Skocz do zawartości

LittleBigPlanet 2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra to po prostu LBP 1.5. Pare drobnych zmian. Nie zauwazylem nic czego nie moznaby bylo dodac patchem. Mamy ten sam silnik, taka sama grafe... dodano wiecej opcji tworzenia leveli i dodano pare nowych gadzetow. Moim zdaniem ta gra w ogole nie powinna sie ukazac. Do tego Sony kasuje pelna cene za ten tytul. Nie podoba mi sie to i uwazam, ze gry takie jak wlasnie LBP nie powinny sie ukazywac czesciej niz raz na generacje. MM ma naprawde fajne pomysly i szkoda, ze nie zastosowalo ich w tworzeniu nowego IP. Poszli na latwizne i tyle.

Ale co oceniasz, Story mode? Jeżeli tak to się zgadzam, ale w LBP2 chodzi głównie o plansze stworzone przez graczy. Nikt mi nie powie, że gry stworzone w becie mogły się bez problemu pojawić w jedynce. Pod tym względem skok jakościowy jest duży.

 

PS. Levele z bety są dostępne? Czy może tylko te z jedynki?

Wiesz i oto mi chodzi... to jest jak z grami. Jeden deweloper powie, ze konsole nie maja juz mocy, a drugi powie ze wystarczy byc kreatywnym. Na pewnoe z lbp mozna bylo jeszcze duzo wyciagnac i nie uwazam, zeby konieczne bylo wypuszczanie dwojki z nowymi opcjami. Jedyne co tlumaczy to dodana obsluga move, ale obsuga move moglaby byc dodana w jedynce. Jasne, mogli wydac dwojke, mogli tez rozbudowywac jedynke i zrobic z niej mmo bo idealnie sie na to nadaje... ale mogli tez zebrac swoje pomysly do wora i zrobic nowa gre - nowe ip, a z premiera dwojki lbp jeszcze poczekac, w przypadku takiej gry 2 lata przerwy to maly okres czasu.

Odnośnik do komentarza

Okładka wersji kolekcjonerskiej jest genialna.

 

Ps. Zeratul - nie chcesz pozbyć się fantów z edycji kolekcjonerskiej ? ;)

 

Zgadza się, po zdjęciu plastikowego etui prezentuje się za(pipi)ongo. Niestety, CoATI, suwak nie otwiera się, ale metalbox robi dobre wrażenie.

Po ograniu kilku poziomów z rodzinką widzę, że nowe gadżety (linka, rękawice) fajnie urozmaiciły rozgrywkę, kupa śmiechu. Pierwsze poziomy wydają mi się trudniejsze niż początek jedynki, patrzę na nie w kontekście prezentowania gry znajomym, często mającym pierwszy raz pada w rękach, widzę, że teraz mieliby trudniej.

Dymki z informacjami wyskakują w nieszczęśliwych momentach,często gdy coś kombinujemy lub jesteśmy w wyskoku. Informacje z dymków powinny być czytane, teraz jest tak, że pojawia się dymek z tekstem a Fronczewski do tego mówi swoje "uga buga łaka łaka". No litości. Powinniśmy dostać "pełniejszą" lokalizację. To miało sens w jedynce kiedy nie było przerywników fabularnych.

Przeglądarka poziomów została usprawniona, chciałbym tylko wyraźną informację o poziomach robionych pod LBP2.

Wiem, że w najbliższym czasie gra będzie u mnie w domu rządzić, i to nie tylko z tego powodu, że jest to jedna z niewielu gier którą chce masterować moja Pani :]]]

 

EDIT

Ocena Majka w nowym PSX

 

9 (grafika 8, dźwięk 7, fun 10)

 

Edytowane przez Pryxfus
Odnośnik do komentarza

Kurde, nie znam drugiej takiej gry, nastawionej na tryb spoleczniosciowy. LittleBigMap jest swietne ;)

Halo :)

Wiedzialem, ze zaraz jak to napisze to pojawi sie w odpowiedzi Halo. Moglem napisac, ze nie ma drugiej takiej gry na PS3. :P

 

Dymki z informacjami wyskakują w nieszczęśliwych momentach,często gdy coś kombinujemy lub jesteśmy w wyskoku. Informacje z dymków powinny być czytane, teraz jest tak, że pojawia się dymek z tekstem a Fronczewski do tego mówi swoje "uga buga łaka łaka". No litości. Powinniśmy dostać "pełniejszą" lokalizację. To miało sens w jedynce kiedy nie było przerywników fabularnych.

Cholera, dokladnie. Na razie to jest jedna rzecz, ktora mnie strasznie irytuje. Najpierw jest scenka i pelne dialogi (btw czy do takiej gry jest ktos lepszy od Fronczewskiego? Pasuje genialnie.) a potem, kiedy zaczyna sie level to znowu wraca ta glupota z jedynki i ten piep.rzony belkot. Na razie irytuje mnie to niesamowicie.

Edytowane przez VoytecCFC
Odnośnik do komentarza

Polska limitka = inna okładka, steelbox, kod na ciuszki dla szmaciaka i avatary do konta PSN.

Lekki żal w porównaniu z amerykańską kolekcjonerką.

Lekki? Ja dalej nie mogę odżałować, przeżyć i przede wszystkim zrozumieć czemu SCEP tak zwaliło sprawę ;/.

 

Btw a jak z dlc z jedynki działa bez problemu?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Z tym DLC troche dziwna sprawa. Na poczatku przenosi sie profil, ok. Wszystkie DLC z jedynki mam w dwojce, wiec Piraci z Karaibow i Metal Gear Solid sa obecne. Z ta jedna roznica, ze jak chce w nie zagrac, to od nowa musze je przechodzic i zbierac materialy, ubrania itd. To troche nieprzemyslane. Dziwne jest to ze stroje z MGS mam od razu dostepne, a tego malego kanibala z Piratow musze od nowa zebrac. Moze jakis blad, ktory poprawia w patchu.

 

Niewazne, gra jest na tyle miodna, ze o tym nie mysle i nie chce mi sie przechodzi PzK. ;)

 

W przerwie miedzy poziomami z singla, wskoczylem na chwile do multi. Pierwszy level z najwyzej ocenianych wystarczyl, zeby opadla mi szczena. Fuck, co ludzie potrafia zrobic. Wydaje mi sie, ze to poprzechodzily rzeczy z bety, bo od premiery minelo malo czasu, zeby takie levele powstawaly. Damn.

Odnośnik do komentarza

Gra online z innymi graczami chodzi plynnie ?

 

Dla tych, ktorzy nie kupili limitki, a chcieliby pluszaka, badz jego figurke, polecam sklep Toys For Boys. Na zdjeciach figurki wygladaja o wiele slabiej niz w rzeczywistosci, nie mowiac juz o tym, ze wersja Sackboya zdenerwowana, mimo , ze wykonana z plastiku jest dla mnie ladniejsza niz wersja pluszowa...! Dzisiaj przechodziłem koło sklepu - cena 49 zl, wiec nie moglem sie powstrzymac! :thumbsup:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No tak, mi sie osobiscie mniej podoba, wlasnie przez to, ze nawet nie jest podobny, nie zmusisz go do siedzenia i w ogole musi o cos sie opierac...

Ale jak juz chcesz Wojtku Pluszaka, to trzymaj:

http://www.toys4boys.pl/Figurka-Sackboy-item2367.html

http://www.bigboystoys.pl/item771__Pluszowy_Sackboy.html

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

W recenzjach piszą o kilku godzinach, ale to raczej speed run. Tak jak w jedynce, żeby przejść cały poziom na 100 % potrzeba od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Do tego dochodzą plansze dodatkowe, nie pchające wątku do przodu.

 

Ale może najlepiej, ile trwa przejście Little Big Planet 2, odpowie Cie Kevin Butler:

http://www.youtube.com/watch?v=hqh4-VP1LJ0

 

;)

Odnośnik do komentarza

No tak, mi sie osobiscie mniej podoba, wlasnie przez to, ze nawet nie jest podobny, nie zmusisz go do siedzenia i w ogole musi o cos sie opierac...

Ale jak juz chcesz Wojtku Pluszaka, to trzymaj:

http://www.toys4boys.pl/Figurka-Sackboy-item2367.html

http://www.bigboystoys.pl/item771__Pluszowy_Sackboy.html

Kurde, mimo iż nie zgadza się to z moimi przekonaniami to ten pierwszy, mimo że plastikowy, wygląda rewelacyjnie. W 100% oddaje to jak Sackboy tudziez Szmaciak wygląda.

 

na ile starcza singiel?

A z 5 godzin. To speedrun jak Pryxfus zauwazyl, polegajacy na zaznajomieniu sie z nowosciami. W jedynce singiel byl dluzszy.

Odnośnik do komentarza

Podobno w PSX-ie piszą, że singiel to 3-4 godziny :o.

Skoro gra nastawiona jest na spolecznosc i mapy sciagane z neta to o dlugosc singla w ogole bym sie nie martwil :thumbsup:

 

Tak, a następnym razem singla w ogóle nie będzie, bo każdy sam może go sobie stworzyć. Żadne to wytłumaczenie, jest na pewno masa ludzi, którzy kupią grę, skończą co jest i nic nie będą z netu ściągać. W tym wypadku 3-4h to porażka.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

LBP2 - The History of Videogames:

 

http://www.youtube.com/watch?v=5YnrAWGOgFw&feature=player_embedded#!

 

Zajebisty trailer :thumbsup:

Tak, ta gra jest tak zaje.bi.sta. Mam za sobą pierwszą sesje z LBP2. Z przymusu skończyłem pierwszy świat aby odblokować online. Wszystko wygląda lepiej, ładniej, jest bardziej rozbudowane. Mowa o samych levelach jak i całym menu po którym się poruszamy. Widać, że ta społeczność żyje, dużo ludzi na serwerach, ciągle nowe levele, komentarze, recenzje, zdjęcia. To dopiero pierwsze dni życia tej gry, a już nie brakuje bardzo dobrych plansz. Ogólnie jestem pod WIELKIM wrażeniem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...