Skocz do zawartości

Star Trek


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 650
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No nie wiem. "Ujeżdżanie" okrętu lecącego w Warp mimo wszystko wydało mi się komiczne. A na Burnham jestem ewidentnie uczulony, bo gra jak typowa strong black wahmen. Kowbojka w kosmosie, co ma zawsze rację, wie i robi wszystko najlepiej. Plus te jej zachowanie - woohoo adventure yeah!

 

No jeśli chcieli silną, kolorową postać kobiecą, to Mariner dużo lepiej wypada, a to przecież postać z parodii/komedii... Może dlatego, że tam nie jest ona postacią idealną, nawet jeśli pozytywną i silną. Tu tkwi różnica. Burnham po trzech sezonach, które widziałem, to postać daleka od ideału, ale prezentowana przez scenariusze jak ms. perfect.

 

Tak, jak generalnie śledziłem wszystko, co miało Star Trek w nazwie, nie ważne czy dobre, czy nie, tak Discovery, to mój pierwszy porzucony serial. Nawet Picarda oglądałem z jakiegoś poczucia zobowiązania. Disco mam kompletnie w poważaniu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Też nie przepadam za musicalami, ale w tym przypadku mi się podobało. Zapewne dlatego, że nie było to do końca na poważnie, koncept był oryginalny jak na właściwie całą serię, jak i gatunek, plus muzyka i choreografia były zaskakująco dobre. Nie wiem, ile aktorzy mieli wcześniej wspólnego z tańcem i śpiewem, ale wypadli oni dobrze.

 

Plus momentami się trochę pośmiałem.

 

Szkoda, że jutro koniec, ale lada moment kolejny sezon Lower Decks.

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.08.2023 o 17:11, Figuś napisał:

finał bardzo spoko, wyjebać musicalowy odcinek i sezon 8=/10 :gachigasm:

Z musicalem 8+/10. ;)

 

Spoiler

Trochę cliffhanger mi się nie spodobał. Tzn. odzwyczaiłem się od czekania rok na wyjaśnienie wątku. Wolałbym, żeby zamknęli sezon normalnie, a na koniec dali jakąś "zaczepkę" na zachętę do obejrzenia kolejnego, tak jak to zrobili z Uną. A tu niemal że powtórka Best of Both Worlds.

 

Znajoma z pracy ogląda SNW, to z ciekawości sprawdziłem, jak wypada polskie tłumaczenie, szczególnie w odcinku z musicalem. No lektor trochę żenada, szczególnie, że w tym przypadku treści muzyki w ogóle nie przetłumaczyli. Ale ogólnie tłumaczenie nieszczególne w tej wersji.

 

Napisy natomiast są bardzo dobre. Tłumaczenie nieporównywalnie lepsze od lektora. Podpowiedziałem znajomej, żeby w 9 odcinku włączyła również napisy, bo bez tłumaczenia moim zdaniem sporo się straci.

Odnośnik do komentarza

Właśnie oglądam odcinek musicalowy( motyw z Klingonami cudowny) i jak na razie jeden z lepszych seriali jakie ostatnio oglądałem. Kurczę tak tęskniłem za takimi przygodami, postaciami, historią. Jasne są gorsze odcinki i brakuje mi trochę bardziej zarysowanego głównego wątku, ale po za tym sztos. Jak ktoś nie oglądał to niech ogląda.

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...