Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

O , już się zaczyna , w tym roku zapowiada się że fani Fifi będą głównie prawić o licencjach. Ja wam powiem tak : co z tego że Ea ma licencje na prawie wszystko , kiedy 3/4 zawodników jest takich samych , nie różnią się niczym oprócz wyglądu (a i tu jest problem , bo odróżnić Henrego od Abidala nie jest łatwo ) , statystyki są nic nie warte bo zawodnik z Brukseli przyjmuje piłkę tak samo jak ten z Realu. Proszę was , skoro już gracie w Fifę , jesteście z tego szczęśliwi , to dzielcie się tym z pozostałymi fanami w odpowiednim temacie. Ja tu wchodzę , licząc że przeczytam jakiś nowy nius , bądź opinie kogoś na temat trailera a widzę ...

 

 

Osobiście napisałem, że licencje są sprawą (dla mnie) TRZECIORZĘDNĄ. Tak na marginesie , to co napisałeś to niestety prawda - statystyki piłkarzy w Fifie znaczą mało (lipa) a i taktyka jest uproszczona (premiowany jest szaleńczy atak). Wyglad piłkarzy jest ok, WC to zmienił.

 

Ale proszę was nie róbcie z tego tematu zamkniętego działu dla nerdów. Bo chyba nie chcecie by w tym dziale mogli pisać ludzie, którzy nie maja żadnego ale do PES'a

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

To zawsze byl kacik dla nerdow, jakos w innym subforum argumenty za i przeciw sa normalnie kontrowane, tutaj napiszesz cokolwiek, jak chocby licencje, ktore sorry - po 20 latach powinny sie w koncu zanlezc, to jestes fanboyem EA. Zal.

Wiadomo wstepnie kiedy maja pojawic sie dema obydwu gier ? Osobiscie sie nie moge doczekac. Dziwne, ze FIFA nie pokazuje zadnego gameplayu...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
. Bo chyba nie chcecie by w tym dziale mogli pisać ludzie, którzy nie maja żadnego ale do PES'a

 

Oczywiście że nie Orson! Ja przecież sam nie daję żadnej taryfy ulgowej i krytykuje pesa jeżeli jest słaby ale dopiero jak zagram w pełną wersję . Chodzi o to że co niektórzy po jednym trailerku jwyrobili opinię , rok temu wystarczył jeden mecz w demo i pełno osób tu pisało swoje cudowne herezje.

Cieszy mnie że nie tylko ja zauważam jak wygląda sprawa statystyk u konkurencji , Słupek jednym zdaniem wyjaśnił o co mi chodziło .

 

 

To zawsze byl kacik dla nerdow, jakos w innym subforum argumenty za i przeciw sa normalnie kontrowane, tutaj napiszesz cokolwiek, jak chocby licencje, ktore sorry - po 20 latach powinny sie w koncu zanlezc, to jestes fanboyem EA. Zal.

Wiadomo wstepnie kiedy maja pojawic sie dema obydwu gier ? Osobiscie sie nie moge doczekac. Dziwne, ze FIFA nie pokazuje zadnego gameplayu...

 

Pewnie że zawsze to był kącik dla nerdów , w końcu zawsze się tu udzielasz mimo że w pesa nie grasz w ogóle :potter: (żarcik hohjohehehe)

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

Ja sądzę, ze będzie wszystko ok jeśli tylko nie będziemy się prowokowac wzajemnie :whistling:

 

Czyli nie mówimy o bolących dupskach (hi Słupek :lol: ) , nie nazywamy fanów PEs'a durniami (hi kilka osób) i nie spamujemy. To temat o PES (co nie znaczy, ze nie wolno go skrytykować)

 

zajman - ciebie akurat rozumię doskonale bo jestem w podobnejc sytuacji jak ty. Nie gram w żadną piłkę bo obie mają jak dla mnie za dużo wad (ty chyba też z tego co pisałeś). Zgadzam się ze słupkiem również, staty piłkarzy w Fifie leżą.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Tak Orsonie , obecnie nie gram w żadna piłkę bo są gry które dają mi dużo więcej radości (hi Tekken ) ale jednak tęsknię za kanapowym klimatem z ziomkami i piłeczką od Konami oraz turniejami które miały ten niesamowity klimat którego próżno szukać podczas turniejów w inne gry (a i takie mi się zdarzały , wiem co mówię ).

Odnośnik do komentarza

Tak mam opinie po jednym trailerku - nic z niego nie wiadomo. Pokazali pare ladnych trickow (obecncyh w FIFA od 2008ego) i sympatycznych strzalow przy kompletnie PASYWNEJ OBRONIE I TRAGICZNYCH BRAMKARZACH.

Oczywiscie dla fanatykow PES ten trailer to znowu sygnal jakie to cudo nie powstanie zaraz... I ich opinia jest wiazaca LOL.

 

Krotko mowiac nie napalam sie i nauczony doswiadczeniem jestem zdecydowanie bardziej krytyczny do tego co pokazuje Konami.

Licencje i ich stan przez tyle lat to kolejny argument by tych kolesi nie traktowac powaznie. Doszukiwanie sie pozytywow na sile dla mnie wyglada smiesznie. A juz szczegolnie smiesznie wyglada gdy ktos neguje waznosc licencji czy animacji a podbija wyglad twarzy tego czy tamtego zawodnika... Coz wiecej dodac...

Odnośnik do komentarza

Wracając do licencji i bajek Konami:

The exclusive rights to the F.A. Premier League extend EA's license for an additional four years up to and including the 2010/11 season. The deal allows EA SPORTS sole rights to include every Premier League club and stadium and allows the FIFA franchise to deliver the most realistic and up-to-date game with current kits, squads and player likenesses.

http://www.businesswire.com/portal/site/home/permalink/?ndmViewId=news_view&newsId=20060811005055&newsLang=en

Tak, wyłączność na lige angielską to nieprawda,tylko wymysł fanów PESa.

Odnośnik do komentarza

@easye

Jak na razie twój argument to te słynne 20 lat,z tym,że to nic z rzeczywistością nie ma wspólnego.

Dlatego twoje posty są bezcelowe,bezsensowne i niepotrzebne.

Prosze Cie. Tak napisalem, po prostu, firma, ktora sprzedaje swoja gre od 96 roku i usprawiedliwia sie, ze nie moze nic zdzialac z licencjami, bo EA ich podkupila jest po prostu smieszne w dzisiejszych czasach. Zaraz wejdzie Lons i napisze, ze nie maja tyle pieniedzy co EA, no tak - w koncu co roku sprzedaja tyle samo gier z pod znaki pilki noznej...

No i ile Konami istniej ? Ta firme zalozyli chyba w latach 60tych. Oczywiscie, to jedna z najbiedniejszych firm na rynku, dlatego ich walka jest bezcelowa.

 

Dzieki bogu sa fanatycy, ktorzy wklepuja wszystko sami i dzieki bogu mozna to wgrac przez USB. Tez kiedys nie patrzylem na licencje, od 2008 roku, kiedy przezucilem sie na FIFE zaczelo mi to przeszkadzac.

 

Pewnie że zawsze to był kącik dla nerdów , w końcu zawsze się tu udzielasz mimo że w pesa nie grasz w ogóle :potter: (żarcik hohjohehehe)

Nie mam czasu na granie w 2 gry na raz, wybieram co roku lepsza - taka roznica, Ty zas podobnie jak Lons:

Tak Orsonie , obecnie nie gram w żadna piłkę

To niezle... :teehee:

Odnośnik do komentarza

Mnie natomiast rozwala jak ktoś licencje chce mieć tylko na papierze grając i tak 3-4 zespołami xD Ciekawe również że dobrzy zawodnicy potrafią sobie poradzić z pasywną obroną i nie dostają bramek wiecznie marudząc na obrońców . No ale coż , jak ktoś się przyzwyczaił że w fife dwa dni grania i trzy przyciski wystarczą aby kleić cudowne akcje to bardzo mi przykro , Pes to gra w które do dużego skilla dochodziło się Latami (tak jak w innych wielkich grach jak tekken czy street fighter ). Tu nie każdy umie przyjąć , podać , wrzucić tak jak to ma miejsce w cudownej Fifce , bo na tym polega Futbol . Takie rzeczy jak wiedza na temat danych piłkarzy , co potrafią , na co ich stać , była jednym z elementów koniecznych do nauczenia aby grac lepiej od innych . W fife to można pominąć i przejść do radosnego wymieniania tysięcy podań bo i tak każdy zawodnik zrobi to co od niego oczekujemy xD

Odnośnik do komentarza

Widzisz Zajman, ja jestem zupelnie odmiennego zdania. Dla mnie FIFA stala sie bardziej skillowa, najlepszy dowod - masa fanow PES'a, ktore nie potrafia sobie z nia poradzic (bo traca duzo bramek) co nie raz bylo udowadniania w kaciku FIFY. Zreszta tam to dopiero jest duzo wypowiedzi osob, ktore nawet w polowie nie ogarnely mechaniki gry, a wypowiadaja sie jak specjalisci na temat umiejetnosci :whistling:

Nie jest to temat do takiej dyskusji, czekam na dema obydwu gier, bo w obydwu jak co roku zapowiedziane sa ogromne zmiany.

 

Co do grania 3 druzynami - zanudzilbym sie na smierc. Ba, w turniejach online wole sie zapisywac do takich pucharow Azji, Afryki czy Copa America, by spotkania byly bardziej emocjonujace, wiec jezeli Ty grasz tylko Barca, Interem czy inna przekozaczna druzyna, to nie uogulniaj, ze wszyscy tak graja...

 

Czy wiadomo mniej wiecej kiedy mozna sie spodziewac dem ? Pewnie wrzesien ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
wiec jezeli Ty grasz tylko Barca, Interem czy inna przekozaczna druzyna, to nie uogulniaj, ze wszyscy tak graja...

 

Musiałeś to napisać , bo nie był byś sobą . Nawet tego nie skomentuje . Twój e-penis urósł , mój powinien zmaleć .

 

Ba, w turniejach online wole sie zapisywac do takich pucharow Azji, Afryki czy Copa America, by spotkania byly bardziej emocjonujace,

 

To też musiałeś napisać , bo po poprzednim zdaniu chyba urósł za mało . Ważne że znów jesteś z nami żeby nam uświadamiać przez

cały nadchodzący sezon że Pes jest fe . Nie mam pretensji do krytyki(szczególnie takiej jak zapodaje grześ) , ciebie jednak już na przedbiegach nie da się czytać .

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

Stary, zachowujesz sie jakbys mial z 15 lat. Po prostu licencja to nie 3 druzyny, kazdy lubi pograc czarnym ladem z kumplami,kazdy lubi druzyny 3, 3,5*, inna sprawa, ze gra sie wtedy o wiele trudniej, bo nikt nie podaje i nie strzela jak cyborg, Tobie zas od razu kogut na glowie urasta.

Sam pijesz, ze nie gram w PES'y - nie gram - od 4 lat nie gram, to prawda, kazdej kolejne czesci od PES 6 poswiecilem maks po pare godzin i wiesz co - PES nie jest w ogole trudniejszy i nie dlatego w niego ludzie nie graja, zas schematy od paru lat wciaz wchodza te same...

 

I jedyna krytyka poki co jaka sie pojawila z moich ust, to to, ze nie wyglada mi to na totalnie nowy silnik i rozmowa o licencjach. O gameplayu wypowiem sie, jak bede mogl sciagnac dema.

 

EOT.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

@zajman: Klopot w tym ze sprowadzasz dyskusje do poziomu uwag personalnych.

Trudno sie dziwic przy braku merytorycznych argumentow.

 

Czas by fanatycy PESa wreszcie zrozumieli, ze najlepiej dla wszystkich gdyby byly co najmniej 3 rownorzedne gry, o ktore moznaby wtedy sie tluc po ryjach (bo mialoby to sens) i praktycznie kazdy chcialby kazda z nich. Dzis tak nie jest. Krytyka produktu Konami jest jak najbardziej uprawniona. Dopoki nie bedzie to produkt, technicznie na poziomie FIFA (a nie jest) dopoty te dyskusje "ze wy FIFAcy to jestescie gupi" to takie dziecinne poszczekiwania.

 

Czekamy az PES dorosnie i wtedy podyskutujemy. Moze sie okazac ze wszyscy sa w tym samym obozie... Na razie sie wcale nie zanosi.

 

EDIT: Kwestia przyjemnosci z gry to argument slaby, szczegolnie przy dosc widocznym zaslepieniu niektorych.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
3,5*, inna sprawa, ze gra sie wtedy o wiele trudniej, bo nikt nie podaje i nie strzela jak cyborg, Tobie zas od razu kogut na glowie urasta.

 

Chyba każdy szanujący się gracz który gra więcej niż 2 mecze w tygodniu lubi grac słabymi zespołami , rzecz stara jak świat i ameryki nie odkryłeś choć wydaje się jakbyś jako jedyny o tym wiedział .

Odnośnik do komentarza

@zajman: Klopot w tym ze sprowadzasz dyskusje do poziomu uwag personalnych.

Trudno sie dziwic przy braku merytorycznych argumentow.

 

Czas by fanatycy PESa wreszcie zrozumieli, ze najlepiej dla wszystkich gdyby byly co najmniej 3 rownorzedne, gry o ktore moznaby wtedy sie tluc po ryjach (bo mialoby to sens) i praktycznie kazdy chcialby kazda z nich. Dzis tak nie jest. Krytyka produktu Konami jest jak najbardziej uprawniona. Dopoki nie bedzie to produkt, technicznie na poziomie FIFA (a nie jest) dopoty te dyskusje "ze wy FIFAcy to jestescie gupi" to takie dziecinne poszczekiwania.

 

Czekamy az PES dorosnie i wtedy podyskutujemy. Moze sie okazac ze wszyscy sa w tym samym obozie... Na razie sie wcale nie zanosi.

 

EDIT: Kwestia przyjemnosci z gry to argument slaby, szczegolnie przy dosc widocznym zaslepieniu niektorych.

No i tu się mylisz,bo można krytykować grę jak się w nią grało i w ogóle istnieje.Ale co niektórzy jeszcze nie powąchali nawet, a już jadą po tym PESie.

Mnie akurat FIFA nigdy nie zainteresuje chyba i też po filmiku jaki widziałem z Rutterem mógłbym stwierdzić,że gra się nie różni niczym od poprzedniczki w ruchu,ale po co?Czekam na demo PESa.

Odnośnik do komentarza

Po PESie nie jada.

Raczej po Konami - doswiadczenie uczy czegos (przynajmniej mnie),

To co moge powiedziec o tym trailerze ze nic nie wiem po nim. Widze ze bedzie pare trikow, widze ze wreszcie sie przepychaja. Czy to mi cokolwiek mowi? Tak, mowi ze MOZE byc lepiej. Nic wiecej. Tym bardziej ze widze ze piekne akcje wychodza bo obrona i bramkarz nie graja.

Odnośnik do komentarza

Sek w tym Ader, ze akurat FIFA nie musi wygladac inaczej, nawet moze wygladac tak samo, bo animacje, 360, ruchy zawodnikow juz sa mega naturalne. Tam czekamy na zupelnie co innego, na lekke usptrawnienia w rozgrywce, na nowy system podan, by wykluczyc wlasnie prosty ping pong lepszymi druzynami itp. Modele postacji skladaja sie w koncu z 9 modeli +unikalne, wiec graficznie nic wiecej mi juz nie potrzeba. Pare usprawnien i FIFA bedzie naprawde mega symulacja pilki noznej.

To od PES'a wszyscy oczekuja zmian w kierunku naturalnej plynnosci ruchow, animacji, ktore sa obiecywane od 3 lat i w koncu tego upragnionego "Nowego Silnika".

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
To co moge powiedziec o tym trailerze ze nic nie wiem po nim

 

Akurat jest tam kilka interesujących rzeczy mimo że trwa raptem kilka minut , głównie to że będzie pasek przy podaniach na dobieg . Ciężko też już teraz powiedzieć że bramkarze są słabi , był tam raptem jeden strzał przy którym bramkarz się nie popisał (do tego bramkarz Portugalii ). Oczywiście żadnej rewolucji nie uświadczymy to można zobaczyć już teraz , dalej ten sam silnik .

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

Sek w tym Ader, ze akurat FIFA nie musi wygladac inaczej, nawet moze wygladac tak samo, bo animacje, 360, ruchy zawodnikow juz sa mega naturalne. Tam czekamy na zupelnie co innego, na lekke usptrawnienia w rozgrywce, na nowy system podan, by wykluczyc wlasnie prosty ping pong lepszymi druzynami itp. Modele postacji skladaja sie w koncu z 9 modeli +unikalne, wiec graficznie nic wiecej mi juz nie potrzeba. Pare usprawnien i FIFA bedzie naprawde mega symulacja pilki noznej.

To od PES'a wszyscy oczekuja zmian w kierunku naturalnej plynnosci ruchow, animacji, ktore sa obiecywane od 3 lat i w koncu tego upragnionego "Nowego Silnika".

Akurat tu nie ma się czym chwalić EA.

Już mniejsza z tym,że tam jest parę wzorów tylko budowy piłkarzy ale ,czy widziałeś jak wygląda Gattuso jako zawodnik średniego wzrostu i z typem budowy bulky?

Chyba nie.W PESie każdy zawodnik wygląda inaczej,bo wygląd jest edytowalny i nie ma z góry ustalonego modelu budowy ciała dla danego gracza.

Śmieszy mnie,że w ogóle ktoś to widzi jako plus w nowej FIFE.

Podobnie jak wielkie odkrycie - personality plus - lol,lepiej późno niż wcale.

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Ale kto to widzi jako wielkie odkrycie?

My tego nie potrzebujemy do szczescia.

No skoro EA nagrywa filmik specjalnie po to, żeby się tym pochwalić, to wg nich jest to chyba "+" nowej FIFY. Gdyby tak nie było, wprowadziliby to i nawet o tym nie wspomnieli, a wtedy może gracze by to docenili. Teraz budzi to taki uśmiech politowania.

Edytowane przez Pawlo_PL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...