Skocz do zawartości

Star Trek


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 650
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Drugi sezon na razie mam wrażenie trochę słabszy, ale nie żeby zaraz zły. Może się jeszcze rozkręci. No i nawet w tych krótkich odcinkach naprawdę jest więcej prawdziwego "Treka" niż w którymkolwiek nowym potworku Kurtzmana. Gdyby wyciąć komedię, a zamiast komedii/parodii zrobić sztuczną dramę, to treść/przesłanie odcinków jest dokładnie tym, co mieliśmy w klasycznych trekach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, co by musiało się stać, żebym wykazał choćby minimalne zainteresowanie Picardem... Jedyne co jako tako może nadać serialowi uroku, to John de Lancie, ale to bardziej ze względu na jego charyzmę, niż cokolwiek wynikającego ze scenariusza.

 

Opening Prodigy, jakby co:

 

Zaś Lower Decks prosty i zabawny. Mnóstwo nawiązań i żartów, które tylko Trekkies zrozumieją. I nie owijają w bawełnę - z salamander Threshold nawet się już zdążyli ponabijać. ;)

 

A jeszcze propos Johna de Lancie, jak ktoś nie miał okazji zagrać, lub przynajmniej obejrzeć Star Trek Borg, to zachęcam. Nie była to dobra produkcja, mocno naciągana, ale właśnie Q był jak zwykle fenomenalny i dużo zabawnych scen z jego udziałem.

 

 

Scena z 13 minuty do dziś mnie rozbraja. :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Picard nadal zero zainteresowania. I po cholerę pchają tam tych bohaterów pierwszego sezonu nie mam pojęcia. Przecież oni w ogóle nie mieli żadnej charyzmy. No nikt. Nawet Seven zepsuli moim zdaniem.

 

Z innej beczki, z okazji 55-lecia ST na GOG.com pojawiło się dużo świetnych klasyków trekowych - https://www.gog.com/partner/startrek

 

Tyle dobrych wspomnień z tymi grami... Elite Force 1 i 2 na pewno kupię. Resztę z czasem pewnie też.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, Suavek napisał:

Ale to ze wszystkich regionów znika, biorąc pod uwagę, że Paramount+ nie jest dostępny u nas?

 

Tak, netflix miał prawa do dystrybucji właśnie poza stanami. 

https://www.whats-on-netflix.com/news/multiple-star-trek-tv-shows-scheduled-to-leave-netflix-in-october-2021/

Odnośnik do komentarza

Piszą o głównych serialach, a co z TAS? Nie wymienili go ani w tych, co usuwają, ani w tych, co zostają.

 

To w sumie jedyny ST, którego nie obejrzałem do dziś. TOS mnie zmęczył mocno, a TAS był wcale nie lepszy, tyle co zacząłem oglądać. Ale jeśli by mieli usunąć, to może trzeba przeboleć i obejrzeć, choćby jednym okiem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
16 hours ago, Suavek said:

 

Nie wiem, co zapowiada się bardziej chujowo. STD S4 czy STP S2.

 

No dobra, w STP będzie John de Lancie, więc chociaż jeden pozytyw. Natomiast w tym DSC kompletnie nic już do mnie nie przemawia.

 

Więcej Lower Decks proszę...

Tak samo. STP w połowie pierwszego sezonu odpadłem. STD na początku trzeciego, a LD łyknąłem w kilka dni całe i jest genialne. 

Odnośnik do komentarza

Finał sezonu również mocny, nawet jeśli trochę w pośpiechu. Widać, że serial się rozkręca.

 

Odpaliłem sobie dla odświeżenia S1E01 i da się odczuć różnicę w tonie. Pierwszy ep zbyt usilnie próbował być śmieszny przez głupawe zachowanie bohaterów i w sumie dobrze, że trochę z tym stonowali na rzecz żartów, które mają jako taki sens.

 

IMO na ten moment najlepszy Trek od czasów DS9. Oby tak dalej i żeby nie wpadli na pomysł żadnego anulowania przypadkiem...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...