Skocz do zawartości

HALO: REACH - Wszystko dotyczace Kampanii


Raptor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Mam pytanie.

Czy pani doktor zginęła na Reach czy przeżyła ? Planetę opuściło chyba tylko Pillar of Autumn, a pani doktor raczej nie mogło być na pokładzie. A z drugiej strony to co mówi w Epilogu ma trochę taki wydźwięk jakby przeżyła całą wojnę.

 

 

 

Książki, a konkretnie First Strike i Ghosts of Onyx, zaprowadziły ją i kilku Spartan II i III aż na jeden z Shield World'ów zbudowanych przez Forerunner'ów. Jej dalsze losy są jeszcze nieznane. Następne publikacje może wyjaśnią co działo się z nią dalej.

 

 

 

Czyli jak ? Mogła przeżyć wraz z jakimiś Spartanami ? Bo tak to zrozumiałem.

 

 

Kurde no kiedy kolejne Halo :P Doskonały materiał na spinoff :D

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

KUUUUR.WAAAAAAAAAAAAAA mać!

 

If They Came to Hear me Beg - no w dupe jeża już 10 razy miałem animacje a nie wpadło, oblukałem filmik na Achievement Hunter i on wiele nie wyjaśnia :F

Na jakim poziomie trudnosci probujesz go wykonac?

Normal+ powinien dzialac.

Odnośnik do komentarza

toż nie na easy :)

 

po ok. 2h prób w końcu wpadło (i 100 śmierci :|). Poczytałem na bungie rady różnych osób i pomogła mi jedna konkretnie:

 

odpowiednio wcześnie wciśnięcie melee. Jak to ktoś określił "wciśnij wcześniej niż uważasz to za słuszne". No i tym sposobem odblokował się po 2-3 próbach około. Aha i inna animacja mi się pojawiła, spartan nie nadepnął leżącemu elitowi na głowę tylko wbił mu nóż w łeb.

 

Wlazłem potem na theater i wyszło, że włączyłem melee w momencie, gdy celownik był na głowie/szyi. Wcześniej jak widziałem zawsze wciskałem kiedy był już na plecach (czyli za późno).

 

To tyle, mam nadzieję że pomoże.

Odnośnik do komentarza

no z tym to ciężko bo mi za trzecim razem zaliczyło (w file share mam filmik jakby co) a wczoraj ze strlukiem kombinowałem na co-po i nic ze 30 animacji i nie ma archv. sam kombinował ze dwie godziny też mu nie zalicza.

ja jeszcze 30tyś Cr i calak:) poza tym pokazuje mi że mam 965GS a brakuje mi jednego za 10GS (matematyka w/g MS!?!)

Odnośnik do komentarza

no z tym to ciężko bo mi za trzecim razem zaliczyło (w file share mam filmik jakby co) a wczoraj ze strlukiem kombinowałem na co-po i nic ze 30 animacji i nie ma archv. sam kombinował ze dwie godziny też mu nie zalicza.

ja jeszcze 30tyś Cr i calak:) poza tym pokazuje mi że mam 965GS a brakuje mi jednego za 10GS (matematyka w/g MS!?!)

 

To jest dość dziwny bug. Ściągnij na nowo konto na konsolę i wszystko będzie ołkej.

Odnośnik do komentarza

Tez mu to doradzilem, ale okazalo sie ze taka opcja nie wchodzi w gre XD

 

właśnie z tym kontem to jest tak że jak je odpalałem to byłem w stanie jak mój gamertag ma nazwę:) nawet przez samo "H" i podałem e-mail którego nie ma (odpalić takiego też nie da rady niby zajęty) a hasło było na zasadzie"adsghejhgfdhs" (czytaj pijany generator bełkotu:))

 

Samą kampanie jeszcze kilka razy pewnie przejdę, (legendary sobie odpuszczę bo nub combo cały czas trzeba stosować i monotonne to strasznie raz przeszedłem i wystarczy).

CO-OP w czterech jest fajny mniej mnie nudzi niż multi na tych kilku mapach i w ogóle.

Challenges w czterech na ONI SWORD BASE był dobry jak cztery razy go przechodziliśmy, i akcje typu: teleport pod pocisk czołgu jak pchel. sie zaciął poza mapą na kilkanaście minut, ins wysiadł za mapę z worthoga(guziec zwiadowca:)) lub przeszliśmy na normalu zamiast legendary.

Odnośnik do komentarza

Skończone na normalu. Teraz heroic (the way Halo is meant to be played - czy jakoś tak:)), później przyjdzie pora na legendary. Jeśli będzie podobnie jak w 3 czy ODST, nie powinno być większych problemów. Oby tylko nie było tak, jak w dwójce.

 

W(pipi)ia mnie, że kumpel przeprowadził się do innego miasta i ni ma z kim grać. Live? Nigga pleez. Najlepsza zabawa była przy graniu na dwa telewizory i system link.

 

plus - parę fajnych nowych broni, DMR bardzo mi się spodobał, w końcu wywalili tę zje.baną Battle Rifle.

na minus - po kiego zmienili wygląd Assault Rifle? Może to jakiś inszy model (nie wiem, numerków nie pamiętam), ale taka mała niespójność powstała.

neutral - granatnik - fajnie, że jest, ale w sumie mało użyteczny i niezbyt mocny

Brakuje mi tylko, i to w całej już serii, jakiegoś KMa. Niby można oderwać działko, ale to nie to samo, a AR jest jednak trochę słaby i ma przymały magazynek.:)

 

O grafice nie będę się wypowiadał. Napiszę tylko, że jest ok. Nie jestem z tych, którzy liczą polygony na postaciach czy liżą ściany w poszukiwaniu brzydkich tekstur.:)

 

Tak właściwie, to po co jest scoring w kampani?

 

W którym miejscu można robić tego acziwa ze spadaniem na elita?

 

 

Taka mała refleksja nt. kolejnych części: Jeżeli w grę wchodzą pieniądze, a wchodzą ogromne, i jeżeli stają się ważniejsze od jakości (tu przez jakość możemy rozumieć fabułę, spójność świata i wydarzeń), a dla korporacji kasa jest bogiem, to można się spodziewać tego, co już ktoś tu wcześniej napisał - nowe Halo co pół roku (no przesadzam trochę), jakichś banalnych historii i ogólnie śmietnika.

Chociaż, z drugiej strony, materiał jest, furtek sporo, można nawet obudzić Majstra i zakończyć wojnę albo zrobić jakąś ofensywę na świat Covenantów.

 

 

Jeszcze jedna rzecz:

 

 

W jedynce wydawało się, że Cortana jest jakimś stałym elementem statku albo że chociaż jest na nim od dawna, a tu taka niespodzianka. W ogóle wkurza mnie niemiecka wersja tej gry. Fajnie jest dostać grę, ale chciałbym trochę więcej rozumieć z tego co gadają.:)

 

 

Odnośnik do komentarza

Wypowiem się tylko o kampanii. Jestem (chyba) w połowie gry.

 

 

 

Strasznie nierówno to nowe Halo (mówię tylko o kampanii).

 

Niektóre misje są fajne, klimatyczne, i naprawdę ładnie wyglądająca - vide "snajperska" w nocy. Przypomina trochę jeden z pierwszych etapów z Halo:CE.

 

No właśnie... Wiele misji nawiązuje miejscówkami, klimatem do Halo:CE.

I jak dla mnie, tylko tym się ta gra wyróżnia.

 

A skoro mówimy o grafice: niektóre lokacje są wręcz niegodne (Np. Nowa Aleksandria) gry Xboxowej tego kalibru wydanej pod koniec 2010 roku.

 

Muzyka fajna, ale szału nie robi. Misje w których się jeździ/lata... Na boga, to Halo. Będę chciał polatać, to sobie kupię AC6.

Niewątpliwym plusem jest "poważniejszy" design/klimat, odejście od cukierkowatości wprowadzonej przez H2/H3.

 

Póki co - mimo wszystko - singlowo stawiam to tak:

 


  •  
  • H:CE
  • H:Reach
  • H2
  • H3

 

 

W ODST nie grałem.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Trochę się zawiodłem, bo przez całą fabułę

 

buduje się nastrój wielkiej tajemnicy wobec B312 - utajnienie jego akt, jego wybór przez Cortanę i pff. W końcu nic, zostaje tak anonimowy i nijaki jak reszta Spartan. Po kij było zaczynać, skoro się nie umie skończyć? Liczyłem, że może coś się wyjaśnia w legendarnym zakończeniu, ale, jak wiadomo, takowego nie ma.

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem na Heroic - ok. 10 godzin , więc dość długo , dla mnie dostatecznie długo , z tym że ja gram wolno .

Grafika od BDB , a nawet - nieraz - zachwycającej , do , często , marnej , czy podłej wręcz , i to nie tylko w mieście (strasznie tandetnie zrobionym w większości) ale i np. tutaj (30 do 50 sekundy) :

I po co się trzymają tej plastikowej tonacji niebiesko-różowo-fioletowo-granatowej ? - nie w całej grze , ale tam gdzie ją zapodali to sztuczość świata razi mocno .

 

W rozgrywce zabraklo starć z wieloma pojazdami i z "pająkami" jak to było w Halo3 - myślę że tego (ostatecznie) nie wprowadzili bo silnik gry już by takich batali z wieloma pojazdami płynnie nie uciągnął (ta część chodzi na nowym enginie !) ;

uciążliwej utraty płynności gry nie zaobserwowałem (przy graniu z HDD) i nie wiem

skąd tyle narzekań bo jest tylko czasami ciut mniej płynnie niż w poprzednich częściach .

 

Co do czołgu to nie dość że się ledwie na chwilkę pojawia to jeszcze go zanemicznili maxymalnie - w poprzednich częściach można było nim jeździć jakieś 8km/h a tutaj 4km/h , a do tego jeszcze jakoś dziwnie się nim skręca (inaczej niż w poprzednich częściach) i zachacza o każdą popierdułkę i na niej zwalnia/zatrzymuje się - tragedia z tym czołgiem ; współczesne czołgi jeżdżą do 100km/h a w przyszłości będą jeździć max. 10km/h - jak nas przekonją twórcy seri Halo ?!?

 

Szkoda że nie dają nam zbytnio możliwości rozwalania , z wyrzutni rakiet , statków z wysiadającymi hordami przeciwników - jak to było świetnie zrobione , zwlaszcza w Halo3 .

Ze snajperki też zbyt mało dali nam możliwości korzystać .

 

Super że trochę zwiększyli ciążenie (= szybkość podskoku i opadanie po nim) - to w poprzednich częściach było pomyłką .

 

Ogólnie cała gra dużo lepsza od ODST i prawie tak samo dobra jak Halo3 .

 

Dla mnie gra (kampania) na : 7+/10 .

 

Myślę że będzie jeszcze jakaś gra na tym NOWYM silniku - w końcu "szkoda" go tylko dla jednej gry .

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

a ja Legendary skończyłem jakiś czas temu. Stopień trudności bardzo nierówny. Na pewnych etapach na Heroicu sie bardziej męczyłem ale też niektóre momenty to mnie do szału doprowadzały, jak na przykład 3 białych elitów w ostatniej misji. gdzieś w takim magazynie, przepompowni. Około półtorej godziny skakałem i się uczyłem co gdzie i czym, tym bardziej, że za bardzo czym nie było. No ale satysfakcja po skończeniu wielka. Brak alternatywnego zakończenia bardzo zawodzi. no chociaż jakąś pierdołę mogli zrobić to nie. nie czaje tej decyzji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...