Skocz do zawartości

PSX Extreme #150


Rekomendowane odpowiedzi

Jubileuszowy numer PE wyszedł świetnie,obszerne playtesty Bioshock 2,FF XIII,Heavy Rain-miodzio,z przeczytanych artykułów najciekawsze są SZTUKA OBRYWANIA,WYGRZEBANE Z ARCHIWUM PE,JAPONIA WSTAJE Z KOLAN,TOP 30 jak dla mnie bez niespodzianek,obiektywny,w większośi miejsca trafione idealnie.okładka z ME2 jest ładna chociaż mogła by być lepsza.

Odnośnik do komentarza

Ja się lekko nie zgadzam z TOP-10.

 

O ile pierwsze miejsce dla Uncharted 2 jest bezdyskusyjne moim zdaniem to wysokie miejsca Brutal Legend oraz Infamous zdają mi się być mocno naciągane. Infamous na dłuższą metę jest strasznie monotonny i nudnawy. Obie te gry moim zdaniem nie powinny trafić do TOP-10 Także mocno kontrowersyjny COD:MW2 (idiotyczna fabuła pełna propagandy, krótka i bardzo "klasyczna" kampania, przesadna prędkość i zręcznościowy charakter gry w multiplayerze - przynajmniej dla fanów HC S&D) który powinien być nieco niżej. W miejsce BL i inFamous mogłyby wejść gry takie jak Borderlands, Dragon Age, Halo ODST czy Ratchet & Clank.

Odnośnik do komentarza

Ja się lekko nie zgadzam z TOP-10.

 

O ile pierwsze miejsce dla Uncharted 2 jest bezdyskusyjne moim zdaniem to wysokie miejsca Brutal Legend oraz Infamous zdają mi się być mocno naciągane. Infamous na dłuższą metę jest strasznie monotonny i nudnawy. Obie te gry moim zdaniem nie powinny trafić do TOP-10 Także mocno kontrowersyjny COD:MW2 (idiotyczna fabuła pełna propagandy, krótka i bardzo "klasyczna" kampania, przesadna prędkość i zręcznościowy charakter gry w multiplayerze - przynajmniej dla fanów HC S&D) który powinien być nieco niżej. W miejsce BL i inFamous mogłyby wejść gry takie jak Borderlands, Dragon Age, Halo ODST czy Ratchet & Clank.

 

Co do Ratcheta to oczywiście się z tobą zgadzam (dla mnie osobiście to gra nr 2 w tym roku :) ), jednak jeżeli chodzi o Infamous to już całkowicie się nie zgadzam. Dla mnie to był jeden z ciekawszych sandboxów jeżeli chodzi o misję i fabułę, to jest po prostu taki gatunek gier, gdzie lekkiej schematyczności i monotonności nie unikniesz, jednak i pod tym względem Infamous spisuje się znakomicie.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

1. Okładka, straciła kolejne kilka milimetrów. Na zawszę, czy to tylko jednorazowy zabieg z okazji tej "rozkładanki"?

2. Nie licząc oferty Waszego sklepu oraz okładki to w czasopiśmie znajduje się ~12 stron reklam. Nie wiem czy to dużo, nie wiem jak to wygląda w innych magazynach, ale może warto byłoby rozważyć projekt: wyższa cena = mniej reklam? Wiem, że to dużo bardziej złożony problem - dlatego pytam czy istnieje taka opcja. O ile reklamy Heavy Rain, God of War (na okładce) nie irytują i nie przeszkadzają tak wszystkie pozostałe w moim odczuciu już tak. O co chodzi z "365 dni z grami CD Projekt"?

3. Czemu to Top 10 jest tak rozstrzelone po całym magazynie? Kiedyś PE miał, żelazną konstrukcję. W skrócie: newsy - playtesty - recenzje - publicystyka. Niby wszystko jest jak należy, ale recenzje (również bez tektury i pocket) w tym numerze są rozbite przez kilka innych materiałów. Osobiście uważam, że kiepsko się to prezentuje, jak również przeszkadza to w odszukaniu interesującego artykułu.

 

To tyle mojego "narzekania" :thumbsup:

Edytowane przez Aleks
Odnośnik do komentarza

Numer uważam za zacny, jedyne co razi moje oczy to 365 dni z grami CD Projekt WTF ?

O co chodzi? Wydaje mi sie że to zwykla, dwustronicowa reklama gier dystrybutowanych przez CDP + konkurs. Bieda totalna.

 

Co z Kosem? Ostatnio byłem w Tesco, patrze PLAY, pecetowe pismo z pełną wersją gry Tension (BTW, fajna psychodela +erotyka:). Zakupiłem, otwieram pisemko, a tam pisze że Koso to ich nowy nabytek!!!

 

Ciekawe czy okładka 200 numeru również będzie tak mało jubileuszowa. Wolałbym w sumie ładniejszą okładkę i brak tego tekstu, gdzie pewnie zaraz w necie pojawi się więcej.

Zbieram PE od '99 roku, numer chyba 26 z okładką V Rally 2 i Squallem z FF8. 150 numer to chyba mój ostatni. Koniec.

Wszak wszystko wczesniej mam na necie, więc po co czekać miesiąc?

Kiedyś wstyd mi było przed mamuśką że czytam PSX Extreme, gdzie cycki latały na lewo i prawo. Dziś jest mi nieco wstyd przed dziewczyną że czytam pismo o jakich "głupich grach'. Gdyby chociaż było zabawnie. A tak - poważne pismo, ze straconym klimatem.

 

Startujecie z PPE, pisząc że ludzie wolą czytać teksty sprawdzonych zgredów, niż anonimowych ludzi.

Zgadzam się. Ale zanim ppe powstanie, to poużywam trochę ps3site/ps3news, skizo.org, czy konsolowisko, a może już tu zostanę na stałe olewając PPE? PPE musi mieć naprawde coś co mnie zszokuje i przyciągnie - tak późno startuje "kolejna strona o grach". Newsy + materiały exclusive - to powinno być w PPE, recenzję zostawcie czasopismu.

Ktoś wyżej pytał gdzie HIV, ano w Konsolowisku właśnie. Butcher też tu na początku pisał, ale widzę, został zatrudniony przy ppe.

 

A Aju? Ktoś spytał co z nim. Również odpowiem:) - ale przecież to pisze we wstepniaku. Aju wziął ślub. :)

___________

Post brzmi jakbym był Waszym antyfanem. Lubię Was, wychowałem się na tym, półka mi się ugina od wszystkich 150 numerów. Zamierzam nawet zrobić dokumentalny filmik od 1 nr do 150 :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

2. Nie licząc oferty Waszego sklepu oraz okładki to w czasopiśmie znajduje się ~12 stron reklam.

 

Tak dla porównania - w jednym z numerów CD-Action, który posiadam był w ponad 30% zapełniony reklamami . Co prawda miał więcej stron niż zwykle (178 bodajże), ale zawsze.

 

 

Zgadzam się. Ale zanim ppe powstanie, to poużywam trochę ps3site/ps3news, skizo.org, czy konsolowisko, a może już tu zostanę na stałe olewając ppe? Ppe musi mieć naprawde coś co mnie zszokuje i przyciągnie - tak późno startuje "kolejna strona o grach".

 

Dokładnie. Mam nadzieję, że zrezygnujecie z wrzucania trailerów, bo od tego są inne strony... oraz mam nadzieję, że wszystkie filmy będą w HD :)

Edytowane przez jack119
Odnośnik do komentarza

Szkoda HIV'a i Kosa,jak dla mnie Koso to byla jedna z Ikon PE. A teraz wsyzscy sie rozchodza na jakies gamezille,konsolowiska,sriska,niedlugo wejdzie w zycie PPE (pewnie bedzie mialo swoje forum) i czlowiekowi nie starczy zycia albo bedzie musial zrezygnowac z zainteresowan zeby sie na tych wszystkich stronach/forach udzielac.

Chociaz mam nadzieje ze nie zrobia na PPE fora bo to juz by bez sensu bylo.

Odnośnik do komentarza

Fajne:

+ PPE

+ Butcher i jego rosnąca rola w magazynie

 

Załamująco złe:

- Koso jako współpracownik (toż był filarem tego magazynu ostatnio z Butchem)

- HIV traci listy, nie uświadczysz go za często w PE

 

HIV, Ściera, Myszaq to filary starej gwardii, która niezbędna w Extrimie. Braki HIVa odczuwalne aż nadto.

 

Magazyn się dobrze rozwija, jest profesjonalny i pewnie dobrze na siebie zarabia - bardzo dobrze. Stąd też ta większa ilość reklam, ale nic to - taka karma. Jednak cały czas we mnie siedzi duch starego PE, a wiadomo, że to co kojarzy się z młodością, beztroską jest wyjątkowe.

Odnośnik do komentarza

Numer uważam za zacny, jedyne co razi moje oczy to 365 dni z grami CD Projekt WTF ?

O co chodzi? Wydaje mi sie że to zwykla, dwustronicowa reklama gier dystrybutowanych przez CDP + konkurs. Bieda totalna.

Co z Kosem? Ostatnio byłem w Tesco, patrze PLAY, pecetowe pismo z pełną wersją gry Tension (BTW, fajna psychodela +erotyka:). Zakupiłem, otwieram pisemko, a tam pisze że Koso to ich nowy nabytek!!!

 

 

No bez jaj... kur... ciekawe kto go namówił? Pan Cegła? Może jeszcze niech pójdzie do NEO+ ...w końcu chyba ma dobre stosunki z Mielem ...nawet nosił ich koszulkę :) Oj Koso .... czemu? :/ Więcej płacą?

 

 

EDIT: Trochę mnie poniosło...życzę mu ofkoz jak najlepiej,ale kurde czemu akurat Koso musiał oddalić się od PE ? :P

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

 

2. Nie licząc oferty Waszego sklepu oraz okładki to w czasopiśmie znajduje się ~12 stron reklam. Nie wiem czy to dużo, nie wiem jak to wygląda w innych magazynach, ale może warto byłoby rozważyć projekt: wyższa cena = mniej reklam? Wiem, że to dużo bardziej złożony problem - dlatego pytam czy istnieje taka opcja. O ile reklamy Heavy Rain, God of War (na okładce) nie irytują i nie przeszkadzają tak wszystkie pozostałe w moim odczuciu już tak. O co chodzi z "365 dni z grami CD Projekt"?

 

 

100 stron magazynu i 12 stron reklam... oj, weź sobie jakiś periodyk o innej tematyce - tam reklamy stanowią 30% i nikt nie narzeka :). No cóż, reklamy niestety być muszą i tego się nie przeskoczy. Poza tym to nie jest tak, że te reklamy znajdują się tam KOSZTEM zawartości - nic podobnego. Jak jest więcej reklam, to PE ma więcej stron. Teksty muszą być na jakimś poziomie, ktoś musi je napisać, gier też wychodzi ograniczona ilość, pismo trzeba złożyć, przygotować do druku, itd. - czyli moce przerobowe są ograniczone i gwarantuję Ci - wykorzystywane są na maksa, bo Ściera to fanatyk i ciągle wali na GG hasłami "gdzie teksty???" (potem trzeba go blokować, udawać że zasilacz się spalił, klawiatura zalała, itp. i jest nieprzyjemnie ;)). A poważnie jeszcze raz - reklamy nie mają nic wspólnego z zawartością pisma - jakby były 4 strony reklam mniej, to i pismo by było cieńsze o te 4 strony.

Odnośnik do komentarza

mam pytanie. Skoro PSX Extreme już wyszedł i ocena ME2 jest znana to dlaczego nie jest ona brana pod uwagę przy ustalaniu średniej na gamerankings.com?

 

A ci z gamerankings.com wiedzą,że istnieje takie coś jak polski PSX Extreme?

Ano właśnie mistrzu, ano właśnie. Myślałem że jakiś zgred odpowie "bo jeszcze jesteśmy za mało znana i zbyt słabą marką w Europie by GR lub metacritic nas brały pod uwagę" ale lipa. Ty się musiałeś wtrącić. ;)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Numer uważam za zacny, jedyne co razi moje oczy to 365 dni z grami CD Projekt WTF ?

 

 

Raklama ukryta pod płaszczykiem konkursu :potter: a swoją drogą czy CDP z takimi cenami urwało się z choinki? Niech lepiej się nie zabierają za dystrybucję jeśli mają takie praktyki stosować.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Ural za wyczerpującą odpowiedź. Nie wiem jakimi prawami rządzi się ten rynek dlatego pytałem. Miło byłoby jakby ktoś pokusił się jeszcze odpowiedzieć na dwa pozostałe punkty. :rolleyes: Mam nadzieję, że ten "chaos" w tym numerze jest spowodowany mała ilością recenzji i to tylko taki jednorazowy "projekt".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...