Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Co tutaj dużo pisać nie są to jakieś wywody Pes fanów tylko prasy, która w 90% pisze bardzo pozytwnie na temat nowego dziecka KONAMI. Tym bardziej,że nie są to 2-3 recencje, a przynajmniej 10. Warto dodać,że większość z tych czasopism wiele pozytywnego na temat PES 2010 nie pisało po za PS magazine. Z drugiej strony nie ma co się dziwić jeżeli wprowadzono:

 

- 1000 nowych animacji mo-capture

 

- pełne 360 stopni

 

- poprawiono fizyke piłki

 

- wprowadzono system kolizji

 

- wprowadzono cały nowy system trików na prawym analogu

 

- dopracowano jeszcze bardziej grafikę

 

- pełna swoboda w podaniach

 

- bardzo dobry czas reakcji (responsive time)

 

- usprawniono defensywę

 

- dodano nową kamerę (telewizyjną)

 

- wiele drobnych poprawek takich jak normalne śpiewy kibiców(wreszcie),lepszy edit mode,menu bardziej intuicyjne wzorowane na XMB.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

w końcu zwody na prawym analogu :thumbsup:

byle do dema

Alleluja chciałoby się rzec co do tych zwodów heh. (pipi)a w końcu......

 

A odnośnie dema ja już na nie, nie czekam z wywieszonym jęzorem. Czemu ? Bo po klapiastym demie Pes10 byłem bliski zrezygnowania z Pes-a i skory do kupna Fify, poziom jaki reprezentowało demo było porażką. No i co najważniejsze kompletnie różniło się od finałowego builda.

 

Na szczęście był kumpel który miał pełną wersję ;]

 

Chyba, że w tym roku Konami pójdzie po rozum do głowy i wyda jak "najnowsze" demo, zachęcające nie odpychające.

 

PS. I jak tu się nie jarać w obliczu tego co przytacza Lons.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to 90% animacji jest nowych.

Poza tym ten nowy system podań jest tak dopracowany,że - jak pisze jeden z recenzentów GOD IS A GEEK - przy jego dobrym opanowaniu podania prostopadłe,czy prostopadłe górą w dotychczasowej postaci (trójkąt, L1 + trójkąt) będą zbędne.

Dużo się też pisze o walce o piłkę w bardzo pozytywny sposób.

Poczekamy,zobaczymy :turned:

Odnośnik do komentarza

Wlasnie sciagnalem sobie trailer-gameplay z Playstation Store. Ciezko mi teraz napisac, to co napisze (zwlaszcza jako 10-letni fan PES'a ostatnia odlsone zrownalem z gleba niemilosiernie), ale krol rzeczywiscie moze powrocic. Toz to zupelnie inna gra- jest drybling 360 stopni, nowe zwody, nowe animacje itd. Jezus Chrystus umarl na chwile, ale zmartwychwstal. Z nowym PES'em moze byc naprawde podobnie. :)

Odnośnik do komentarza

Skoro licencji na europejskie kluby nadal nie zamierzaja poszerzyc, ciekawe jakie zespoly z Anglii tym razem wylosuja :thumbsup: Generalnie Roger w PE wypowiada sie dosc pozytywnie, jedynie martwi go fakt uzycia tego samego silnika, wiec obawia sie powtorzenia tych samych bledow.

jak tego samego silnika, prosze niech ktos coś powie ....(confused)

Odnośnik do komentarza

Mnie w ogóle dziwi,że w PE był jakikolwiek artykuł o PESIe2011 w którego NIKT Z REDAKCJI(ba, z POLSKI) JESZCZE NIE GRAŁ.

Opierają swoje dywagacje na filmiku,a po nim ciężko stwierdzić, czy to stary czy nowy silnik.Biorąc pod uwagę ogrom zmian i zapewnienia twórców, to jednak jest nowy silnik.

Polecam obejrzeć(materiał z zamkniętego pokazu PESa z Tokyo bodajże):

part 1

2

3

4

5

 

No kurde,niech nikt mi nie mówi,że to ta sama gra :woot:

Trzeba będzie zaczynać kompletnie od zera w tą grę.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

@Orson

 

Mamy dwa silniki gry. Jeden to silnik graficzny, a drugi to silnik mechaniczny, który składa się z kilku różnych silników. Silnik graficzny w PES od wersji 2008 jest zupełnie nowy oraz sukcesywnie upgradowany, natomiast jeśli chodzi o silnik mechaniczny to jak wcześniej napisałem nie jest on jeden tylko jest ich kilka. Wprowadzając technologię mo-capture musieli stworzyć odpowiedni pod silnik w tym głównym,który odpowiada za mechanikę gry. Ludzie po prostu mieszają słowo silnik grficzny z silnikiem(mechanicznym). FIFA 07 w stosunku do FIFA 06 wprowadziła pierw nowy silnik (mechaniczny), a w wersji 08 silnik graficzny. W PES sytuacja ta jest rozciągnięta w czasie. W PES 2008 wprowadzono nowy silnik graficzny, aż do wersji 2010. Dopiero PES 2011 wykorzystywać będzie tę samą technologię co w FIFA. By to mieć musieli stworzyć pewne podstawy.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Chlopaki napalacie sie co roku, a potem oczywiscie sie zachwycacie choc nie ma czym, robiac mine do zlej gry (doslownie).

Ja na Waszym miejscu bym wieszal psy i caly czas nie dowierzal by raczej byc milo zaskoczonym, niz znow rozczarowanym.

Poza tym pokazcie mi gre sredniaka, ktory nie mial pozytywnych przedpremierowych opinii, gdy mial calkiem przyzwoite gameplaye i filmiki promocyjne? Tak dzialaja dzis media, by podgrzac atmosfere.

 

Ja wciaz nie widze jeszcze nic, co mnie przekona ze PES bedzie moim wyborem. Widze probe dogonienia konkurencji w punktach, w ktorych zostali z tylu o co najmniej dwie edycje.

To co widzimy pewnie dobrze wrozy grze, ale raczej dla edycji 2012. Teraz obawiam sie festiwalu bugow, mieszaniny starych przyzwyczajen, z elementami kopiowanymi od konkurencji i moze to byc mieszanka niestrawna, dzialajaca takse. Dopiero doswiadczenia i reakcje graczy na 2011, z ciagla praca rozwojowa spowoduja (mam taka nadzieje), ze w 2012 kupie znow dwie pileczki. No zobaczymy.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Chlopaki napalacie sie co roku, a potem oczywiscie sie zachwycacie choc nie ma czym, robiac mine do zlej gry (doslownie).

Ja na Waszym miejscu bym wieszal psy i caly czas nie dowierzal by raczej byc milo zaskoczonym, niz znow rozczarowanym.

Poza tym pokazcie mi gre sredniaka, ktory nie mial pozytywnych przedpremierowych opinii, gdy mial calkiem przyzwoite gameplaye i filmiki promocyjne? Tak dzialaja dzis media, by podgrzac atmosfere.

 

Ja wciaz nie widze jeszcze nic, co mnie przekona ze PES bedzie moim wyborem. Widze probe dogonienia konkurencji w punktach, w ktorych zostali z tylu o co najmniej dwie edycje.

To co widzimy pewnie dobrze wrozy grze, ale raczej dla edycji 2012. Teraz obawiam sie festiwalu bugow, mieszaniny starych przyzwyczajen, z elementami kopiowanymi od konkurencji i moze to byc mieszanka niestrawna, dzialajaca takse. Dopiero doswiadczenia i reakcje graczy na 2011, z ciagla praca rozwojowa spowoduja (mam taka nadzieje), ze w 2012 kupie znow dwie pileczki. No zobaczymy.

 

Piszesz byśmy się nie zachwycali, ale narzekali wiecznie jak ty? Zrozum to są opinię prasy, a nie fanboy'ów Pes. Rok temu właśnie ci dziennikarze pisali słabo na temat PES 2010, ale dzisiaj na podstawie faktów mają zupełnie inną ocenę PES 2011. Jak umiesz angielski poczytaj sobie recki tych ludzi. Piszą wprost, że są fanami FIFA,ale widzą gołym okiem wielkie zmiany.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Recki to sa jak juz gra jest, a nie wybrany przez dewelopera najlepszy moment do prezentowania ludziom, ktorzy przylatuja "na zaproszenie" nie za swoje pieniadze, sa w hotelach nie za swoje pieniadze i chodza na bankiety nie za swoje pieniadze i do tego licza na reklamy w swoich mediach zanim gra bedzie wydana.

 

Nie chce byscie narzekali. Po prostu zachwyty nie maja sensu. Lepiej trzymac dystans. Myslenie pozytywne ma sens ale na zachwyt jeszce nic nie zasluguje (bo jesli tak to czemu nie zachwycacie sie tymi rozwiazaniami u konkurencji?)

 

Moge Cie odeslac do (jak je nazywasz) "recek" gierek, ktore po wyjsciu zostaly zmieszane z blotem przez te same media, badz nie osiagnely oceny 8 (zdaje sie ze PES mierzy wyzej). Sam jakbys przejrzal na oczy to bys pojal, ze dystans jest konieczny. Ty jestes uzytkownikiem. Za promowanie czegos czego na oczy nie widziales nie dostaniesz grosza - co wiecej dzialasz przeciwko sobie. Powinienes wymagac i grymasic (niekoniecznie narzekac) jak normalny klient, bo to o Twoje pieniadze idzie gra, chyba ze lubisz lykac g...o. Ja nie lubie.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Oczywiście pełne zgoda z wami odnośnie braku zaufania i w pewnym sensie podejścia z dystansem. Problem polega na tym, że ja i te "recki" nie zachwycają się pod niebiosa tylko podchodzą do oceny w sposób obiektywny i rzeczowy. Ludzie ci piszą wprost o tym, że KONAMI przez 3 lata dawało ciała i progres jaki oczekiwali fani był znikomy. Dalej piszą bez podniet o konkretach. Nie są to oceny w stylu "wow" tylko po kolei wymieniają pozytywy. Konkluzja jest taka, że nowy PES nie jest super hiper lepszą grą od FIFA tylko, że PES wreszcie wrócił na swoje miejsce i do swoich korzeni jeśli chodzi o symulacyjność i wreszcie znalazł formułe by odnieść sukces na nex-genach. Z tego wynikają te pozytywne noty, a nie z paplania na oślep jęzorem. Warto dodać, że to nie jest jedna, druga czy trzecia pozytywna ocena, a już przynajmniej dziesiąta. No Panowie coś w tym mus być nie ma innej opcji. To właśnie ci dziennikarze pisali bardzo pozytywnie o FIFA 09/10 na playtestach i w większości nie myli się. Dlaczego ma być inaczej z PES? Tylko dlatego,że zawodził przez 3 lata? Też podchodze z dystansem, ale nie oczekuje od PES rzeczy niemożliwych. Wiadomo, że Pes technicznie nie pokona FIFA, ale jeżeli zbliży się do niej bardzo blisko to już będzie wielki sukces. To jest na takiej zasadzie. Mam kasę na dwa samochody. Jeden to Mercedes E klasse z 2008 roku i drugi to Audi A4 z 2008. Po wstępnych testach ten pierwszy dostaje lepsze noty, ale to nie znaczy, że ten drugi jest zły. Okazał się gorszy, ale nie znaczy,że nie jest również dobry. Ja np wybrałem tego drugiego bo bardziej odpowiada mi styl nadwozia.

Odnośnik do komentarza

ja się boje o tryb sieciowy. Bo demo mi go nie pokaze a piłkę kupuje DLA GRY PO SIECI.

 

Do osób katujących PES 10 po sieci. Jak bylo z lagami? wiem, ze na początku było nie ciekawie, później nie wiem bo odpuścilem

Odnośnik do komentarza

ja się boje o tryb sieciowy. Bo demo mi go nie pokaze a piłkę kupuje DLA GRY PO SIECI.

 

Do osób katujących PES 10 po sieci. Jak bylo z lagami? wiem, ze na początku było nie ciekawie, później nie wiem bo odpuścilem

Ja gram z samymi Polakami i raz na 20 meczy zdarzy się gorsze połączenie,ale ogólnie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

Pamietam jak rok temu Ader i spolka przescigali sie w podawaniu linkow do pochlebnych recenzji z beta-testow pes2010.

 

 

 

Ale to juz bylo... :whistling:

 

A to ciekawe.....bardzo ciekawe..... Bo rok temu żadnych beta testów prasa nie miała. Grę testowali 2 miesiące przed premierą tylko ludzie ze środowiska. Teraz grę pokazano całej niezależnej prasie w Tokio 5 mieięcy przed premierą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...