Skocz do zawartości

Star Trek


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 650
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gdyby nie ta Rafi, to już zupełnie byłoby dobrze.

 

Ja nie wiem, co ona tam robi. Kompletnie zbędna i antypatyczna postać oraz kiepska aktorka. Oby te ploty o spinoffie jej i Worfa okazały się nieprawdziwe, bo to kompletnie nie jest materiał na serial. Sam Worf/Dorn też jakoś zbyt "miękko" przyznam się prezentuje, względem tego co pamiętamy z TNG i DS9. Schudł aktor mocno.

 

Ogólnie, to jak na razie serial jest mocno zamknięty w raptem kilku lokacjach. Właściwie wszystko rozgrywa się na dwóch okrętach i na jakimś tanim secie mającym udawać slumsy. Budżet chyba poszedł w efekty specjalne i sceny w kosmosie. Ale to akurat dobrze. Lepsze konkrety, niż strata kasy na pierdoły.

Odnośnik do komentarza

Niezupełnie na temat, ale wrzucam, na wypadek, gdyby ktoś był równie pojebany, jak ja... ;)

 

https://www.dystryktzero.pl/figurka-star-trek-bishoujo-1-7-vulcan-science-officer.html

 

Podobno mają być łącznie trzy figurki. Mam nadzieję, że kolejnej nie zrobią krótkowłosej Trillki

Spoiler

bo zbankrutuję

 

Odnośnik do komentarza

Coś mi nie do końca pasowało w ostatnim odcinku Picarda. Jakby chęć wyjaśnienia/stworzenia dramy wzięła górę nad logiką, przez co znów mieliśmy mnóstwo charakterystycznych dla Picarda głupot, zarówno w scenariuszu, jak i reżyserii.

 

Wątek ze Zmiennymi też trochę gryzie się z tym, co widzieliśmy w końcówce DS9, chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

 

Ogólnie też zabawne, że tak, jak w Treku zdarzały się tzw. bottle episode, tak tutaj niemal cały sezon tak wygląda. Praktycznie wszystko rozgrywa się na Titanie. Cały budżet chyba poszedł na aktorów, bo momentami nawet efekty specjalne w kosmosie nie wyglądają za dobrze.

 

Niewiele odcinków już zostało, więc pewne obawy się rodzą, mimo wszystko. Bo choć ogląda się sezon zaskakująco dobrze, to mam nadal wątpliwości, czy zaraz czegoś nie spartolą.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Się dzieje, że łohoho... Fanservice pierwsza klasa.

 

Niesamowite, że nawet jak S3 robi się naciągany, to i tak wypada zaskakująco dobrze. Serio jestem ciekaw finału.

 

Odsunąć Kurtzmana od sterów, przekazać temat dobrej ekipie i serio coś z tego współczesnego Treka może jeszcze być.

Odnośnik do komentarza

Nie ma czegoś takiego, jak pierwszy, czy drugi sezon Picarda.

 

Nie ma...

 

Spoiler

Jeśli chodzi o bełkot geeka, w odcinku wyłapałem mnóstwo (właściwie to większość) okrętów ze Star Trek Online, oraz - w dość kluczowym momencie - Refit NX-01 w muzeum. Drobiazgi, ale o tyle fajne, że można to wszystko wreszcie uznać za kanon. Chociaż szkoda w jakimś tam stopniu, że anulowali Enterprise przed piątym sezonem, gdzie ten nowy NX miał się pojawić.

 

Odyssey / Enterprise-F super się prezentuje na ekranie, majestatycznie. Jedyne, co mi się nie podobało, to "mostek". No przeginają z tymi ciemnymi pomieszczeniami i pojedynczym prostym krzesełkiem na środku.

 

Dla porównania, w grze mostek Enterprise-F wygląda jak prawdziwe centrum dowodzenia. Co prawda kapitan musi pewnie krzyczeć wydając rozkazy :D, ale i tak od strony designu wygląda to świetnie.

Fb-P1vZXEAUjxpJ?format=jpg&name=large

 

Nie oczekiwałbym, że dla jednej sceny zrobiliby cały taki mostek, ale jak na okręt flagowy to biednie to pokazali. Tym bardziej, że przywrócili aktorkę grającą Shelby w roli Admirała, a posadzili ją na samotnym krzesełku.

 

No i co mnie trochę rozbawiło, to jak wreszcie jasny i kolorowy nagle stał się serial po wejściu na mostek D. Tak dobrze to wszystko wygląda, kiedy nie jest kręcone w ciemnościach. Jeśli chodzi o wady S3, to dla mnie ta wszechobecna ciemnica jest jedną z największych.

 

Ogólnie nie sądziłem, że to powiem, ale choć można przewidzieć, jak to się wszystko skończy, to nie mogę się doczekać finału sezonu.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Figuś napisał:

No ok, ale pewne nieścisłości są.

 

Zapomnieli o drugim sezonie i

  Ukryj zawartość

Jurati królowej Borg  XD dając kwestie o braku kontaktu z Borg od 10 lat

 

 

a no i kekłem z tego

 

  Ukryj zawartość

 

 

 

Wiem o tym z Borg i też mi żeby zgrzytały, jednocześnie nie pokazali jej twarzy XD.

 

To tyle, reszta sztos.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Masorz napisał:

 

Wiem o tym z Borg i też mi żeby zgrzytały, jednocześnie nie pokazali jej twarzy XD.

 

To tyle, reszta sztos.

Spoiler

A to nie tak, że Borg-Jurati wylazła ze sfery czaso-przestrzennej i teoretycznie tworzy inny odrębny kolektyw? Bardziej doczepiłbym się ignorowania efektu Kelvina bo sama obecność nowej Borg Queen zmienia wszystko. Nawet gdyby kitrała się przez ostatnie 400 lat na peryferiach kosmosu ze swoim sześcianem to czemu nie wykryła jej obecna królowa? Zresztą logika w ST została wystrzelona w próżnię już przy ekipie Kirka i tym, że kapitan zawsze idzie na pierwszy ogień, a czerwone koszule to [prawie]pewny wyrok śmierci.

 

Co do sezonu to o takiego ST nic nie robiłem:fsg: Fanservice w czystej postaci. Gdy już miałem narzekać na wątek Raffi [narkotyki, dzieciak] wchodzi ON cały na

Spoiler

klingońsko

i robi balet backstabów niczym Cornel w Battlefield Friends.

Spoiler

ŚCINANIE GŁÓW JEST WE ŚRODY:gigabeta: 

7 I 8 odrobinę słabsze przez standoff i talkjutsu o tym, że kisiel też człowiek ale końcówka 8 odcinka wynagradza dłużyzny.

Finał raczej nie zaskoczy.

Spoiler

Wiadomo, że "Vox" odstawi fortel Daty, przejmie kolektyw królowej i uratuje dzień tworząc kolejną mniejszość etniczną, która domaga się poszanowania, prawa do głosowania i dostępu do morza.

 

Niemniej czekam na finał bo Jack nadaje się na ciekawego kapitana [może spinoff jakiś] no i nabrałem ochoty na rewatch STNG.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Finał sezonu po wyłączeniu mózgu - :drakeyeah: :banderas: :fsg: :obama:

 

Finał sezonu na trzeźwo - :drakenope::notbad: :gayos: :reggie: :whyyy:

 

I właściwie cały sezon można tak podsumować.

 

Jest/było nieporównywalnie lepiej od poprzednich sezonów, czy innych potworków typu Discovery. Aczkolwiek gdyby trochę to przemyśleć, no to było sporo głupot, naciągnięć, bądź niekonsekwencji.

 

Nie chce mi się teraz analizować tego przesadnie, ale ogólnie mimo wszystko śmiem twierdzić, że fanservice był zacny, a ogólny "hołd" oryginałowi został oddany z godnością. Prawdziwy, satysfakcjonujący sendoff. Nie to, co odwalili w Star Warsach. A i kilka pomniejszych ukłonów się udało też wcisnąć. Ogólnie dużo plusów, ale jak już wspomniałem, były i babole, niektóre znaczne.

 

Nie wiem, czy i jak to będzie wyglądało dalej.

 

Spoiler

Kapitan Seven spoko, Jack również, ale Rafi? Chrystepanie, nie, litości... Sam Enterprise-G średnio mi się podoba, a ciemnicę na mostku naprawdę powinni zmienić, tym bardziej, że projektując ponownie mostek Ent-D pokazali, że są w stanie stworzyć porządny set.

 

https://www.google.com/maps/place/Santa+Clarita+Studios/@34.4321527,-118.5772846,3a,75y,166.51h,68.24t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAF1QipOlDWdcrA7YcSNYVAXnQ6v-ssD7as3NwgzH-UfW!2e10!7i10560!8i5280!4m7!3m6!1s0x80c2875431d48bfb:0x6b8464a334b21356!8m2!3d34.4316353!4d-118.5776097!10e5!16s%2Fg%2F1tdzltsk

 

PS.

Spoiler

Śmiechłem gromko, jak padło hasło "The fleet is targeting every major city", a na mapie na terenie Polski całkowita pustka... :D

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...