Skocz do zawartości

Forza Motorsport 4


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

Dużo jest zmian względem trzeciej części? Grę i tak kupię, chciałbym się jednak dowiedzieć kilku. Najważniejszy jest dla mnie model jazdy? Zmieniono go w jakikolwiek sposób?

 

Prawdopodobnie najlepszy model jazdy na konsolach, wystarczy ? :P

Odnośnik do komentarza

 

1. gdzie wejsc aby importowac plik z forza 3, na poczatku gry kiedy pytala sie czy pobrac wyniki z forza 3 nacisnąłem nie bo chcialem zaczac od zera a teraz nie moge tego znalesc aby zdobyc to osiagniecie.

 

 

Jak wejdziesz w naklejki pod Y masz importuj.

No przecież! Logiczne. A ten pytał...

Bardziej o wymianie myślę. W multi nie gram,, więc piła odpada. Aut trochę szkoda, jakieś klasyki ? a ten Benchmark to potem występuje w trybie kariery jako jakiś event??

W Tesco podobno gry taniej 30% i Forza ok 130 zł. Ja byłbym chory gdybym nie miał dodatkowego contentu z pudełka - chorowałem by otrzymać dodatkowe samochody na premierę (Subarka!). Tor Top Gear jest ok, jak ktoś kuma serię. Fajna na nim zabawa - choć teraz patrzę na zdrapkę i chyba podstawowy TG jest w grze a w DLC jest tylko "Plac zabaw". Więc Benchmarka i placu zabaw nie ma w karierze (przynajmniej u mnie jeszcze nie było). W trójce też był tylko do zabaw w sieci i może do zdjęć.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo jaka - Fanatec CSR Elite jeśli dobrze nazwę pamiętam.

No wiem, też już do tego doszedłem. Problem w tym, że ów kierownica kosztuje ~2k zł oraz nie można jej nigdzie kupić w Polsce. Nawet amazon.co.uk nie ma jej w ofercie. Tak więc jaka kierownica jest na miejscu 2. :P? Ponoć za czasów F3 to Fanatec Porsche 911 GT3 RS V2 Wheel była najlepsza. Można używkę na aukcji wyrwać za mniej niż 1k. Warto?

Odnośnik do komentarza

Wiadomo jaka - Fanatec CSR Elite jeśli dobrze nazwę pamiętam.

No wiem, też już do tego doszedłem. Problem w tym, że ów kierownica kosztuje ~2k zł oraz nie można jej nigdzie kupić w Polsce. Nawet amazon.co.uk nie ma jej w ofercie. Tak więc jaka kierownica jest na miejscu 2. :P? Ponoć za czasów F3 to Fanatec Porsche 911 GT3 RS V2 Wheel była najlepsza. Można używkę na aukcji wyrwać za mniej niż 1k. Warto?

 

Ale po co wersje Elite? jest tez zwykła Fanatec CSR i duzo tańsza tyle ze musisz liczyć do tego pedały , w kierownicy masz manetki zmiany biegów chyba ze zależy ci na manualnej to musisz tez dokupić

Edytowane przez nie versal
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Hej mógłby jakiś dobry ludzik napisać jaka na moment dzisiejszy jest najlepsza kierownica do F4? W przypadku PS3/PC wiem, że jest to G27, ale jak wiadomo jest nieobsługiwana przez X360. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

G27 już stoi na niskim stopniu podium ;) na szczycie jest Thrustmaster T500 RS, potem bardzo blisko Fanatec GT3/GT2/CRS (szczególnie z pedałami Clubsport), potem dopiero G27, ale z dzisiejszą ceną poniżej 1000zł i przy wysokim kursie euro (przez co Fanatec drożeje) G27 to chyba najlepsza oferta pod względem relacji cena/jakość (oczywiście w tym gronie, bo najlepszą jakość do ceny ma DFGT).

 

a niedługo wyjdzie Fanatec Clubsport Wheel i będzie pozamiatane ;)

 

Wlasnie obczajalem strone fanatec-a i powiem tak JA JE_BIE CO ZA PRZEGIECIE!!!

Najtansza kiera do PS3/PC mozna lyknac juz za 129 euro!!!

Najtansza kompatybilna z X0 249 euro!!!

Nie rozumiem tego ale zaje_biscie mnie to wku_rwia!!!

to nie problem z Fanateciem ale z Microsoftem - kierownica GT2 (250 ojro) pod względem wykonania i bebechów to w gruncie rzeczy to samo co GT3 (180 ojro) która współpracuje tylko z PC/PS3, dodatkowe 70 ojro dopłacasz do specjalnej technologii którą musieli zastosować żeby kierownica działała pod x360...

nie wiem na czym polegała ta cała polityka i dlaczego Microsoft ją zastosował, ale generalnie wyszło to tylko ze szkodą dla graczy bo np. Logitech nie wypuścił nic na poziomie DFGT pod x360 - kierownica poniżej 400zł która pozwala na na prawdę porządne granie (tylko pedały ma liche)...

 

w każdym razie na prawdę współczuję wam że nie możecie grać na kierownicy w rozsądnej cenie... parę dni temu przejechałem się na pokazowym stanowisku w M1 w Krakowie - był stand z trzema telewizorami, fotel i kierownica - zasiadłem za sterami i nawet nie skończyłem okrążenia przez to tandetne badziewie które nie można nazwać kierownicą - brak force feedback to nie jego największa wada, bo do tego dochodzi zerowe przekazywanie jakichkolwiek informacji, zerowe wyczucie auta, zero oporu, kąt obrotu jakieś 180 stopni, pedały tak tragiczne że nawet te od DFGT to szczyt marzeń (oporu tam nie było dosłownie żadnego), a jakość wykonania stała na tak niskim poziomie że mocniejsze ściśnięcie połamałoby plastiki. dramat totalny, ale jak w domu zobaczyłem że to "cudo" kosztuje 500zł to na prawdę pozostaje tylko docenić Fanateca że a swoje kierownice woła tylko 250 euro...

 

a najtańszy Fanatec pod PC to trochę inna historia i całkowicie inna (duuuużo gorsza) technologia więc nie ma co jej porównywać do droższych modeli...

 

ps. pewnie już przewinął się ten film (sorry nie śledzę cały czas tego wątku), ale w razie jakby jednak umknął to wklejam jeszcze raz bo na prawdę warto zobaczyć - kolesie znają się na rzeczy jak mało kto...

http://www.youtube.com/watch?v=34ZXIqe8Psg

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Dużo jest zmian względem trzeciej części? Grę i tak kupię, chciałbym się jednak dowiedzieć kilku. Najważniejszy jest dla mnie model jazdy? Zmieniono go w jakikolwiek sposób?

 

Obleci - dużo więcej zmian w trybach, wiele osób w ogóle nie gra w trybie kariery tylko Rivals męczy w kółko. Co do modelu jazdy to nie chcąc wywoływać sporów wg mnie trudno o lepszy na konsole choć nie jest to niemożliwe, do tuzów PC nie ma startu. Chociaż to inne targety więc ten fakt nie dziwi.

Odnośnik do komentarza

No wiem, też już do tego doszedłem. Problem w tym, że ów kierownica kosztuje ~2k zł oraz nie można jej nigdzie kupić w Polsce. Nawet amazon.co.uk nie ma jej w ofercie. Tak więc jaka kierownica jest na miejscu 2. :P? Ponoć za czasów F3 to Fanatec Porsche 911 GT3 RS V2 Wheel była najlepsza. Można używkę na aukcji wyrwać za mniej niż 1k. Warto?

 

Sam sobie musisz odpowiedzieć. IMO 100€ za dodatkową kompatybilność z X360, gdy na horyzoncie majaczy nowa konsola i prawdopodobnie porzucą XID - nie opłaca się.

Stanąłem przed takim dylematem po premierze FM4 - odpuściłem ostatecznie, mam G27, Fanatec nie sprzedaje obecnie do Polski i trzeba kombinować a potem gwarancji nie ma.

 

Jeżeli opierasz swój sprzęt do ścigałek na X360 to chyba nie masz wyboru. Madcatzy i tego rodzaju wynalazki to zabawki nawet przy kierownicach ze średniej półki od Logitecha (DF:GT na przykład i albo Fanatec albo nic.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
Fanatec nie sprzedaje obecnie do Polski i trzeba kombinować a potem gwarancji nie ma.

 

napisałem do nich maila, że chcę coś kupić ale nie ma Polski na liście itp., otrzymałem odpowiedź:

Hello,

 

I can make an order for you in our system but I have to know which goods you want.

Thank you.

 

Mit freundlichen Grüßen

Best regards

 

Fanatec_Gameshop

Claudia Faltermeier

 

dlatego ja bym się nie poddawał... a jeśli wyślą to też o gwarancje nie musisz się martwić, w końcu jesteśmy w unii...

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Odpowie mi ktos?

Zależy od toru, klasy itp. Jak chcesz w klasie X (imo bez sensu klasa) - to załącz wyścig/time trial na torze. I sprawdź rankingi. Na samym szczycie przeważnie króluje jeden model. Choć w sumie też powinny być rankingi w menu. Wejdź i sprawdź.

Odnośnik do komentarza

Dużo jest zmian względem trzeciej części? Grę i tak kupię, chciałbym się jednak dowiedzieć kilku. Najważniejszy jest dla mnie model jazdy? Zmieniono go w jakikolwiek sposób?

 

Obleci - dużo więcej zmian w trybach, wiele osób w ogóle nie gra w trybie kariery tylko Rivals męczy w kółko. Co do modelu jazdy to nie chcąc wywoływać sporów wg mnie trudno o lepszy na konsole choć nie jest to niemożliwe, do tuzów PC nie ma startu. Chociaż to inne targety więc ten fakt nie dziwi.

 

Sam praktycznie cały czas spędzam teraz w Rywalach a dokładnie w Hot Lapach. Ustawianie fur mi nigdy nie szło a w HL jeździ się jedną, seryjną maszyną co daję wyrównane szanse wszystkim :D Od czasu do czasu tylko zaglądam już do trybu kariery.

A jeśli chodzi o model jazdy to polecam spróbować Ferrari Challenge albo Supercar Challenge na PS3. Model jazdy i fizyka kopie zadki ;)

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Dużo jest zmian względem trzeciej części? Grę i tak kupię, chciałbym się jednak dowiedzieć kilku. Najważniejszy jest dla mnie model jazdy? Zmieniono go w jakikolwiek sposób?

 

Obleci - dużo więcej zmian w trybach, wiele osób w ogóle nie gra w trybie kariery tylko Rivals męczy w kółko. Co do modelu jazdy to nie chcąc wywoływać sporów wg mnie trudno o lepszy na konsole choć nie jest to niemożliwe, do tuzów PC nie ma startu. Chociaż to inne targety więc ten fakt nie dziwi.

 

Sam praktycznie cały czas spędzam teraz w Rywalach a dokładnie w Hot Lapach. Ustawianie fur mi nigdy nie szło a w HL jeździ się jedną, seryjną maszyną co daję wyrównane szanse wszystkim :D Od czasu do czasu tylko zaglądam już do trybu kariery.

A jeśli chodzi o model jazdy to polecam spróbować Ferrari Challenge albo Supercar Challenge na PS3. Model jazdy i fizyka kopie zadki ;)

potwierdzam :) spędziłem z całą serią (FC, SC, FtRE) pareset godzin, we wszystkich mam platyny, i co prawda uważam że GT5 wcale nie ma gorszego modelu jazdy (w pewnym aspektach nawet lepszy), ale szczególnie w oddaniu podsterowności czy jazdy na deszczu te gry są daaaaleko przed konkurencją konsolową. gdyby tylko nie wyglądały jak kupa to by były prawie idealne ;) do Forzy nie porównam bo na niej na dobrej kierownicy nie grałem, ale podejrzewam że też w wielu miejscach Turn 10 mieliby od kogo się uczyć ;)
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Odpowie mi ktos?

Zależy od toru, klasy itp. Jak chcesz w klasie X (imo bez sensu klasa) - to załącz wyścig/time trial na torze. I sprawdź rankingi. Na samym szczycie przeważnie króluje jeden model. Choć w sumie też powinny być rankingi w menu. Wejdź i sprawdź.

 

 

a jak myslisz, czemu pytam? bo nie mam konsoli podlaczanej do neta.

Odnośnik do komentarza

Gorzej (to znaczy nic w tym złego nie ma, ale może być na dłuższą metę frustrujące) kiedy kolesie znajdą sobie jakieś bardziej przegięte modele, odchodzą na pierwszej prostej czy dwóch zakrętach i nie idzie ich za cholerę dogonić. Jeżdżę sobie w B klasie RS2 i siedziałem w lobby, gdzie grało paru nieogarów, ludzie jadący przyzwoicie i z którymi można było porywalizować, a także jeden typ wygrywający wszystko Speedsterem. W końcu się wkurzyłem, wziąłem też tego Opla i choć za pierwszym razem fani destruction derby mnie rozbili, to za drugim odskoczyliśmy z kolesiem daleko od peletonu, a ja bez większych problemów wygrałem zaskoczony jaki ten samochód jest szybki i jak trzyma się w zakrętach.

Pozostaje mieć nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, gdzie w lobby połowa ludzi będzie jeździła takimi Speedsterami czy innymi mocno odstającymi od średniej samochodami, bo jednak fajnie jest, kiedy na torze można powalczyć czymś co się lubi, a nie w grze i przy przelicznikach najbardziej się opłaca.

Odnośnik do komentarza

Dużo jest zmian względem trzeciej części? Grę i tak kupię, chciałbym się jednak dowiedzieć kilku. Najważniejszy jest dla mnie model jazdy? Zmieniono go w jakikolwiek sposób?

 

Obleci - dużo więcej zmian w trybach, wiele osób w ogóle nie gra w trybie kariery tylko Rivals męczy w kółko. Co do modelu jazdy to nie chcąc wywoływać sporów wg mnie trudno o lepszy na konsole choć nie jest to niemożliwe, do tuzów PC nie ma startu. Chociaż to inne targety więc ten fakt nie dziwi.

 

Sam praktycznie cały czas spędzam teraz w Rywalach a dokładnie w Hot Lapach. Ustawianie fur mi nigdy nie szło a w HL jeździ się jedną, seryjną maszyną co daję wyrównane szanse wszystkim :D Od czasu do czasu tylko zaglądam już do trybu kariery.

A jeśli chodzi o model jazdy to polecam spróbować Ferrari Challenge albo Supercar Challenge na PS3. Model jazdy i fizyka kopie zadki ;)

potwierdzam :) spędziłem z całą serią (FC, SC, FtRE) pareset godzin, we wszystkich mam platyny, i co prawda uważam że GT5 wcale nie ma gorszego modelu jazdy (w pewnym aspektach nawet lepszy), ale szczególnie w oddaniu podsterowności czy jazdy na deszczu te gry są daaaaleko przed konkurencją konsolową. gdyby tylko nie wyglądały jak kupa to by były prawie idealne ;) do Forzy nie porównam bo na niej na dobrej kierownicy nie grałem, ale podejrzewam że też w wielu miejscach Turn 10 mieliby od kogo się uczyć ;)

Dla mnie brzmi to jak pieprzenie kompletnego fanboya! Jak mozna nawet podejrzewac ze gra jest gorsza kiedy nie mialo sie okazji pograc. Poza tym kolega "K" powinien poprzegladac opinie innych ludzi ktorzy faktycznie w gre grali, wiekszosc swiata gier video zgadza sie ze F4 to najlepsza scigalka tej generacji!!!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...