Skocz do zawartości

PSX Extreme #150


Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie zebym byl jakis wredny ale zauwazylem, ze czesto robicie zbyt duzy szum i sztuczny hype wokol danego tytulu (Avatar), a ostatecznie gra jest jakims sredniakiem, ktory niepotrzebnie zajmuje tyle miejsca w magazynie.

 

 

A ty naprawde myslisz, ze ekipa jakiegokolwiek magazynu ma jasnowidza w skladzie? Skoro gra zapowiada sie dobrze, niusy zapowiadaja dobra gre, ba, nawet playtest ryje banie to zwyczajnie nie wiadomo, czy w efekcie koncowym nie bedzie rozczarowania i klapy... To chyba... Logiczne jest, prawda? Albo poprawcie mnie jesli nie zrozumialem. :unsure::unsure:

Odnośnik do komentarza

A nie można by zwiększyć ilości stron? Przez cały miesiąc trochę się dzieje, jest o czym pisać. Można by zwiększyć ilość stron, podnieść nawet cenę ( można zrobić darmowe badanie rynku - sondą na forum) . Będzie większa przestrzeń na reklamy dla Feiksa i Biznesu i więcej tekstu dla czytelników.. Bo jak sama nazwa wskazuje czytelnik lubi czytać. 10; 9 czy 8,99 dla zachowania walorów marketingowych za miesięcznik nie jest złą ceną.... Zwłaszcza gdyby za ceną szła większa ilość materiałów publikowanych. Przypuszczam że co najmniej sporo pracy kosztuje wydawanie pisma w obecnej formie, portal ppe też zeżre swoje, ale o ile się orientuję i chyba mi się nie wydaje - głównym produktem jest dalej czasopismo PSX EXTREME a większa ilość stron i nieco wyższa cena mogła by pomóc w rozwoju. Może grzmotniem tę sondę.. Ke?

 

ps. Do Fenixa - Richtik nie mieszkom w Polsce ( lepiej Ci?) ino na Śląsku. A PSX to richtik czasopismo a nie gazeta. Brak szcunku przejawiał się moim zdaniem bardziej w stwierdzeniach (wybacz parafrazę) że mam nie pier%^lić bo jak mi nie pasuje to mam nie kupować pisma bo Wam (czy Tobie)to koło dupy lata czy czytam w Empiku czy mi przez telefon dyktują. Ciepło Ci w sweterku który masz na sobie? Cieszę się bardzo - podsumowując kwotę wydaną na psx-y w moim życiu mogę śmiało powiedzieć że masz go ode mnie (pod warunkiem że nie dostałeś go od kogoś wcześniej). Ciesz się a nie wyskakuj na każdego kto stara się spojrzeć na coś z innej niż Twoja perspektywy. Za opinię się dziękuje, jeżeli nie jest się w stanie znieść krytyki to się o opinię nie występuje a jak nie masz czasu na "misiewydawajki" to nie zaczynaj dialogu. Nie zawsze sformułowanie "masz rację, wydaje Ci się" jest na miejscu, zwłaszcza gdy mam te swoje racje i ilość reklam rośnie kosztem ilości przeznaczonej na właściwą treść magazynu ( głęboko mam że to "tylko 2 strony").

 

Fenix: Pociemku, chcesz kontynuowac prywate to przejdz na PW. Dam ci kilka rad i moze skonczysz pajacowac.

 

Edit: Sprawa dotyczy pisma w ogóle, post nie jest off topem więc wybacz ale nie czuję potrzeby pisania PW do Ciebie.. A na Twoich radach jakoś mi specjalnie nie zależy. Jeżeli masz jakiś kontrargument w temacie, przedstaw go tutaj, jeżeli nadal masz zamiar puszyć piórka i dalej się nadymać to wybacz ale nie mogę Ci pomóc.. Z tego co widzę nie jestem w swoich opiniach odosobniony, toteż może uraczysz i innych swoimi radami. Publicznie po mnie jedziesz to publicznie takie postępowanie uzasadnij, bez czepiania się słówek, zwracając uwagę na sedno tematu.

Edytowane przez Pociemku
Odnośnik do komentarza

Widzę, że wielu osobom obecność reklam zaburza codzienny biorytm. Skombinujcie sobie trochę kleju, poszukajcie ciekawych tekstów w necie, wydrukujcie je i przyklejcie z miejsce reklam i problem z głowy. Że niby mało tekstu? Wydaje mi się że tekstu jest w brud. Swoją drogą ciekawe ilu z tych co krzyczą przeczytało Extreme'a od deski do deski? A jak wam nadal mało to poszukajcie czegoś w necie, albo bibliotece tam są książki za free. Poza tym liczy się też jakość tekstów, która jak na razie przynajmniej mi odpowiada. A co do ceny to jak wam ciąży grosz to nie wiem... na kolejne gry zbierajcie. Jeżeli ceną poniesioną przez nas, czytelników, za 7,99zł, utrzymujące się przez tak długi okres czasu, ma być o trzy reklamy więcej w piśmie, no to ja tu nie widzę problemu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Marudzicie z tymi reklamami to i ja pomarudzę, przynajmniej częściowo, mnie PSX odpowiada, niech sobie będą reklamy gier, sprzętu, póki nie reklamuje sie vizir i biedronka jest w porządku.

Nie ma co czytać? Mało tekstu? No Panowie, bez żartów - Heavy Rain, BioShock2, Mass Effect2 - tylko ja czekam na te gry?

No i właśnie przy okazji BioShocka przerwa na marudzenie, szkoda że tak pocięliście reklamą HR ten tekst ;)

Ogólnie jest ok - chociaż też liczyłem na fajerwerki z okazji 150 numeru - gratulacje i róbcie dalej swoje!

Odnośnik do komentarza

Zawsze czytam od deski do deski.. chyba że jakieś recenzje typu My Petz czy coś co mnie totalnie nie interesuje, to omijam. Poza tym nie jest to jedyne czasopismo o grach które czytam co miesiąc. A i strony dziennie walące newsy o grach odwiedzam regularnie chłonąc info jak gaza wilgoć. Mam parcie na info o grach, lubię czytać recenzje, playtesty i widzę że jak kiedyś górowaliście nad konkurencją tak teraz oni zaczynają was wyprzedzać. Co z tego że jesteście tańsi jak jakość tekstów w mojej opini jest niższa? Bo nie mam tu na myśli tylko porównania ilości stron czy tych obsranych reklam o które tu takie batalie. Zaraz usłyszę że jak mi nie pasi to mam stąd zdupczać, bo widzę że niektóre osoby tylko takie rozwiązania widzą. A tekstu w nowym PSX jest rzeczywiście dużo... szkoda że niektóre strony wydają się być wrzucone na szybko, byleby zapchać powierzchnię. To moja opinia i możecie po mnie jechać, tak to widzę.

Odnośnik do komentarza

 

Nie zebym byl jakis wredny ale zauwazylem, ze czesto robicie zbyt duzy szum i sztuczny hype wokol danego tytulu (Avatar), a ostatecznie gra jest jakims sredniakiem, ktory niepotrzebnie zajmuje tyle miejsca w magazynie.

 

 

A ty naprawde myslisz, ze ekipa jakiegokolwiek magazynu ma jasnowidza w skladzie? Skoro gra zapowiada sie dobrze, niusy zapowiadaja dobra gre, ba, nawet playtest ryje banie to zwyczajnie nie wiadomo, czy w efekcie koncowym nie bedzie rozczarowania i klapy... To chyba... Logiczne jest, prawda? Albo poprawcie mnie jesli nie zrozumialem. :unsure::unsure:

Sry, ale to ze na film byl tak straszny hype i oczekiwania nie wiadomo czego (przeciez to tylko kino familijne z przerosnietymi elfami), nie oznacza, ze gra tez bedzie jakims objawienie na poziomie filmu. Juz od poczatku widzialem po zapowiedziach i filmikach, ze bedzie to sredniak, ktory jedynie jedzie na nazwisku Camerona i popularnosci filmu. Ta ogromna ilosc strony na zapowiedzi, news, playtest i recenzje mozna bylo przeznaczyc na inne tytuly. Bylo tego stanowczo za duzo jak na takie cos...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenie - dużo stron, fajne reklamy Heavy Rain, kolejny raz za duży Top Mixer (jak dla mnie starczyłoby pół strony), świetna i pomysłowa publicystyka, całkowity brak Hiva w tym PE (to już koniec?), i troche biedne kąciki (na cholerę ciągnąć wątek DA w kąciku RPG, przecież każdy wie że to "tylko porządna" gra i że Mass Effect 2 ją zmiecie). Rozbo kojarzy mi się teraz z Dżujem. Top 10 fajne, i komiksy też. Przydałby się zgrentgen. No i "Chamstwo z internetu" czemu w dziale newsy, a nie w hardkor?

Odnośnik do komentarza

Co do wywodow Zax'a w kaciku rpg, to sie zgodze. Zamiast sie spuszczac nad tym jak go "zawiodl" DA mogl by sie skupic na wiadomosciach ze swiata rpg, a tych nie brakuje. Zreszta najlepiej jakby wrocil Star, bo styl pisania jego nastepcy jakos mi nie podchodzi. Zbyt czesto oczekuje od rpg jakis rewolucji, porownuje w niektorych fragmentach artykulu/recenzji jakis tytul do Oblivion i F3 i pisze,ze te byly lepsze, a to jest takie a srakie. Chlopie nie wszystko musi byc takie plytkie jak te pozycje. Liczy sie roznorodnosc,a nie klonowanie rozwiazan z jednej gry...

Odnośnik do komentarza

Nie czuć klimatu 150 numeru.Wprawdzie są 3 pierwsze strony przeznaczone na wspomnienia,ale to trochę mało. Kolejny minus to brak kącika sportowego.Zero informacji o FIWC,który się odbędzie 6 lutego(szkoda,że sama impreza idiotyczna z powodu Klasycznych XI).Rozumiem,że to szansa rozwoju dla Kosa,ale najpierw odejście Shivy ,teraz Koso schodzi na dalszy plan. Szkoda,duża szkoda,ale mam nadzieję,że support ze strony Poznaniaka będzie istniał cały czas. Brak HIVa też może zdnenerwować.Odnieście się do tego czy na stałe go nie będzie,czy to tylko jednorazowa sytuacja.Beznadziejne podsumowanie 2009,panowie. Tego się nie spodziewałem. Ropzieprz.one po całym magazynie i bez tych fajnych tabelek z osobistymi preferencjami,słabiutko.Czytam Was regularnie od 2006 i zawsze to dużo lepiej wyglądało.A ranking to porażka ;/ ?Buahahhahaha żarty,kpina!Na plus cała reszta magazynu,publicystyka taka całkiem niezła,recenzje mogą być i playtesty są napisane wyjątkowo dobrze. Suma sumarum całkiem niezły numer,ale to 150 na Boga!

 

BTW:Komiksy te stare są genialne!Teraz już takich nie robicie,źle,źle,źle.

Powiedzmy,że numer na 7.Do okładki nic nie mam,już dawno przestałem się nimi podniecać :)

Edytowane przez blazej10
Odnośnik do komentarza

Ropzieprz.one po całym magazynie i bez tych fajnych tabelek z osobistymi,słabiutko.Czytam Was regularnie od 2006 i zawsze to dużo lepiej wyglądało.A ranking to porażka ;/ Brak Killzone 2 w pierwszej 10 ?Buahahhahaha żarty,kpina!Na plus cała reszta magazynu,publicystyka taka całkiem niezła,recenzje mogą być i playtesty są napisane wyjątkowo dobrze. Suma sumarum całkiem niezły numer,ale to 150 na Boga!

 

 

 

Jak nie ma jak jest :]

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi jedną rzecz.

JAKIM CUDEM w rankingu nastraszniejszych gier nie ma Call of Cthulu na pierwszego xboxa?

Jedyna gra, przy której zdarzało mi się przerywać rozgrywkę, tylko i wyłącznie z powodu ciężkości klimatu. Motywy z halucynacjami, ucieczki przed trzodą, barykadowanie się w pokojach...

Niepojęta sprawa dla mnie :|

Odnośnik do komentarza

KRadziej, nie marudź. Przecież wiadomo, że slogany PIERWSZA W POLSCE, 10 sekretów JENNNIFER LOPEZ to tylko chwyty reklamowe. Wiiiięc..

 

 

@tybalt - ile gustów tyle życzeń.

 

Widzę, że wszyscy potrafią tylko narzekać,a nie wiedzą ile pracy trzeba włożyć w jeden numer. Jeżeli redakcja miałaby zadowolić każdego czytelnika, to numer musiałby mieć z 500 stron.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Przyznam szczerze że dawno nie było tak słabego w moim odczuciu numeru. Po części dlatego, że gier mnie interesujących brak, a jeśli jest już coś dla mnie ciekawego to jest to spóźnione względem konkurencji. Bardzo słabe jest to, że w paru miejscach prezentujecie styl który mnie odrzuca - ogrom obrazków, mnóstwo wszystkiego na stronie, a wszystko to wzbogacone kilkoma zdaniami tekstu.

 

Numer ratują jak zwykle bardzo dobre felietony, szczególnie dzięki na wspomnienia z pierwszego Silent Hill - gry, po przejściu której przestałem grać na ładnych parę lat :)

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Paliodor, w którym miejscu niby porównuje wszystko do Fallouta3/Obliviona? To, że jak okradasz jakąś postać w Dragon Age i ona w ogóle na to nie reaguje to jest wg. Ciebie postęp w RPG-ach? Sory, ale jeśli złodziejstwo było na tak żenująco niskim poziomie jak w DA, to BioWare w ogóle nie powinno wrzucać tego patentu do gry. Myślę też w tym momencie o tym, że właściwie to nie wiemy co kradniemy (nie wyświetla się na ekranie dokładna informacja). Tutaj porównałem w Kąciku RPG DA do produkcji Bethesdy. Trudno tego nie zrobić. To wcale nie znaczy, że Oblivion czy Fallout 3 to gry idealne, najlepsze czy co tam jeszcze chcesz mi włożyć w usta

 

Druga sprawa: wg. Ciebie Fallout3/Oblivion są płytkie? OK, Twoja opinia. Ale spójrz na tak ważną dla gier fabularnych sprawę jak side-questy. Płycizną to możesz nazwać side-questy w Dragon Age, ale nie w tych tytułach. A Star, którego niefortunnie przytaczasz, jest akurat jednym z większych fanów Obliviona, jakiego znam.

Odnośnik do komentarza

Mimo, że ten miesiąc pod względem recenzji wypadł słabo, trzeba powiedzieć, że numerek bardzo fajny. Kilka podsumowań roku, powrót do przeszłości (jak to kiedyś było z PSX, fajna sprawa). Przeczytałem zapowiedz Bioshocka 2, FFXIII i Heavy Rain, cała reszta czeka na wolną chwile, ale ogólnie jest dużo ciekawe zapowiadających się materiałów.

 

PS. Moglibyście zaktualizować liczbę sprzedanych konsol. W przypadku PS3 pomyliliście się "tylko" o 8 mln. ;)

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

nie chcialo sie czytac calego tematu, co?

 

W konsolometrze przy sprzedaży PS3 jest jakiś błąd w druku, albo kogoś coś boli. W tym numerze jest podana liczba 24.3 miliony. W numerze 148 tam było podane 26.5, a w numerze 149 26.8. Coś nie halo.

 

Jesteś spostrzegawczy i masz racje - uaktualniono dane i liczby spadły. Trochę idiotyczne, że może spadać ilość konsol, ale... nie miałem innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza

KRadziej, nie marudź. Przecież wiadomo, że slogany PIERWSZA W POLSCE, 10 sekretów JENNNIFER LOPEZ to tylko chwyty reklamowe. Wiiiięc..

W życiu bym nie wpadł na to, że to chwyty reklamowe. Ale fajnie by było, jakby skończyło się takie brukowcowe reklamowanie się. I żeby to chociaż prawda była, że PE ma pierwszą reckę ME2 :)

Odnośnik do komentarza

Hm, jak czytałem recenzje Dark Voida od Rozba, to natknąłem się niestety chyba na spoiler dt. wątku miłosnego, a właściwie jego zakończenia. Nie wiem na ile jest to spoiler, ale pewnie może zostać to tak potraktowane. Minęły bowiem już czasy, kiedy w np. takiej recenzji FF VII na PC w Secret Service autor bez ogródek i ostrzeżeń pisał o

śmierci Aeris

, i opisywał swoje wrażenia, w du.pie mając że zepsuł pewnie wielu zabawę. Wiem, że pewnie to nie ten sam kaliber spoilera, ale lepiej uważać.

Odnośnik do komentarza
fajnie by było, jakby skończyło się takie brukowcowe reklamowanie się. I żeby to chociaż prawda była, że PE ma pierwszą reckę ME2 :)

 

A nie jest? Jakie polskie konsolowe czasopismo wcześniej recenzowało "Mass Effect II"? ;)

 

Nie dość,że pierwsza recenzja na konsole w Polsce to i pierwsza recenzja w magazynie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...