Skocz do zawartości

Strasznie tanie MS Points - skąd?


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma kodów o nominałach wcześniej wymienionych, są albo 1600, 4200, 2100, 4000 (zależnie od regionu, jedynie wyjątkiem jest 800)

Mylisz się. Kupując punkty używając karty kredytowej możesz nabyć nominały 400, 800, 1600, 4000, 6000 dla regionu USA (czyli tego, na który zwykle są te konta z punktami).

Osobiście uważam, iż są one kupowane za karty kredytowe zdobyte w małolegalny sposób (kradzież lub wydaną na jakiegoś biedaka w Meksyku (zwykle dane posiadacza karty sugerują, że to Latynos).

Odnośnik do komentarza

Powiedz mi jakim cudem punkty kosztują w retailu dajmy na to 100 zł, a ktoś sprzedaje ponad 3x tyle, za 50 zł? Nawet jeżeli jest jak mówisz, że to są wszystko chore marże tych co sprzedają, to czemu nikt nie sprzeda mi czystej zdrapki za taką kasę i to czemu tylko w ilościach, 800, 6000, 10000, 18000, 20000? Od razu teza na zdrapki, które tracą datę ważności upada, bo o ile wiem to kod chyba może stracić datę ważności, tak nie ma kodów o nominałach wcześniej wymienionych, są albo 1600, 4200, 2100, 4000 (zależnie od regionu, jedynie wyjątkiem jest 800).

Podaj mi sensowne wytłumaczenie to uwierzę i nie odsyłaj mnie do sprzedawców, bo to Ty chcesz ludziom udowadniać, że coś nie jest kradzione, gdzie czysta logika podpowiada, że innej opcji nie ma.

Taaa... tak jak ostatnio jak chciałem wytłumaczenie logiczne to canuks ucichł. Ludzie jak Wam się wydaje lub podejrzewacie, że coś może być kradzione, nielegalne etc. to omijać z daleka. Taki proceder zakraja o paserstwo. Jeśli wiecie, że coś jest nielegalne lub nie macie pewności uczciwości to bierzecie udział w nielegalnych czynnościach. To jak piractwo.

 

Powyższe rozważania Marcina pokazują dokładnie, że owe "tanie konta z punktami" są mocno podejrzane.

 

Ja się wykłócam ? daj spokój mam 3 takie konta i tylko do jednego jest przypisana karta kredytowa (nie aktywna ) .

 

Nieaktywna, bo już zastrzeżona, a czemu zastrzeżona... czy Ci trzeba jak dziecku wszystko tłumaczyć? To nie jest tak, że te konta są od razu banowane. Bo co za problem uczciwemu człowiekowi doładować sobie konto tysiącami punktów??? Powód do bana? No nie. Jeśli okazuje się, że karta jest kradziona, ktoś to zgłasza lub zadłużenie z niej nie jest spłacane jest zastzegane - a procedury trwają jakiś czas. To dla mnie logiczne.

 

Czekam na logiczną wersję od osób, które wyzywają od ludzi niemyślących.

Odnośnik do komentarza
Mylisz się. Kupując punkty używając karty kredytowej możesz nabyć nominały 400, 800, 1600, 4000, 6000 dla regionu USA (czyli tego, na który zwykle są te konta z punktami).

Osobiście uważam, iż są one kupowane za karty kredytowe zdobyte w małolegalny sposób (kradzież lub wydaną na jakiegoś biedaka w Meksyku (zwykle dane posiadacza karty sugerują, że to Latynos).

Jasne, ale to musisz wtedy stricte kartą płacić, a w takim razie odpada teoria zdrapek tracących datę ważności.

Odnośnik do komentarza

www.xbox.com/drm

 

Panowie, we wtorek na Games on Demand wychodzi RDR (o wartości ponad 120zł) i nowy Prince of Persia (60zł), oba tytuły będą pewnie za 3200 MSP, czyli gdzieś po 32zł. Skorzystam z tej alternatywy. Możecie mnie wyzywać od złodzieji i żydów, ja mam to gdzieś ;) Ale teraz pytanie, uważacie że lepiej bym zrobił (dla wydawcy, dewelopera czy samego MS) kupując używkę na allegro? bo gdzieś 80% moich oryginalnych gier jest właśnie z drugiej ręki. Dlaczego, nie wyzywacie od złodzieji wszystkich graczy, którzy kupują używane gry?

Prawda jest taka, że dla twórców i wydawców nie ma to znaczenia, obydwa rozwiązania są niekorzystne.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że używana gra oryginalna została kiedyś przez kogoś kupiona w sklepie jako nówka i wtedy poszły tantiemy dla MS i developera. I pomyśl, dlaczego ktoś sprzedaje teraz tą grę? Bo już ją przeszedł i jest mu nie potrzebna, bo będzie się kurzyć na półce. Sprzeda - kasę dostanie i kupi może znów nową grę w sklepie. Gdyby nie sprzedał nie miałby, powiedzmy, 75% na nową grę w sklepie.

 

Kupując przez "te" konta może jakaś kasa wpływa dla MS i Dev, ale kogoś okradasz, jakiegoś niewinnego człowieka, który nie ma zupełnie z tego nic, wręcz przeciwnie, bo jeszcze jest biedniejszy o te kilkadziesiąt $. Albo i kasa nie wpływa dla MS i reszty, bo nastąpiło zablokowanie karty kredytowej ze względu na jej kradzież i tracą wydawcy.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair
www.xbox.com/drm

 

a god to nie tylko za gotowke?

 

dzieki. takie pytanie jeszcze a jak to jest z ciuchami dla avatarow i tapetami/skorkami?

 

co do czy to dobre czy zle ze kupuje sie te punkty ps3 ma skladki i nikt niema z tym problemu

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, też o tym nigdy nie wiedziałem do momentu, kiedy przeczytałem o tym tutaj na forum :)

 

Gry bez blokady regionalnej na rynku USA:

ASSASSIN’S CREED 2

ALAN WAKE PL

AVATAR THE GAME (JAMES CAMERON’S)

SPLINTER CELL CONVICTION

GEARS OF WAR 2 PL

CALL OF DUTY WORLD AT WAR

BORDERLANDS

TOM CLANCY’S GHOST RECON 2

CONDEMNED

MORTAL KOMBAT VS DC UNIVERSE

RESIDENT EVIL 5

STREET FIGHTER IV

TOMB RAIDER ANNIVERSARY

CALL OF JUAREZ BOUND IN BLOOD

RAYMAN

VIRTUA TENNIS 2009

NHL 2K9

CSI - HARD EVIDENCE

MONOPOLY

F.E.A.R 2

THE BIGS 2

CABELA’S ALASKAN ADVENTURE

CABELA’S BIG GAME HUNTER

TIME SHIFT

DRAGON AGE ORIGINS

LEGO ROCK BANDS

LOST

DARK MESSIAH OF MIGHT AND MAGIC

NBA 2K9

NBA 2K10

TMNT

Sam kupiłem na razie 2 gierki i działają bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
mogliby wszystkie gry od razu dawac na xbl, bo nie chce mi sie z du,pa wstawac zeby tylko plyte zmienic

 

hehe dokladnie mam to samo dlatego zamieniam powoli swoje top gry na te z games on demand narazie zrobilem tak z GTA IV i z GEARS OF WARS 2 nastepne bedzie pewnie RDR i moze GOW 1

 

ale faktycznie powinni rowno z premiera w sklepach wydawac gry w dystrybucji online

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...