Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Ja graja 3 napastnikami i Villa po prawej problemu schodzenia tegoz do srodka nie odczulem

mówisz o deflautowej formacji barcy? sprawdziłem to i...masz racje! Ale wystarczy zmienic na 4-4-2 i Villa cofa sie do tyłu ! Przy tych samych ustawieniach! Ale bug....

 

 

no a wiesniak Pique w ataku co 3 akcje ....wychodzi na to, ze trzeba bedzie dobrac zespół dla siebie....pod te karty!

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

bez kitu nie umiem w ta czesc grac xd

 

jak sie drybluje? bo analogiem robic zwody to kosmos, uzywacie prawej galki? mam w skladzie robbena a i tak nie moge nikogo minac w akcji sam na sam.

 

jak sie glowkuje? mashuje sie guzik, trzyma czy naciska raz w dobrym momencie? xd

 

 

L2/L1 + prawa gałeczka, zwody robi sie intuicyjnie,bardzo fajnie

 

A co do glowki, to ja staram sie naciskac w odpowiednim momencie;D Czasami wychodzi,czasami nie;)

Odnośnik do komentarza

tak szczerze to mnie to demo w ogóle nie grzeje przez to że grałem w bete online i dopiero z żywym przeciwnikiem zaczynają się emocje (Ader i Szymek mają mały przedsmak jak to jest :sweat:), gdyby online było słabe to bym PESa nie brał, ale na szczęście jest kozackie

 

w meczyku offline nigdy nie rzuciłem padem, online beta? no trochę fruwał ;)

Odnośnik do komentarza

Po dluzszym ograniu takze dochodze do wniosku, ze to najlepszy PES na tej generacji konsol. W koncu od czasow 6tki moge pograc w PES'a, przyjemnosc moze juz nie ta sama, bo i czasy sie zmienily, konkurencja poszla do przodu, ale to nie zmienia faktu, ze w tym roku mamy dwie pilki, obydwie z zupelnie innym gameplayem, a jednak symulacje pilki noznej. Animacje zawodnikow to jeszcze nie ta liga, by konkurowac z EA, jest pare mankamentow, ktore po prostu czasami draznia, ale fani PES'a na pewno przymkna na to oko. Kazdy fan pilki w koncu po 1 pazdziernika bedzie zadowolony !

 

Graficznie takze jest dobrze, choc w tym roku firmy sie znowu zamienily miejscami. tym razem w pilce EA mozna wyczuc mniej zmian, za to znacznie poprawiona grafike, tutaj zas skok jest przeogromny, no ale trudno sie dziwic - w koncu to pierwsza dobra pila od Konami od 4 lat.

 

Szkoda, ze gry, dema wychodza wraz z premiera HALO :teehee: przez co nie mam czasu zbytnio ich ograc od A do Z. <_<

Odnośnik do komentarza

Jakie bramki wczoraj strzeliłem coś niesamowitego - takie jak z prawdziego meczu. Raz byłem na rogu pola karnego, tak bardziej przy aucie dosrodkowalem pile na glowe pilkarz wyskoczyl przeleciala nad nim - nie dosiegnal zrobiła rogala skozlowala przed bramkarzem i wpadla po dlugim ! ile takich bramek sie widzi z dosrodkowania w ten sposob w rzeczywistosci! CZAD ! :D Im wiecej gram tym wieksza czuje głębie jaką ta gra oferuje ! Są też minusy, poruszanie sie zawodników po boisku czasami pozostawia wiele do zyczenia. Interwencje bramkarzy są bajeczne lecz czasami zdazy im sie wypluc pile za czesto.

 

P.S Moze mi ktos powiedziec co zrobic zeby komputer sam nie robil zmian przeciez to jakies niedorzeczne jest ! :diablo: Jak ustawic formacje pod przyciski zeby zmienic w locie ? W side select mozna ustawic cursor na semi assisted czy wtedy nie beda sie zmieniac po swojemu i robic wslizgow? Ader o to ci chodzilo ?

Edytowane przez raulos
Odnośnik do komentarza

Widzę, że nikt nie czyta tematu PES vs FIFA, więc naskrobię co nie co tutaj.

Pograłem trochę w demo na PC. W PESa gram od ISS 98 i cały czas na krzyżaku - tutaj to nie wchodzi w grę i trzeba przerzucić się na analoga. O dziwo udało się to opanować po kilku meczach bez większego bólu.

Parę wrażeń:

- kamera to żart - nie nadąża za akcjami/krosami, nie widać drugiej strony (dolnej) boiska, perspektywa nie pozwala poprawnie ocenić kierunku strzału, czy wysokości piłki...

- zmiana zawodników, to kolejny, mało śmieszny żart - jeśli dwóch zawodników goni za kontrą, a przed piłką stoi stoper, to możemy wciskać L1 do us.ranej śmierci, a kursor będzie wędrował tylko nad głowami piłkarzy biegnących za akcją

- Puyol właśnie dostał tylko żółtą kartkę za faul w sytuacji sam na sam w odległości 18 m od bramki

- early cross (L1 + O z głębi boiska) działa aż za dobrze - przeważnie piłka trafia do adresata, który wychodzi w idealnym momencie, zostawiając całą linię obrony i stając w sytuacji sam na sam

- L1 + trójkąt to też bardzo łatwy sposób na stuprocentówkę

- natomiast samo wykorzystanie takiej stuprocentówki jest bardzo utrudnione - zwykły strzał leci nad bramką lub obok (dość ciężko wycelować analogiem), strzał z R2 jest zbyt lekki - w związku z tym makabrycznie ciężko strzelić "firmówkę" takim Messim (zejście do środka i strzał w długi róg lewą nogą), nawet pomimo braku asysty obrońcy przeciwnika

- strzały zza pola karnego są baloniaste i nie mają żadnej mocy, nawet w wykonaniu Alvesa, czy Ibrakadabry - wyszły mi raptem dwa fajne strzały, ale ciężko powiedzieć, że były one zamierzone, poza tym i tak były to bardziej loby, które jakimś trafem wpadły w okienko bramki, niż gwoździe rozrywające siatkę - oczywiście możliwe, że nie umiem jeszcze grać w tę część i silne strzały wykonuje się wciskając przód, przód, tył, EWGF, trójkąt + iks, ale podejrzewam, że po prostu są zje.bane

- stamina piłkarzy - nie może być tak, że Messi po 4. rajdach w meczu w 70 min. zdycha i nadaje się do zmiany, tak samo zresztą jak pozostali zawodnicy, z bramkarzem na czele

- bramkarze jednak zbyt często wypluwają piłki przed siebie w stosunkowo niegroźnych sytuacjach

- powtórki każdego (!!) faulu... czekam aż Konami wprowadzi powtórki wszystkich autów, wszystkich autów bramkowych i co drugiego podania - mój START na padzie już nie domaga. Poza tym nie widziałem jeszcze w tej części szybkiego rozpoczęcia rzutu wolnego.

- z kolei konstruowanie akcji jest przyjemne, można fajnie pokombinować i gra się naprawdę miło, ale jednak błędy mogą po raz kolejny pogrążyć moją ulubioną serię piłkarską

- graficznie jest spora różnica między demem FIFY i PESa (na korzyść piłki Konami) - oczywiście ten sam poziom detali i rozdzielczość

Odnośnik do komentarza

Widzę, że nikt nie czyta tematu PES vs FIFA, więc naskrobię co nie co tutaj.

Pograłem trochę w demo na PC. W PESa gram od ISS 98 i cały czas na krzyżaku - tutaj to nie wchodzi w grę i trzeba przerzucić się na analoga. O dziwo udało się to opanować po kilku meczach bez większego bólu.

Parę wrażeń:

- kamera to żart - nie nadąża za akcjami/krosami, nie widać drugiej strony (dolnej) boiska, perspektywa nie pozwala poprawnie ocenić kierunku strzału, czy wysokości piłki...

- zmiana zawodników, to kolejny, mało śmieszny żart - jeśli dwóch zawodników goni za kontrą, a przed piłką stoi stoper, to możemy wciskać L1 do us.ranej śmierci, a kursor będzie wędrował tylko nad głowami piłkarzy biegnących za akcją

- Puyol właśnie dostał tylko żółtą kartkę za faul w sytuacji sam na sam w odległości 18 m od bramki

- early cross (L1 + O z głębi boiska) działa aż za dobrze - przeważnie piłka trafia do adresata, który wychodzi w idealnym momencie, zostawiając całą linię obrony i stając w sytuacji sam na sam

- L1 + trójkąt to też bardzo łatwy sposób na stuprocentówkę

- natomiast samo wykorzystanie takiej stuprocentówki jest bardzo utrudnione - zwykły strzał leci nad bramką lub obok (dość ciężko wycelować analogiem), strzał z R2 jest zbyt lekki - w związku z tym makabrycznie ciężko strzelić "firmówkę" takim Messim (zejście do środka i strzał w długi róg lewą nogą), nawet pomimo braku asysty obrońcy przeciwnika

- strzały zza pola karnego są baloniaste i nie mają żadnej mocy, nawet w wykonaniu Alvesa, czy Ibrakadabry - wyszły mi raptem dwa fajne strzały, ale ciężko powiedzieć, że były one zamierzone, poza tym i tak były to bardziej loby, które jakimś trafem wpadły w okienko bramki, niż gwoździe rozrywające siatkę - oczywiście możliwe, że nie umiem jeszcze grać w tę część i silne strzały wykonuje się wciskając przód, przód, tył, EWGF, trójkąt + iks, ale podejrzewam, że po prostu są zje.bane

- stamina piłkarzy - nie może być tak, że Messi po 4. rajdach w meczu w 70 min. zdycha i nadaje się do zmiany, tak samo zresztą jak pozostali zawodnicy, z bramkarzem na czele

- bramkarze jednak zbyt często wypluwają piłki przed siebie w stosunkowo niegroźnych sytuacjach

- powtórki każdego (!!) faulu... czekam aż Konami wprowadzi powtórki wszystkich autów, wszystkich autów bramkowych i co drugiego podania - mój START na padzie już nie domaga. Poza tym nie widziałem jeszcze w tej części szybkiego rozpoczęcia rzutu wolnego.

- z kolei konstruowanie akcji jest przyjemne, można fajnie pokombinować i gra się naprawdę miło, ale jednak błędy mogą po raz kolejny pogrążyć moją ulubioną serię piłkarską

 

Wpis jak nie wiem. A najgorsze jest to,że gra się i tak najlepiej z wszystkich PESów tej generacji i jestem niemiłosiernie wkurzony,że wymienione błędy tak rzutują na całość. Wszystko zależy od online - będzie bezlagowe sięgam po PES, w przeciwnym razie Fifa11(a raczej Fifa09+)

Odnośnik do komentarza

Odpowiadam w quote, bo łatwiej jakoś

 

 

 

- L1 + trójkąt to też bardzo łatwy sposób na stuprocentówkę

 

Z żywym przeciwnikiem już nie tak bardzo - ani razu piłki nie dostał adresat w moim wypadku

 

 

 

 

- natomiast samo wykorzystanie takiej stuprocentówki jest bardzo utrudnione - zwykły strzał leci nad bramką lub obok (dość ciężko wycelować analogiem), strzał z R2 jest zbyt lekki - w związku z tym makabrycznie ciężko strzelić "firmówkę" takim Messim (zejście do środka i strzał w długi róg lewą nogą), nawet pomimo braku asysty obrońcy przeciwnika

 

Nie potrafisz strzelać ;p Da się każdą wykorzystać, tylko trza umieć - nie mówię, że ja strzelam 10/10, ale to akurat jest dobrze zrobione.

 

 

 

 

- strzały zza pola karnego są baloniaste i nie mają żadnej mocy, nawet w wykonaniu Alvesa, czy Ibrakadabry - wyszły mi raptem dwa fajne strzały, ale ciężko powiedzieć, że były one zamierzone, poza tym i tak były to bardziej loby, które jakimś trafem wpadły w okienko bramki, niż gwoździe rozrywające siatkę - oczywiście możliwe, że nie umiem jeszcze grać w tę część i silne strzały wykonuje się wciskając przód, przód, tył, EWGF, trójkąt + iks, ale podejrzewam, że po prostu są zje.bane

 

 

 

 

Siadło mi parę petard i to na początku gry w demo, potem już jakoś nie chciały...

 

 

 

 

- bramkarze jednak zbyt często wypluwają piłki przed siebie w stosunkowo niegroźnych sytuacjach

 

Nie zwrociłem na to uwagi - więc mi się chyba to nie zdarzało zbyt często...

 

 

- powtórki każdego (!!) faulu... czekam aż Konami wprowadzi powtórki wszystkich autów, wszystkich autów bramkowych i co drugiego podania - mój START na padzie już nie domaga. Poza tym nie widziałem jeszcze w tej części szybkiego rozpoczęcia rzutu wolnego.

 

Ja widziałem, są.

 

 

 

Ale i tak gram teraz już tylko w demo fify...

Odnośnik do komentarza

Po testach na videogameszone widac ,ze wersja Pesa jak iFify lepiej wyglada na ps3 :whistling:

 

Daj linka, uzytkownicy twierdza ze jest odwrotnie. Jest juz jakis film z fulla?

To ja sie zgodze z uzytkownikami - co prawda PES'a nie porownywalem, ale FIFA w ruchu ciut lepiej wyglada na Xie, chyba ze Matinx ma zle Tv dostrojony :teehee:

 

Co do porownania defensywy to filmik jak kazdy inny, 100 takich mozna nakrecic. Skad mam pewnosc, ze zawodnik nie przelacza sie i nie trzyma analoga do przodu ? Skad mam wiedziec, ze FIFA nie jest nagrywana po jakies szybkiej kontrze i przejeciu w srodku ? Albo ze w ogole koles nie przelacza zawodnikow prawym analogiem ? :teehee:

Nie mowiac juz o tym, ze ani jednej takiej akcji w demie jeszcze nie mialem, by biec 30 metrow sam na sam.

 

Zreszta - komentarz - 1 lepszy:

FIFA, at 2.23 you can see the icon above terry, and then at? 2.26 its switched to alex, and now terry is out of position, and by the time you flick to2.47 the player has switched to Lampard, no wonder the defense is all over the place,the error was caused by bad play by the player, not a AI issue.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...