Skocz do zawartości

Batman Arkham City


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Już powstały teorie, że

śmierć Jokera to może być jedna wielka ściema, w tym momencie działał Scarecrow ze swoim proszkiem, w końcu jego samego w Arkham City nie zobaczyliśmy, ale dowodów na jego obecność było w grze kilka. Batman był poddany koszmarom, że traci swojego największego wroga, a samo ciało mogło być podstawione. Już w końcu raz taki przekręt w grze Joker zrobił.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, ale w sumie chciałbym zobaczyć jak Rocksteady zapełnia tą lukę i jak by to finalnie wyglądało.

W uniwersum jest sporo postaci (min. Hush, Black Mask, Scarecrow czy Two Face), które mogą dzięki temu rozwinąć skrzydła.

Edytowane przez Zwyrodnialec
Odnośnik do komentarza

Ja bym to widział tak, że

Jokera nie będzie w kolejnej części, ale mogą być jakieś drobne wskazówki jego obecności (np karty z wizerunkiem, czy mechaniczne szczęki), by w finale Batman dostał komunikat, że w mieście pojawiły się dziwnie uśmiechnięte ofiary i ten zgadza się zająć tą sprawą

Odnośnik do komentarza

Pierwsze pełne przejście za mną i w tym zakończeniu

jakże śmiesznym; tak mi się myśl nasunęła, że przez scenę gdy Batek niesie Jokera bez słowa, z powagą i możnaby rzec smutkiem, twórcy ukazali nie odczucia Batmana ale wszystkich fanów Jokera, zszokowanych, że im chłopa ubili ;D

 

 

Arkham Asylum lepiej przyjąłem niż Arkham City jeśli chodzi o tryb story bo bardziej to wszystko zwarte było, a w AC ilość zadan pobocznych rozmywa całą tą mega wczówkę jaka nastąpiła gdy 2 miechy temu wystartowałem z AA. Gra większa, sandbox, dużo motywów rozpraszających gracza i (skutecznie w moim przypadku) odciągających go od głównej lini, ale nie za dużo, bo trzymają wysoki poziom, a znajdziek tak zachęcających do ich szukania nie ma żaden inny tytuł. W NG+ jadę tylko fabułę główną, a całość pobocznych misji zostawiam na potem, i jak najbardziej gra jeszcze na tym zyska.

 

Obie części są równie udane, klimat wciąga, każdemu polecam, antyfanom gacka również, choćby dla samego systemu walki który zjada większość co powstało w tym temacie. AC to wzór sandboxa, dorobiony pod każdym względem. AA skupieniem, sposobem prowadzenia przypominał mi MGSa nr 1. Podobna podjarka, smaczki i dopracowanie spowodowały, że wsiąknąłem po całości. Jeśli jest ktoś kogo Batmany ominęły lub on omijał je, to ma farta, bo cały czas ma szansę zagrać w najlepsze singlowe gry generacji.

 

Jak by się zdarzyło, że się komuś wala po kątach kod na dodatkowy strój lub inny badżes to chętnie przyjmę ;]

Odnośnik do komentarza

Dlatego osobiście wolę najpierw męczyć główny wątek, a dopiero później brać się za zadania poboczne.

 

Tylko - przynajmniej w moim przypadku - tak się nie da. Jak grałem, to co chwile musiałem sprawdzić jakieś nowe misje poboczne itd. Co innego jak się gra 2 raz, to wtedy już można się skupić tylko na głównym wątku, ale za pierwszym ciężko jest przejść obojętnie koło tych wszystkich dodatkowych misji.

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

Platyna coraz bliżej. Wszystkie wyzwania zaliczone i nawet sprawnie bez większych oporów poszło. Myślałem, że tryby łowcy i kampanii z musu zaliczę ale nawet się wciągnąłem, mapy z większym potencjałem, do tego zróżnicowane zadania i modyfikatory, można pokombinować z taktyką, dobrze dobrze. Tryb walki to wiadomo sam miód, uwielbiam, potwierdzam, polecam ;D im więcej przeciwników na raz tym lepiej i zakapiory latają jak szmaty po ścianach ;] Przede mną teraz new game + i podstawa zamknięta platyną. A na deser już czeka kocica w animowanym wdzianku i pare ryjów i rekordów do pobicia. A jak się wczuję to może się szarpnę na DLC i tak mi zejdzie w Arkham do świąt xD

Odnośnik do komentarza

Jak lubisz czelendże to warto brać Robina i Nightwinga. Dobrze się nimi wymiata, mają po zestawie dodatkowych mapek i unikalne gadżety, więc nawet na tych samych mapach będą mieć inne zestawy zadań.Dodatek fabularny jest mniej więcej na poziomie tego z Catwoman, chociaż tak naprawdę nic znaczącego nie wnosi. To taka krótka (2h) odrębna historia po finale. Widać mimo wszystko, że Rocksteady oddelegowało do tego jakiś mały team, a reszta dłubie nad trójką, albo inną grą.

Odnośnik do komentarza

Pamiętasz miejscówkę z Jokerem gdzie trzeba było użyć dźwigu do rozwalenia drzwi?

 

 

tam też zrobił nam przekręt ze swoją śmiercią i uspał Nietoperza, a jeszcze wcześniej walczyliśmy tam po raz pierwszy z klaunem z młotem i obstawą

No więc używasz tam linki, by się wspiąć do tego pomieszczenia i od razu na lewo masz drzwi do wyjścia.

Odnośnik do komentarza

Nie tylko Ty miałeś z tym problem. Pamiętam, że podczas pierwszego przechodzenia jeden jedyny raz zaglądnąłem na jutuba.

A tymczasem kończę czelendże dla Nightwing'a. Zostało mi kilka tych z kampanii i będzie 100% (nie omieszkam się tym pochwalić :blum2: ). Czasami nie jest łatwo. Niezależnie od postaci najbardziej wqrzającym predatorkiem był "Police Brutality" na extreme ze względu na małe pomieszczenie i jedyny korytarz, gdzie można się na dłużej ukryć. A niby najtrudniejsze "Top of the World" mam obcykane- kocham wychodzić na zewnątrz po zgonie oponenta i pełznąć wentylem na górę pod kratkę. Walka to już w ogóle nie stanowi problemu na żadnym poziomie. Tylko Nightwing po skoku wolno wyprowadza cios. I w ogóle uważam, że jest on bardziej pedalski niż Robin :)

Odnośnik do komentarza

Top of the World to w wieży Strange'a? Pamiętam, że trochę męczyłem tam challenge Catwoman. Był na tyle upierdliwy, że nie da się tam korzystać z kociego instynktu (zakłóca je cały czas jeden typek, a tak się składa, że jego trzeba wyeliminować jako ostatniego) i ciężko jest wypatrzyć wrogów i w jakiej od siebie są pozycji pozostali, do tego wszyscy uzbrojeni i jeszcze miny podkładają. ;] Na gargulcach i balkonach udało mi się kilku wyeliminować, potem jednak było gorzej, bo niektórzy już nie chcieli zejść na dół i trzeba było przeciskać się przez wentylację.

Odnośnik do komentarza

Tak, akurat ten chellenge był trudny, jeden z trudniejszych obok Police Brutality extreme dla Nightwinga. Przedwczoraj męczyłem się z tym godzinę, wreszcie wczoraj udało się gdzieś za piątym razem: trzeba wystrzelić linkę z hakiem i przewrócić jednocześnie dwoch zbirów, spowodować eksplozję na trzech i coś tam jeszcze, chyba rozbroić zbira i go zabić. Problem polega na tym, że to pomieszczenie Freez'a jest małe i po eksplozji zawsze któryś ze zbirów mnie postrzelił. Oczywiście rozkładają miny. Przy okazji: IQ postaci jest na tle innych gier naprawdę bardzo wysokie, widać to szczególnie po chellengach extreme.

Spróbuj Zwyrol jeśli jeszcze tego nie widziałeś, może ja zle grałem ale próbowałem rożnych sposobów i namęczyłem się z tym najbardziej.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, AI stoi na bardzo dobrym poziomie. Jak już zostaniemy zauważeni, to przeciwnicy całkiem sprawnie przeszukują teren, a wpadając w panikę strzelają bez opamiętania, więc nawet na górze nie jest bezpiecznie, czy w kratkach w podłodze bo i tam zaglądają. Jeszcze jak się da korzystać z trybu detektywa to przynajmniej jest jakieś rozeznanie gdzie w danej chwili stoją, bez tego byłoby trudno.

Odnośnik do komentarza

No i jest 100% gratuluję, dziękuję :banana:

Ostatni campaign chellenge "predator master" dla Nightwing'a jest naprawdę ciężki. To taka kulimacja tej wspaniałej gry (a potem w bonusie dodatkowa kampania dla Nightwinga, jeśli ktoś grał po kolei). Chyba najtrudniejsza postać do zmasterowania, przynajmniej ja tak uważam. Jakby ktoś chciał porad, walić do mnie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem informację że save z wersji premierowej nie działa z wydaniem GOTY. I to tylko w wersji na PS3. Czy ktoś może to potwierdzić? :(

 

E: Nieważne - mam potwierdzenie na community batmanarkhamcity.com że nie działa na PS3 :/

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...