Skocz do zawartości

PSX Extreme #150


Rekomendowane odpowiedzi

Artykul "Japonia wstaje z kolan". Coz nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, zeby tworcy z Japonii wstawali z kolan, bo na moj gust na nich nie byli. Ta generacja przyniosla juz wiele swietnych tytulow od tworcow z Nipponu, jak chocby Yakuza 3, Valkyrie Chronicles, Tales of Vesperia, Bayonetta, Demon Soul i wiele innych , wiec mowienie, ze sobie nie radza z nowymi czasami niezbyt do mnie przemawia. No ale moze, to tylko kwestia growego gustu i postrzegania calego tego cyrku zwanego branza gier.

 

Też uważam że Japończycy nigdy na kolanach nie byli. Do tej listy dodałbym jeszcze Ninja Gaiden [sigma] 2, DMC4, Dead Rising, Lost Planet, Resident Evil 5, całą masę bijatyk (przecież dalej nikt poza japończykami ich nie umie robić), Blue Dragon i Lost Odyssey.

Odnośnik do komentarza

W tym numerze nie interesowała mnie recenzja Mass Effect'a 2 szczerze powiedziawszy. Moją uwagę przykuła zapowiedz FFXIII i szczerze powiedziawszy jestem pełen obaw po przeczytaniu tekstu. Miał to być mój pierwszy RPG na PS3 ale chyba zdecyduje się jednak na Demon's Soul. A szkoda bo FFXIII wychodzi akurat w dniu moich urodzin ;/.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz
fajnie by było, jakby skończyło się takie brukowcowe reklamowanie się. I żeby to chociaż prawda była, że PE ma pierwszą reckę ME2 :)

 

A nie jest? Jakie polskie konsolowe czasopismo wcześniej recenzowało "Mass Effect II"? ;)

 

Nie dość,że pierwsza recenzja na konsole w Polsce to i pierwsza recenzja w magazynie :)

Na wstępie przecież Ściera jasno pisze, że wydaje mu się, iż recenzja tej gry jest pierwszą na świecie. A skoro mu się wydaje, to dał wspomniany napis na okładkę. Ja też bym tak zrobił.

 

W ogóle to brat kupił ten numer (pewnie przyciągnął go okrągły numerek) i nawet zajrzałem do środka. Zauważyłem jakieś nowe twarze w Hyde Parku, a także brak HIVa i śladowe ilości Kosa. Listy przejął Butcher. Skandal. Przy kąciku wyścigowym prawie popłakałem się ze śmiechu - zagadką pozostanie dla mnie jak można puścić do druku zawodzenie o Schumacherze i jakieś tabelki z wynikami. Poza tym nic ciekawego raczej nie znalazłem, nie licząc wspaniałej reklamy Heavy Rain. Jakieś gry, o tytułach których nigdy nie słyszałem, recenzja Silent Hilla z podziałem na role (nienawidzę tego, psuje mi to przyjemność z czytania i zabija klimat tekstu) i publicystyka, przy której miałem niestety uczucie déj? vu. Liczyłem na więcej wspominek z okazji jubileuszu.

 

Za okładkę wystawiłem już dychę, którą teraz z czystym sumieniem mogę przyznać całemu numerowi. Do przeczytania za następne pięćdziesiąt miesięcy.

 

P.S. Aha, i jeszcze jedno. Używajcie w tekstach twardych spacji. Wygląda to naprawdę tragicznie, kiedy "o", "a", "i" lub "w" lądują na końcu linijki. Wiem, że ta wtopa tyczy się także moich postów na forum, ale to przecież tylko Internet, a nie najpopularniejsze czasopismo o konsolach w Polsce.

Edytowane przez Grzegosz
Odnośnik do komentarza

TOP gier to jakiś syf. Po co zmienialiście poprzedni system, gdzie każdy indywidualnie typował swoje ulubione gry i na koniec wybierał grę roku. To zostanie tajemnicą, rozstrzelanie tego po numerze też nie jest dobrym pomysłem. Poza tym brak RE5 w TOP 10 to jakis skandal, pominę fakt, że jest tam Demon Souls, który dostał ocenę 8+ (chyba) i teraz na jakiej zasadzie ta gra jest wyżej od RE5 (9-), kto tak głosował i dlaczego? Tego chyba się nie dowiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no Zax powinien jakąś erratę do oceny zrobić, bo sam rozpływał się jaki ten DS jest supah

 

ale 8+ dał

 

Demon's Souls jest na 10. miejscu listy najlepszych gier 2009, bo idzie pod prąd ogólnemu casualowemu trendowi w branży. To rodzynek w mainstramie.

 

Errata do 8+? To jest b. wysoka ocena. Nie było wyżej m.in. za błędy w game designie (brak pauzy; jakichkolwiek checkpointów), kiepskie AI, ogólną repetycję. To cały czas jednak rewelacyjny tytuł.

Odnośnik do komentarza

Hm, jak czytałem recenzje Dark Voida od Rozba, to natknąłem się niestety chyba na spoiler dt. wątku miłosnego, a właściwie jego zakończenia. Nie wiem na ile jest to spoiler, ale pewnie może zostać to tak potraktowane. Minęły bowiem już czasy, kiedy w np. takiej recenzji FF VII na PC w Secret Service autor bez ogródek i ostrzeżeń pisał o

śmierci Aeris

, i opisywał swoje wrażenia, w du.pie mając że zepsuł pewnie wielu zabawę. Wiem, że pewnie to nie ten sam kaliber spoilera, ale lepiej uważać.

 

Nie nazwałbym tego spoilerem, bo przecież nie zdradzam żadnych konkretów, a jedynie ogólny kierunek w jakim pójdzie historia tego wątku (może ona się przecież skończyć na 100 róznych sposobów). Mimo wszystko masz rację, że jest to pewna sugestia (choć baaaaaardzo ogólnikowa). Na przyszłość będę unikał tego typu stwierdzeń. Dzięki za cenną uwagę :thumbsup:

 

Pozdro

Edytowane przez Rozbo
Odnośnik do komentarza

PSX nr 150 hmm...Jak na nr. jubileuszowy to średnio,nie czuję jakiegoś wzniosłego jubileuszu,parę stron jakichś fotek...ale po co ma nam zależeć,jak to tak redaktorzy zrobili to im najwyraźniej to wystarczy.Czy my kiedykolwiek doczekamy się jakiegoś dodatku np. numer jubileuszowy razem z płytką z demami a może nawet z pełną grą?Chyba to nie jest za dużo,raz na pięćdziesiąt numerów?Tak w ogóle to mogliby podnieść cenę,ale dawać jakąś płytkę z demami,co 1-2 miesiące,żeby nie zbankrutować,tak jak pisma komputerowe?Trzeba się rozwijać i oferować więcej czytelnikowi.Bo same informacje to ja mam w necie.

Podsumowanie roku to żenada,lepszy był układ poprzedni,z tabelką,typami redaktorów i wyborem gry roku.Zmieniliście to cholera wie po co.Nie jest to ani lepsze,ani czytelniejsze rozwiązanie.Po co było to zmieniać?Bez sensu...

Nr.ogólnie tłusty,jest co czytać,FF XIII...masakra,po tekście Zaxa nie mam ochoty w to inwestować.Ta seria powoli rozpada się w nicość,czasy Finalów "z duszą" już nie wrócą.Ci z SE to już nie artyści,ale jedynie rzemieślnicy.

Najbardziej podobała mi się zapka Butchera o AvP.Super tekst,fajnie się czytało,z tym podziałem na trzy strony konfliktu,ekstra i pozdro.

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza

Jeszcze apropos spoilerów to bardzo dobrze, że przed nimi ostrzegacie, tylko że połowę zapowiedzi Bioshock 2 musiałem ominąć, a we fragmentach których nie ominąłem i tak nadziałem się na drobne spoilery z jedynki, w którą jeszcze nie grałem (tak, tak, są tacy ludzie :potter:). Czy odnośnie kwestii fabularnych nie dałoby się po prostu ograniczyć do przedstawienia absolutnie podstawowych faktów, a dalej jechać ogólnikami na zasadzie fabuła dobra/słaba, oryginalna, spójna, dobrze rozwijająca wątki z poprzedniej części itp. bez wchodzenia w szczegóły ?

Odnośnik do komentarza

Jeszcze apropos spoilerów to bardzo dobrze, że przed nimi ostrzegacie, tylko że połowę zapowiedzi Bioshock 2 musiałem ominąć, a we fragmentach których nie ominąłem i tak nadziałem się na drobne spoilery z jedynki, w którą jeszcze nie grałem (tak, tak, są tacy ludzie :potter:).

 

No są, ja też JESZCZE nie grałem;-) gdzie te spojlery Tokar, daj radę bym się nie napatoczył na nie...

 

 

Text Gamery z kącika wyscigowego rządzi. Lata mijały, red PE się zmieniali, Mirek pozostał ten sam;-) ;-) ;-) Zawsze lubiłem kolesia he he he.

Odnośnik do komentarza

Nie przeczytałem co prawda jeszcze całego numeru, ale już mogę się do czegoś przyczepić :teehee: . Chodzi mi o dyskusję o Avatarze, a dokładniej przedstawianie filmu jako całkowitej animacji komputerowej. Otóż tą naturalność ruchów, mimikę i całą resztę zawdzięczamy nikomu innemu jak aktorom (oczywiście graficy też "cośtam" dorzucili). Tak na dobrą sprawę, cała animacja awatarów i Na'vi to jeden wielki motion capture - od włosów, przez oczy i mimikę po ruchy małego palca u lewej stopy. Wkurza mnie to, bo często czytam, że aktorzy biorący udział w tym filmie nie mogą dostać oskarów bo tylko podkładają głosy postaciom. :verymad:

 

Edytowane przez garam
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Aha, Xbox 360 powinien mieć wyższą ocenę w konsolometrze. ME2 to nie przelewki.

 

ja to już nie raz pisałem że x360/wii mają ciężko w czasopiśmie którego dusza należy do playstation :)

 

PS3 ma specjalne rabaty na wyższe oceny gier i wyższe oceny w konsolometrze np: zeszły miesiąc na ps3 jeden ex - Buzz! zaś na X360 - l4d2, divinity2, tropico3, sherlock holmes, i lepsza Bayonetta i...w konsolometrze ps3 7+ zaś x360 8- żenada...to samo w tym miesiącu...ps3 7+ i x360 z me2 8- no ku$# śmiech na sali :turned:

Tak samo z grami każda gra na ps3 jest wyżej oceniana niż jej średnia (1-en wyjątek DS) czasami wręcz śmiesznie zawyżone oceny do tego co gra prezentuje i zgarnia u innych.

Zobaczycie w przyszłym miesiącu ps3 zgarnie 10/10- w konsolomerze bo to ps3 i będzie recka HR i MAG...sad but true.

 

Co do numeru 150 to jeden z lepszych.

 

na +

świetna publicystyka

zapowiedź bio2, hr, avp, recka me2

stare foty i komiksy

lekkie odświeżenie PE na + :)

 

na -

-brzydka okładka

-zapowiedź bio2 chamsko podzielona reklamą HR

-w konsolometrach przy każdej konsoli brakuje dobre kilka mln.

-top10 kiepsko zrobione, stara formuła była znacznie lepsza

-brutal legend i infamous w top 10 2009? - wielki LOL

-eyepet ze średnią 74% wielkim przegranym ? - wielki LOL

- top mixer 10, brak RE ? wtf?! na psx-a może już tak nie straszą ale chyba zapomnieliście o remake-ach na GC RE1/RE0

- brak Kosa i Hiva ?

Odnośnik do komentarza

bigdaddy- może autorom PE odpowiada bardziej klimat gier na PS3? Niech zgadnę, Ty preferujesz X360? Trafiłem?

 

Tekst Zaxa o FFXIII jest mało spójny z oceną. Przez parę stron jedzie po grze (wymieniając ukradkiem nieliczne zalety), a na koniec wystawia bardzo dobrą ocenę. Widać emo serce musiało się wyszumieć :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

na -

-brzydka okładka

-zapowiedź bio2 chamsko podzielona reklamą HR

-w konsolometrach przy każdej konsoli brakuje dobre kilka mln.

-top10 kiepsko zrobione, stara formuła była znacznie lepsza

-brutal legend i infamous w top 10 2009? - wielki LOL

-eyepet ze średnią 74% wielkim przegranym ? - wielki LOL

- top mixer 10, brak RE ? wtf?! na psx-a może już tak nie straszą ale chyba zapomnieliście o remake-ach na GC RE1/RE0

- brak Kosa i Hiva ?

 

Po kolei:

- okladka brzydka... no trudno. No i gra na Xboxa, to tym bardzie brzydka ta okladka.

- nie bylo zadnych małych tematow, wiec ktorys materiał MUSIAL zostac podzielony na 4 lewe strony. Nie bylo wyjscia.

- brakuje kilku mln w danych? Serwisy uaktualizowaly dane sprzedazy (juz to pisalem, czytajcie poprzednie posty).

- TOP10 - stara formula juz nie ma racji bytu, bo teraz ekipa podzielila sie na roznych specjalistow, wiec nie mozna wybrac 9-ciu uniwersalnych autorow. Chyba ze macie w nosie miarodajnosc rankingu i autorzy beda glosowac na to co im zostanie narzucone ("nie gralem ale musze zaglosowac"). Czasy sie zmieniaja, nie ma szans zeby kazdy gral na wszystkich platformach w gry pudelkowe i dystrybulowane cyfrowo.

- nie wiem czy LOL, skoro autorzy na te gry glosowali. Nastepnym razem zmienie glosowanie i dostaniecie ranking "pod publike". Bo przeciez tak jest "lepiej" i nie ma LOL-a. Takich Czytelnikow jak Ty, lepiej okladmywac, zeby czytali to co chca przeczytac. Sie dostosujemy.

- EyePet ma 74%? A moze miec i 20%. Grales? NIE. To świetna gra, a te 74% mnie nie obchodza. Po to robimy magazyn, zeby przekazywac Wam to co sami uwazamy, a nie to co mozna przeczytac na Internecie. To jest nasze glosowanie. Zreszta, na PS3site bylo glosowanie z udzialem 12 tys. Czytelnikow i tam obie gry tez sa w czołowce. Ale LOL.

- Top Mixer bez RE? Wlacz sobie RE (remake) i zobacz czy straszy.

- HIV nie ma czasu za duzo na pisanie do PE, Koso napisal tyle co kazdy inny autor, ale mniej niz zwykle pisal.

 

PS. Sora za brak pl znakow.

 

sciera

Odnośnik do komentarza

Po co dema, jak mozna je zassac z netu przez konsole bez problemu? I jak to sobie wyobrazasz, raz plyta dla PS3 raz dla X360? Bzdura. Co do pelnych wersji, bez komentarza.

 

Aha jasne,czy 100% posiadaczy current genów ma je podpięte do sieci?Raczej nie,tak jak ja,i dla tych byłyby płytki.Dla Twojej wiadomości jest też taki format jak dvd i obsługują go obie konsole.Poza tym czy wg Ciebie istnieja tylko PS3 I X360?

Wielu Graczy posiada przecież jeszcze PS 2,również tak jak ja,fajnie gdyby na jubileuszowym dysku był nawet jakiś starszy tytuł z PSXa albo PS 2.Chciałem tylko wyrazić że ten jubileusz wypadł słabo,a to są tylko pomysły,które i tak nie zostaną pewnie nigdy zrealizowane.Jest nadzieja w PPE,mam nadzieję że ten portal zarządzi i rozwinie się tak jak ładnie opisał to Butcher.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

na -

-brzydka okładka

-zapowiedź bio2 chamsko podzielona reklamą HR

-w konsolometrach przy każdej konsoli brakuje dobre kilka mln.

-top10 kiepsko zrobione, stara formuła była znacznie lepsza

-brutal legend i infamous w top 10 2009? - wielki LOL

-eyepet ze średnią 74% wielkim przegranym ? - wielki LOL

- top mixer 10, brak RE ? wtf?! na psx-a może już tak nie straszą ale chyba zapomnieliście o remake-ach na GC RE1/RE0

- brak Kosa i Hiva ?

 

Po kolei:

- okladka brzydka... no trudno. No i gra na Xboxa, to tym bardzie brzydka ta okladka.

- brakuje kilku mln w danych? Serwisy uaktualizowaly dane sprzedazy (juz to pisalem, czytajcie poprzednie posty).

- TOP10 - stara formula juz nie ma racji bytu, bo teraz ekipa podzielila sie na roznych specjalistow, wiec nie mozna wybrac 9-ciu uniwersalnych autorow. Chyba ze macie w nosie miarodajnosc rankingu i autorzy beda glosowac na to co im zostanie narzucone ("nie gralem ale musze zaglosowac"). Czasy sie zmieniaja, nie ma szans zeby kazdy gral na wszystkich platformach w gry pudelkowe i dystrybulowane cyfrowo.

- nie wiem czy LOL, skoro autorzy na te gry glosowali. Nastepnym razem zmienie glosowanie i dostaniecie ranking "pod publike". Bo przeciez tak jest "lepiej" i nie ma LOL-a. Takich Czytelnikow jak Ty, lepiej okladmywac, zeby czytali to co chca przeczytac. Sie dostosujemy.

- EyePet ma 74%? A moze miec i 20%. Grales? NIE. To świetna gra, a te 74% mnie nie obchodza. Po to robimy magazyn, zeby przekazywac Wam to co sami uwazamy, a nie to co mozna przeczytac na Internecie. To jest nasze glosowanie. Zreszta, na PS3site bylo glosowanie z udzialem 12 tys. Czytelnikow i tam obie gry tez sa w czołowce. Ale LOL.

- Top Mixer bez RE? Wlacz sobie RE (remake) i zobacz czy straszy.

sciera

 

woow widzę że nie można napisać co nie teges w PE tylko trzeba pisać same + ok, dostosuje się. Następny numer PE postaram się opisać w samych +.

 

- eyepet - grałem. Skoro mówisz co ciebie obchodzi średnia 74% to co tym bardziej ma do rzeczy głosowanie na na ps3site.

- RE remake - specjalnie odpaliłem i dalej straszy i na pewno jest przed doom3/manhunt.

- http://vgchartz.com/ to jest liczba sprzedanych konsol - wii 66mln, ps3 32mln, x360 37mln, no chyba że ten serwis to ściema...ale LOL

- stara formuła - chodzi mi o tą fajną tabelkę ze zgredami i rubrykami podzielonymi na kategorie gier, gdzie każdy głosował (lub nie) na swój tytuł i dawał krótkie uzasadnienie. To było super.

 

Takich Czytelnikow jak Ty, lepiej okladmywac, zeby czytali to co chca przeczytac

- czyli co posiadacze ps3 są okłamywani by byli zadowoleni?

 

Jeszcze ciekawi mnie kwestia ocen w konsolometrach bo na to nie uzyskałem odpowiedzi.

- aha, zapomniałem - LOL, kiedyś nawet coś takiego pisemko robiliście ,,LOL'' :)

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...