Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

lol - zaraz - znowu wroce do bety, gdzie pisalem, ze niektorzy zawodnicy nie wiadomo dlaczego stoja. Wtedy Ty, albo Ader, badz jakis inny dumny obronca Konami pisal, ze to sie da ustawic spokojnie w pelnej wersji za pomoca strzalek/kart/ustawien taktycznych. To jak to jest w koncu ?

 

EDIT: Game Plan\Team Style, ale idywidualnych zawodnikow nie ustawisz.

Edytowane przez easye
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

W piłki na krzyżaku grałem od zawsze ... jednak w tej części , jeśli ktoś nie chce się wkurzać , trzeba grać analogiem (co mnie trochę boli).

Przykładowo biegnąc zawodnikiem z piłką chcemy skręcić delikatnie by minąć zawodnika przeciwnej drużyny. Robiąc to krzyżakiem zawodnik skręci w wybranym kierunku o 45 stopni :-/ . Jakby tego było mało , podania i strzały są mniej celne.

 

Trzeba się wreszcie nauczyć grać analogiem.

Odnośnik do komentarza

na początku miałem mieszane zdanie co do tego demka. teraz po ograniu kilku meczów jest za(pipi)iście i z każdym kolejnym jest coraz lepiej. te dryblingi to coś za(pipi)istego, co prawda skrzydłami na pałę w 90% przypadków nie da się przejśc, ale taki messi plus drybling to będzie potęga w tej grze. i nie mówcie, że messi nie ma szans z drwalami. jedna akcja co jednemu sito założył, później przepchnął van Bommela, sam na sam i brameczka. później cofnął się do obrony jedną ręką odepchnął mullera i hejże hola do ataku. radocha z gry powoli staje się nieziemska.

 

aha, rainbow kick w wykonaniu bramkarza to leciutkie przegiecie

 

@up: ja jestem niereformowalny i gram na krzyżaku, da się. z podaniami jednak jest lipa, bo zwykłym podaniem piłka leci często jakby na dobieg była. jak będzie mi to bardzo przeszkadzac może spróbuję się przedstawic, ale na razie gram na krzyżaku

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

W piłki na krzyżaku grałem od zawsze ... jednak w tej części , jeśli ktoś nie chce się wkurzać , trzeba grać analogiem (co mnie trochę boli).

Przykładowo biegnąc zawodnikiem z piłką chcemy skręcić delikatnie by minąć zawodnika przeciwnej drużyny. Robiąc to krzyżakiem zawodnik skręci w wybranym kierunku o 45 stopni :-/ . Jakby tego było mało , podania i strzały są mniej celne.

 

Trzeba się wreszcie nauczyć grać analogiem.

Też od zawsze gram na krzyżaku,ale od tego roku twardo trzymam sie grania analogiem,bo w PES2011 bez tego nie ma co grać.

Opcje taktyczne to dla mnie czarna magia póki co,nie mam czasu ani ochoty ich ustawiać jak narazie.

Odnośnik do komentarza

Nie no litosci - karne sa fajne, bo jest element loterii rotfl. Od zawsze w piłkach był pasek siły i nikt nie mowil, ze lepiej, jakby go nie bylo, az tu nagle mozna wszystko pochwalic, nawet to, ze strzelasz na czuja :whistling: Nawet jesli systemu da sie nauczyc, to strzelanie karnego z takiej kamery jest totalna bzdura.

Wkurzaja mnie tez 2 rzeczy - konsola nie potrafi blokowac dosrodkowan, przechodzi nawet nie 9/10, ale 19/20. No i momentami piłkarz zbiera sie zdecydowanie za wolno po przyjeciu do pilki nawet nie do sprintu, ale nawet biegu.

Odnośnik do komentarza

Spaartolone zostały ustawienia taktyczne <_<

 

Gram Barceloną, ustawiam dwójkę napastników Ibrę i Ville. Ibra jest lekko cofniety (duży chłop, powalczy trochę przed polem karnym) a Ville ustawiam na maxa wysuniętego, przyznając mu pozycje cf.

 

I co się okazuje? A to, że mimo iż na schemacie Villa stoi zdecydowanie najdalej to NIEMAL ZAWSZE ustawia sie cofnięty, jakby był SS lub AMF. Podejrzewam ze to dlatego, ze ma karte marudning ale to tylko gdybanie. Problem jest taki, ze nie decyduje czy to wyłaczyć

 

I tym sposobem np taki Pique ma karte , ze biega do ataku (srodkowy stoper) i nie wazne czy chcesz bronic wyniku=- on ma taką karte wiec biega radosnie.

 

dochodzi tym samym do paradoksu - masz na prawej stronie Lahma albo Dani Alvesa a chcesz bronic wyniku? To nic, że to swietni stoperzy, mają ofensywne karty- wiec albo ich zmienisz na jakiegoś dziada (bez kart) albo zapomnij o defensywnej taktyce

 

Ale s(pipi)ili sprawe, nie moge. Gameplay wyszedł miodek ale to...... :diablo::diablo::diablo:

 

chyba, że dodadza strzałki w pełnej wersji....

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Ano właśnie zauważyłem pare razy, że prowadzę np 2:0, a Pique leci do kontry na równi z Messim <_<

 

 

dodam tylko, że ustawianie player support i defence line na nizsze wartosci na niewiele sie zdaje. te karty warunkuja zachowanie piłkarza i nie ma bata by bawic się wysublimowanymi taktykami- karty definiuja je niemal na sztywno.

 

albo sie myle i nie wiem po prostu jak to kontrolowac

Odnośnik do komentarza

Ano właśnie zauważyłem pare razy, że prowadzę np 2:0, a Pique leci do kontry na równi z Messim <_<

 

 

dodam tylko, że ustawianie player support i defence line na nizsze wartosci na niewiele sie zdaje. te karty warunkuja zachowanie piłkarza i nie ma bata by bawic się wysublimowanymi taktykami- karty definiuja je niemal na sztywno.

 

albo sie myle i nie wiem po prostu jak to kontrolowac

To nie jedyne opcje taktyczne :potter:

jak siuę ustawisz obronnie to nie ma uja,mi Pique rajdów nie robi :) Tylko trzeba poszperać - ja na przykład dziś odkryłem,że można włączyć i wyłączyć automatyczne wślizgi w polu karnym :teehee:

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

Ano właśnie zauważyłem pare razy, że prowadzę np 2:0, a Pique leci do kontry na równi z Messim <_<

 

 

dodam tylko, że ustawianie player support i defence line na nizsze wartosci na niewiele sie zdaje. te karty warunkuja zachowanie piłkarza i nie ma bata by bawic się wysublimowanymi taktykami- karty definiuja je niemal na sztywno.

 

albo sie myle i nie wiem po prostu jak to kontrolowac

To nie jedyne opcje taktyczne :potter:

jak siuę ustawisz obronnie to nie ma uja,mi Pique rajdów nie robi :) Tylko trzeba poszperać - ja na przykład dziś odkryłem,że można włączyć i wyłączyć automatyczne wślizgi w polu karnym :teehee:

 

 

Jak? powiedz Ader grasz na XSIE ?

Odnośnik do komentarza

wiem, że nie jedyne opcje- ale bawiłem się tym i wydaje mi się ze te karty sa nie do przeskoczenia

 

twierdzisz inaczej- byłoby super gdybys miał racje i dałoby się nad tym panować- napisz co trzeba zrobić by obrona grała bardzo defensywnie (Barca) , by boczni oraz Pique nie włączali się do akcji oofensywnych

Odnośnik do komentarza

Coraz wiecej gram, i coraz wiecej bledow widze. Irytujace sa zwykle podania- jak chce zeby mi podal z pierwszej, to zreguly mi przyjmuje najpierw, a potem podaje (w PES10 wkur@ialo to na maksa, zredukowlai to o jakies 70% w PES11, ale wciaz wkurza). To cholernie zwalnia tempo akcji. Kolejna rzecz to system kolizji. Wpada jeden na drugiegi, potem trzeci, a czwarty koziolkuje- rany boskie! Albo jeden utknie w drugim, i podobne kwiatki... Rownie irytujace sa faule, sa zbyt czeste, i za byle co. To musi byc naprawione

 

Piszecie ze nie ma rajdow bokami. Mozna takie zrobic, jak sie odpowiednio ustawi druzyne. Barca i Bayern w demie maja wybitne ustawienia na "srodek". Wkurzalo mnie to na poczatku bo przy kontrach lubie grac skrzydlami, a tu nikt sie wystawia.

 

I jeszcze raz wspomne problem kamery. Ona mi przeszkadza w precyzyjnych podaniach. Przy normalnym Wide jakos latwiej my bylo przy krosowych podaniach.

 

Jaka latwa i przyjemna jest ta FIfa w porownaniu do PES. Taka arkadowka z lepszymi animacjami, i bez bledow jakie wspomnialem wczesniej. :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem, wy chyba nie wiecie co to znaczy slowo Arcade, bo akurat FIFIE o wiele blizej ma do symulacji, niz jakiejkolwiek gry zrecznosciowej. To, ze tam drybling 360 naprawde dziala znakomicie i masz pelna swobode ruchu w kazdym kierunku nie czyni tej gry zrecznosciowej, no chyba, ze ustawiles sobie pada na 2 przyciski. :thumbsup:

Dla mnie o wiele latwiejszy jest PES, o wiele latwiej tam mi stworzyc sobie sytuacje strzelecka, a podania czesto nawet przy 3 zawodnikach dochodza celu, bo zaden z moich obroncow nie wysili sie by wystawic noge.

Grajac z kumplem mozna klepac czesto pile, podajac nawet po ziemi wzdluz pola do napastnika ktorego kryja 2 obroncy.

 

Pilkarze za to wychodza juz o wiele lepiej niz w becie, bramkarze - poki co nie moge sie ustosunkowac, raz bronia, raz mi puszczaja szmaty, a to po rekach, a to pod nogami sobie puszcza.

 

Mam za to problemy ze strzalami z dystansu - cisne przycisk naprawde delikatnie i raz leci bomba, raz prosta pilka dla bramkarza, a czasami z nienacka pila leci w kosmos. Random ustawienia zawodnika, albo kwestia treningu.

 

Zmian ide o zaklad w fullu nie bedzie praktycznie zadnych, Kulu nie raz dawal linka, ze wersja demo bedzie ukonczonym kodem w 100%, wiec nie ma co liczyc na jakakolwiek poprawe mechaniki gry.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Tu akurat się nie zgodzę, tzn z jedym aspektem. W PES 11 bardzo cięzko o klarowną sytuację pod bramka , co akurat jest jak dla mnie najwiekszym plusem.

 

Dokładnie...zagrałem JUŻ 4 mecze(!) i gola nawet nie strzeliłem ;] Ale moim zdaniem to wina tego,że piłkarze za (pipi)a na pozycje nie chcą wychodzić i to,że Villa gra mi w środku pola a Pique zapierdala do ataku :confused:

Odnośnik do komentarza

Tu akurat się nie zgodzę, tzn z jedym aspektem. W PES 11 bardzo cięzko o klarowną sytuację pod bramka , co akurat jest jak dla mnie najwiekszym plusem.

 

Dokładnie...zagrałem JUŻ 4 mecze(!) i gola nawet nie strzeliłem ;] Ale moim zdaniem to wina tego,że piłkarze za (pipi)a na pozycje nie chcą wychodzić i to,że Villa gra mi w środku pola a Pique zapierdala do ataku :confused:

tez mialem problem na poczatku..teraz stwarzam tam z 5 100% na mecz ale mam problem z wykonczeniem..zawsze chuyowo wychylam analog, wszystko jest kwestia wyczucia

oczywiscie gram z kumplem..najwiekszy wynik to 4-2...a pzrewaznie 1-0 gora 3 bramki na mecz :P

Odnośnik do komentarza

polecam odpuścić latanie z R1 (za(pipi)iście zżera stamine btw tak samo jak podwajanie z kwadratem), jak rozegracie piłke troche w środku czy na boku to ludki ładnie beda się pokazywać (a jak mają odp. karty to ida do przodu aż do przesady, pamiętam jak mi w becie Maicon szalał musiałem go asekurować bo był trochę psychiczny :rolleyes:), a jak będziesz robił adhd rajdy to cpu tego nie kuma i olewa takie akcje :verymad:

Odnośnik do komentarza

Tu akurat się nie zgodzę, tzn z jedym aspektem. W PES 11 bardzo cięzko o klarowną sytuację pod bramka , co akurat jest jak dla mnie najwiekszym plusem.

 

Dokładnie...zagrałem JUŻ 4 mecze(!) i gola nawet nie strzeliłem ;] Ale moim zdaniem to wina tego,że piłkarze za (pipi)a na pozycje nie chcą wychodzić i to,że Villa gra mi w środku pola a Pique zapierdala do ataku :confused:

właśnie , znów te feralne ustawienia ...kombinowałem jak kon pod góre ale nic- villa gra jak pomocnik a nie napastnik. Bardzo powazna wada, oczywiście nie ten 1 konkretny przykład ale generalnie odbierze to sens rozkminom taktyki

 

seabass nie byłby sobą jakby czegoś nie z(pipi)ał. Gdyby nie to mój wybór padłby w tym roku na pesa a tak...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...