Skocz do zawartości

Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę


Gość Pawlo_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha przyznać się który to user z forum :P.

 

A filmik z wujem Adolfem popłakałem się ze śmiechu :).

 

Żeby nie było offtopa, jak najbardziej popieram akcję "Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę".

 

Główne powody: okrojone-okradane gry z kodów, pie.przone blokady regionalne. Chcę live w Polsce takiego samego jak polski psn.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Taką akcją MS robi z polskich graczy frajerów... MS pluje nam w twarz, a my mamy jeszcze uczestniczyć w ich akcje, puplicznie pośrednio prosić by spojrzeli na nas przychylnym okiem... Fuck, to oni powinni nas prosić żebyśmy kupowali ich sprzęt i gry, to oni powinni nam dawać argumenty by ich wspierać... w końcu to my dajemy im pracę, nie oni nam.

Sam się zastanawiałem nad wyborem między 360 a PS3... ta akcja wyraźnie u mnie skreśliła 360-tke... nie przez gry, nie przez konsole, a stosunek MS do klienta. Wcale nie mówię, że Sony jest genialne, szczodre itd... jest normalne, tak powinna wyglądać normalna praca dla gracza, bez wchodzenia w du.pę, chociaż przez lokalizacje 2.0 trzeba im przyznać, że się starają.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sprawa jest według mnie prosta. W normalnym świecie Microsoft po prostu wypuściłby do prasy notkę, że w tej generacji konsol nie będzie polskiego Live i tyle. To jest jasne jak słońce. Nie opłaca im się to. Tym bardziej, że jakoś przez te lata ludzie kupowali i nadal kupują Xboxy i grają po sieci. Zamiast powiedzieć prawdę Microsoft wybrał metodę kija i marchewki. Ci co czekają na Live będą karmieni corocznymi "informacjami", że usługa pojawi się w najbliższym czasie. Z kolei osoby, które mają dopiero zamiar kupić konsole MS będą również przekonane, że w najbliższym czasie staną się posiadaczami pełnowartościowej konsoli.

Przebrała się jednak miarka.

 

Wcześniej nie wiedziałem ile problemów wiąże się z brakiem Live w Polsce. Myślałem, że jedyny problem to podawanie fałszywego adresu.

 

W tym tygodniu ponownie rozwaliło mi się PlayStation. Drugi raz "żółte światło śmierci". Biorąc pod uwagę, że Sony olało zupełnie ten problem, zacząłem zastanawiać się nad kupnem Xboxa. Po "aferze" z kontrAkcją sam już nie wiem czy w ogóle kupować jakąkolwiek konsolę.

 

Ta generacja konsol będzie zapamiętana jako wielkie mydlenie oczu. Zarówno Microsoft poleciał w kulki jak i Sony i Nintendo. U Nintendo nie ma się do czego przyczepić ano dlatego, że nic nie zrobiło. Wydali konsolę i jedną grę i spoczęli na laurach. Microsoft miało swoje "Red Light", Sony ma swoje "Yellow Light".

Odnośnik do komentarza

@ rkBrain, nie zniechęcaj się do kupna X360 przez tą akcje i kontrakcje, sprawy są wylobrzymione (dzięki temu może coś zdziałają, ale raczej tylko w MSP, czyli jak pisał wrogu, dalej polskiego lajfa nie będzie). W praktyce wygląda to tak:

- blokada regionalna na mappacki do GOW 1 i 2, CODWAW, na kilka innych gier Arcade.

- okrojone wersje gier (przez brak zdrapki) wydawanych w Polsce, przykłady można policzyć na palcach jednej ręki, nie dotyczy to zachodnich wersji gier i rynku second hand

- angielskie napisy w marketplace

- adresu się już chyba nie podaje, ale nie jestem pewien

 

Jak ograłeś Exy na PS3 to śmiało bierz X360. Ciężko bez ogrania go oceniać, to samo tyczy się Wii.

 

Aha, i z tego co się orientuje, to nie jest tak, że MS obiecał nam PL XBL, tylko po prostu pan Mirski powiedział dwa słowa za dużo (kilka razy) - jego się powinno rozliczać.

 

Polski Peter Molyneux za czasów premiery pierwszego Fablea ;/

 

A Nintendo nie ma czasu na wiele dobrych gier, oni robią pieniądze :)

Odnośnik do komentarza

dobrze by było aby czasopismo tak liczące się na polskim rynku konsolowym jak PSX Extreme oficjalnie poparło kontrakcję.pl

ja podpisuję się rękami i nogami......

 

ps.

odnosnie utrudnień związanych z brakiem live'a mozna dodac że nie mozemy pobierac gier GAMES ON DEMAND a sam chetnie kilka bym zakupił....

Edytowane przez elempl
Odnośnik do komentarza

Zaraz, zaraz, jak to wyolbrzymione? Czyli zaloze konto na ojczysty kraj i bede mogl grac online? Bo chyba nie namawiasz jawnie do lamania umowy?

 

Nie założysz konta na ojczysty kraj bo Polska nie figuruje na liście dostępnych regionów. Możesz założyć na inny dowolnie przez ciebie wybrany, jednak będą blokady na niektóre rzeczy. Nie łamiesz w ten sposób prawa ani warunków umowy, nie dostaniesz też bana. Microsoft ma to opisane na stronie swojej akcji.

Odnośnik do komentarza

Nie róbmy z siebie nie wiadomo jakich niewiniątek. Przez te wszystkie lata jechało się na adresach rejestrowanych na fikcyjne dane, o użytkowaniu kart kredytowych nie można było nawet myśleć. Tyle, że to jest sytuacja, która nie powinna mieć miejsce w 2010 roku, w centrum europy, w kraju należącym do Wspólnoty Krajów Europejskich. Bez przesady, mówi się o piractwie, a taki Meksyk i Indie, gdzie wskaźniki piractwa są o prawie 10% wyższe: http://global.bsa.org/globalpiracy2008/studies/globalpiracy2008.pdf

India: 68%

Mexico: 59%

Poland 56%

 

Dochodzimy do wniosku, że to nie piractwo jest winą braku XL w Polsce ( Polski oddział w akcji "Nie przerabiam. Nie kradnę" twierdzi z goła co innego ). W takim razie co? Chłonność rynku, ilość inwestycji, PKB na głowę mieszkańca? Przecież Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów pod względem rynku rozgrywki elektronicznej. Czemu Sony to widzi, a MS zachowuje się jakby był ślepy na tą kwestię? Kompletnie nie rozumiem czym się kierują najważniejsze osoby w tamtej firmie.

Może wprowadzenie XL w kraju byłego Bloku Wschodniego to zbyt duże wydatki liczone w miliardach dolarów. Może myślą, że u nas po ulicach biegają niedźwiedzie, które robią dziury, przegryzają linie telefoniczne, a na koniec traktują dziurę jak wychodek? Niech ktoś mi to wytłumaczy, jeżeli potrafi.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

Najlepsze jest to, że do kontrakcji włączają się fani/fanboye/posiadacze PS3, cóż każdy temat dobry do wojen. Widać po komentarzach. Łamanie umowy XBL? Ku.wa kto to czyta? Bez jaj.

Cudzy adres to taki problem? Problemem jest blokada i okrojne wersje gier, a nie jakieś mity co wymyślają Sonyboje.

 

Kontrakcja ma zachęcić do przerzucenia się na PS3?

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL
Nie założysz konta na ojczysty kraj bo Polska nie figuruje na liście dostępnych regionów. Możesz założyć na inny dowolnie przez ciebie wybrany, jednak będą blokady na niektóre rzeczy.[/b] Nie łamiesz w ten sposób prawa ani warunków umowy, nie dostaniesz też bana. Microsoft ma to opisane na stronie swojej akcji.

Na stronie nieprzerabiam-niekradne jest napisane, że nie dostaniesz bana.O warunkach regulaminu nie wspomniano.

Odnośnik do komentarza

http://www.przeklej.pl/plik/hitler-avi-0008325d9bq4

O ja pirdolę co za film! A 2:57 RZONDZI! "Nie płacz, mamy Playstation 3". Leżę i kwiczę z tego filmu, po prostu ogieńdym.

 

Aha i wszystko w tym filmie to najprawdziwsza prawda. Też mnie kur.wica bierze jak nie mogę normalnie filmiku z XBL obejrzeć (Zdziwieni? Trailer ME2 jest niepobieralny z konta UK) bo mi wyskakuje "Plik nie może być ściągnięty z tej lokalizacji". Kupuje te ich je.bane gry, wpsieram ten je.bany rynek ale XBL mi się nie należy, polonizowanie dodatków i ich kompatybilność z kupiona wcześniej polską wersją też mi się nie należy. Nie dziwę się ludziom wkur.wionym na MS PL i Mirskiego. Owszem złodzieji trzeba piętnować i pizgać ich e-biczem ile wlezie by poczuli się jak skundlone szmaty ale oprócz nich jesteśmy my - wspierający polski rynek kupując gry i akcesoria z polskiej dystrybucji, więc nam się należy odrobina szacunku w postaci USILNYCH STARAŃ polskiego oddziału w centrali o najważniejszą sprawę - Polski XBL. Dzięki niemu wszystkie problemy z wybrakowanym towarem z polskiej dystrybucji się rozwiążą a piractwa i tak nie usuną więc po co akcja piętnująca piractwo? Zapewne po to by nawrócić kilkatysięcy osób. Bo jeśli do uruchomienia XBL PL brakuje nam 5-10% legalnych graczy, których trzeba by było uszczknać ze złodziejskiej grupy przerabiaczy to polskiej wersji tej usługi nie zobaczymy długo. Kto ma mentalność złodzieja i jest egoistą nigdy nie zamieni torrentów na sklep PE czy gramera tylko po to by wspierać polski rynek gier.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Dlaczego?

 

Można popierać akcję MS, czyli walkę z piractwem, i akcję graczy - walkę o polski Live. Jedno z drugim się nie "żre", ale pokazuje dobrą inicjatywę zarówno jednej i drugiej strony w poprawę sytuacji w branży. Popierając Kontrakcję nie jest się przeciwko Microsoftowi, bo nie miałoby to przecież sensu.

Nie rozumiem, dlaczego niektórzy sądzą zupełnie inaczej. Redaktorzy PE powinni się wypowiedzieć zarówno po stronie MS jak i graczy.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio nawet na National Geografic pokazywali że największe piractwo w Europie jest we Włoszech,bo tym u nich zajmuje się kamorra,co tydzień wpadają naloty i rekwirują podróbki gier,filmów,markowych ubrań,ale to nic nie daje bo na ich miejsce z Chin płynie 10 razy tyle.Mają umowe z celnikami i to idzie na reszte europy zachodniej,dobrze by MS przestał nam wmawiać że w tej kwestii jesteśmy najgorsi na świecie.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

XBL w PL na x360 się nie doczekamy....może z kolejnym x-em MS nie zamuli i od początku będzie w PL.

 

Nie kumam tego jak XBL w PL może być nie opłacalny....zobaczcie na allegro ile golda/mspoints się sprzedaję...kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy spokojnie mamy graczy online :)

PSN jest bezpłatne, grami na 4 osoby można się dzielić więc to PSN powinien być mniej opłacalny niż płatny XBL a jednak to XBL nie ma....to nie jest wielka inwestycja że MS będzie kłaść kable i budować autostrady u nas :) wystarczy osobny serwer dla PL, zniesienie blokad, i zdrapki w sklepach oficjalnie.

 

XBL którego nie da się piracić nie ma przez piractwo ale za to gry za 200zł które może piracić, są w sklepach :potter: Wielki fail MS Polska za wciskanie kitu graczom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...