Skocz do zawartości

Star Trek


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 650
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem wylać swoje żale po 9 odcinku Picarda, ale był on tak żenujący, że nie chce mi się nawet skupiać na konkretach...

 

Scenariusz pisany na kolanie przez jakichś randomów, a reżyseria na poziomie niskobudżetowych filmów klasy c. Do tego kompletnie zrujnowali Borg.

 

Istna tragedia. Chwilami mam wrażenie, że Kurtzman nienawidzi Treka i celowo stara się zrujnować markę. Inaczej nie jestem w stanie uzasadnić tego, jak można stworzyć takie gówno, jak Picard.

Odnośnik do komentarza

Chyba zaczynam dostrzegać pewną znaczącą różnicę, między nowymi a starymi Trekami, która sprawia, że te nowe popłuczyny są tak żenujące. Tj. oprócz faktu, że za scenariusz i reżyserię odpowiadają debile.

 

Jak oglądam np. TNG albo DS9 to nie ulega wątpliwości, że wszyscy bohaterowie rozmawiają między sobą jak normalni ludzie. Dialogi są naturalne, zrozumiałe, szczere.

 

Jak ogląda się DSC albo Picarda natomiast, to tak jak zauważyli RLM, co druga scena zawiera jakiś sztuczny, patetyczny, amatorski monolog, który usilnie próbuje udowodnić, jaki to jest wzniosły, zaś w praktyce wywołuje nic innego, jak zażenowanie.

 

Nawet jak w starych Trekach pojawiał się jakiś podniosły monolog, to była to zwykle jakaś kulminacja odcinka, przesłanie do obcego gatunku czy nieznanej istoty. Trwało to chwile, ale i tak było naturalnie.

 

Tu zaś co chwila ktoś się spuszcza jakby czytał pamiętnik niestabilnej emocjonalnie gimnazjalistki.

 

A tak w ogóle to ostatni ep. Picarda ssie mocno, jak i cały serial. Nawet po tym wszystkim nie chce mi się Strange New Worlds już oglądać. Taki mam niesmak do wszystkiego co nowe.

Odnośnik do komentarza

Tak, zrobiłem to sobie i ściągnąłem sobie ostatni sezon discovery, ja pierdole ta ekipa jest jeszcze głupsza niż była, a całe to woke i diversity wypierdala poza skalę dobrego smaku momentami. Ten chiński transformers z TLoU2 to nie wiem po chuj on tam w ogóle jest XD On kurwa nic nowego czy ciekawego nie wnosi, gorszy niż gówniak Crusher w TNG

Odnośnik do komentarza

'Chiński transformers' to pewnie chodzi o Adirę i jej kolegę ducha Azjatę? :pawel:

Ja po pierwszym dopiero i nie było tak źle. 

 

Za to MEGA polecam Strange New Worlds po 2 odcinkach.

Klasyczny przygodowy Trek bez kombinacji alpejskich, świetnie się to ogląda a budżet to mają chyba jeszcze większy, niż Discovery.

 

Odnośnik do komentarza

Discovery to dno dna, choć Pickard depcze po piętach, pierwszy sezon ratował Isaacs w drugim Mount, tam nie ma innych dobrych postaci. Próbowałem trzeci sezon jakoś ogarnąć, ale nie dałem rady, najgorsze co trek spotkało. Fajnie, że po drugim sezonie postanowili zrobić spinoff z Pikem.

Odnośnik do komentarza

Trochę z innej beczki, ale w żadnym innym dziale/temacie nikt by nie był zainteresowany.

 

Wystartował Humble Bundle z książkami trekowymi od HeroCollector - https://www.humblebundle.com/books/star-trek-library-hero-collector-books

 

Mam kilka tych książek w prawdziwym wydaniu. Nie ma szału jeśli chodzi o tekst, ale fajnie się przegląda, plus trochę ciekawostek się znajdzie. Niestety, dużo z tych opisów się powtarza w niektórych wydaniach, a jak ktoś kupował jakiekolwiek modele Eaglemoss, to zorientuje się szybko, że to często to samo co w towarzyszącym im książeczkach, tylko w innym wydaniu.

 

Ale chyba skuszę się mimo tego na komplet za 23€. Kilka edycji fajnie mieć w fizycznym wydaniu, ale inne, to już pierdoły, to choć w formie ebooków chętnie poprzeglądam.

 

A jak ktoś chce naprawdę fajny artbook trekowy, to polecam twórczość Johna Eavesa -https://www.amazon.pl/gp/product/1785659111/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Duże wydanie w twardej oprawie. Bardzo ładne arty i szkice, jak i dużo fajnego tekstu zagłębiającego się w proces tworzenia niektórych designów. Na pewno dużo ciekawsze, niż jakiekolwiek wydania HeroCollector.

 

Natomiast jak ktoś jest zapisany do newslettera GOG, to dostał pewnie kod -30% na trekowe gry - https://lowcygier.pl/promocje-cyfrowe/klasyczne-gry-z-serii-star-trek-po-3219-zl-w-gog-com-znizka-dla-subskrybentow-newslettera/

 

Kuszą mnie stale szczególnie Elite Force 1 i 2, ale chyba się wstrzymam jeszcze, aż może będzie przynajmniej 50%.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie wleciał 7 odcineczek SNW, no kurwa jest fajnie żeby nie powiedzieć dobrze, a jest na tyle że czekam na to co będzie za tydzień po każdym odcinku. Gdzie przy DSC które olałem po półtora odcinku ostatniego sezonu całkowicie i po męczeniu buły wysrywami w Picardzie, w końcu jest coś na co warto zwrócić choć trochę uwagę.

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei dorwałem się do animowanego ST: Prodigy, zaczęliśmy oglądać z dzieciakami i muszę przyznać, że nie jest źle, fajny styl animacji, doceniam też świetne oświetlenie scen. Wyraźnie jednak widać, że serial jest kierowany do osób, które ST nie znają, także na plus pewne wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Star Trek Strange New Worlds to najlepszy nowy Trek. Wiem, że poprzeczka nie była zawieszona wysoko, ale jeżeli finał pierwszego sezonu jest jednym z lepszych odcinków w historii Treków to trzeba pogratulować jego autorom. Bardzo dobra ekipa głównych bohaterów, najlepsze efekty w historii Treków i najlepszy motyw przewodni z nowych Treków. Finał sezonu to petarda i aż jestem zdziwiony, że ta sama ekipa potrafiła zrobić takie badziewie jak Discovery i Picard. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...