Skocz do zawartości

Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę


Gość Pawlo_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podoba mi się pomysł tej akcji. Posiadam nieprzerobioną konsolę i nóż w kieszeni mi się otwiera jak widzę "ta zawartość jest dla Twojego kraju niedostępna". Poza tym do wszystkich krzykaczy którzy mówią, że niepotrzebnie się awanturujemy bo można założyć konto na UK. W porządku, w takim razie czemu na stronie akcji "nie przerabiam - nie kradnę" jest napisane o banach na Xbox-Live? Przecież Polaków to nie powinno interesować, bo Live'a u nas nie ma - o czym skutecznie nas MS Polska przekonuje wyciągając chociażby z edycji kolekcjonerskich stosowne zdrapki. Tu już nawet nie chodzi o faktyczny brak pewnej usługi w naszym kraju ale hipokryzję polskich dystrybutorów, wydawców itd. Dotyczy to także rynku PC. Dlaczego kupiłem rok temu Fallout 3 na PC na którym wielkimi literami wybito "Game for Windows Live" a możliwość zdobywania achievementów w naszej wersji usunięto? Skoro nie ma Live, to niech oszuści nie piszą o contencie online. Podobnie mają się reklamy Xboxa w Polsce, chyba że "rozgrywka sieciowa" jest w ich mniemaniu tylko w opcji połączenia konsol w domu kablem, hehe.

 

A co do samej akcji "nie przerabiam- nie kradnę" cała forma konkursu jest dziwna. Microsoft chce chyba skłócić graczy i wymusić samosądy, liczą na to, że ludzie im podeślą materiały z własną gębą mówiącą "a przez Was złodzieje to ja uczciwy gracz nie mam Live'a" bo do tego się to sprowadza. Poza tym po tym co mówili panowie dystrybutorzy ja też jestem złodziejem - bo kupuję używane gry a nowości sprowadzam z UK. Nie okrojone, na dodatek tańsze a poza tym mam pewność że jak przyjdzie mi kiedyś ściągnąć DLC to nie spotka mnie nie miła niespodzianka...

 

A, zapomniałem. Jednak spotkała mnie niemiła niespodzianka - w brytyjskiej wersji Fallout 3 GOTY przetłumaczyło mi na chama achievementy na polski przez co nie mam nazw i opisów osiągnięć z DLC. To są drobiazgi, ale denerwują tym bardziej biorąc pod uwagę fakt jak obrzydliwie drogie są w Polsce nowości na rynku gier porównując ten stan chociażby z Wielką Brytanią. Nie rozumiem dlaczego skoro zarabiamy mniej niż na zachodzie to ceny na pewne produkty są większe, to absurd że nowa gra sprowadzana z UK + wysyłka do PL wypada jakieś 25% taniej niż ta sama gra u nas w kraju bez kosztów wysyłki.

Odnośnik do komentarza
A co do samej akcji "nie przerabiam- nie kradnę" cała forma konkursu jest dziwna. Microsoft chce chyba skłócić graczy i wymusić samosądy, liczą na to, że ludzie im podeślą materiały z własną gębą mówiącą "a przez Was złodzieje to ja uczciwy gracz nie mam Live'a" bo do tego się to sprowadza. Poza tym po tym co mówili panowie dystrybutorzy ja też jestem złodziejem - bo kupuję używane gry a nowości sprowadzam z UK. Nie okrojone, na dodatek tańsze a poza tym mam pewność że jak przyjdzie mi kiedyś ściągnąć DLC to nie spotka mnie nie miła niespodzianka...

 

Dokładnie o tym samym pomyślałem. MS nie zrobi nic, tylko chce yśmy sami się zabrali za piratów. Bezsens.

Odnośnik do komentarza

Dobra, generalnie rejestrowanie na inne państwa to zło, choć widocznie zło mniejsze niż jazda na Verbatimach. Nawet na tej nieszczęsnej stronie jest napisane, że za posiadanie kont na inne państwa ban nikomu nie grozi.

 

@t3xz

Nawet gdybym nie wychował się na konsolach Sony to jako świadomy członek polskiej społeczności graczy i tak nie kupiłbym Xa, właśnie za chamskie, monopolistyczne zagrywki i kładzenie wała na kwestię Live'a w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
W sprawie wypowiedział się Microsoft (osobą Huberta Hatlasa):

 

Uruchamiając akcję "Nie przerabiam - nie kradnę" i poruszając temat modyfikowania konsol Xbox 360 w celu korzystania z nielegalnych kopii gier, nie spodziewaliśmy się tak ogromnej reakcji graczy w Polsce. Cieszy nas tak głośny odzew wszystkich komentujących, którzy wyrazili swoje poparcie dla walki z piractwem. Jeszcze raz chcemy podziękować wszystkim korzystającym z legalnych gier - to Wy budujecie rynek gier video w Polsce.

 

 

Dziś zapoznaliśmy się z głosem tych graczy, którzy uruchomili pod adresem internetowym www.kontrakcja.pl swoją własną inicjatywę, mającą zdopingować Microsoft do szybkiego wprowadzenia usługi Xbox Live w Polsce. Uważamy, że to niezwykle ciekawa akcja, która pokazuje siłę i zaangażowanie środowiska graczy Xbox 360 w Polsce. Jej słabą stroną jest natomiast odwrócenie uwagi od głównego wątku kampanii - kwestii piractwa, hamującego rozwój elektronicznej rozrywki.

 

Ponieważ traktujemy "kontrakcję" jako uzupełnienie kwestii obecności Xbox 360 w Polsce, skontaktowaliśmy się już z autorami projektu by poznać się i porozmawiać o możliwych formach współpracy - które pomogą nam we wspólnym zmierzaniu do tego celu, tj. możliwie najbardziej atrakcyjnej obecności Xbox 360 w Polsce.

gamecorner.pl

Odnośnik do komentarza

@t3xz

Nawet gdybym nie wychował się na konsolach Sony to jako świadomy członek polskiej społeczności graczy i tak nie kupiłbym Xa, właśnie za chamskie, monopolistyczne zagrywki i kładzenie wała na kwestię Live'a w naszym kraju.

 

o jakich to chamskich, monopolistycznych zagrywkach piszesz? :o

Odnośnik do komentarza
W sprawie wypowiedział się Microsoft (osobą Huberta Hatlasa):

 

Uruchamiając akcję "Nie przerabiam - nie kradnę" i poruszając temat modyfikowania konsol Xbox 360 w celu korzystania z nielegalnych kopii gier, nie spodziewaliśmy się tak ogromnej reakcji graczy w Polsce. Cieszy nas tak głośny odzew wszystkich komentujących, którzy wyrazili swoje poparcie dla walki z piractwem. Jeszcze raz chcemy podziękować wszystkim korzystającym z legalnych gier - to Wy budujecie rynek gier video w Polsce.

 

 

Dziś zapoznaliśmy się z głosem tych graczy, którzy uruchomili pod adresem internetowym www.kontrakcja.pl swoją własną inicjatywę, mającą zdopingować Microsoft do szybkiego wprowadzenia usługi Xbox Live w Polsce. Uważamy, że to niezwykle ciekawa akcja, która pokazuje siłę i zaangażowanie środowiska graczy Xbox 360 w Polsce. Jej słabą stroną jest natomiast odwrócenie uwagi od głównego wątku kampanii - kwestii piractwa, hamującego rozwój elektronicznej rozrywki.

 

Ponieważ traktujemy "kontrakcję" jako uzupełnienie kwestii obecności Xbox 360 w Polsce, skontaktowaliśmy się już z autorami projektu by poznać się i porozmawiać o możliwych formach współpracy - które pomogą nam we wspólnym zmierzaniu do tego celu, tj. możliwie najbardziej atrakcyjnej obecności Xbox 360 w Polsce.

gamecorner.pl

Typowe odwracanie kota ogonem i jeszcze to "Jej ("Kontrakcji" - dop.) słabą stroną jest natomiast odwrócenie uwagi od głównego wątku kampanii - kwestii piractwa, hamującego rozwój elektronicznej rozrywki.".

Niech twórcy "Kontrakcji" robią dalej swoje i dają złudne wrażenie w MSP, że są w stanie dyplomatycznym bełkotem zapanować nad sytuacją, która zapewne ich przerosła (zobaczcie ile się porobiło przez te dwa dni!). Ciekawy jestem spotkania z twórcami "Kontrakcji", a MSP ( o ile jest sens gadać z polskim oddziałem). Chłopaki, nie dajcie się!

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem rynek w PL nie jest tak do końca hamowany przez piractwo co właśnie przez brak kupna gier w Polsce. Popatrzmy pierwszy lepszy przykład. Wczoraj byłem w MediaMarkt w Opolu. Tytuł z brzegu. Borderlands. Cena ? 249 zł. Chcecie wiedzieć ile kosztuje za granicą wraz z sprowadzeniem do polski ? sprawdziłem www.thehut.com ... Bordery stoją po niecałe 18 funtów a przesyłka do PL kosztuje 1 funta. czyli reasumując ta sama gra w folii u nas kosztuje 3 razy drożej niż u kolegów z UK. Teraz masz wybór ty graczu. Wybierasz portfelem. wolisz dać 3 razy wiecej kasy ? No pewnie, że nie. Co robisz ? Sprowadzasz gre z UK tym samym nabijając statystyki w UK a nie w PL, przez co rzeczywiście wygląda to tak jakby rynek w polsce był kiepski ze względu na piractwo. A miedzy bogiem a prawdą to jest tak, że gdyby nie okrojone wersje gier i cena na odpowiednim "europejskim" poziomie to nie miałbym powodów aby NIE kupować tutaj gry. mam wrażenie, że to wygląda tak w europie dają promocje na gry a odbijają to sobie cenowo w Polsce. Wszak jakby nie było Polska to najbogatszy kraj świata co również widać wśród "promocji" naszych kochanych operatorów telefonii komórkowych czy internetowych.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

I MS bardzo ładnie wybrnął z tej całej "kontrakcji"- są za obiema inicjatywami, twierdząc, że ta druga wcale nie przeczy ich własnej. Teraz mówią "bardzo ładnie, pokażcie, że chcecie polski XBL, ale problem piractwa jest ważniejszy i od tego trzeba zacząć". Ja się z nimi zgadzam.

 

Widać Kubek żeś małolat i nie wydajesz na gry i sprzęt swoich pieniędzy, tylko rodziców. Sam nie musisz na nie tyrać, więc nie mają dla ciebie takiej wartości. Jeśli się mylę to mnie popraw, ale myślę że mam rację. Ja od lat sam zarabiam na swoje zabawki i średnio mi się podoba dymanie przez MS. Akacja i jedna i druga dobra, ale ta od MS jest niestety powodowana hipokryzją MS USA i ich chęcią zysku. Druga akcja ma trochę głębszy sens (oprócz samego LIVE) - już dość Polacy wycierpieli w swoich dziejach od różnych niemiaszków i innych. Ja sobie nie życzę, żeby mnie burgery ru&^ały w ()() korva. Moje ciężko zarobione pieniądze nie śmierdzą. A zechciałem wydać je na to ciągle psujące się (pipi) i mam je "nie w pełni funkcjonalne z winy producenta (i dystrybutora również IMO)", więc powinni chyba być wdzięczni co? Żadna łaska z tym LIVEem - albo zaczynają nas traktować równo, albo na bank ja (i nie tylko ja) nie kupię kolejnej konsoli MS, ani ich Natala itp....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...