna fuszerka, wstydzcie sie...

 

Amer ma jedną, wielką i porażającą przewagę nad Tobą - on grał w tę grę...

Odnośnik do komentarza

Gra wyglada niesamowicie,sledze newsy nt. tej gry od bardzo dawna i kupuje ja w dniu premiery.

Sęk w tym, że po przetestowaniu finalnej wersji b. szybko okazuje się, że Darksiders wcale nie jest grą niesamowitą. Ba, nie jest nawet grą bardzo dobrą, ale o tym przekonasz się już po nabyciu pełnej wersji (skoro i tak zdecydowany jesteś na zakup). Póki co jednak prop. unikać stwierdzeń typu "napewno zasługuje na mocne 8 lub nawet 9", chyba że to 8 lub 9 dotyczyć ma marketingu (w tym także trailerów), którym "owiany" został ww. tytuł.

 

Mówiąc krótko: podyskutujemy gdy zagrasz.

Odnośnik do komentarza

Owszem, on gral, ja rowniez moge mylic. Preview na gametrailers i gamespot napawaja naprawde optymizmem. Poczekamy na recenzje z tamtych portali ( ich recenzje sa bardziej obiektywne ) i wtedy zobaczymy...

Czytajac niektore recenzje w PE, odnosze wrazenie, ze recenzenci juz sa za bardzo "ograni" (nie chcialem pisac "przegrani" ;) ) w gry. Niektorzy maja juz sporo latek na karku i przemielili mase tytulow w swojej karierze. Przez to recenzje sa za bardzo pisane subiektywnie i "pod" autora. A przeciez teksty sa drukowane dla mediow, ktorzy w jakims stopniu szukaja w nich informacji, aby przekonac sie czy warto wydac ciezko zarobione pieniadze na dany tytul. Naprawde wole przeczytac "chlodne" informacje na temat, gameplaya, dzwieku, grafiki, plusow, minusow danej gry i niz "stylowe" teksty, ktore czyta sie milo, ale nie ma w nich za grosz istotnych faktow. Recenzji pisanych "na ostatnia minute" nie bede komentowal, bo nie powinno byc na nie miejsca.

Odnośnik do komentarza
A przeciez teksty sa drukowane dla mediow, ktorzy w jakims stopniu szukaja w nich informacji, aby przekonac sie czy warto wydac ciezko zarobione pieniadze na dany tytul.

 

Mediów powiadasz :)

 

Przez to recenzje sa za bardzo pisane subiektywnie i "pod" autora.

 

I o to chodzi! Osobiście mam już dosyć recenzji pisanych według klucza "wstęp, rozwinięcie, zakończenie", gdzie każda ze składowych wygląda za każdym razem tak samo. Nie chce mi się czytać o mechanice gry (bo wszystko wiem z wcześniejszych materiałów), o tym jakie są opcję (gulp), ile trybów multi. Chcę mięsko, czyli subiektywny krzywy rzut oka na wszystkie elementy, podane w soczystym, literackim języku. Oczywiście wymagam zbyt wiele, poza tym rynek (co pokazuje Twój post) nie jest gotowy na takie podejście i nadal chce recenzji "obiektywnych", czemu siłą rzeczy musimy czynić zadość w PE. Ale z utęsknieniem wypatruję zmiany trendu.

 

Bo recenzję ma się dobrze czytać. A o trybach mogę się dowiedzieć z Wikipedii.

 

PS. Z tym biadoleniem, że "gra wygląda na 8-9" to dorzuciłeś do pieca. Zagraj, wtedy komentuj :)

Odnośnik do komentarza

Owszem, on gral, ja rowniez moge mylic. Preview na gametrailers i gamespot napawaja naprawde optymizmem. Poczekamy na recenzje z tamtych portali ( ich recenzje sa bardziej obiektywne ) i wtedy zobaczymy...

Czytajac niektore recenzje w PE, odnosze wrazenie, ze recenzenci juz sa za bardzo "ograni" (nie chcialem pisac "przegrani" ;) ) w gry. Niektorzy maja juz sporo latek na karku i przemielili mase tytulow w swojej karierze. Przez to recenzje sa za bardzo pisane subiektywnie i "pod" autora. A przeciez teksty sa drukowane dla mediow, ktorzy w jakims stopniu szukaja w nich informacji, aby przekonac sie czy warto wydac ciezko zarobione pieniadze na dany tytul. Naprawde wole przeczytac "chlodne" informacje na temat, gameplaya, dzwieku, grafiki, plusow, minusow danej gry i niz "stylowe" teksty, ktore czyta sie milo, ale nie ma w nich za grosz istotnych faktow. Recenzji pisanych "na ostatnia minute" nie bede komentowal, bo nie powinno byc na nie miejsca.

Mówisz o tym samym serwisie, który zwalnia pracowników jeżeli wystawiają szumnie zapowiadanym pozycjom zbyt niskie noty?
Odnośnik do komentarza

I o drugim, który zawyża oceny gierkom bo prawdopodobnie dostaje w kieszeń? Kolega poleciał leciutko.

 

@Amer

 

Bardzo "obiektywne" recenzje (odnosząc się do postu Kosa) Bayo i Darksiders. Mi nie podeszło, bo ja popieram w 100% poznaniaka. Chcę mięska, subiektywizmu, dziwnych porównań, zachwytów etc. Tymczasem dostałem po prostu dobre rzemiosło. Aha, czytało się dobrze.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie numerek b.dobry, masa materiału który nie pęknie w 100% podczas dwóch posiedzeń z karpiem. Parę moich spostrzeżeń:

- konkretny plus za tekst Myszaqa i (szczególnie) komiks Kleja- powiało typowo extrimowym oldskulem, kiedy chory humor nie był spętany żadnymi konwenansami czy wszystko widzącym okiem Rady Etyki Mediów itp

- listów mogłoby być o te pół strony więcej

- kalendarze czy plakaty IMO zbędne, ale skoro z ankiety wyszło inaczej to oki, choć akurat ja należe do grupy osób które w pewnym wieku na ściany ozdobione tego typu cepelią patrzą niezbyt życzliwie.

- znowu dobre teksty Rozbo- który IMO jest chyba najlepszą z nowych twarzy w magazynie

- czas na mini szpilę- może tylko ja to widzę, ale recka Bayonetki Amera sprawia takie wrażenie jakby autor najpierw napisał normalny tekst, a później usiadł i przez długi czas starał się po kolei 'udziwnić' większość zdań , nadając im jakiś oryginalny, na siłę megalomański szyk, próbując zrobić tekst po prostu bardziej ' sophisticated', coś jak uczniowie, chcący 'zaszpanować' w wypracowaniach z jęz. polskiego - IMO wygląda to strasznie sztucznie. Sorry, ale różnica między taką 'napinką' a naturalnie 'lekkim piórem' (które ma np. Zax) rzuca się w oczy

Odnośnik do komentarza

Owszem, on gral, ja rowniez moge mylic. Preview na gametrailers i gamespot napawaja naprawde optymizmem. Poczekamy na recenzje z tamtych portali ( ich recenzje sa bardziej obiektywne ) i wtedy zobaczymy...

Czytajac niektore recenzje w PE, odnosze wrazenie, ze recenzenci juz sa za bardzo "ograni" (nie chcialem pisac "przegrani" ;) ) w gry. Niektorzy maja juz sporo latek na karku i przemielili mase tytulow w swojej karierze. Przez to recenzje sa za bardzo pisane subiektywnie i "pod" autora. A przeciez teksty sa drukowane dla mediow, ktorzy w jakims stopniu szukaja w nich informacji, aby przekonac sie czy warto wydac ciezko zarobione pieniadze na dany tytul. Naprawde wole przeczytac "chlodne" informacje na temat, gameplaya, dzwieku, grafiki, plusow, minusow danej gry i niz "stylowe" teksty, ktore czyta sie milo, ale nie ma w nich za grosz istotnych faktow. Recenzji pisanych "na ostatnia minute" nie bede komentowal, bo nie powinno byc na nie miejsca.

 

A czy w ogóle jest coś takiego jak "bardziej obiektywna" recenzja??? Zważywszy na fakt ze każda jest pisana przez żywą, myślącą osobę, żyjącą w innym środowisku i mającą różne wykształcenie oraz upodobania?

 

Poza tym pomyślmy:

 

Chcesz ocenić grę (w którą nie grałeś) na 8-9 i zarzucasz komuś brak obiektywizmu???

 

Bez urazy, ale Twója agrumentacja powaliła mnie na glebę. :confused:

Edytowane przez Rozbo
Odnośnik do komentarza

Pomijając ten ciekawy przypadek (genjuro), to obiektywna recenzja może mieć miejsce, o ile recenzent nie zapomni o równowadze między racjonalnym, a emocjonalnym odbiorem danej gry. Nasze osobiste preferencje, mogą przecież iść w parze ze świadomością istnienia jednostek o odmiennym nastawieniu, potrzebach i upodobaniach. Czasami w recenzjach pewne osoby (np. Koso) dają tego przykład, zaznaczając, że "dany element rozgrywki nie każdemu może pasować z jakiegoś tam względu". Gorzej, że ocena końcowa tych wątpliwości często nie uwzględnia. To się da zrobić, o ile podejdziemy do recenzji metodycznie, ale taka "cegła" mogłaby nie być do zgryzienia dla większości odbiorców. Należy liczyć się z faktem, że gry oceniają entuzjaści, a nie metodolodzy.

Odnośnik do komentarza

 

I o to chodzi! Osobiście mam już dosyć recenzji pisanych według klucza "wstęp, rozwinięcie, zakończenie", gdzie każda ze składowych wygląda za każdym razem tak samo. Nie chce mi się czytać o mechanice gry (bo wszystko wiem z wcześniejszych materiałów), o tym jakie są opcję (gulp), ile trybów multi. Chcę mięsko, czyli subiektywny krzywy rzut oka na wszystkie elementy, podane w soczystym, literackim języku. Oczywiście wymagam zbyt wiele, poza tym rynek (co pokazuje Twój post) nie jest gotowy na takie podejście i nadal chce recenzji "obiektywnych", czemu siłą rzeczy musimy czynić zadość w PE. Ale z utęsknieniem wypatruję zmiany trendu.

Bo recenzję ma się dobrze czytać. A o trybach mogę się dowiedzieć z Wikipedii.

 

 

Pytanie brzmi czego oczekujemy od recenzji. Faktycznie "lepiej się czyta" teksty "subiektywne", ale często taki tekst jest bezwartościowy jako recenzja. Jeśli na dodatek na koniec gra ma wystawianą ocenę tym bardziej powinien się tutaj pojawić jakiś obiektywizm i profesjonalizm. Ostatnio jest tego coraz mniej czego efekty niestety widać. Moim zdaniem jakiś przeciętny człowiek może sobie umieszczać "subiektywne" recenzję na swoim blogu, ale od redakcji poważnego i szanowanego (przynajmniej w założeniach) pisma można jednak oczekiwać profesjonalizmu, a jej redaktorzy powinni umieć pisać obiektywnie, rzeczowo a równocześnie ciekawie (tak żeby się "dobrze czytało"). W innym razie niech zajmują się pisaniem blogów, a nie recenzjami w ogólnokrajowych magazynach. Ja dalej kupuje PSX Extreme z wielu względów, ale coraz częstsze "subiektywne opinie" czy wręcz błędy rzeczowe zaczynają mnie już mocno irytować.

Odnośnik do komentarza

 

I o to chodzi! Osobiście mam już dosyć recenzji pisanych według klucza "wstęp, rozwinięcie, zakończenie", gdzie każda ze składowych wygląda za każdym razem tak samo. Nie chce mi się czytać o mechanice gry (bo wszystko wiem z wcześniejszych materiałów), o tym jakie są opcję (gulp), ile trybów multi. Chcę mięsko, czyli subiektywny krzywy rzut oka na wszystkie elementy, podane w soczystym, literackim języku. Oczywiście wymagam zbyt wiele, poza tym rynek (co pokazuje Twój post) nie jest gotowy na takie podejście i nadal chce recenzji "obiektywnych", czemu siłą rzeczy musimy czynić zadość w PE. Ale z utęsknieniem wypatruję zmiany trendu.

Bo recenzję ma się dobrze czytać. A o trybach mogę się dowiedzieć z Wikipedii.

 

 

Pytanie brzmi czego oczekujemy od recenzji. Faktycznie "lepiej się czyta" teksty "subiektywne", ale często taki tekst jest bezwartościowy jako recenzja. Jeśli na dodatek na koniec gra ma wystawianą ocenę tym bardziej powinien się tutaj pojawić jakiś obiektywizm i profesjonalizm. Ostatnio jest tego coraz mniej czego efekty niestety widać. Moim zdaniem jakiś przeciętny człowiek może sobie umieszczać "subiektywne" recenzję na swoim blogu, ale od redakcji poważnego i szanowanego (przynajmniej w założeniach) pisma można jednak oczekiwać profesjonalizmu, a jej redaktorzy powinni umieć pisać obiektywnie, rzeczowo a równocześnie ciekawie (tak żeby się "dobrze czytało"). W innym razie niech zajmują się pisaniem blogów, a nie recenzjami w ogólnokrajowych magazynach. Ja dalej kupuje PSX Extreme z wielu względów, ale coraz częstsze "subiektywne opinie" czy wręcz błędy rzeczowe zaczynają mnie już mocno irytować.

 

Jakie błędy rzeczowe? Chętnie się czegoś więcej dowiem. Na pewno jakiś błąd się kiedyś pojawił, ale uwielbiam jak potem idzie fama "błędy, błędy, pełno błędów".

 

sciera

Odnośnik do komentarza

Jakie błędy rzeczowe? Chętnie się czegoś więcej dowiem. Na pewno jakiś błąd się kiedyś pojawił, ale uwielbiam jak potem idzie fama "błędy, błędy, pełno błędów".

 

sciera

 

Znalazłem jeden błąd rzeczowy w zdaniu powyżej. Zamiast "uwielbiam", powinno być "nienawidzę".

 

PePeP, czy Ty przypadkiem nie wyraziłeś subiektywnego poglądu na temat subiektywnego pisania w PE :whistling: ?

Odnośnik do komentarza

Szał przedświątecznych zakupów spowodował, że dopiero wczoraj zakupiłem PSXa. Trochę cienko z recenzjami jak na taki gorący okres Bayonetta mnie nie interesuje, ocena Avatara mocno zawiodła. Ale grę i tak kupie i ocenie sam.

 

Cieszy powrót dobrych komiksów, znów się uśmiałem, Myszu znów daje rade (pisz więcej choooopieee), no i publicystyka duetu Roger & Rozbo jak zwykle na bardzo wysokim poziomie. Tylko ten kalendarz zbędny, nie wiem kto to jeszcze wiesza na ścianach :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.