Skocz do zawartości

Forza Motorsport 4


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Takie to właśnie są opinie o grach, które ogrywa się na szybko po hipermarketach. Sam parę dni temu miałem okazję zagrać w czeladzkim M1 na standzie z FM4 gdzie była podpięta kierownica Fanatec Porsche 911 Turbo S... owa kierownica była tak rozku.rwiona, że nawet nie wiem jak to opisać. Kierownice od razu ustawiałem tak jak swojego Fanateca, ale kompletnie nic to nie dało... FF był zerowy, w środku coś chrobotało, pedał gazu wciskał sie sam bo miał prawdopodobnie rozwaloną sprężynę.

 

Druga sprawa to jakość obrazu na TV... nie dość, że TV miał cholernie jaskrawe i oczoje.bne ustawienia prosto z fabryki, to jescze był na tyle blisko, że szło dostać oczopląsu (aliasing wydawał się być potwornie wielki) - krótko mówiąc gra wyglądała jak kupa.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Buractwo rozpełzło się z Gameonly ?

buractwo z gameonly jest na tym forum dłużej niż ty...

chociaż co ja komentuję, żałość po prostu....

 

Dla mnie brzmi to jak pieprzenie kompletnego fanboya! Jak mozna nawet podejrzewac ze gra jest gorsza kiedy nie mialo sie okazji pograc. Poza tym kolega "K" powinien poprzegladac opinie innych ludzi ktorzy faktycznie w gre grali, wiekszosc swiata gier video zgadza sie ze F4 to najlepsza scigalka tej generacji!!!

w tym samym temacie na gameonly nie raz pisałem że Forza jest lepsza od Gran Turismo i popierałem to wieloma argumentami. a jak jechałem po GT5 i po Kazie... jeśli to też jest dla Ciebie "pieprzeniem kompletnego fanboya" to sorry ;) nie czytaj wybiórczo tylko tego co pozwoli poprzeć swoją teorię...

 

Dziwi mnie że kolega pawel_k się wypowiada w temacie o FM4. Po Twoich wrażeniach stwierdzam że FM4 to na oczy nie widziałeś. Chyba że mam jakiś mega wypasiony telewizor, skoro u mnie tak to nie wygląda. Szerszy opis Twoich wrażeń tutaj: http://gameonly.pl/f...opic=12061.2200

 

poprawię link bo źle wkleiłeś ;)http://gameonly.pl/f...42829#msg742829

 

jakbyś chociaż wysilił się na odrobinę czytania ze zrozumieniem, to byś dobrze zrozumiał mój post. zdejmij okulary podejrzliwości i przeczytaj jeszcze raz. w każdym razie wytłumaczę - oceniałem głównie tandetną kierownicę która była tak tandetna że grać się nie dało. grafika wyglądała słabo - ale czy ja tam wskoczyłem z okrzykiem na ustach "FM4 wygląda jak kupa!"? nie, pisałem że biorę poprawkę na telewizor. i tak samo jak pisałem że akurat Le Mans ma lepiej oddane GT5 to napisałem że przy innych torach pewnie będzie odwrotnie. generalnie nikt mnie nie musi przekonywać że FM4 to piękna gra a ja nie mam ochoty wchodzić jak niektórzy w porównanie pixeli na durnych zdjęciach, bo po prostu dla mnie liczy się głównie przyjemność prowadzenia a nie durne wojenki...

 

poza tym dlaczego niby miałbym się nie wypowiadać w tym temacie? mnóstwo godzin ograłem w FM2, bardzo dużo w FM3, więc naturalną konsekwencją jest że jestem zainteresowany FM4 i będę chciał w nią trochę pograć. to że teraz mam utrudniony dostęp to znaczy że mam nawet tutaj nie wchodzić? zresztą co złego tutaj napisałem? w którymś miejscu skrytykowałem grę? gdzieś kogoś obraziłem? wypowiedziałem się o kierownicach i potwierdziłem (fakt że offtopicowo) to że gry od Eutechnyx są świetne. jeśli to jest wystarczające żeby kogoś wykluczać to jest to po prostu śmieszne...

 

zlitujcie się bo zachowujecie się jak banda kiboli którzy zamknęli się w swojej grupie i nie dopuszczają nikogo obcego do swojego świata dissując na wstępie każdego kto nawet nie ma ochoty krytykować gry...

Edytowane przez pawel_k
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

ale powiedz co niejasnego tutaj napisałem? normalnie prowadziłem z Wami dyskusję aż tu nagle Damianos wskakuje tutaj z durnym linkiem którym próbuje mi coś zarzucić i mnie zdyskredytować (inna sprawa że nie wiem jak można mi zarzucać fanboystwo w tamtej wypowiedzi), a ludzie podłapujecie temat i zaczynacie jechać po mnie jakby okazało się że jestem szpiegiem KGB w Pentagonie. tylko na prawdę nie wiem po co to robi...

Odnośnik do komentarza

Kupilem Forze 4 - jest swietna. Ma kilka dziwnych bugow (AI), ma tez duzo fajnych "ficzurow" (rowniez AI ;))

Po raz pierwszyw samochodowkach EVER jezdze na widoku z kokpitu - wyraznie lepszy niz w Forzie 3, bardziej praktyczny od tego w GT5 (ktory jest ladny, ale jakos ciezko z niego jezdzic).

Jako ze mam przyjemnosc jezdzic jednym z samochodow dostepnych w grze (i nie mowie tu o Suzuki Lianie ;)), to czuje sie upowazniony do wydania opinii nt. modelu jazdy.

Ten jest mocno zblizony do tego, co samochod oferuje w rzeczywistosci. Reakcja na dodanie czy ujecie mocy w zakrecie jest doskonala, to samo robi moje auto w prawdziwym swiecie. Zwlaszcza jesli chodzi o gwaltowne odjecie gazu w luku - tyl od razu wyskakuje na zewnatrz tak samo podczas - hamowania - depniecie w opor powoduje lekka nerwowosc, myszkowanie dupy samochodu.

Troszke Turn 10 (jak zwylke zreszta) zbyt optymistycznie podchodzi do mielenia kolami w zakrecie, owszem FWD ma taka tendencje, ale zeby robic to na 3 czy 4 biegu naprawde trzeba miec spory zapas Nm ;].

To wszystko wrazenia z gry na padzie (ww. asysta skretu :confused: + krecenie od blokady do blokady zajmuje wieki), jestem ciekaw jak zachowa sie na kolku Logitecha.

Edytowane przez dempsej
Odnośnik do komentarza

Jak to? :D Możesz jaśniej? hehe

 

W pierwszym wyscigu jaki w ogole jechalem (nie liczac pierwszego zapoznania sie z Ferrari) przeciwnik wylecial z toru jadac prosto (wow, fajnie, nie sa idealni!), po czym zamotal sie wjezdzajac w bande ( ?? :confused: ), zeby po chwili osiagnac warp 9, stanac na srodku drogi i probowac ruszyc na hamulcu... (WTF?). Mam z tego replay, tylko ze nie mam chwilowo Live'a, takze wrzuce za jakis czas, bo smieszna akcja.

Ogolnie AI ladnie walczy i kombinuje, unika kontaktow, ale potrafi tez czasem chamsko zepchnac (na wzor manewru PIT) - podoba mi sie :)

 

EDIT: oto i filmik :) w 28 sek teleport ;]

http://www.youtube.com/watch?v=XKAyryAH61g

 

replaya moge wystawic dla chetnych na profilu swoim.

Edytowane przez dempsej
Odnośnik do komentarza

Jaki czas na jakim torze, jakim autem ;) ?

 

Audi S5 - Hockenheim (Short) - 01:15:163

 

Dżizas ku**a ja p******ę O_O

 

Coś się zmieniło? Bo mój to 01:15:132 :whistling:

 

 

forzamotorsportleaderbo.png

 

Aj... no muszę jeszcze pokręcić. Poniżej 1:15 da radę zejść. Ale jak znajdę trochę czasu. Te 1:12 to jakiś robot robi czy jak?

Odnośnik do komentarza

sam nie jestem pewny na ile jechałem - możliwe że mój czas to tylko czyste okrążenie bez przykładania się.

 

koleś używa manualnego sprzęgła i jeśli ma do tego kierownicę to już na starcie ma ok. 0.5-1 sekundę przewagi nad padziarzami

 

Ja gram na kierze Logi Driving Force FX. Niestety na automacie, ale bez innych wspomagaczy.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

sam nie jestem pewny na ile jechałem - możliwe że mój czas to tylko czyste okrążenie bez przykładania się.

 

koleś używa manualnego sprzęgła i jeśli ma do tego kierownicę to już na starcie ma ok. 0.5-1 sekundę przewagi nad padziarzami

 

No akurat start tu nie ma żadnego znaczenia bo i tak jako lepsze okrążenie policzy Ci te, które już robisz w locie :) Ale wiadomo, jak ktoś jedzie na manualu to będzie miał przewagę przy wyjściu z każdego zakrętu, na każdej prostej i zawsze będzie miał lepszy czas niż jadący na manualu.

 

Dla kombinacji pad + automat szczytowym czasem jest moim zdaniem granica 1:16

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...