Skocz do zawartości

Batman Arkham City


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Bez atakowania, bądź kontrowania nie ma jak tego zrobić. Przeskakujesz komuś za plecy i atak, wtedy zawsze jest liczone razy 2, dobre jest rozbicie gardy i combo, po nabiciu combosa warto też stosować chmarę nietoperzy (kwadrat + X), a gadżety są dobre, ale po nabiciu combo do poziomu czerwonego. Wtedy Batman automatycznie może wyrzucić np 3 batarangi, zamrozić wszystkich w pobliżu po rzuceniu granatu zamrażającego, czy porazić wszystkich dookoła po użyciu impulsu elektrycznego. Bardzo też przydatne są uniki przed nożownikami, gdzie można ich od razu wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czego innego się spodziewałeś, przecież to superbohater. Dla mnie to akurat duży plus, gram łowcą, nie jakąś pizdą i w tej gierce to czuć, że jesteśmy panem w każdej, nawet beznadziejnej sytuacji. A już w ogóle niszczą teksty puszczane przez byle oprychów, gdy są w grupce nawołują Batmana do bezpośredniej konfrontacji, po wyłuskaniu jednego za drugim panikują biegając w chaosie, można się wtedy z nimi bawić, choćby strzelając ładunkiem elektrycznym, gdzie następuje świetny efekt, jak typ strzela dookoła strasząc pozostałych.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Same here. Jakoś uniwersum mnie osobiście również nie przyciąga i mimo, że AA wciągnąłem szybciutko, tak AC męczę już drugi miesiąc. Jedynie Joker daje radę.

Pewnie Ci średnio z ogrywaniem AC idzie bo "za darmo, w plusie" ;)

 

Haha, widzę, że nie tylko mnie dotyka ten syndrom ;) Akurat AC wcześniej za ciężko zarobioną kapuchę mnie rozczarował, teraz troszke lepiej idzie, bo podgoniłem fabułę nieco, ale nadal do AA nie ma startu dla mnie osobiście. Tutaj nie mogę wgryźć się w ten sandboksowy klimat.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że można mieć swoje zdanie ale w tym przypadku AC jako sandboks jest dość ograniczony. Teren działań jest dośc mały a ilość questów pobocznych jest tak naprawdę szczątkowa. Jeśli dodamy do tego sekrety Zagadki to wtedy wydaje się to dość sporą zawartością. Arkham City jest na pewno rozbudowane w stosnuku do Azylu ale w porównaniu do innych free-roarmerów jest to niewiele. Co nie zmienia faktu, że to jedna z najbardziej za(pipi)istych gier z jakimi miałem styczność.

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie czy w grze sa jeszcze jakies poukrywane rzeczy, jakis czas temu jeden z producentow wypowiadal sie, ze niby jest cos jeszcze czego nie odkryli gracze. Od premiery minelo juz troche czasu, wiec mogliby to ujawnic tak jak to bylo w przypadku pierwszej czesci - moze to jakas wskazowka odnosnie trojki i chca jeszcze troche zaczekac.

 

Ja juz ukonczylem druga czesc, ale chce jeszcze zagrac za New Game +, taka gre warto ukonczyc wiecej niz jeden raz.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

heh, ja tam jakoś nie mam zwyczaju przechodzić gier po dwa czy więcej razy, nawet w przypadku najnowszego Batmana ;) Ale muszę przyznać, że gra jako sandbox bardzo mnie zaskoczyła. Mimo tego, że mamy tam otwarty świat to czułem, że gra świetnie porwadzi mnie popychając fabułę do przodu. Gra jako sandbox dużo bardziej wciągnęła mnie niż takie gta IV. Sama fabuła też dobra, jednak bez rewelacji. No i oczywiście ten klimat Arkham- coś co od razu się czuło, wręcz śmierdziało... ci szaleni przestępcy, zwyrodnialcy, joker i cała reszta wesołej gromadki psychopatycznych morderców świetnie składała się na klimatyczność i autentyczność Arkham City.

Odnośnik do komentarza

Z autnetycznością to może ma to niewiele wspólnego ale to co zrobiło Rocksteady, tak dobrze przenosząc komiksowe realia w cyfrowy świat to coś niebywałego w branży gier. Fani od dawna uczcili dzieła Rocksteady jako Arkhamverse. Pytanie do znawców komiksów: Arkhamverse generalnie wliczają się do komiksowej fabuły Nietoperze, c'nie? Nawet te biografie postaci są przecież powiązane, choć nie wiem czy to tylko dla ludzi niezaznajomionych z uniwersum czy można to spokojnie wliczać w komiksy? Powstały w ogóle w Stanach jakieś komiksy Arkham City? Widziałem na książeczce od gry, że dostępna jest zilustrowana wersja noweli na podstawie AC.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio ogladalem film Catwoman, w ktorym glowna role grala Halle Berry. Przyznaje, ze nieco wiecej sie po nim spodziewalem - nie podobal mi sie, po obejrzeniu filmu i tak najlepsza Catwoman pozostaje ta z Batman Arkham City - idealnie ukazano ta postac, jak dla mnie moglaby miec swoja, osobna gre, jej animacja jest o wiele lepsza niz ruchy Halle Berry.

Odnośnik do komentarza

Również przywitałbym chętnie grę z samą Catwoman, tylko muszą jej wtedy poszerzyć zestaw gadżetów i usprawnić system poruszania po mieście. Ten bicz ma krótki zasięg i czasem Kocica skakała akurat nie tam gdzie się chciało. Najbardziej przeszkadzało mi to w Predatorze, gdzie czasem trzeba było szybko przemieszczać się z dołu na górę. Poza tym świetnie się nią grało i jest rewelacyjnie animowana. Walka nią to sama przyjemność.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...