Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad LG 42LW4500. Miał ktoś może styczność z tym TV i mógłby się wypowiedzieć jak ów model sprawuje się m.in w graniu?

 

Witam jutro jadę testować z xboxem i mw3 tego lg tylko 47cali i ps51d6900 bo w podobnych cenach. (lcd vs plasma) i (pasywne 3d vs aktywne) hymm ciekawe co lepsze?

Odnośnik do komentarza

To już sam nie wiem co wybrać - ot w d.upie jestem. Chciałem coś niedrogiego, na 3D jakoś zbyt mi nie zależy, ale fajnie by było, żeby TV był w wykonany w jak najnowszej technologii. Aktualnie mam Samsunga LE32B450 i jestem zadowolony, ale jest okazja się go pozbyć więc szukam czegoś nowego i koniecznie większego. Może poleci ktoś coś ciekawego w okolicach 2500zł? Jedynym warunkiem dla mnie jest rozmiar >40". Obejdę się bez Smart TV, WiFi, a nawet 3D, bo to traktuję jako ciekawostkę.

 

Rozważałem też Panasonica 42S30E, ale obawiam się, że po 3 latach użytkowania jasnego LCD będzie mi się ciężko przestawić na plazmę :(

Odnośnik do komentarza

Kupiłem niedawno tego właśnie Panasonica S30, cena 2050 więc dobra. Po miesiącu moge powiedzieć że jest baaaardzo ok. Więcej na LCD nie wsiądę.

Jeżeli masz nasłoneczniony pokój pomyśl o roletach. Masz troszkę więcej kasy na zakup niż ja to moge polecić G30 Panasonica, 42 calowa neoplazma.

W tym przedziale cenowym nie znajdziesz lepszego TV, plus gwarancja na 5 lat w cenie.

Ja S 30 uzywam do ps3 filmy mkv 1080p oraz nbox i jest ok.

A co do 3D, hmm odpuść, traktuj raczej jako bajer, który nie sprzedaję się tak jak by wszyscy chcieli, dla przykładu Canal plus 3D ale we Francji w marcu zostaje wyłączony ze względu na brak oglondalności.

Reasumując, jeżeli chcesz tv za 2000 to S30, jeżeli interesuje Cie DLNA, gwarancja 5 lat i troszkę lepszy obraz to G30.

Odnośnik do komentarza

Używałeś wcześniej LCD? Ja od czasów CRT jadę tylko na LCD i właśnie boję się, że nic nie będę widział na plazmie. Mam pokój od strony południowej z dużymi drzwiami balkonowymi, przez które dostaje się ogromna ilość światła. Mam założone rolety, ale czasami jak słońce przywali to nawet one nie wystarczają, bo mi wali po gałach słońce. TV jest ustawiony "ze światłem" czyli promienie słoneczne bezpośrednio na niego nie padają, bo stoi obok drzwi balkonowych.

 

PS: Jak się ma sprawa z powidokami i tym niby wypalaniem obrazu? Jedni mówią, że to bajka, a drudzy z kolei, że nadal istnieją. Już sam nie wiem co o tym sądzić, jeden wielki bełkot w internecie.

Odnośnik do komentarza

Wypalanie to jeden z wielu mitów dotyczący plazm, tak samo powidoki. Owszem zdarzają się ale np ogladając film z czerwonym kólkiem przez 3h. Po wyłączeniu widac te kółko ale ono po chwili znika. Wcześniej miałem 32 LCD no name, potem LG37LH3000 i teraz kupiłem plazme. Na plazmie obraz wygląda bardziej naturalnie, na LCD to jest jakoś przejaskrawione, kolorowe. No i zaden LCD nie pokaze takiej czerni jak plazma. Obalmy jeszcze jeden mit dotyczący plazm a mianowicie zuzycie energii. Owszem na etykietach widnieje duzy pobor pradu ale nie jest to pobor statyczny a dynamiczny. Max zuzycie pradu jest tylko przy wyświetlaniu bialego ekranu.

Przykład: opisywana przeze mnie plazma S30 ma na etykiecie 250 W, a pomiar robiony podczas oglądania meczu ligi swiatowej daje średni wynik 140 W.

Obecnie statystycznego Kowalskiego karmi się LCD z krawędziowym podświetleniem LED, bo "mało watów bierze" Ostatnio widziałem takiego Sharpa - przy ciemnym obrazie tragedia było widać krawędziowe podświetlenie.

Także ja ze swoje strony polecam tylko plazme.

Odnośnik do komentarza

W tym przedziale cenowym to zmieścisz się by kupić Panasa 42 G30 najlepszy tv nie 3D w swojej klasie. Ma nawet niezłą powłokę antyrefleksyjną, ale jeśli pokój co jest bardzo naświetlony to pomyśl o dobrych roletach. Plazma tez najlepiej nadaje się do gier a zwłaszcza dynamicznych , wyścigi np. gdzie rozdzielczość obrazu ruchomego równą rozdzielczości statycznej czyli 1080p. Również niski input lag na poziomie 20-24 ms. Ale gdybym miał kupić plazmę Panasa to nie schodziłbym poniżej serii G.

Odnośnik do komentarza

Czekam jeszcze na relację z testów LG LW4500. Zastanawiałem się właśnie na S30, ale tak jak mówię boję się, że nic nie będę widział po przesiadce z bardzo jasnego LCD. Szkoda, że nie ma serii S30 z 46" ekranem, bo pewnie bym kupił.

Wież mi będziesz widział, ja widze :)

Róznica do G30 to 500 zł, czy warto ?

Nie wiem nie widziałem G30 w akcji. , wiem że za 2k nic lepszego niz S30 nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza

apropos tych powidoków to coś z tym musi być. Po pierwsze - na 3 ciej stronie instrukcji jesy wyraźny, podkreślony napis, że przy długotrowałym oglądaniu statycznych obrazów mogą się pojawić powidoki będące efektem wypalenia.

dodatkowo w menu tv (GT30) mam opcję puszczenia "ruchomej kreski" przez całą szerokość ekranu (przejazd trwa sekundę) w celu "orzeźwienia" ekranu. więc to taki pic na wodę nie jest. narazie tv mam od końca grudnia, ale zobaczymy za 2 lata czy mi ilość ammo w USASie z BF3 na ekranie nie zostanie :D

Odnośnik do komentarza

No ja jeszcze raz przytocze swoją rodzinę, ja mam plazmę Panasa, rodzice mają i teście. Wszyscy oglądamy bardzo dużo tvn24 statycnze logo + ja jeszcze hud'y z gier i naprawdę żadnych powidoków. Nie wiem może w co 4 plazmie statystycznie występują powidoki i my się poprostu do statystyki nie załapaliśmy ?

 

Teraz jestem przed kupnem nowego tv z racji zmiany chaty i plazma 37 cali powędruje do sypialni. Ze względu na odległość od TV muszę do salon kupić jakiegoś kolosa 60 lub 60+ cali. Jakby mnie było stać (mam maks 6 tyś na TV), na plazmę Panasa o takim wymiarze z 3d to nawet bym się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza

Na CES 2012 zapowiedzieli nowe modele plazm Panasonica (ST50, GT50, VT50), ktore maja pojawic sie na rynku w maju/czerwcu, wiec w tym okresie pewnie bedzie obnizka cen zeszlorocznych modeli. Sam teraz nie wiem co robic bo jestem bliski zakupu VT30, pewnie sie wstrzymam jeszcze troche,

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Na CES 2012 zapowiedzieli nowe modele plazm Panasonica (ST50, GT50, VT50), ktore maja pojawic sie na rynku w maju/czerwcu, wiec w tym okresie pewnie bedzie obnizka cen zeszlorocznych modeli. Sam teraz nie wiem co robic bo jestem bliski zakupu VT30, pewnie sie wstrzymam jeszcze troche,

No ja też myślałem o wstrzymaniu się kilka miechów, ale za zakupem teraz przemawia gwarancja 5 lat.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...