Skocz do zawartości

Najlepsze starcia z bossami w grach


Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucamy najlepsze, najciekawsze, najbardziej zapadające w pamięci walki z bossami w historii gier.

 

Phantom (Devil May Cry) - ten pająk zapadł mi na długo w pamięci, świetny design i te jego rzyganie fireballami, katowaliśmy go dodatkowo przy świetnej muzie

 

Krauser (Resident Evil 4) - coś niesamowitego, walka podczas scenki na QTE była za(pipi)ista i kapitalnie zrealizowana i na koniec zwykłe starcie, gdzie nóż okazał się zbawieniem :], gdyż nawet RL nie robił na nim wrażenia :P

 

The End (MGS3) - starcie na cierpliwość, najlepszy pojedynek snajperski w historii gier, te podchody były niezwykle klimatyczne i ta ulga z namierzenia dziada i wpakowania mu kilku kul w zad

 

Psycho Mantis (MGS) - czytanie save'ow, przejmowanie kontroli nad Meryl i ten patent z drugim portem w konsoli - takich akcji się nie zapomina

 

5 kolos (Shadow Of The Colossus) - epickie starcie z ptakiem xD, ten niesamowity lot na nim, kiedy czuć było cały pęd wiatru i Wanderer ledwo co się na nim utrzymywał

 

2 Piramidogłowych (Silent Hill 2) - ucieczka w małym pomieszczeniu i modlenie się, by żaden z zakapiorów nie dosięgnął nas włócznią, wykorzystana grubo ponad 50-tka pocisków i te niespodziewane zakończnie

kiedy Piramidogłowi przebili się ostrzami

 

 

 

Piggsy (Manhunt) - ucieczka przed zdegenerowanym świniakiem z piłą miała kapitalny klimat zaszczucia, skrywanie się w cieniu, potem nagłe zakradnięcie się za Piggsy'ego i modlenie, by nie zdążył się odwrócić

 

Romeo Guildstern (Vagrant Story) - jeden z trudniejszych bossów w grach RPG, trzeba było dosyć szybko się z nim uporać, zanim wykonał, Bloody Sin, po którym było praktycznie pozamiatane :)

 

Hydra (God Of War) - epickie starcie, gdzie Kratos najpierw pomęczył mniejsze głowy hydry, by potem wspiąć się na maszt i zabrać się za główne danie, które wykończył w bardzo efektowny sposób

Edytowane przez Zwyrodnialec
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Legacy of Kain: Defiance - ostatni boss. trudny boss ktorego przeszedlem po tygodniu przerwy... za pierwszym razem ;]

REZ - ostatnie starcie z systemem w 5 lvl... za pierwszym razem [nieudanym] to bylo cos epickiego ;] łzawiace oczy, 2 w nocy, sluchawki na glowie i "nawalanie po przeciwnikach".

MGS - Vulcan Raven na extreme bez radaru, a w glowie tylko: "no gdzie on jest?! slysze jak biegnie...''

Unreal Tournament - Xan ostatni boss. no trudno bylo ;]

MGS3 - The End. chyba wiadomo dlaczego ;] ale jak juz sie odkrylo 'sposob' na dziadka to ukonczenie walki zajmowalo 5-10min ;/

Zone of the Enders 2 - Anubis i ostatnia walka. szybko efektownie i calkiem trudno.

Shadow of the Colossus - latajace cos na piasku oraz wodny stwor [nurkujacy]

Odnośnik do komentarza

1. Awakened Alma w Ninja Gaiden Black. Na Master Ninja ten moment gry rozrywa mózg na drobiazgi.

2. The End - latałem z tranquilizerem i mikrofonem przez godzinę. Niesamowite doznanie (Extreme).

3. Wszystkie kolosy w SotC...wszystkie.

4. Agnie & Rudra, Phantom, Berial, Nelo Angelo, wszystkie starcia z Vergilem generalnie, Echinda i Nightmare w serii DMC - dynamika, moc i zróżnicowanie.

5. Tylu ich było...

Odnośnik do komentarza

MGS - Psycho Mantis

MGS 3 - The End, The Sorrow, The Boss

MGS 4 - Ocelot

Shadow of the Colossus - wszyscy z naciskiem na ptaka, rycerza i węgorza

Resident Evil 4 - walka z bossem na jeziorze, El Gigante

God of War - Minotaur

God of War 2 - Perseusz

...

jeszcze kilku by się znalazło.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

MGS2: Rainden VS Ray'e (ale tylko na poziomie European Extreme)

Na EE praktycznie wszystkie walki są zaje. Starcie z bojowym Harrierem zapamiętam do końca życia.

 

 

Moje ulubione:

 

- 3 x Vergil (DMC:3)

- wszystkie bitwy z członkami Organizacji XIII (Kingdom Hearts: 2/RE:CoM), a w szczególności z Roxasem na Very Hard (KH:2 Final Mix +)

- walka z Nemesisem przy wieży zegarowej (RE:3) i pierwsze wejście Piramidogłowego (SH:2)

- Vlad (Enter the Matrix)

Odnośnik do komentarza

Myśle, że nie będe wymieniać bo wszystkie perełki zostały już wrzucone po kilka(naście?) razy w postach wyżej. Ale śmiało do tej listy głównie klasyków, można zaliczyć całkiem świeżą Bayonette.. a z niej ciężko wybrać 'Najlepsze starcie z bossem' , bo tam dosłownie każde robi ogromne wrażenie więc myśle że śmiało można nominować Wszystkie walki z bossami w Bayo ^^' Nie wiem czy jest gra w której każdy boss co do sztuki był tak odpicowany i dawał czysty fun. A piękna bibliotekarka serwuje nam epickie, pełne rozmachu i wielu smaczków batalie.. Jeśli ktoś się nie zgadza, bijcie mnie ^^

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Praktycznie wszystkie starcia z serii Metroid Prime. Za każdym razem były emocje, dynamika i radocha po pokonaniu (albo wkurzenie na siebie po porażce). Bardzo miło wspominam też bossów z serii Legend of Zelda. Ogólnie starcia z bossami to esencja grywalności jak dla mnie. Dlatego koniec Gears of War 2 czy Fable 2 był dla mnie zawodem...

Odnośnik do komentarza

MGS - Psycho Mantis i drugie starcie ze Sniper Wolf (ze względu na zakończenie walki i scena po niej)

 

Shadow of the Colossus - Niemal wszystkie walki z kolosami, szczególnie zgniotła mnie walka na koniu z pustynnym wężem (nie pamiętam który z kolei) i ostatni kolos swoim ogromem.

 

God of War 2 - walka z pierwszym bossem

 

i może nie za bardzo pasuje do tematu ale jeszcze walka z kamiennym kolosem w Soul Calibur 3 (przeraził mnie jego ogrom i siła rażenia za pierwszym razem jak go zobaczyłem)

 

A, zapomniałem jeszcze dodać: Hell Wyrm i Yiazmat w FFXII. Przekozackie, mega trudne, mega długie walki (Hell Wyrm - 1,5h bez żadnej pomocy i solucji)

Edytowane przez dameron
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Metal Gear Solid to maszynka do tworzenia najlepszych Bossów :)

- The Boss (końcowa walka w kwiatach)

- Psycho Mantis, chyba najlepsza walka w historii MGS :)

- Sniper Wolf

- The End (jak najbardziej najlepszy snajperski pojedynek wszech czasów)

 

no i dużo by wymieniać jeżeli chodzi o wszystkie części MGS :)

 

Po za tym:

 

Nemesis z Resident Evil 3

Te wszystkie kolosy z Shadow of the Colossus

Sephiroth z Final Fantasy 7

Odnośnik do komentarza

GoW 2 - siostry przeznaczenia, kraken mega efekciarskie walki

FF XII - Hell Wyrm, Yiazmat długie i wymagające

FF X - Dark Aeony albo ty je szybko wykończysz albo one cibie jeszcze szybciej

FF VII:CC - Walka z Sephirotem, po prostu ją uwielbiam

Onimusha 3 - ostatni boss, świetnie wygląda i ten ogień

Shadow of the Collossus - wszystkie, nie muszę pisać dlaczego

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Kurde, nie wymienię wszystkich, bo nie pamiętam:(

 

Parasite Eve 2- walka z "bobasem" na Very Hard, w której poległem może ze 30 razy nim go zmęczyłem, zresztą cały poziom Very Hard w tej grze to masakra.

Zone of The Enders: The 2nd Runner -  walka z Anubisem i walka AI Violi.

MGS4 - walka na zewnątrz, w śnieżneh scerii, nie pamiętam jak się przeciwnik zwał, grałęm w to dawno temu:)

Vagrant Story- końcowy boss i jego "Bloody Sin", o którym ktoś już wcześniej wspomniał

C&C: Red Alert 3 -  ostatnia misja na HARD w kampanii Amerykanów, bloody joke. Ruscy zniszczą twoje jednostki nim zaczniesz cokolwiek działać.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Daisuke Kuze z Yakuzy 0

 

No chyba jeden z lepszych antagonistów w grach jakich spotkałem, charazymatyczny, wygląd s(pipi)iela i ten głos. No i skurczybyk nie odpuszcza.

Spoiler

Walczymy z nim aż cztery razy. Trochę paradoks, ale z każdą walką zacząłem go coraz bardziej lubić. Na początku miałem ochotę po prostu zlać mu pysk, jednak później patrząc na nieustępliwość Kuze zacząłem szanować tę postać. Determinacja nie z tej ziemi, szczególnie po oklepach jakie mu sprawiamy.

 

Dodatkowo ta muzyka :banderas:

 

Edytowane przez MYSZa7
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.