Skocz do zawartości

Strasznie tanie MS Points - skąd?


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już sobie tak teoretyzujemy o tych tanich punktach MSP a raczej kontach ich nabitymi i ich źródle to... zdajecie sobie sprawę, że jeżeli konta są rzeczywiście nabijane z kradzionych kart to ci którzy to kupują takie np. takie konto z 6000 MSP (których wartość rynkowa, gdyby kupować z oficjalnej dystrybucji przekracza 250zł) popełniają przestępstwo z art. 292. § 1 Kodeksu Karnego? ;P

 

To tylko tak gwoli czystej ciekawostki, bo źródła tych punktów widzę można się tylko domyślać.

 

Ja - jak będę kupować punkty MSP - nie połaszę się jednak na te "okazyjne" tylko kupie normalnie z oficjalnej dystrybucji Microsoftu ;]

Edytowane przez JoZi
Odnośnik do komentarza

Vartan:

błąd - w maju byly kradzione konta, z friends, duzymi gs-ami itp. (konta kradzione na "generatory punktow")

 

2 potwierdzone bany.

 

nie uzywac TAKICH kont, gdzie widac, ze ewidentnie ktos gral. 30.000 GS, 75 friends - komus bedzie zalezec na tym, aby je odzyskac. i MS pomoze wtedy.

2 bany tak wpadly. widzialem osobiscie 1.

 

na nowkach to sie nie zdarzylo, tu wrog ma racje.

sposob w jaki tam trafiaja msp, kombinujcie sami. fakt jest taki, ze MS nic nie zrobi, bo nawet centa na tym nie traci.

 

bez problemu moglby to zablokowac.

 

W sumie na online center jest masa teorii spisku ale ciągle to wszystko są to jedynie domysły :-/

Odnośnik do komentarza

Tyle kart by ludziom kradli i kupowali MSP? Eee wątpie. Wal polega na czymś innym imo

Nie kradniesz przecież fizycznej karty, tylko wyciągasz masowo informacje o takowych ;) Potem tylko pozakładać konta, wbić 6 czy 10k msp (warto zauważyć, że takie nominały możliwe są tylko podczas korzystania z karty) i "puścić" dalej. To, że karta jest blokowana po parudziesięciu minutach już masz w (pipi)e, bo pkt są wbite, a ty czerpiesz profit :]

Odnośnik do komentarza

witam, chcę się upewnić czy ktoś mnie nie wprowadził w błąd - pytanko w związku z tym...

 

czy po przeniesieniu licencji z konsolę na konsolę przez xbox.com traci się licencję na tej pierwszej, gdzie zostały wydane punkty MSP? ktoś mi napisał, że te licencję zostają na tej poprzedniej, i dodatkowo są na tej drugiej, prawda to?

Odnośnik do komentarza

Jak już sobie tak teoretyzujemy o tych tanich punktach MSP a raczej kontach ich nabitymi i ich źródle to... zdajecie sobie sprawę, że jeżeli konta są rzeczywiście nabijane z kradzionych kart to ci którzy to kupują takie np. takie konto z 6000 MSP (których wartość rynkowa, gdyby kupować z oficjalnej dystrybucji przekracza 250zł) popełniają przestępstwo z art. 292. § 1 Kodeksu Karnego? ;P

 

To tylko tak gwoli czystej ciekawostki, bo źródła tych punktów widzę można się tylko domyślać.

 

Ja - jak będę kupować punkty MSP - nie połaszę się jednak na te "okazyjne" tylko kupie normalnie z oficjalnej dystrybucji Microsoftu ;]

Na jakiej podstawie niby? Kupuje punkty od handlowca, ktory prowadzi dzialalnosc. Co mi grozi, za to, ze zostalem oszukany. Co mnie obchodzi, ze sprzedaje tanio? Jak znajomy sprzedaje mi fure 15 tys taniej, to mam podejrzewac, ze jest kradziona? I juz widze jak prokuratury zatrudniaja setki bieglych by tego dowiesc! Szczegolnie w takim kryzysie w panstwowkach.

Analogiczna sytuacja z lewymi systemami komputerowymi. Kupujesz komputer z lewym windowsem ze sklepu i co? Odpowiadasz za to?Farmazony stary.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Kupujac auto powinno sie spr czy nie jest kradzione - jak kupisz kradzione , to Twoj problem :

1.tracisz auto

2.straciles kase

3.jestes paserem i ciagniesz sie po roznych instytucjach.

A co do tych kont , MS nic nie robi z tym , nikt bana nie dostal za posiadanie pkt z niewiadomego pochodzenia. Za przerobke banuja , w polsce zamyka sie sklepy ktore oferuja przerabianie. A te aukcje nadal trwaja - jak nikt nie wie skad one sa (te pkt) to niech sie nie udziela i nie sieje fermentu. Chcesz , to idz kup 4000 pkt za 250zl . Kto bedzie chcial , to kupi za 50zl 6 tys pkt i wszyszczy beda happy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zly przyklad podalm. Tak czy siak gadki, ze podlegacie pod jakis paragraf kupujac tanie punkty mozna wsadzic sobie w buty. Kto wam udowodni, ze mieliscie swiadomosc,ze kupujecie kradzione punkty! Wesolycu!

 

Teorytycznie tak jak podał to JoZi i luck1985 w przykładzie z samochodem nikt nie musi niczego udowadniać. W artykule o paserstwie z KK bierze się tzw. domniemanie prawne, że przeciętny człowiek powinien mieć wiedzę, że dany przedmiot pochodzi z czynu zabronionego, a zwłaszcza własnie wtedy gdy wartość zakupionego przedmiotu jest znacznie niższa niż wartość rynkowa. Niczego nie trzeba udowadniać wystarczy, że punkty są zdecydowanie w niższej cenie niż normalnie. Inna sprawa jest taka, że kto to tak naprawdę będzie to ścigał i tym się zajmował, ale przepis o paserstwie z KK jak najbardziej można zastosować do tych lewych kont, tak samo jak stosuje się go najczęściej do samochodów właśnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

stary, zaden sad nie jest w stanie skazac Ciebie na podstawie tego artykulu, za tanie MS Points. Uwierz mi. Jest kilkakrotnie tanszy ? Ale ja nie mam swiadomosci ile kosztuja punkty, wszedlem na allegro, wyszukalem po cienie kupilem - NIE ZNAM SIE NA TYM. Koniec sprawy !

Po 2gie, tak jak pisalem wczesniej - zadna prokuratura nie bedzie scigala 1000 uzytkownikow, ktorzy kupili punkty i zatrudniala tylu bieglych ! BO NIKOGO NA TO NIE STAC.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

to jak to jest z tymi punktami, można kupować na dwóch ? jeden kupuje grę z XBLA/GoD/Dodatek, ściąga, drugi przenosi licencje i obaj gramy online w te gry ?

 

i wtedy sie gra bez komplikacji, normalnie na jednym padzie? a na tej konsoli, na którą przeniesie sie licencje można grać OFFLINE? bo na tej pierwszej, jak ktoś mi pisał, to nie można grać offline, tylko online.

i jeszcze pytanie, czy 3 osoba może korzystać z tych gier grając na 2 pady/profile?

Odnośnik do komentarza

PO pierwsze ,przenieść licencje na stuff można po jakimś czasie od jego zakupienia na gry Arcade jest to chyba 12 miesiecy ale nie jestem pewien .Z resztą pewnie podobnie .

 

Jak kupisz na koncie np Alan Waka z GoD na swojej konsoli i pożyczysz owe konto kumplowi to kumpel bedzie musiał uzywać dwóch padów do pogrania w AW.

Odnośnik do komentarza

Nieprawda, po zalupie od razu moze przeniesc. I wszystko chodzi, nastepna migracja licencji nastapic moze dopiero po 12 miesiacach. Zakupiony stuff zostanie na konsoli jako full poki go nie usuniesz po przepisaniu licencji. Na twoim koncie oczywiscie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...