Skocz do zawartości

Trofea


aureliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szczerze powiedziawszy wolalbym nie miec mozliwosci zdobywania pucharkow w starszych grach niz mialaby taka mozliwosc byc wrzucona na sile i zabugowana na potege.

Wybacz, ale twoja postawa jest na miarę "cieszę się, że premiera gry X została przesunięta, bo nie miałem w tym miesiącu kasy na grę X, a za 3 miesiące na pewno będę miał". Chodzi mi o to, że to ten sam egoizm. Zakładając, że byłby zabugowany, to co, nie ma tego być, bo tobie się to nie podoba? Nikt by ci nie kazał ich zdobywać, jeżeliby byłyby zrobione na siłe. Typowo polskie myslenie "mnie sie cos nie podoba, to najlepiej niech tego nie będzie".

 

Po 1. wrzucony na siłę? Wtf? :o Większość osiągnięć zawsze będzie na siłę. Tak jest na X360 i tak samo będzie na PS3, nic na to nie poradzisz. Myslisz, że w nowych grach ich nie będzie na sile :lol: Po 2. zabugowa na potęgę? No proszę cię, rzeczywiście, przy czymś tak skomplikowanym jak engine gry, programiście nie potrafią zrobić błahostki w stylu "trofea" i mają zrobić do tego zabugowane? :rolleyes: A co tu jest do zabugowania. Prosty proces w porównaniu do tworzenia całego świata gry.

Odnośnik do komentarza
Jacobss - zaoferuj pomoc studiom w robieniu tych Trofel to szybca je dadza skoro dla ciebie to takie proste...

A ty jak zwykle niczego nie rozumiesz. :rolleyes: Zauważyłem, że już dawno temu, iż nie umiesz czytać, no ale to normalne u ciebie. W każdym razie, wiesz jak skomplikowany jest świat gry? Wiesz jak trudno tworzy się silniki do nich? No właśnie. Czymże jest więc dla nich zrobienie jakiś śmiesznych ikonek, jeżeli potrafią zrobić tyle detali nowych światów itp. Już uzgodniliśmy parę stron temu, że po prostu musieliby zapłacić programistom za to (a ci robią już teraz co innego), więc szefowie wolą to olać, bo nie widzą w tym sensu. Wielokrotnie w tej branży jest tak, że developerzy zachowują się jak dzieci i nie widzą prostych korzyści, jakie płyną ze słuchania fanów. Weźmy taki przykład - jest mnóstwo gier, które po prostu potrzebują sequela od lat (miliony fanów się domagają), a te developerskie głupki wolą tworzyć jakie nowe shity, które mało kto kupuje, zamiast rozwijać stare marki, które są gorąco wyczekiwane. Jak chcesz mogę wymienić trochę takich tytułów. Chociaż sam pewnie takie znasz. ;)

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Trofea to nie piorytet lecz dodatek

Cóż, biorąc pod uwagę ile ludzi kupuje crapy dla achivementów, jestem zdania, że to może nawet nieźle podnieść sprzedaż. Wystarczy zrobić łatwiutkie do zrobienia po jednym przejściu gry, a pełno ludzi je kupi. Fora aż pękają od pytań, jaką grę kupić, gdzie są najłatwiejsze achivementy.

Odnośnik do komentarza

Hehe już widzę jak "Olimpijczycy" kupują gierkę "na raz" przynajmniej gry będą tańsze bo gra bedzie "przekazywana" z rąk do rąk, bynajmniej mi się tak wydaje.A co do crapów to ci developerzy zacierają ręce bo gracze będą kupować gierki z wsparciem Trophies zarówno na BD jak i PSStore. Jestem ciekaw czy takie tytuły jak GoW III i GT5 czy też FIFA 10(??) będą miały Trophies czy na X'a wszystkie gry mają Achievementy? Bez względu na gatunek gier ? :P

Odnośnik do komentarza
Hehe już widzę jak "Olimpijczycy" kupują gierkę "na raz" przynajmniej gry będą tańsze bo gra bedzie "przekazywana" z rąk do rąk, bynajmniej mi się tak wydaje.A co do crapów to ci developerzy zacierają ręce bo gracze będą kupować gierki z wsparciem Trophies zarówno na BD jak i PSStore. Jestem ciekaw czy takie tytuły jak GoW III i GT5 czy też FIFA 10(??) będą miały Trophies czy na X'a wszystkie gry mają Achievementy? Bez względu na gatunek gier ? :P

1. Sprawdź w słowniku słowo "bynajmniej".

2. To prawda, ludzie będą kupować crapy.

3. Tak, GT5, GOW III będą miały trofea, bo wszystkie gry od 2009 będą je mieć. Ponadto, to są kilery, więc bez względu na wszystko muszą je mieć (tak jak KZ2).

4. Wszystkie gry na Xboxa 360 mają achivementy.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Cóż, biorąc pod uwagę ile ludzi kupuje crapy dla achivementów, jestem zdania, że to może nawet nieźle podnieść sprzedaż. Wystarczy zrobić łatwiutkie do zrobienia po jednym przejściu gry, a pełno ludzi je kupi. Fora aż pękają od pytań, jaką grę kupić, gdzie są najłatwiejsze achivementy.

Właśnie to mnie rozwala, nie jestem w stanie tego zrozumieć...

Ogólnie śmieszy mnie całe to podniecenie z trofeami :)

Ja na to zwyczajnie kłade, czy jakaś gra ma lub będzie mieć trofea. Sam posiadam Stardusta i jeżeli najdzie mnie ochota żeby sobie pograć, to na pewno nie z opisem zdobycia pucharków w ręku. A kierować się czymś takim jak trofea przy zakupie gry to juz kwalifikuje się do leczenia. Chyba że to ze mną jest coś nie tak :)

 

Odnośnik do komentarza

Zdziwisz się ale mnóstwo ludzi będzie kierować się tym czy gra ma na "wyposażeniu" trophies , Developerzy piszący gry na PS3 chyba jeszcze nie zdają sobie sprawy ile ludzi kupuje gry specjalnie by ją "zaliczyć" , zobacz na słupki Microsoftu , w tamtym roku na jakiejś imprezie się chwalili (i mieli czym) bo sprzedaż ich gier zostawiała w tyle Ninny i Sony PS3, myślę że to była (i jest ) zasługa właśnie "osiągnięć" , ludzie nabijają sobie konta achivami żeby być lepszym od kumpla lub też być w rankingu najlepszych wymiataczy w Polsce. Gdyby to nie było opłacalne i ludzie by tego nie "przyjeli" to Sony by tego nie wprowadziło :P

Odnośnik do komentarza
Ja szczerze powiedziawszy wolalbym nie miec mozliwosci zdobywania pucharkow w starszych grach niz mialaby taka mozliwosc byc wrzucona na sile i zabugowana na potege.

Wybacz, ale twoja postawa jest na miarę "cieszę się, że premiera gry X została przesunięta, bo nie miałem w tym miesiącu kasy na grę X, a za 3 miesiące na pewno będę miał". Chodzi mi o to, że to ten sam egoizm. Zakładając, że byłby zabugowany, to co, nie ma tego być, bo tobie się to nie podoba? Nikt by ci nie kazał ich zdobywać, jeżeliby byłyby zrobione na siłe. Typowo polskie myslenie "mnie sie cos nie podoba, to najlepiej niech tego nie będzie".

 

Po 1. wrzucony na siłę? Wtf? :o Większość osiągnięć zawsze będzie na siłę. Tak jest na X360 i tak samo będzie na PS3, nic na to nie poradzisz. Myslisz, że w nowych grach ich nie będzie na sile :lol: Po 2. zabugowa na potęgę? No proszę cię, rzeczywiście, przy czymś tak skomplikowanym jak engine gry, programiście nie potrafią zrobić błahostki w stylu "trofea" i mają zrobić do tego zabugowane? :rolleyes: A co tu jest do zabugowania. Prosty proces w porównaniu do tworzenia całego świata gry.

Nie pusz sie, nie jestem egoista bo nie napisalem "lepiej by bylo gdybysmy (w domysle MY wszyscy gracze) nie dostali takiej mozliwosci" tylko "Ja szczerze powiedziawszy wolalbym nie miec...." wiec widzisz tutaj chodzi o moje poglady. W podanym przez Ciebie przykladzie jest podobnie. Pokaz mi gdzie napisalem ze ma go nie byc bo mi sie to nie podoba? :) Tekstem o typowym mysleniu juz sie nawet nie osmieszaj. Nie lubie jak ktos mi wklada w usta slowa ktorych nie wypowiedzialem.

 

Oczywiscie, trofea da sie zrobic jednak nie kazdemu studio developerskiemu usmiecha sie grzebanie w kodzie starego produktu, tutaj pierwszy raz sie z Toba zgodze bo co racja to racja - gdyby sypneli im siankiem, trofea pojawilyby sie w trymiga ;). Chyba ze takie EA wpadnie na sprzedaz mozliwosci zdobywania osiagniec na PS Store.

 

A ze bugi przy Trofeach/Achievementach sie wkradaja to czysty fakt co mozna zauwazyc w niektorych produkcjach na konsole konkurencji.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

mnie w sumie wszystko jedno,czy Trofea beda czy nie.a to z takiego prostego wzgledu,ze nie mam na tyle wolnego czasu,by siedziec i katowac giery dla tychze wirtualnych pucharow.zbieranie trofeow na zasadzie "od czasu do czasu" raczej mija sie z celem,bo z zalozenia powstana one z mysla o rywalizacji pomiedzy Graczami-napalencami,tlukacymi w cokolwiek,co tylko pozwoli przescignac innych w tabelce.gdzie ja tam do nich jak moze z godzinke dziennie w cos tam poszarpie...

Odnośnik do komentarza
mnie w sumie wszystko jedno,czy Trofea beda czy nie.a to z takiego prostego wzgledu,ze nie mam na tyle wolnego czasu,by siedziec i katowac giery dla tychze wirtualnych pucharow.zbieranie trofeow na zasadzie "od czasu do czasu" raczej mija sie z celem,bo z zalozenia powstana one z mysla o rywalizacji pomiedzy Graczami-napalencami,tlukacymi w cokolwiek,co tylko pozwoli przescignac innych w tabelce.gdzie ja tam do nich jak moze z godzinke dziennie w cos tam poszarpie...

Bez przesady, trofea to nie tylko narzedzie do zwiekszania epenisa przez nabijanie ich maksymalnej mozliwej ilosci ;) Trofea to przede wszystkim dodatkowe zadania do samej gry, ktore czasem pozwalaja na nia inaczej spojrzec lub zmieniaja ja w zupelnie co innego (bo aby je zdobyc, trzeba grac w sposob zupelnie inny niz normalnie). Tak jakby dodatkowy tryb z zadaniami - czyli cos naprawde fajnego, szczegolnie jesli developer wysili sie przy ich tworzeniu i powstana naprawde ciekawe trofea, a nie cos w stylu zwyczajnego "przejdz gre na hardzie".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...