Skocz do zawartości

Star Trek


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 650
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dobry początek. Naprawdę robi wrażenie ten serial. Nie przeszkadza mi fakt, że jest luźniejszy, czy momentami głupkowaty. Dobrze się to ogląda.

 

A na Chapel wciąż nie mogę się napatrzeć. :wub: Ładna aktorka.

 

Intryguje mnie ten odcinek z Lower Decks, tym bardziej, że podobno ma być w nim również jakaś animacja. Ale pewnie zachowają go na drugą połowę sezonu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Aż tak źle z tym lewactwem chyba nie jest póki co? Na razie tylko subtelny motyw les w drugim odcinku był, chyba że czegoś nie dopatrzyłem. No i dopiero teraz pokojarzyłem Aprila, który w TAS był biały. Ale to już w pierwszym sezonie zmienili mu rasę. Ale to już szczegół, tym bardziej, że TAS ciężko nawet uznać za kanon.

 

Nie ma obleśnych grubasów, nie ma trans, ani zmiany płci, a białych postaci jest sporo. Generalnie nic nachalnego i liczę, że na takim poziomie to utrzymają.

 

Chociaż obawiam się trochę, że zaraz powiedzą, że np. Ortegas to jakieś ono-nie-wiadomo. Oby nie.

 

Ale same odcinki naprawdę dobre i porządnie wykonane, nawet jeśli chwilami odtwórcze. Ważne, że sensowne. Ostatni nawet jakiś drobny retcon zrobił i przesunął w czasie pewne wydarzenia z lat 90-tych. Nie wiem, jak to działa ;), ale walić, dobry odcinek z fajną końcowką.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy odcinek SNW nie do końca mi się podobał. Pomysł ok, typowo trekowy, ale reszta bardziej przypominała Lower Decks, co w tym przypadku nie jest akurat dobre. Po prostu nacisk na komedię i heheszki wyjątkowo mi tu nie pasował.

 

Ale na aktorkę grającą Chapel wciąż nie mogę się napatrzeć... :wub:

Odnośnik do komentarza

Scenariusz, aktorstwo, jasne - dobre. Ale poziom komedii niczym próba naśladowania jakiegoś Lower Decks, albo The Orville. A że głównym obiektem żartu jest Spock, gdzie nadal przed oczami mam wizerunek Nimoy'a, to nie wszystkie śmieszki przypadły mi do gustu. Pike drugi w kolejności, stracił jaja i również wypada jak postać wyciągnięta z The Orville, co się jąka i potyka co krok, choć mimo wszystko ratuje go charyzma.

Odnośnik do komentarza

Nadal nie wiem, co myśleć o 'nowym' Kirku. Aktor spoko, ale Kirka nie przypomina w żadnym aspekcie.

 

Za to odcinek Lower Decks super. Dawno się tak dobrze nie bawiłem przy serialu. Komedia na poziomie, pomysł fajny, dużo trekowego fanservice'u i sama historyjka też niczego sobie. No i ta czołówka. :D

 

Jedyne co mi się mocno rzuciło w oczy, to wyjątkowo kiepska reżyseria od strony ujęć kamery. Nie wiem z czego to wynika, ale sceny były bardzo niekonsekwentne. Dużo szybkich zmian ujęć, w których od razu widać np. że postać stoi, albo rusza się zupełnie inaczej, niż przed ułamkiem sekundy. Nie wiem, jak to się profesjonalnie określa, ale w tym odcinku wyjątkowo dużo takich momentów rzucało się w oczy. Był też moment, że jedna scena została tak beznadziejnie wrzucona, że poważnie myślałem, że przypadkiem przewinął mi się odcinek do przodu (rozmowa z Pelią). Ogólnie można odnieść wrażenie, że materiału do odcinka mieli dużo więcej, niż faktycznie skleili.

 

 

Ale o tym nie wiem co myśleć... ;)

 

 

Fajnie, że SNW nie boi się eksperymentować i robić czegoś nowego, nawet na granicach absurdu, ale pytanie, jak to się skończy w ogólnym rozrachunku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...