Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Moglbym odniesc sie do calego postu ale tylko zacytuje to:

 

Sorki kolego a przy moim nasłonecznieniu pokoju plazma chodzi praktycznie na full około 4 godziny dziennie. odpocząć jej daję dopiero w nocy jak gram.

 

Jezeli nie ma sie warunkow to po co plazma ? Przeciez to jest podstawowa rzecz na jaka powinno sie zwrocic uwage przy wyborze miedzy obiema technologiami.

 

PS. Tak, plazmy bucza, tylko pytanie mam, ogladasz TV bez dzwieku ? Siedzisz metr od telewizora ? Bo tylko w takich przypadkach to przeszkadza, no chyba, ze w nocy zamiast siedziec na sluchawkach masz dzwiek ustawiony miedzy 1-5. Owszem sa modele cichsze i glosniejsze pod tym wzgledem ale taki problem to nie problem. Tak swoja droga tez zdarzaja sie LCDki z tym problemem.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Również prosiłbym o pomoc, dodam tylko bez owijania w bawełnę, że jeżeli chodzi o 3D. Jestem totalnie ciemny, nie mam pojęcia czym się kierować przy wyborze.

Jedyne co wiem, jakie mam wymogi to:

 

-40-42 cale z naciskiem na 40

-3D nie musi urywać pupy, byleby by było do grania i ewentualnie filmów

-najbardziej interesuje mnie TV od Sony (na pewno nie LG czy Samsungi)

-cena do 3000 max 3500 zł

-plazmy raczej odpadają

-i ostatnia kwestia której kompletnie nie kumam - okulary, jakie?

 

Z góry dzięki za pomoc, jak coś jeszcze napisać to pisać ;]

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście nie spotkałem się z modelami VT czy GT by buczały? .Owszem G30 lubi wydawać różne dźwięki http://www.youtube.com/watch?v=XSnvyhsDVY8&feature=player_embedded

Jeżeli plazma wydaje takie dźwięki lub podobne to należy to głosić bo to akurat nie jest normalne.

Słupek.

To bez owijania w bawełnę to polecam model Sony EX720 .

Jeżeli chodzi o okulary to nie rozumie do końca o co ci chodzi? Okulary często są w zestawach z tv. Okulary muszą być kompatybilne z danym modelem telewizora, chyba ze chodzi ci o technologie pasywna czy aktywną 3D? Tam właśnie się okulary różnią.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O właśnie EX720 temu się przyglądałem ale nie wiedziałem czy się nada/ jest ok. No i cena dobra, a z okularami o co mi chodzi.

 

No to właśnie jakie brać, bo piszesz, że przeważnie dorzucają je do TV. A ja co przeglądam oferty to w żadnych ich nie dają ;p

Z tą technologią pasywną czy aktywną 3D też nie wiem o co chodzi. Nie wiem mógłbyś zarzucić konkretnymi modelami okularów które najlepiej kupić?

Odnośnik do komentarza

waldusthecyc juz po raz kolejny wykazal sie niewiedza jezeli chodzi o temat. W plazmach nie masz stalego poboru pradu, po prostu im jasniejszy obraz tym wiecej pradu zzera. Srednio zuzycie pradu wychodzi takie jak w przypadku LCDkow.

 

PS. No chyba, ze w kolko bedziesz ogladac jedynie Top Gear Polar Special, wtedy rachuneczek podskoczy xD

 

@Ins poraz kolejny wykazał się brakiem logiczneog myślenia. Sorki kolego a przy moim nasłonecznieniu pokoju plazma chodzi praktycznie na full około 4 godziny dziennie. odpocząć jej daję dopiero w nocy jak gram.

 

więc można powiedzieć tak, parafrazując Twoje zdanie: "Srednio zuzycie pradu wychodzi takie jak w przypadku LCDkow, z tym że wtedy plazma chodzi sporo ciemniej niż LCD"

 

a takie coś mnie nie interesuje. z resztą logiczne myślenie i matematyka: jak myślicie co zżera więcej prądą przy założeniu, że ma świecić tak samo: ekran plazmowy czy krawędziowe podświetlenie LEDowe? i nie dajcie się łapać na marketing pt: dziennie zużycie i pobór podany przez Panasonica, bo to tak samo jak średnie spalanie samochodu podane w salonie samochodowym

 

edit: i jeszcze pytanko mam do tych co znają plazmę nie z pdfa czy www. dlaczego to bydle buczy? LCDa włączysz i jest cisza, plazma zawsze wydaje jakieś dźwięki - ciche buczenie, brzęczenie, piszczenie w zależności ile godzin chodzi. spotkałem się z tym w VT i GT30, innych modeli nie znam więc będę wdzięczny za podpowiedź (jeżeli u mnie jest coś nie teges to zaatakuję serwis)

 

Mozesz atakowac serwis. Fabryczny problem z zasilaczami. Tylko Panasonic ma z tym problem, nie spotkalem sie z inna plazma innych marek (LG, Szajsung) zeby mial ten problem. Az dziw bierze, ze firma odwalila taka fuszerke.

 

Szkoda Slupek, ze nie chcesz LG. Za Sony sie przeplaca, nic nie dostajac w zamian :(

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

PS. Tak, plazmy bucza, tylko pytanie mam, ogladasz TV bez dzwieku ? Siedzisz metr od telewizora ? Bo tylko w takich przypadkach to przeszkadza, no chyba, ze w nocy zamiast siedziec na sluchawkach masz dzwiek ustawiony miedzy 1-5. Owszem sa modele cichsze i glosniejsze pod tym wzgledem ale taki problem to nie problem. Tak swoja droga tez zdarzaja sie LCDki z tym problemem.

 

no niestety tak - mając w domu dwójkę dzieci, zdarza mi się, że idzie np TVN24 bez dźwięku (syn zasypia na drzemkę) i wtedy buczenie wkurza. czasami też wyciszam reklamy jak mnie irytują (szczególnie na TVN gdzie nadal są głośniejsze niż program normalny). I słychać to jeszcze po prostu jak włączam TV - zanim odpali się tuner i ampli to TV zaczyna już chodzić i słychać wtedy różne dźwięki. określiłbym to jako takie basowie brzmienie. najbliżej siedzę około 2 metry od TV (co dla 50 cali FULLHD jest optimum). wcześniej nigdy mi tv nie buczał więc nie wiem ocb. dzięki za pomoc, zaproszę serwis do domu i sprawdzą co i jak.

 

Jezeli nie ma sie warunkow to po co plazma ?

i tu dochodzimy do sedna - wychodzi na to, że LCD wsadzisz wszędzie, a pod plazmę to jak pod projektor - chcesz widzieć ładny sygnał? przygotuj pomieszczenie ale kasę na rachunki za prąd :D

Odnośnik do komentarza

Szkoda Slupek, ze nie chcesz LG. Za Sony sie przeplaca, nic nie dostajac w zamian :(

3D z okularami pasywnymi vs 3D z okularami aktywnymi, proszę Cię :lol:

 

Pasywne 3D na ekranie wielkości 40" nawet lepiej będzie wyglądać niż aktywne (oferowany obraz jest jaśniejszy i wydaje się ładniejszy mimo mniejszej rozdzielczości). Wiem z doświadczenia, że takie aktywne okulary nie nadają się dla każdego i po prostu szybciej męczą od pasywnych. Różnica na korzyść aktywnych binokli jest wtedy gdy zależy ci na najlepszej jakości i dokładności, ale to wszystko jest zauważalne dopiero na dużych ekranach. Myślę, że jak ktoś nie traktuje tej technologii jako priorytet to powinien zdecydować się na technologię oferowaną przez LG (co możliwe, że sam za niedługo zrobię).

Odnośnik do komentarza

^^ Guzik prawda.

 

Szkoda Slupek, ze nie chcesz LG. Za Sony sie przeplaca, nic nie dostajac w zamian :(

3D z okularami pasywnymi vs 3D z okularami aktywnymi, proszę Cię :lol:

 

Nie moje zmartwienie, ze wydales kase na pascia i teraz tego bronisz. Miales w domu jeden i drugi ?, ogladales, testowales ???. Ja przynajmniej mam podstawy, by sobie takie zdanie wyrobic z racji pracy jaka akurat mam.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Shagohat

Co za różnica czy to jest Sony, Philips, Lg, i td...?

Każdy chyba idzie i nie kupuje w ciemno? Sugerując się wyłącznie opiniami. Trzeba chyba na oczy go zobaczyć jak świeci!!!

Ja nie jestem pracownikiem miesiąca w LG :P i nie będę wciskał na siłę jakiegoś modelu , owszem można zasugerować, ale i tak kupisz to co ci się bardziej podoba. to że ciebie się nie podoba Sony to masz do tego całkowite prawo , ale od razu sugerowanie że jest beee jest nie na miejscu. Nie wiem czy wiesz, ale na prawie wszystkich polskich i nie tylko portalach, firma LG delikatnie mówiąc jest nie najpopularniejsza :) .

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

No więc jak to z tym 3d jest?Bo kusi mnie żebu kupić coś z 3d jednak.Chialem Panasonica wziąść 42g30 e ale boję się bo mam 2 okna w pokoju.Jedno naprzeciw TV i w sumie przez cały dzień w lecie mam tam słońce.A po głowie chodzi mi LG 42LW4500

Shagohat

Co za różnica czy to jest Sony, Philips, Lg, i td...?

Każdy chyba idzie i nie kupuje w ciemno? Sugerując się wyłącznie opiniami. Trzeba chyba na oczy go zobaczyć jak świeci!!!

Ja nie jestem pracownikiem miesiąca w LG :P i nie będę wciskał na siłę jakiegoś modelu , owszem można zasugerować, ale i tak kupisz to co ci się bardziej podoba. to że ciebie się nie podoba Sony to masz do tego całkowite prawo , ale od razu sugerowanie że jest beee jest nie na miejscu. Nie wiem czy wiesz, ale na prawie wszystkich polskich i nie tylko portalach, firma LG delikatnie mówiąc jest nie najpopularniejsza :) .

Pozdro.

 

Nikomu nie rozkazuje kupowac LG. Po prostu kilka lat pracy w handlu i posiadaniu okazji testowania dziesiatek TV, wyrobilem swoje zdanie. I tak kazdy kupi co chce. Wszedzie przewijaja sie te same oklepany opinie, ze Sony, Samsung.. ludzie je polecaja, bo sa po prostu trendy, kiedy konkurencja w postaci LG moim zdaniem wygrywa i to zdecydowanie. Ja tylko zwracam uwage, by nie skreslac marki z gory. G30 jest swietny, ale jak mamy jasno w pokoju, to bedzie kiszka. Jesli chodzi o 3D, to najdrozsze pod tym wzgledem. Owszem, UT30 jest tani, ale co z tego jak w zestawie masz jedna sztuke okularow a kolejne kosztuja 450-500zl ?. 42LW4500 jest swietny, mozna brac.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

No więc jak to z tym 3d jest?Bo kusi mnie żebu kupić coś z 3d jednak.Chialem Panasonica wziąść 42g30 e ale boję się bo mam 2 okna w pokoju.Jedno naprzeciw TV i w sumie przez cały dzień w lecie mam tam słońce.A po głowie chodzi mi LG 42LW4500

 

Z tego co sobie przypominam, to chyba w G30 nie ma 3d, chyba, że coś poknociłem.

 

 

 

Nadplanowe świąteczne wydatki przesunęły mi trochę zakup nowego tv, ale już jest ok.

Będę wybierał pomiędzy Panasem ST30 (42), a Sony EX720. Z tego co wiem, to tego Panasa ma Soul i sobie go chwali, a Soniaka ma Lucek i też chwali :) .

Jutro jadę do Saturna w celu porównania obu tv (najlepiej jakby stały obok siebie). No i tu może być problem, bo nie wiem, jak warunki oświetleniowe w dużym markecie wpłyną na ocenę obrazu (no i 3d). Poza tym z tego co słyszałem, to plazmy lepiej sobie radzą w ciemniejszych pomieszczeniach. Zależy mi na porównaniu obrazu z cyfrowej tv (u mnie C+) i z konsoli (PS3), tylko nie wiem czy mi to umożliwią. Nie znam się też na ustawianiach, a nie chciał bym trafić na jakichś lewych speców (podobno w trybie game jest gorzej z obrazem na przykład). Kupował będę i tak w jakimś sklepie internetowym, tam ceny obu to różnica kilkudziesięciu złotych.

Czy do któregoś z tych modeli dają okulary w pakiecie, czy do obu trzeba dokupić oddzielnie ? Bo jak sony, to okulary sony, a jak Panasonic to od nich tak ?

aha, jak jest z tym wypalaniem w plazmach ? czy to tylko relikt przestarzałej technologii i serii neo plazma to nie dotyczy ?

Odnośnik do komentarza

No więc jak to z tym 3d jest?Bo kusi mnie żebu kupić coś z 3d jednak.Chialem Panasonica wziąść 42g30 e ale boję się bo mam 2 okna w pokoju.Jedno naprzeciw TV i w sumie przez cały dzień w lecie mam tam słońce.A po głowie chodzi mi LG 42LW4500

 

Z tego co sobie przypominam, to chyba w G30 nie ma 3d, chyba, że coś poknociłem.

 

 

 

Nadplanowe świąteczne wydatki przesunęły mi trochę zakup nowego tv, ale już jest ok.

Będę wybierał pomiędzy Panasem ST30 (42), a Sony EX720. Z tego co wiem, to tego Panasa ma Soul i sobie go chwali, a Soniaka ma Lucek i też chwali :) .

Jutro jadę do Saturna w celu porównania obu tv (najlepiej jakby stały obok siebie). No i tu może być problem, bo nie wiem, jak warunki oświetleniowe w dużym markecie wpłyną na ocenę obrazu (no i 3d). Poza tym z tego co słyszałem, to plazmy lepiej sobie radzą w ciemniejszych pomieszczeniach. Zależy mi na porównaniu obrazu z cyfrowej tv (u mnie C+) i z konsoli (PS3), tylko nie wiem czy mi to umożliwią. Nie znam się też na ustawianiach, a nie chciał bym trafić na jakichś lewych speców (podobno w trybie game jest gorzej z obrazem na przykład). Kupował będę i tak w jakimś sklepie internetowym, tam ceny obu to różnica kilkudziesięciu złotych.

Czy do któregoś z tych modeli dają okulary w pakiecie, czy do obu trzeba dokupić oddzielnie ? Bo jak sony, to okulary sony, a jak Panasonic to od nich tak ?

aha, jak jest z tym wypalaniem w plazmach ? czy to tylko relikt przestarzałej technologii i serii neo plazma to nie dotyczy ?

Za bardzo to nie porównasz dwóch technologi w warunkach sklepowych, chyba że dany sklep będzie miał pokój odsłuchowy, tam tez mają często telewizory, ale to nie w takich sklepach jak MM czy Saturn !!.

Plazmy lepiej się radzą z naturalnością obrazu, ale wiem z doświadczenia że nie wszyscy lubią taki obraz , dużo osób lubi kolory za bardzo POKOLOROWANE :) czyli przedobrzone.

Kilka postów wyżej wkleiłem linka z Sony EX720 z okularami dokładnie post 331, ogólnie jak planujesz zakup Soniacza to patrz by były z okularami.

Okulary do danych tv i modeli kupujesz ORYGINALNE, no chyba że pasyw to inna bajka.

Jeżeli masz warunki pod Plazmę, to bardziej właśnie taki tv polecam, masę osób ma już po 8, 12 tyś. godzin i na razie się im nic nie dzieje, prędzej zmienisz tv na nowy niż się popsuje.

Pozdro.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I tak nie ma czego porownywac, bo ten EX720 to sredni model, jak tylko slonce nie przeszkadza, to brac ST30. Tylko potem koszt tych okularow do Panasonica.. ale jesli to nie klopot, to brac. I tak, oczywiscie G30 to nie 3D.

ps. Wypalanie to dawne dzieje, niestety wciaz klepane przez ludzi. Tak jak zuzycie pradu.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...