Skocz do zawartości

PSX Extreme #150


Rekomendowane odpowiedzi

Aha jasne,czy 100% posiadaczy current genów ma je podpięte do sieci?Raczej nie,tak jak ja,i dla tych byłyby płytki.Dla Twojej wiadomości jest też taki format jak dvd i obsługują go obie konsole.Poza tym czy wg Ciebie istnieja tylko PS3 I X360?

Wielu Graczy posiada przecież jeszcze PS 2,również tak jak ja,fajnie gdyby na jubileuszowym dysku był nawet jakiś starszy tytuł z PSXa albo PS 2.Chciałem tylko wyrazić że ten jubileusz wypadł słabo,a to są tylko pomysły,które i tak nie zostaną pewnie nigdy zrealizowane.Jest nadzieja w PPE,mam nadzieję że ten portal zarządzi i rozwinie się tak jak ładnie opisał to Butcher.

 

Ale nie rozumiesz, że w piśmie multiplatformowym płyty z demami czy nawet z pełnymi grami nie bardzo mają racji bytu, bo tylko jakaś część będzie miała z takiej płyty pożytek. Dodanie dvd pewnie zwiększyłoby cenę, a przez to część osób odpuściłoby kupno magazynu, bo przecież płyta nie dla nich. Jak już to może dvd z relacją z targów - to będą mogli obejrzeć wszyscy i zamiast dawać to tylko klientom sklepu Extreme, można to dać wszystkim czytelnikom.

Odnośnik do komentarza

Aha jasne,czy 100% posiadaczy current genów ma je podpięte do sieci?Raczej nie,tak jak ja,i dla tych byłyby płytki.Dla Twojej wiadomości jest też taki format jak dvd i obsługują go obie konsole.Poza tym czy wg Ciebie istnieja tylko PS3 I X360?

Wielu Graczy posiada przecież jeszcze PS 2,również tak jak ja,fajnie gdyby na jubileuszowym dysku był nawet jakiś starszy tytuł z PSXa albo PS 2.Chciałem tylko wyrazić że ten jubileusz wypadł słabo,a to są tylko pomysły,które i tak nie zostaną pewnie nigdy zrealizowane.Jest nadzieja w PPE,mam nadzieję że ten portal zarządzi i rozwinie się tak jak ładnie opisał to Butcher.

A czy Ty myślisz, że to PC czy co? Tak wrzucą demo na dvd i je wszyscy odpalą na wszystkich konsolach, jasne. Tu nie ma tak jak w przypadku PC, że demo czy grę bez problemu doda się do czasopisma. To wręcz niemożliwe, bo co - dadzą demo na ps3 (i tak na płycie nie można), a posiadacze X-a i Wii mają się w du=pę pocałować? To nie czasy PS one. Za dużo piep=rzenia, za mało zadowolonych czytelników.
Odnośnik do komentarza

- stara formuła - chodzi mi o tą fajną tabelkę ze zgredami i rubrykami podzielonymi na kategorie gier, gdzie każdy głosował (lub nie) na swój tytuł i dawał krótkie uzasadnienie. To było super.

Zgadzam się, tabelka była lepsza. A ci co nie grali w jakieś gry z danego gatunku po prostu nic nie pisali (jak choćby

rok temu) i to moim jak i wielu czytelników tu piszących zdaniem było lepsze. Mam nadzieję, że powrócicie do tego za rok.

A co do reklamy Heavy Rain to rzeczywiście głupio to wygląda. Sama reklama w sobie jest rewelacyjna, ale jakoś tak brzydko to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Czy odnośnie kwestii fabularnych nie dałoby się po prostu ograniczyć do przedstawienia absolutnie podstawowych faktów, a dalej jechać ogólnikami na zasadzie fabuła dobra/słaba, oryginalna, spójna, dobrze rozwijająca wątki z poprzedniej części itp. bez wchodzenia w szczegóły ?

 

Tokar, to jest bardzo dobry postulat. Lepiej napisać w recenzji tylko niezbędne minimum o fabule, a skupić się na tym czy narracja jest zajmująca, czy bohaterowie są dobrze wyeksponowani, czy świat jest wiarygodny. W pełni się zgadzam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Mnie tam podoba się to unowocześnione podsumowanie. Zamiast zawalonych tekstem stron, z których tak naprawdę niewiele wynikało, mam zwięzłe i raczej wiarygodne wyszczególnienie wszystkich godnych uwagi tytułów. Raczej, bo w żadną pozycję z czołówki roku nie grałem, ale wierzę wam na słowo. Dowiedziałem się także, że w ubiegłym roku rzeczywiście wyszły jakieś gry na PS3, a jeszcze większym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że jedna z nich została uznana za grę roku. Za podanie tak szokujących informacji należy się ogromny plus.

Odnośnik do komentarza

No w końcu przeczytałem prawie cały numer. Miałem wcześniej napisać, ale na ogół moje wątpliwości były rozwiewane przez rzeczowe odpowiedzi Ściery. Zauważyłem że z niektórych jego postów wypływała irytacja, ale to co Smuggler ostatnio ma to chyba ataki k****cy, tyle najazdów ze strony niezadowolonych czytelników nie widziałem nigdy i nigdzie. Kuzyn-pececiarz (nieortodoksyjny) kupił ten numer (dla gry) ale gazetę (heh, kolejna żyłka pękająca na czole Smuga) mi przywiezie przy okazji to sobie przejrzę. Tutaj jest dobra recenzja ich multiplatformowości http://peacegrenade.wordpress.com/2010/01/23/multiplatformowe-ekhem-cd-action/

Wracając do tematu, to jedyną słabą rzeczą nowego jest okładka, ale i tak jest lepsza niż cda.

Kurde przydałby się jakiś oddzielny temat do rozmów na temat konkurencji (właściwie do obśmiewania cda).

Odnośnik do komentarza

Po co dema, jak mozna je zassac z netu przez konsole bez problemu? I jak to sobie wyobrazasz, raz plyta dla PS3 raz dla X360? Bzdura. Co do pelnych wersji, bez komentarza.

 

Aha jasne,czy 100% posiadaczy current genów ma je podpięte do sieci?Raczej nie,tak jak ja,i dla tych byłyby płytki.Dla Twojej wiadomości jest też taki format jak dvd i obsługują go obie konsole.Poza tym czy wg Ciebie istnieja tylko PS3 I X360?

Wielu Graczy posiada przecież jeszcze PS 2,również tak jak ja,fajnie gdyby na jubileuszowym dysku był nawet jakiś starszy tytuł z PSXa albo PS 2.Chciałem tylko wyrazić że ten jubileusz wypadł słabo,a to są tylko pomysły,które i tak nie zostaną pewnie nigdy zrealizowane.Jest nadzieja w PPE,mam nadzieję że ten portal zarządzi i rozwinie się tak jak ładnie opisał to Butcher.

 

Nie podpinanie konsoli pod siec to nie tyle ignorancja, co glupota. Po co pozbawiac sie czegos, na czym obecnie bazuje caly rynek? Co mnie obchodza past geny, po co dema albo full releasy z psxa (sic) czy ps2. Jubileusz zrobiony prawidlowo, pismo ma byc informatywne, nie wyobrazam sobie polowy nr zapchanej wspominkami, to co jest starczy.

Odnośnik do komentarza

[182]No w końcu przeczytałem prawie cały numer. Miałem wcześniej napisać, ale na ogół moje wątpliwości były rozwiewane przez rzeczowe odpowiedzi Ściery. Zauważyłem że z niektórych jego postów wypływała irytacja, ale to co Smuggler ostatnio ma to chyba ataki k****cy, tyle najazdów ze strony niezadowolonych czytelników nie widziałem nigdy i nigdzie. Kuzyn-pececiarz (nieortodoksyjny) kupił ten numer (dla gry) ale gazetę (heh, kolejna żyłka pękająca na czole Smuga) mi przywiezie przy okazji to sobie przejrzę. Tutaj jest dobra recenzja ich multiplatformowości http://peacegrenade....khem-cd-action/

Wracając do tematu, to jedyną słabą rzeczą nowego jest okładka, ale i tak jest lepsza niż cda.

Kurde przydałby się jakiś oddzielny temat do rozmów na temat konkurencji (właściwie do obśmiewania cda).

 

 

Kurde przydałby się jakiś oddzielny temat do rozmów na temat konkurencji (właściwie do obśmiewania cda).

Ja nigdy nie lubiłem CDA, oceny z kosmosu tak jak ich redaktorzy :whistling:, Np. takie Halo 3 :ODST w Psx Extreme 8+ które mu się należało, a w Cda 7.

W minusach napisał:

-wszystko(grafika, mechanizmy rozgrywki) jest już lekko przekurzone.

-multiplayer z Halo 3

WTF ?

Edytowane przez fristajlo
Odnośnik do komentarza
Gość logan40

Dla mnie PE #150 to pierwszy po 9-cio miesięcznej przerwie spowodowanej zniechęceniem do grania oraz życia a także brakiem czasu. Ale ja nie o tym...

 

Sporo zmian, nowe twarze, brak kilku znanych (Dżujo jakoś zmalał, HIV (chociaż ten brak in plus)). Obchody 150 numeru jakieś biedne. Poza tym sporo podsumowań (jak dla mnie ich forma "ok") dzięki którym szybko zorientowałem się co tam w branży po tak długiej przerwie. Recenzji jakoś mało, ale w sumie nie ma się czemu dziwić, kilka mocnych zapowiedzi (AvP, Heavy Rain :)) Cóż więcej rzec...

Pozdro redakcja

Odnośnik do komentarza

A ja uderzę prosto do redaktorów PE - jestem zszokowany jedną sprawą - na dwóch stronach (20-21) umieściliście screeny najbardziej oczekiwanych gier w 2010 r. pod nazwą "kalejdoskop 2010". I tutaj jedno zasadnicze pytanie - gdzie jest Dragon Quest IX? Gra, która dostała w Famitsu 40/40, gra, dla której ja osobiście kupiłem DSi, gra, która najlepiej się sprzedała w zeszłym roku w Japonii. Usprawiedliwieniem nie może być to, że gra swoją premierę już miała, bo np. taki FFXIII swoją premierę w Japonii też już miał, a w "kalejdoskopie" jest (nie było premiery anglojęzycznej). Jedyne uzasadnienie które widzę na to, że nie ma DQIX to fakt, że kalejdoskop obejmuje tylko gry na konsole stacjonarne. Choć nie jestem przekonany, czy takie właśnie było żelazne założenie... Mam wrażenie, że jesteście tym razem po prostu krok do tyłu za konkurencją, która już jakiś czas temu zrozumiała, że handheldy to znacząca część rynku, która przestała być jedynie marginalnym dodatkiem, a właściwie to wyprzedza rynek konsol stacjonarnych!!! Może to was nieco zaboli, ale takie jest moje zdanie. Obudźcie się panowie z letargu, prawda jest taka, że konsole przenośne to dziś większość na rynku konsol a gracze "stacjonarni" zazdroszczą wielu exclusiv-ów które wychodzą na handheldy!!! DQIX jest bezapelacyjnie najbardziej oczekiwanym tytułem, jeśli weźmiemy pod uwagę całą konsolową scenę.

 

 

P.S. Pisze się "29 stycznia" a nie "29 styczeń" etc. To tak jeszcze odnośnie "kalejdoskopu".

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza

A ja uderzę prosto do redaktorów PE - jestem zszokowany jedną sprawą - na dwóch stronach (20-21) umieściliście screeny najbardziej oczekiwanych gier w 2010 r. pod nazwą "kalejdoskop 2010". I tutaj jedno zasadnicze pytanie - gdzie jest Dragon Quest IX? Gra, która dostała w Famitsu 40/40, gra, dla której ja osobiście kupiłem DSi, gra, która najlepiej się sprzedała w zeszłym roku w Japonii. Usprawiedliwieniem nie może być to, że gra swoją premierę już miała, bo np. taki FFXIII swoją premierę w Japonii też już miał, a w "kalejdoskopie" jest (nie było premiery anglojęzycznej).

 

Hmm, nie wiem kiedy ostatnio wyglądałeś za okno, ale nie mieszkamy w Japonii. No chyba, że Ty mieszkasz, ale sądząc po IP nie (może używasz proxy ;)). Przecież wiadomo, że każde tego rodzaju zestawienie będzie SUBIEKTYWNYM rankingiem, bo będzie odpowiadać gustom zgredów. Nikt Ci nie broni uznawać jakiejś gry, która się nie załapała, za najlepszą na świecie. Abstrahując od tego, że to że w "Japonii jest", nie znaczy że u nas w ogóle będzie. W Kalejdoskopie znalazły się tytuły, które powszechnie są najbardziej interesujące, przynajmniej wg redakcji.

 

Jedyne uzasadnienie które widzę na to, że nie ma DQIX to fakt, że kalejdoskop obejmuje tylko gry na konsole stacjonarne. Choć nie jestem przekonany, czy takie właśnie było żelazne założenie... Mam wrażenie, że jesteście tym razem po prostu krok do tyłu za konkurencją, która już jakiś czas temu zrozumiała, że handheldy to znacząca część rynku, która przestała być jedynie marginalnym dodatkiem, a właściwie to wyprzedza rynek konsol stacjonarnych!!! Może to was nieco zaboli, ale takie jest moje zdanie. Obudźcie się panowie z letargu, prawda jest taka, że konsole przenośne to dziś większość na rynku konsol a gracze "stacjonarni" zazdroszczą wielu exclusiv-ów które wychodzą na handheldy!!! DQIX jest bezapelacyjnie najbardziej oczekiwanym tytułem, jeśli weźmiemy pod uwagę całą konsolową scenę.

 

Oj, akurat dział Pocket się całkiem rozrósł w stosunku do tego, co było jeszcze kilkanaście miesięcy temu. PE odpowiada oczekiwaniom Czytelników - większe zainteresowanie wzbudzają duże konsole. Oczywiście Twój głos się liczy i będzie wzięty pod uwagę, jak wszystkie inne głosy, więc może Pocket będzie kiedyś jeszcze większy. Ogólnie zgoda, jest cała masa fajnych gier na konsole przenośne, ale nie są to zawsze duże i rozbudowane tytuły (że różnie z tym bywa, to nie przeczę - uprzedzam więc Twój argument ;)). Niemniej, no cóż, realia są jakie są. A jakość gier w wersji na przenośniaki bywa często, delikatnie to ujmując, nieciekawa. Poza tym najważniejsze pytanie do Ciebie: handheldów na rynku w Polsce oficjalnie mamy ile? Odpowiem sam. 1. Słownie: "jeden" (czyli PSP). Nintendo u nas oficjalnie nie jest dostępne. Natomiast X360 i PS3, a co za tym idzie Sony i Microsoft działają na naszym rynku, mają swoje oddziały i biura, a co za tym idzie dostarczają gry przed premierą do przygotowania recenzji, dają materiały prasowe, itp.. Więc musisz niestety także to wziąć pod uwagę i w tym przypadku miej pretensje do Nintendo, że olewa polski rynek. Sami zresztą o tym często piszemy w PE, ale póki Iwata nie dostrzeże, że w centrum Europy jest taki 40-milionowy kraj jak Polska, to mniej więcej tak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza

A ja uderzę prosto do redaktorów PE - jestem zszokowany jedną sprawą - na dwóch stronach (20-21) umieściliście screeny najbardziej oczekiwanych gier w 2010 r. pod nazwą "kalejdoskop 2010". I tutaj jedno zasadnicze pytanie - gdzie jest Dragon Quest IX? Gra, która dostała w Famitsu 40/40, gra, dla której ja osobiście kupiłem DSi, gra, która najlepiej się sprzedała w zeszłym roku w Japonii. Usprawiedliwieniem nie może być to, że gra swoją premierę już miała, bo np. taki FFXIII swoją premierę w Japonii też już miał, a w "kalejdoskopie" jest (nie było premiery anglojęzycznej). Jedyne uzasadnienie które widzę na to, że nie ma DQIX to fakt, że kalejdoskop obejmuje tylko gry na konsole stacjonarne. Choć nie jestem przekonany, czy takie właśnie było żelazne założenie... Mam wrażenie, że jesteście tym razem po prostu krok do tyłu za konkurencją, która już jakiś czas temu zrozumiała, że handheldy to znacząca część rynku, która przestała być jedynie marginalnym dodatkiem, a właściwie to wyprzedza rynek konsol stacjonarnych!!! Może to was nieco zaboli, ale takie jest moje zdanie. Obudźcie się panowie z letargu, prawda jest taka, że konsole przenośne to dziś większość na rynku konsol a gracze "stacjonarni" zazdroszczą wielu exclusiv-ów które wychodzą na handheldy!!! DQIX jest bezapelacyjnie najbardziej oczekiwanym tytułem, jeśli weźmiemy pod uwagę całą konsolową scenę.

 

 

P.S. Pisze się "29 stycznia" a nie "29 styczeń" etc. To tak jeszcze odnośnie "kalejdoskopu".

 

"kalejdoskop obejmuje tylko gry na konsole stacjonarne" - to lubie, pytasz i odpawiadasz sobie sam :)

Odnośnik do komentarza

A ja uderzę prosto do redaktorów PE - jestem zszokowany jedną sprawą - na dwóch stronach (20-21) umieściliście screeny najbardziej oczekiwanych gier w 2010 r. pod nazwą "kalejdoskop 2010". I tutaj jedno zasadnicze pytanie - gdzie jest Dragon Quest IX? Gra, która dostała w Famitsu 40/40, gra

 

Famitsu nigdy nie było dla mnie wyznacznikiem dobrych gier. Bayonetta też dostała 40/40, jakieś Mariany pytam za co?

 

Co numeru to recenzja SH:Shattered Memories uświadomiła mnie w fakcie, że trzeba zakupić ją na PSP :]

Odnośnik do komentarza

w kalejdoskopie na rok 2010 brak pozycji developer, kij z wydawcą ale fajnie by było wiedzieć kto przy danym tytule majstruje

bardzo sympatyczna zapka Bioshock2 jak i AvsP, widać że pisane przez osoby zainteresowane tematem

 

pozytywnie zaskoczyła mnie wysoka pozycja Condemned w mixerze, jak i sama obecność Manhunta, dobrze że nie poszliście prostą drogą tylko spojrzano na temat z dystansem

 

Mazur, szacun, jesteś narwany z tym egzaminem

Odnośnik do komentarza

Narracja preview'a AvP jest slaba, tragicznie sie to czyta, a i informacje o grze wplecione sa jakos smiesznie. Nie chodzi o styl Butcha, bo ten jest bardzo dobry, ale o sam sposob prowadzenie czytelnika. Tekst jest malo informatywny, mam nadzieje ze to jednorazowy wyskok.

Odnośnik do komentarza

A mi właśnie weszła taka zapowiedź, bardzo dobrze mi się ją czytało.

 

Natomiast do nerwicy doprowadziło mnie czytanie zapowiedzi B2. Znaczy nie chodzi mi o styl pisania, broń Boże (w końcu pisał Koso). Tylko te reklamy, tak chamsko wmieszane w zapowiedź, ze aż się odechciewało czytać.

 

ToP 10 zdecydowanie wolałem poprzednie rozwiązania. Kiedy każdy Zgred głosował na najlepszy tytuł danego gatunku. Tak samo nie kwestionuje wybranych tytułów w Top 10 2k9 ale 6 miejsce dopiero dla dodatków do Gta to lekka przesada ;]. Przynajmniej 3 miejsce się należy i właśnie dlatego poprzednie Top-y były lepsze. Byłoby wiadomo kto jak głosował i kogo zjechać ;p.

 

I ostatnia sprawa. Szkoda że, kalejdoskop 2010 został potraktowany tak skrótowo. Kiedyś zawsze była krótka notka na temat danej gry.

 

Natomiast na ogromny plus zaliczam recenzje Silent Hill: SM. To dopiero albo może aż druga recenzja na Wii którą przeczytałem, bo nie interesują mnie gry na Wii. Dla SH zrobiłem wyjątek i po raz kolejny potwierdziłem się w przekonaniu, że Komodo to świetny recenzent. Bardzo dobrze się go czyta.

 

Teraz kiedy Koso i Hiv (w Hiv-a wypadku to akurat dobrze) mniej piszą i pewno niedługo do tego grona dołączy Butcher. To właśnie mam nadzieję, że Komoda częściej będzie można poczytać.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

w kalejdoskopie na rok 2010 brak pozycji developer, kij z wydawcą ale fajnie by było wiedzieć kto przy danym tytule majstruje

bardzo sympatyczna zapka Bioshock2 jak i AvsP, widać że pisane przez osoby zainteresowane tematem

 

Potwierdzam. Zapowiedzi zarowno tytulow wymienionych przez przedmowce jak i Heavy Rain bez spoilerow daja rade, w przeciwienstwie do NEO z plusem gdzie Mielu pojechal z fabula i powinno mu sie cojones ukrecic, grrrr. ;[ Poza tym nadal czytam, teraz tydzien urlopu wiec sie wypowiem niebawem szerzej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...