Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem go wczoraj w Saturnie i to chyba była jakaś świeża dostawa, bo jeszcze stał na pudłach (dosłownie). Obraz pewnie różnił się trochę ustawieniami, ale wyglądał całkiem podobnie do LW4500. Moim zdaniem 570 wcale zbytnio nie odbiega (szczególnie w 3D) od 4500, więc chyba nie ma sensu dopłacać, chyba że komuś potrzebne są funkcje sieciowe.

Odnośnik do komentarza

Ech, no i byłem w Saturnie obadać te telewizory.

Zaraz po wejściu na dział z tv, podbijam do pierwszego lepszego gościa z obsługi (jakieś 20 lat) i pytam go o Panasonica st30. Mówi mi , że nie mają (a na infolinii powiedzieli, że mają, lol), ale tam stoją Panasonici (wskazuje ręką) i moge se zobaczyć. No to se poszedłem i se zobaczyłem. No i (pipi)a stoi ten st30, obok gt30, ut30 i vt30 dla porównania. Leciał jakiś fragment pokazu mody, sygnał raczej hd, pierwsze co mi się rzuciło w oczy to lekka ziarnistość obrazu, przez co wydaje się podobny do kineskopów, co uznałem minimalnie na minus, ale po oddaleniu się na 2metry nie przeszkadzało. Za chwilę poleciały fragmenty z Final Fantasy 14 (mogli lepiej wybrać) i już mi się bardzo spodobało, obraz żywy naturalny, szczegółowy. No nic, namierzyłem innego z obsługi i pytam go EX720. Zaprowadził mnie i odpalił Alicję w krainie czarów na BR. Ten już był ogarnięty, znał sie szczegółowo na technikaliach, potrafił nawet wymieniać subtelne różnice pomiędzy modelami. Twierdził, że na dzień dzisiejszy plazmy nie mają startu do lcd/led (również edge led) no i zachwalał bardziej tego Soniaka, a już najbardziej to topowy hx, który jego zdaniem może śmiało konkurować z vt pod względem czerni, no i że Sony ma lepiej dopracowane 3d. Obraz w ex720 wydawał mi się bardzo ładny, dobry kontrast, był gładszy niż w plaźmie i jaśniejszy. Czerń miał jednak gorszą, biel - wiadomo. Nie miałem niestety możliwości sprawdzić go z konsolą (ta była podłączona do hx za 12 tysi - obraz rządził).

I nie dają tam okularów w zestawie.

 

I teraz jestem bardziej niezdecydowany niż byłem wcześniej, (pipi)a, nie miałem jeszcze takiego dylematu przy wyborze rtv. Forumie - doradź coś !!!

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Ja ogólnie sadze że te całe 3D jest po prostu przereklamowane, owszem jest głębia może się to podobać , ale nie tego się spodziewałem .

Po 1:

trzeba odpowiednio się do kąta i odległości dostosować.

Po 2 - telewizory 40 lub nawet 50 calowe są za małe (zobaczcie 3D na JVC X3 to zrozumiecie o czym mówię :) )

Po 3- mało jest materiałów w 3D, filmy jednak są dość drogie, a z efektami 3D też różnie bywa, bo oprócz samej głębi, to od czasu do czasu coś wyjdzie z tego ekranu a chyba ideologia 3D polega na tym ,by coś częściej z niego wychodziło ;)

Po 4- granie w 3D to jest dla mnie katorga , nie dość że trzeba blisko siedzieć to po 30 min. grania np. w Motorstorm głowa boli a dodam że dla mnie Motorstorm 3D w tej technologi jest jedne z najlepszych jakie można pograć.

Po 5 - konwersja z 2D do 3D to dla mnie i nie tylko mnie , delikatnie mówiąc PORAŻKA

Podsumowując:

3D jest sens się bawić ale tak na 80 calach przynajmniej.Mało materiałów i to w nie najlepszej jakości, lepiej wyglądają jakieś przyrodnicze filmy niż same filmy.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ci się podobał EX720 to tu masz ofertę z okularami http://www.euro.com....bhtml#akcesoria

Wiesz.... Czasami sami pracownicy zniechęcają do kupna jednego by sprzedać drugie bo jak im się uda to będą za to mieli premię i td.

Czasami nawet robią tak, że celowo pogarszają obraz na jednym odbiorniku by drugi bardziej przykuwał wzrok ( wiesz mi znam te realia)

Następnym razem to polecam poprosić o pilota ( nie powinni robić problemów, ale czasami robią) i samemu trochę się pobawić bo często ustawienia w tych tv są CELOWO skopane, warto również nagrać jakieś sample od najgorszej do najlepszej jakości na Pena i je obadać to będziesz widział jak tv się radzi z słabszym obrazem ( robiłem to dziesiątki razy :) ) większość tv to powinna odtworzyć.

Pamiętaj że praktycznie każdy tv na rynku przy dobrej jakości się dobrze poradzi z takim obrazem w HD , ale w SD to już jest sztuka w SD to była i jest najlepsza plazma.

Pozdrawiam i życzę udanych i przemyślanych wyborów :) .

Odnośnik do komentarza
Jeżeli ci się podobał EX720 to tu masz ofertę z okularami http://www.euro.com....bhtml#akcesoria

Tyle, że ja go znalazłem za 2. 560, a same okulary kosztują chyba 200, więc wciąż o 450 taniej.

 

No i sam nie wiem ,który mi się bardziej podobał :rolleyes:

Na pewno podobała mi się obudowa w st30, a naczytałem się jaki to on nie jest brzydki.

Znalazłem też nietypowego plusa dla plazmy - jako że jest ciężki, to większa szansa, że się nie spier.doli na podłogę jak mi go np. pies łapą trąci (dopóki nie przemaluje pokoju i nie przemebluję to nie powieszę go na ścianie)

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Ech, no i byłem w Saturnie obadać te telewizory.

Zaraz po wejściu na dział z tv, podbijam do pierwszego lepszego gościa z obsługi (jakieś 20 lat) i pytam go o Panasonica st30. Mówi mi , że nie mają (a na infolinii powiedzieli, że mają, lol), ale tam stoją Panasonici (wskazuje ręką) i moge se zobaczyć. No to se poszedłem i se zobaczyłem. No i (pipi)a stoi ten st30, obok gt30, ut30 i vt30 dla porównania. Leciał jakiś fragment pokazu mody, sygnał raczej hd, pierwsze co mi się rzuciło w oczy to lekka ziarnistość obrazu, przez co wydaje się podobny do kineskopów, co uznałem minimalnie na minus, ale po oddaleniu się na 2metry nie przeszkadzało. Za chwilę poleciały fragmenty z Final Fantasy 14 (mogli lepiej wybrać) i już mi się bardzo spodobało, obraz żywy naturalny, szczegółowy. No nic, namierzyłem innego z obsługi i pytam go EX720. Zaprowadził mnie i odpalił Alicję w krainie czarów na BR. Ten już był ogarnięty, znał sie szczegółowo na technikaliach, potrafił nawet wymieniać subtelne różnice pomiędzy modelami. Twierdził, że na dzień dzisiejszy plazmy nie mają startu do lcd/led (również edge led) no i zachwalał bardziej tego Soniaka, a już najbardziej to topowy hx, który jego zdaniem może śmiało konkurować z vt pod względem czerni, no i że Sony ma lepiej dopracowane 3d. Obraz w ex720 wydawał mi się bardzo ładny, dobry kontrast, był gładszy niż w plaźmie i jaśniejszy. Czerń miał jednak gorszą, biel - wiadomo. Nie miałem niestety możliwości sprawdzić go z konsolą (ta była podłączona do hx za 12 tysi - obraz rządził).

I nie dają tam okularów w zestawie.

 

I teraz jestem bardziej niezdecydowany niż byłem wcześniej, (pipi)a, nie miałem jeszcze takiego dylematu przy wyborze rtv. Forumie - doradź coś !!!

 

Nie moge, co za debil :(. HX to najwyzszy model Sony wiec nie dziwne ze TOP, cos jak Samsung D8000. "Plazmy nie maja startu do LCD", no (pipi) :confused:. Szkoda, ze masz tak daleko do Bielska, bys wzial konsole i sam obadal ten model i tak samo tego ex720.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Twierdził, że na dzień dzisiejszy plazmy nie mają startu do lcd/led (również edge led) no i zachwalał bardziej tego Soniaka,

 

Nie moge, co za debil :(. HX to najwyzszy model Sony wiec nie dziwne ze TOP, cos jak Samsung D8000. "Plazmy nie maja startu do LCD", no (pipi) :confused:. Szkoda, ze masz tak daleko do Bielska, bys wzial konsole i sam obadal ten model i tak samo tego ex720.

 

hehe widać kto w tym miesiącu sponsoruje ten market :D

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

o ch.uj mnie boli. Panasonic GT30 ma zagrywanie na dysku USB podłączanym do TV, ale tylko...uwaga......uwaga.....z cyfrowego tunera......ani analog ani z żadnego wejścia AV nic nie nagramy. nie lubię tego.

Z tego co się orientuję to wszystkie tv mającą te funkcje, nagrywają tylko z tunera cyfrowego????

Square

Do oglądania z takiej odległości to tylko w hd czy tam 3D, ale SD to poracha, nawet na takiej plazmie, miej to na uwadze :)

Pozdro.

Edytowane przez Kaper 666
Odnośnik do komentarza

nie wiem jak inne, ale tutaj jest paździerz okrutny. Chcialem nagrywac rozgrywke na z ps3 ale nie ma takiej opcji, bo tylko z tunera. Powiem wiecej, nje dosc ze tylko z tunera, to jeszcze to co nagramy jest szyfrowane i moze byc odtworzone TYLKO na tym tv (nie da sie na jnnym tv czy na kompue)

 

D.upa Panowie

Odnośnik do komentarza
No niestety ,nie można mieć wszystkiego, gdyby tak było to raczej samsung a nie panas by tę funkcje wprowadził :P. Gdzie są te czasy gdzie telewizor miał tylko za zadanie wyświetlać obraz i nic po za tym :).

 

Myślę, że obok czasów gdzie komórka służyła do dzwonienia i smsowanis i nic poz tym :)

Wydaje mi sie, ze to nie problem w technologii tylko prawie, bo yo bylby idealny sposób na piractwo - podpinasz tv do macierzy 5TB i jazda wszystkie blueraye od razu online

Odnośnik do komentarza

o ch.uj mnie boli. Panasonic GT30 ma zagrywanie na dysku USB podłączanym do TV, ale tylko...uwaga......uwaga.....z cyfrowego tunera......ani analog ani z żadnego wejścia AV nic nie nagramy. nie lubię tego.

 

Ale... to wszystkie TV jak juz maja nagrywanie, to TYLKO z sygnalu cyfrowego. Przykre ale prawdziwe :]

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Zapytam tutaj, bo najwięcej osób czyta ten temat, a widzę, że sporo osób ma panasy. Jest możliwość odpalenia filmu z napisami na G30 bez wklejania ich do filmu? A jak tak, to jaki to ma być format napisów?

 

edit. dół No właśnie wrzucałem .txt i .srt i dupa, być może coś pochrzaniłem, obczaję wieczorem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...