Skocz do zawartości

Star Trek


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 650
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zacząłem po raz n-ty oglądać DS9 i stwierdzam po latach, że to nadal świetny serial i najlepszy Star Trek.

 

Zmiany często wydają się straszne i DS9 też przez to cierpiał w trakcie emisji - fani treka twierdzili, że to nie jest prawdziwy ST, że akcja jest zbyt wolna, nudna itp. A w praktyce przesłanie i treść poszczególnych odcinków są zasadne nawet dziś, postacie są świetnie wykreowane, głębokie, a ich relacje... wyjątkowo ludzkie.

 

 

 

W dniu 3.03.2020 o 10:03, blantman napisał:

no mi też się podobało ale ja też nie znam kanonu. Myślę że discovery tak jak nowe filmy star trek sa bardziej dla ludzi nie zaznajomionych z kanonem. Ja tam czekam i mam nadzieję że na netflix nadal będą te sezony. 

Myślę, że kanon nie jest problemem. Fani z jednej strony wyłapią różne ciekawostki, nawiązania i "ukłony" w stronę poprzednich produkcji, a z drugiej będą narzekać, jak to taki Discovery czy Picard psują dotychczas wykreowane uniwersa.

Dla mnie problemem DCS czy Picard jest to, że ich treść jest po prostu słaba. Głupia, naciągana, jak zwał, tak zwał. Są dobre momenty, jasne, jak chociażby ostatni odcinek Picarda, ale ogólnie gdyby tak przysiąść i przeanalizować, to niestety seriale nie są dobre... Osobiście rzygam już Discovery, także z powodu dużej ilości contentu w Star Trek Online, na którą niestety developerzy musieli położyć nacisk... Picarda oglądam z ciekawości, ale też łapię się czasem za głowę i zastanawiam, co oni sobie myśleli...?

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, MLeKSk napisał:

Nadrabiam kinówki i tak się zastanawiam - Kirk w nowej linii czasowej został wybrany do pierwszej misji 5-letniej, jednak w "Discovery" Pike też był na misji 5-letniej. Linia czasowa zmieniła się niby dopiero po zniszczeniu Vulcana, więc do tego momentu całość powinna mieć miejsce jak dotychczas, czyli misje 5-letnie były już przed Kirkiem. Babol w uniwersum, czy jest jakieś wytłumaczenie tego faktu?

Były przed Kirkiem. Tyle.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...