Skocz do zawartości

Telewizory LED


Gość Maiden

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

 

Z uwagi na gabaryty prawdopodobie zmuszoby bede do zakupu telewizora LED.

 

Stad dwa proste pytania ;) :

 

 


  •  
  • Jezeli chodzi o jakosc grania - jak sie maja telezory LED do LCD?
  • Czy mozecie mi polecic kilka modeli LED TV 32', od biedy (!) 37'?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bierz LED-a.

Ostatnio matka zmieniała tv i pochodziłem po sklepach z nią poogladać i widać dużą różnicę na korzyść w stosunku do LCD (oczywiście w podobnej klasie cenowej).

Wzieła Sharpa LEDowego, zabrałem do niej konsolę sprawdzić jak działa i jednak kontrast na LEDach znacznie "podbija" jakość grafiki, a przy tym LED-y (przynajmniej ten Sharp) charakteryzują się mniejszą "oczo(pipi)nościa" kolorów-są bardziej naturalne.....no i ta czerń ;)

 

Bierz LED-a.

Ostatnio matka zmieniała tv i pochodziłem po sklepach z nią poogladać i widać dużą różnicę na korzyść w stosunku do LCD (oczywiście w podobnej klasie cenowej).

Wzieła Sharpa LEDowego, zabrałem do niej konsolę sprawdzić jak działa i jednak kontrast na LEDach znacznie "podbija" jakość grafiki, a przy tym LED-y (przynajmniej ten Sharp) charakteryzują się mniejszą "oczo(pipi)nościa" kolorów-są bardziej naturalne.....no i ta czerń ;)

Odnośnik do komentarza

Tak ku przestrodze: Samsung U32B7000 w normalnych trybach wyswietlania obrazu ma 85ms opoznienia, granie w FPSy, bijatyki czy np. slashery bedzie katorga. W Game Mode jest juz tylko 22ms opoznienia, no ale tutaj juz ladnego obrazu nie uswiadczysz. Jezeli chodzi o Sharpa to niestety nie moge znalesc zadnych pomiarow input laga.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Z telewizorów mam m.in. Bravię i Aqosa. Jeden i drugi to LCD. Jestem z nich bardzo zadowolony. Miałem Regzę, oraz Samsunga także, ale ta pierwsza stała w tyle jeśli chodzi o wykonanie, a Samsung dał ciała i temacie wykonania (w zasadzie nic poważnego, ale jednak) oraz obrazu. Ten był dobry, aczkolwiek nie tej jakości co w wymienionej w pierwszej kolejności dwójce. Szczególnie irytowało dziwne smużenie w przy sesjach w VF5, jak i gorszej jakości barwy (choć czerń była niczego sobie).

 

Teraz planuję zakup nowego tv. Będzie to 40to calowy LED.

 

Wybór padł na:

 

Sharp LC-40LE810E

 

oraz

 

Sony KDL-40EX710

 

Takie pytanie zatem - macie, lub znacie kogoś, kto posiada któryś z wyżej wymienionych TV oO

 

Parametry są zbliżone, cena także (wynosie ok 4tys. zł).

 

Interesował mnie także Samsung UN32C6500, oraz Sony KDL 40 NX 800. Inne propozycje również mile widziane. Jednak nie ukrywam, iż chciałbym wybrać pomiędzy wspomnianym Sony a Sharpem.

Odnośnik do komentarza

Ano zabawne są. 710 Bravię wykreślam. Do gry wkracza, led, o którym pisze mataman (705 Aqos), oraz (opcjonalnie, choć to LCD z krwi i diod) EX 500. Oczywiście Sharp 810 dalej na ringu.

Obdzwoniłem (jutro jadę na własne oczy zobaczyć co i jak) kilku speców, którzy mają z nimi odczynienia na co dzień, i zachwalają każdy z tych modeli - 810 za piękne barwy, m.in, 500 jak i 705 ogólnie za obraz.

 

Jedno jest pewne, jaki by nie wybrać, i tak będzie to trafny zakup. Pozostaje tylko pytanie - który....

Odnośnik do komentarza

Jeżeli led to tylko full led a nie krawedziowy jak modele wyżej.

 

http://www.pixmania....o&CodePromo=oui

A dlaczego? Możesz uzasadnić? Bo ja różnicy między wskazanym przez Ciebie LE705 a LEDem krawędziowym nie widzę. No może trochę niższy pobór energii, LE705 był swego czasu rekordzistą w tej kwestii.

 

rozwalają mnie reklamy w sklepach rtv/agd w stylu: "smukła sylwetka dzięki zastosowaniu krawędziowego podświetlenia LED" ;]

A co jest takiego dziwnego w tym stwierdzeniu? Jak by nie patrzeć "smukła sylwetka" to w zasadzie jedyne co taki Edge LED oferuje.

 

Ano zabawne są. 710 Bravię wykreślam. Do gry wkracza, led, o którym pisze mataman (705 Aqos), oraz (opcjonalnie, choć to LCD z krwi i diod) EX 500. Oczywiście Sharp 810 dalej na ringu.

Obdzwoniłem (jutro jadę na własne oczy zobaczyć co i jak) kilku speców, którzy mają z nimi odczynienia na co dzień, i zachwalają każdy z tych modeli - 810 za piękne barwy, m.in, 500 jak i 705 ogólnie za obraz.

 

Jedno jest pewne, jaki by nie wybrać, i tak będzie to trafny zakup. Pozostaje tylko pytanie - który....

 

Ja bym z tych trzech brał LX810. Kolory naprawdę w dechę. Żółty i zielony prawie jak na plaźmie. Ten czwarty subpixel naprawdę działa :D

Odnośnik do komentarza

rozwalają mnie reklamy w sklepach rtv/agd w stylu: "smukła sylwetka dzięki zastosowaniu krawędziowego podświetlenia LED" ;]

A co jest takiego dziwnego w tym stwierdzeniu? Jak by nie patrzeć "smukła sylwetka" to w zasadzie jedyne co taki Edge LED oferuje.

 

 

 

No właśnie to, że niezorientowani ludzie lecą na takie teksty, bo się podniecają, że będą mieli o pół cm chudszy tv (co ogólnie mnie bawi, bo przyszedł jakiś czas temu do zakładu na mojej uczelni tv Samsunga, który nie działa, bo kabelki wewnątrz nie trzymają się mechanicznie podłoża i producent chce, żeby znaleźć sposób na mocowanie ich, no bo tv przecież musi mieć te 2, 2.5 cm, bo inaczej koniec świata). A tekst sugeruję, że jego zaletą jest krawędziowe podświetlenie. No ale to tak zbaczając z tematu.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

 

 

Z uwagi na gabaryty prawdopodobie zmuszoby bede do zakupu telewizora LED.

 

Stad dwa proste pytania ;) :

 

 


  •  
  • Jezeli chodzi o jakosc grania - jak sie maja telezory LED do LCD?
  • Czy mozecie mi polecic kilka modeli LED TV 32', od biedy (!) 37'?

Wszystko zależy od danego modelu. Niektóre LED prezentują gorszą jakość obrazu niż LCD, to oczywiste. Niemniej nie kombinuj za dużo. Inaczej będziesz rozmyślał tygodniami, głowiąc się nieprzeciętnie i nic dobrego z tego nie wyniknie. Co byś nie kupił i tak będzie gro modeli lepszych/gorszych. A jak kupisz ten najlepszy i najdroższy, to i tak za jakiś czas straci koronę.

 

Ja widziałem wczoraj w sklepie 650 Samsunga. 32" za niewiele ponad 2k. Leciał na nim "Avatar" na blue ray. Leciał także na innych Samsungach, jak i plazmach Panasonic. Napiszę tak: to co ujrzałem na tym 650 było, jak dla mnie wizualnym majstersztykiem. Niebywała płynność, powalające kolory, ostrość obrazu. Istny obłęd.

 

I tak w każdym sklepie powinno być. Jakiś film na blue ray i na każdym TV wyświetlane jest to samo. Kupujący może się dobitnie przekonać co jest lepsze, a co prezentuje się klasę niżej.

 

 

 

705 widziałem tylko w Katowickim Euro RTV AGD i w MM.

 

Bo LE705 to już stary model i jest zwyczajnie niedostępny. Jeśli jest na którymś ze sklepów to na 90% mają tylko jeden egzemplarz na ekspozycji, zdecydowanie przestrzegam przed zakupem telewizorów z ekspozycji w Euro i Media Markt.

Faktycznie, mało ich.

Odnośnik do komentarza

Długo się zastanawiałem nad wyborem LEDa pomiędzy Sharp 40" LED Aquos LC40LE810 a Samsung UE40C6000 z przewagą padło na ten drugi.Pierwsze co kuje w oczy to fabryczne ustawienia to przecież istna porażka tego się nie da oglądać i po mozolnych ustawieniach metoda prób i błędów trochę też sugerując się ustawieniami z neta w końcu udało się wyśrubować obraz na maksa, kontrast, ostrość, pierwsza liga jennnnny jak to wygląda, masakra !!! Dla porównania miałem okazje sprawdzić plazme Panasonica Viera i kanały w HD które wyglądały żałośnie mało tego kanały w SD na wymienionym Samsungu wyglądały o niebo lepiej niż te w Panasonicu w HD ! Aż strach pomyśleć co pokaże Bluray... a odnośnie wspomnianych wyżej opóźnień w trybie gry są znikome i jakość obrazu w niczym nie ustępuje od trybu zwyczajnego jednym słowem cud miód i orzeszki.Polecam

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja wybrałem (ponownie) Sharp Aqos. 40" LED.

 

dsc02607o.jpg

Nie odbyło się bez przyrównań w sklepie, ale gdy tylko ujrzałem jakość barw.... Coś pięknego. W domu z miejsca włączyłem "Avatar" i "Transformers" na blue ray. Zachwycająco.

 

Testując nowy sprzęt aż w paszczy konsoli znalazło się kilka gier, które już dawno odłożyłem na półkę od Demon's Souls, poprzez Burnout Paradise, DiRT2, SSF4, no i oczywiście GT5 (to aktualnie).

Death Spank wygląda świetnie - barwny, ostrość obrazu, choć zdjęcie nawet w 1/4 jakości nie oddaje tego uroku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...