Skocz do zawartości

Trofea


aureliusz

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie czy jest jakis plan dodania trophies do haevenly sword??

Z tego co przeczytałem na oficjalnym forum, to wynika i tak i nie. Tak - ponieważ "podobno" na jakimś filmiku z Home, było widać sekcję Heavenly Sword z trofeami. Nie - ponieważ Ninja Theory już nad grą nie pracuje, więc wszelkie modyfikacje gry, dodatki, sequele etc. zależą wyłącznie od Sony. Jeżeli oni dodadzą, to będą. Jeżeli nie, to nie. Ninja Theory się tego nie podejmie, bo nie mają prawa do tytułu :). Jedyna nadzieja w tym, że HS ma "ukryte" trofea i jak wyjdzie Home, to Sony je uaktywni. Wszak ta sekcja z HS w Home (jeżeli ona faktycznie jest, popatrz może na filmiki z Home, a być może ją znajdziesz) nie była chyba od tak sobie zrobiona prawda?

Odnośnik do komentarza
No dokładnie, oni nawet nie wiedzą ile w tym potencjału, przecież "Olimpijczycy" (Thx za nazwe Dr.Czekolada xD) będą kupować gry jedynie dla "Pucharów" tak jak Achievementhunterzy :P Dobrze chociaż że Sony wspiera Trophies bo w końcu to ich obowiązek, i tak dali du*y że od razu parę gier nie miało tego <_<

Miało. Resistance miał przecież. Poza tym, nie wiem czy pamiętacie, ale Sony miało od razu na start (było o tym głośno parę miesięcy przed premierą PS3 w Japonii i USA) dać do PS3 tzw. Entilements, które miały być odpowiednikiem achivementów, czyli dzisiejszych trofeów. Insomniac Games wydał Resistance na premierę PS3, czyli 17 Listopada 2006 roku w USA, a jako, że Sony zrezygnowało miesiąc przed premierą z nich, to "Entilements" zostały już w grze. <_<

 

Podejście Insomniac do tematu jest tym dziwniejsze, że przecież w Resistance i Ratchetcie jest lista Skill Pointów do zdobycia. Takie to trudne, aby przepisać to na Trofea???Olewanie klienta...?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że to olewanie klienta, bo co niby innego?

 

Jak mówiłem trudne to nie jest, ale widocznie Insomniac olał już Resistance'a. Prawie wszystkie firmy developerskie tak robią, że olewają swoje gry już nawet pół roku po premierze, a co dopiero dwa lata. Insomniac nie jest żadnym wyjątkiem. Są oczywiście developerzy, którzy wspierają swoje gry bardzo długo. Np. Blizzard wypuścił miesiąc temu łatkę do 8-letniego Diablo II. Przez cały czas ich ta gra interesowała - to chyba dobrze świadczy o firmie prawda?

Odnośnik do komentarza

Kiepskie porównanie. Ludzie grają masowo w Diablo II, bo to jeden z pierwszych faktycznych MMORPG. Poza tym Blizzard ma w tym interes - chce utrzymać fanów, bo pracuje nad Diablo III. A MMORPG, to zupełnie inna działka. Gry pokroju Resistance sprzedają się masowo w pierwszy i drugi tydzień - potem to linia pochyła i śladowe ilości. Nie opłaca się po prostu (pomijam płatne dodatki). A już zwłaszcza w perspektywie premiery Resistance 2, do której zostało raptem ile... 4 miesiące? Co zrobić :). Zresztą jest tyle nowych gier, że da się przeżyć bez trofeów w starych ;).

Odnośnik do komentarza
Kiepskie porównanie. Ludzie grają masowo w Diablo II, bo to jeden z pierwszych faktycznych MMORPG. Poza tym Blizzard ma w tym interes - chce utrzymać fanów, bo pracuje nad Diablo III. A MMORPG, to zupełnie inna działka. Gry pokroju Resistance sprzedają się masowo w pierwszy i drugi tydzień - potem to linia pochyła i śladowe ilości. Nie opłaca się po prostu (pomijam płatne dodatki). A już zwłaszcza w perspektywie premiery Resistance 2, do której zostało raptem ile... 4 miesiące? Co zrobić :). Zresztą jest tyle nowych gier, że da się przeżyć bez trofeów w starych ;).

slyszalem plotki, ze istnieje cos takiego jak "wizerunek firmy"

firma robi cos dla graczy/ochrony srodowiska/niepelnosprawnych dzieci i to sie zapisuje w swiadomosci konsumenta:

 

kurde, wydali za friko dwie nowe trasy/trofea do swojej gry

nie zalezy im tylko na kasie

to dobra firma jest

o ta dobra firma nowa gre robi

pewnie dobra gra bedzie, bo przeciez to dobra firma jest

kupie ja, moze znowu jakie fajne dodatki beda?

 

 

ale kto by tam wierzyl w takie (pipi)y??

Odnośnik do komentarza

Akurat Diablo to bardzo dobry przykład. Ludzie grają w niego z sentymentu, oraz faktu że wiedzą doskonale jaki to dobry szpil, oraz jaką renomowaną firmą jest Blizzard :P.

 

Albo inaczej zadajcie sobie to pytanie: Dlaczego jeszcze ludzie grają w Diablo II ? - proste, bo im się nie znudził :), scena żyje i ma się dobrze, jest z kim pograć, po prostu ,,This Is Living !".

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Kiepskie porównanie. Ludzie grają masowo w Diablo II, bo to jeden z pierwszych faktycznych MMORPG. Poza tym Blizzard ma w tym interes - chce utrzymać fanów, bo pracuje nad Diablo III. A MMORPG, to zupełnie inna działka. Gry pokroju Resistance sprzedają się masowo w pierwszy i drugi tydzień - potem to linia pochyła i śladowe ilości. Nie opłaca się po prostu (pomijam płatne dodatki). A już zwłaszcza w perspektywie premiery Resistance 2, do której zostało raptem ile... 4 miesiące? Co zrobić :). Zresztą jest tyle nowych gier, że da się przeżyć bez trofeów w starych ;).

No właśnie, Trofae mogły być zachętą dla tych, którzy jeszcze w Resistanca i Ratcheta nie grali, niższa cena+trofea=wchodzę w to. Poza tym jest to dobry sposób na zwiększenie sprzedazy Res.2. Dlaczego? Otóż, nie każdy wyda 200pln/70eu na grę, której nie jest pewien. Jeżeli na 100 osób mających pierwszą część 15 kupi drugą, to logiczne jest, że im więcej Res.1 w domach tym większa może byc sprzedaż 2. Tak pzrynajmniej ja to widze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda że do GTA IV nie ma Trophies! Jak mówi Jacobss to przecież nie zabiera dużo czasu ,a jakby zapłacili przez np. tydzień więcej ekipie programistów to by im zrobili te Trophies do gierki , a ludzie usiedli by do gry (niekoniecznie GTA IV) np. resistance jakby się im spodobało to proszę bardzo! sequel jest prawie na rynku ;)

Odnośnik do komentarza

W ogole dziwna ta lista .

Z poczatku mowiono ze Ratchet dostanie trofea , tutaj pisza ze szansa jest na to zerowa . DMC4 podobno tez nie mial zadnych szans na trofea , tutaj pisza o jakis 25% .

Najbardziej boli mnie brak trofeum w GRID'zie , no i z utesknieniem czekam na trofea w Burnoucie i Uncharted <3

Odnośnik do komentarza
A czy te "TROFEA" dadzą coś więcej oprócz satysfakcji? Jakieś bonusy są przewidywane albo jakieś punty i gratyfikacje?

BTW: Strasznie to wciąga w SS:HD :P

skoro strasznie wciaga to co bys jeszcze chcial??

bez obrazy, ale strasznie naiwne jest myslenie, ze za robienie czegos dla wlasnej przyjemnosci ktos ci bedzie placil/nagradzal

Odnośnik do komentarza
Gość KaIgrekO
A czy te "TROFEA" dadzą coś więcej oprócz satysfakcji? Jakieś bonusy są przewidywane albo jakieś punty i gratyfikacje?

BTW: Strasznie to wciąga w SS:HD :P

skoro strasznie wciaga to co bys jeszcze chcial??

bez obrazy, ale strasznie naiwne jest myslenie, ze za robienie czegos dla wlasnej przyjemnosci ktos ci bedzie placil/nagradzal

Ej stary - o co Ci lata? Czy ja mam nadzieje? Rzuciłem tylko pytanie to raz. Dwa - wystarczyło odpisać że nie i kropka... Dżizas - już pytania zadać nie można z nadzieją że ktoś normalnie odpowie...

BTW: Dla Twojej informacji myślałem raczej o jakiś bonusowych materiałach / trailerach / ekskluzywnych theme / dodatkach lub coś koło tego. Ewentualnie jakieś bonusy do HOME. Jest masa możliwości aby jeszcze bardziej ludzi zachęcić do zdobywania Trophies.

Na XO jakoś nikt naiwny nie jest zdobywając Achievement points z nadzieją na coś więcej.

Edytowane przez KaIgrekO
Odnośnik do komentarza

Ale przeciez prosciej jest wziasc za ekskluzywny mebelek 1$, i za kazdy kolejny - kolejny 1$ :) Sony mogloby dac takie rzeczy, ale zostanie to raczej dla szpanu - ew. tworcy gier moga odblokowywac ukryte rzeczy na podstawie trophy (np ciuszek z logo gry). No i oczywiscie same trophies beda mialy wizualizacje w home - przynajmniej takie byly zapowiedzi... tylko jak to zrealizuja teraz, skoro mechanizm trophy jest jaki jest? Nagrody/puchary/cokolwiek dostawac bedziemy tylko za zlote i platynowe trophy? Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Wie ktoś może, czy Sony stara się zmuszać producentów, aby dodawali trofea do poprzednich tytułów? Rozumiem, że nie są wstanie zapewnić nam trofeów we wszystkich grach, ale przynajmniej połowa mogłaby mieć trofea. :]

Sony nie moze zmuszac, moze ich blagac :P Nie bylo takich informacji, nawet jesli Sony stara sie to zalatwic, to takie rozmowy odbywaja sie za zamknietymi drzwiami. Mam tylko nadzieje, ze Sony docenia trofea bardziej, niz mozna by sadzic po tym ile gier zapewnili na poczatek.

Odnośnik do komentarza

Na pewno Sony docenia znaczenie trofeów, bo inaczej by ich nie wprowadzili. Wydaje mi się, że trofea nabiorą sensu dopiero wtedy, kiedy wyjdzie HOME. Wszak ich głównym atutem jest pochwalenie się innym graczom, a czy nie będzie to przyjemne, jak zaprosimy znajomego do swojego domku, a tam pokażemy mu całe półki wypełnione przeróżnymi pucharami? ^_^ O wiele lepiej jest się w taki sposób pochwalić, niż zwykłymi ikonkami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...