Skocz do zawartości

PSX Extreme #150


Rekomendowane odpowiedzi

Tak to sie konczy, jak komus sie cos tylko wydaje. Pociemku, nie mieszkasz w "polsce" i nie czytasz "gazety". Zabierz liczydlo i policz zamiast strzelac swoimi pseudorewelacjami (jesli przyjmiemy, ze "zawsze" to ostatnie 100 numerow to jestesmy w sredniej)

Nie bedziesz placil to nie plac. Poczytaj sobie numer w Empiku. Wszak to sladowa ilosc tekstu wiec zajmie ci to sladowa ilosc czasu. Ewentualnie popros znajomego i niech ci te sladowa ilosc tekstu przedyktuje przez telefon.

Odnośnik do komentarza

Fenix, kalm dałn plis :D . Sam przyznać musisz, że reklam jest dużo. My rozumiemy (my= większość czytelników), że reklamy muszą byc, wszak pismo musi być rentowne (chociaż rozkładana okładka to przekroczenie granic dobrego smaku) ale sądzę, że czytelnicy woleliby wzrost ceny pisma o 0,5- 1 zł w zamian za znaczne zredukowanie reklamy. Zróbcie jakąś ankietę, rozmawiajcie z nami, bądźmy multimedialni i płodni i zaludniajmy ziemię;-) ;-) ;-)

 

oftop

 

Btw- reklama CDP mnie rozwaliła. Ceny, które proponuje CDP powaliły mnie na kolana. 220 zł za gry.

 

Peja kiedys rymował "pseudo bizmesmeni z bazaru, nie wydawcy, dajcie sobie spokój szkoda waszej marnej kasy, nie będziecie zarobasy brak tu profesjonalizmu , tym stwierdzeniem was pozbawim resztek optymizmu" Pasuje jak ulał do tej paranoi cenowej- jak, pytam się, jak w kraju który toczy piractwo mozna proponować takie ceny?????

 

Bo jakoś w krajach 'bogatego zachodu" można gry kupić taniej i- o bogowie- gro graczy z Polski kupuje w zachodnich sklepach internetowych.

 

koneiec oftopu

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Nie twierdze, ze reklam jest malo. Malo to bylo rok temu i byl to okres, gdy pisma padaly na pysk a te ktore wychodzily mialy "mocno pod gorke". Jednak pisanie o przeginaniu z reklamami, bo akurat w tym numerze jest ich wiecej o 4 strony niz numer wczesniej to dopiero jest przegiecie. Do tego z tych 4 stron 2 sa wydrukowane na dodanych w tym celu stronach.

Sladowa ilosc tekstu, przeginanie ... itp. blyskotliwe hasla a ty chcesz abysmy rozmawiali, byli multimedialni, zaludniali ziemie... Wiekszosc redakcji innych pism juz dawno oddala w rece czytelnikow fora samemu sie nie udzielajac. Im wiecej napiszesz tym wiecej dostaniesz spraw do odkrecania. Smuggler to chyba wyjatek, ktoremu sie jeszcze chce na forum CDA. U nas jest podobnie ale dosc skutecznie idiotyzmami niektorzy nas do tego zniechecaja.

Wierz mi, ze wiekszosc z nas ma taki zapierdziel z praca i tyle rzeczy do zrobienia "na wczoraj", ze ostatnia rzecza jest udawadnianie komus czegos na forum. Mamy pootwieranych kilka frontow jednoczesnie i ciezko nad tym zapanowac. To, ze jeszcze gdzies cos nie posypalo sie na amen to praktycznie cud i "efekt extrim" (czyli czym wieksza zawierucha tym bardziej sie wszystko udaje)

 

Offtopek.

Sytuacja CDP jest w duzej mierze niezalezna od nich. Pamietajcie, ze oni tych gier nie produkuja a plan wyrobic musza. Jesli danego tytulu sprzedaja kilkaset sztuk to chocby na uszach staneli, to nie dostana nizszych cen zakupu, nie wspominajac juz o budzetach na promocje, czy polonizacje. Wszystko rozbija sie o pieniadze. Kupujesz po cenie wysokiej (a kupic musisz bo inaczej nie dostaniesz czegos atrakcyjniejszego z przyszlej listy), nie chcesz dokladac do interesu wiec co robisz?

Odnośnik do komentarza

Tiaaaaa. Zareklamuje wasz sklep, co mi tam :D

 

 

Otóż sklep PE sprzedawać będzie Bayonettę za 199 zł. CDP za 220. Chciwość- siedem grzechów głownych się kłania. Mieszkam w Nowym Sączu a to prawie góry (Pajgi nie obraź się;-) i jest takie góralskie powiedzenie: "nie bądź chamie chytry" ;-)

 

A o tym, że takie HMV w angli tez jakoś tych gier nie "produkuje" a robi takie promocje, że szok- szkoda nawet wspominać. Ostatnio Tekken 6 przewinął się za 80 zł. A w Polsce...jak jakiś pożal się boże- dystrybutor obniży cenę o dychu to chcę by ciemna gawiedź zrobiła kierownictwu laski- tak z wdzięczności. A takiego. Nie kradnę , nie piracę ale i u złodzieji zamawiac nie będę.

 

Swoją drogą, czy oni biorą polskich graczy za debili, myslą, że internet to w Polsce nadal tylko w biurach? Każdy sobie w Polsce 2010 może sprawdzić ceny u konkurencji , ba , w dobie globalnego rynku- paroma kliknięciami można kupować za granicą...i potem pOLSCY wYDAAWCY, ci którzy robią polonizację kinowe- cudowne jak w MW2 - (pożal się boże...koszt czegoś takiego to ok 5 tyś, a zrobili to..szkoda gadać) twierdzą, że w Polsce się nie sprzedaje, że się nie opłaca.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Fenix daj sobie na luz i czytaj ze zrozumieniem. 1/3 walnąłem z d*py przyznaję, ale 17 pełnych stron reklam to kurde sporo. Nie napisałem w porównaniu do jakiego okresu liczba wzrosła o 1/3 więc na upartego nawet byłbym w stanie tego argumentu obronić. Nie napisałem też że przestałem was kupować, tylko zaznaczyłem że jak przyrost reklam będzie tak postępował to skończycie jako gazetka z reklamami a nie pismo o grach. Nie napisałem też że macie TERAZ śladową ilość tekstu ale trochę przerysowując (mając w pamięci obraz jakiegoś hamerykańskiego pisma o grach) z niepokojem patrzę w przyszłość.

Argumentu, że nie mieszkam w polsce i nie czytam gazety nie kumam w ogóle. Trochę szacunku do czytelnika bo bądź co bądź kupując was od tylu lat (gdzieś od 15 numeru) trochę kasy wam zostawiłem. A jako że jest to forum dyskusyjne to mam prawo do wyrażenia swojej opinii. Wierz mi, że jak zejdziecie do owej śladowej ilości tekstu to was bankowo przestanę kupować i kropa.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

O co wam znowu chodzi z tymi reklamami. Na forum wystarczy adblock, w telewizji przełączenie na inny kanał, a czytając czasopismo, można bardzo łatwo przewrócić stronę. Zresztą jeśli szkoda ci pieniędzy, to zrób jak Fenix radzi i przeglądaj numer w Empiku. Sam czasem tak robię z różnymi czasopismami i książkami, i jakoś obsługa sklepu się nie czepia.

Odnośnik do komentarza

Kurde noga czy ja piszę po chińsku? Feniksowi też na pewno chodziło o zachęcenie kupujących pismo aby teraz go nie kupowali tylko czytali w Empiku... No na bank.. Potraktował mnie cynizmem który Ty bierzesz dosłownie. Cenię waszą (redaktorów) pracę i dlatego za pismo płacę - a że mam zastrzeżenia do zawartości to chyba dobrze... Macie przynajmniej przedstawioną jakąś opinię którą może ktoś wspomni gdy w przyszłym miesiącu będziecie się zastanawiać czy nie dowalić jeszcze jednej reklamy. Reklamy - OK, może ich być nawet 90 STRON, byle by to było 90 dodatkowych stron a nie 90 zabranych z objętości pisma. Niech mnie teraz też ktoś weźmie dosłownie i w następnym poście przeczytam "zwariowałeś? 90 stron reklam?" to całkiem zwątpię w ludzką inteligencję.

Odnośnik do komentarza

Dajcie już spokoj z reklamą (do Czytelników).

W pisamach zagranicznych masz co drugą stronę.

Co nie zmienia faktu, w tym numerze panuje troche chaos. Zawsze recki zostawiam sobie na koniec, a teraz musze czytać pomiezy nimi ciekawe artykuły:)

PS. Pisałem wczesniej - Koso jest w pecetowym Playu, stąd został "obniżony" w stopce, ale dziwi mnie że ani Ściera, ani Fenix, o tym nie mówią.

Z jakieś 10 lat temu bardziej bym się wkurzył, że przeszedł na jakąś pecetową stronę i takie tam:)

Odnośnik do komentarza

Zgadza się biznes to biznes. W każdym razie powinno być tak, ze redakcja albo podnosi cene gazety ( stron jest tyle samo, reklam mniej), lub reklam jest więcej, stron z tekstem jest wiecej. Moim zdaniem jeżeli utrzymanie obecnej ceny będzie wiązało się z tym, ze z miesiąca na miesiąc mam mniej tekstu , a więcej reklam - to mi to nie pasuje.

Odnośnik do komentarza

Brawa dla reklamodawców!!! Ludzie kilka stron trąbicie o reklamach, czytacie je analizujecie ceny - żal. Ja osobiście mam to w nosie - jest reklama to ją mijam - wszystko w temacie.

Jeśli chodzi o sam numer to IMO jest bardzo dobry - fotki z archiwum PE skłoniły mnie do wygrzebania starych numerów oj kiedyś jechaliście ostro po bandzie. Ciekawe teksty dotyczące zapowiedzi nowych tytułów - jak ktoś słusznie zauważył bez lub z oznaczonymi spoilerami. Panowie tak trzymać.

Trzymam również kciuki za PPE i Butchera.

Odnośnik do komentarza

Chodzi tylko o to , ze ilość reklam powoli zwiększa się kosztem stron zapełnionych tekstem, rozumiesz? Myślę, ze redakcja powinna wybrać jedna z dwoch wlasciwych ścieżek.

 

1) Większa cena, mniej reklam, wiecej stron z tekstem.

2) Więcej reklam, więcej stron z tekstem.

 

Z czysto ekonomicznego punktu widzenia, im więcej reklam, tym więcej kasy na koncie. Prawda? Nie tak to działa?

Odnośnik do komentarza

Ludzie - Opanujcie się. Nie pasuje ilość reklam, to nie kupujcie czasopisma. Tak się rządzą prawa rynku. Każdy musi zarobić na siebie. 0 reklam za 7.99 zł ? Cena stoi w miejscu, a że są 3 strony reklam więcej niż zwykle, nie powinno wam to przeszkadzać. Szukacie problemu na siłe.

Odnośnik do komentarza

Skoro reklamy przyczyniają się do:

- rozwoju PE

- stałej ceny

to czemu nie? I są to reklamy związane z tematyką pisma. Więc o co ten cały szum? Pismo jest grubiutkie, ma duuużo tekstu, cena bardzo atrakcyjna.

Tylko irytuje mnie trochę napis pod Mass Effect 2: "Zagraj w jedyny prawdziwy sequel!"

Edytowane przez jasiumaster
Odnośnik do komentarza

Ja widzę ze na zgredakcje padają gromy to okładka jak nie ona to rzekoma korupcja zgredów i ich ocen , teraz reklamy- coś staliśmy się wszyscy bardzo wybredni jako konsumenci(mi tez się ta okładka nie widzi np) ale to chyba nie powód żeby przyczepiać się z byle powodu. Spójrzmy na to z punktu patrzenia zgreda. Haruje chop cały miesiąc co by się utrzymać, pisze w pocie czoła do gazety , stara się żeby było cycuś glancuś a tu (pipi), co chwila coś nie pasuje, w takiej sytuacji naprawdę odechciewa się . A swoja droga, odnośnie reklam, pamięta ktoś scenę z ,,Dzień Świra'' w której bohater chce przeczytać gazetę a z niej wypada ,,tona" niepotrzebnych reklam? - nam to raczej nie grodzi w PE.

Odnośnik do komentarza

no i ta cena utrzymuje sie na tym samym poziomie od dawna w przeciwienstwie do konkurencji.

 

Od 87 numeru cena jest stała, także to już bardzo długo.

 

W nowym numerze nie podoba mi się ta rozkładana okładka, jest trochę krótsza i już postrzępiła się przez to na bokach druga strona. Mam nadzieję, że to jednorazowa akcja. :potter:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Mam juz swoj egzemplarz. Poki co tylko go przegladlem ale juz moge napisac, ze playtest HR zapowiada sie ciekawie. Na gre nie mam cisnienia, bo oczekuje tylko wciagajacej i ''doroslej'' fabuly z dobra oprawa audio-wideo.

Nie zebym byl jakis wredny ale zauwazylem, ze czesto robicie zbyt duzy szum i sztuczny hype wokol danego tytulu (Avatar), a ostatecznie gra jest jakims sredniakiem, ktory niepotrzebnie zajmuje tyle miejsca w magazynie.

Co sie tyczy FFXIII, to potwierdzaja sie moje obawy wzgledem tej produkcji. Myslalem, ze po srednim mmo offline jakim byl FFXII, ludzie ze SE wezma sie w garsc i zrobia jakas dobra gre ale chyba nie do konca im to wyszlo.

 

Artykul "Japonia wstaje z kolan". Coz nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, zeby tworcy z Japonii wstawali z kolan, bo na moj gust na nich nie byli. Ta generacja przyniosla juz wiele swietnych tytulow od tworcow z Nipponu, jak chocby Yakuza 3, Valkyrie Chronicles, Tales of Vesperia, Bayonetta, Demon Soul i wiele innych , wiec mowienie, ze sobie nie radza z nowymi czasami niezbyt do mnie przemawia. No ale moze, to tylko kwestia growego gustu i postrzegania calego tego cyrku zwanego branza gier.

 

Haslo "zagraj w jedyny prawdziwy sequel!" jest straszne idiotyczne. Po co je daliscie, skoro pisze ME2 to wiadomo, ze musi to byc sequel ME1 ...

 

Kwestie reklam przemilcze,bo jak niedawno przegladalem stare nr. PE i porownalem z nowymi to widac ile tego badziewia przybylo. A rozkladana reklama to juz przegiecie. Serio zwiekszcie cene pisma...

 

Cala reszta moze byc, nr. sredni ale tez nie najgorszy. Choc szczerze to juz nie czuje tego klimatu co kiedys, wiele rzeczy mi sie nie podoba i wciaz mowie sobie, ze to ostatni raz kiedy kupuje PE ale jakos zawsze laduje w kiosku z 7,99zl przy sobie na nowy numer. Doprawdy dziwny jest ten swiat...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...