Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Hydra zabita, ale dalsze podróże w lasek są niebezpieczne. Te szczury (albo koty)... Poszedłem więc do Sen's Fortress i faktycznie jak mate mówi, taka castlevania. Zayebista miejscówka, prawie dostałem zawału przez tę jedzącą skrzynię. Ale czy jest tam ku.rwa jakieś ognisko?! Niemniej fajnie jest mieć tak rzadkie checkpointy, dodaje to ryzyka i w ogóle mega klimat jak wiesz, że jesteś głęboko w jakiejś fortecy pełnej zagadek i pułapek bez powrotu, nic tylko do przodu. To się nazywa przygoda! A nie Uncharted z kilkusekundowymi sejwami, to nie jest przygoda, tylko pitu-pitu dla chłopców.

 

No nic, 25 godzin na liczniku, jutro kolejne próby w tej przeklętej fortecy. Mam nadzieję, że nie będzie więcej ostrzy :(

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Hydra zabita, ale dalsze podróże w lasek są niebezpieczne. Te szczury (albo koty)... Poszedłem więc do Sen's Fortress i faktycznie jak mate mówi, taka castlevania. Zayebista miejscówka, prawie dostałem zawału przez tę jedzącą skrzynię. Ale czy jest tam ku.rwa jakieś ognisko?! Niemniej fajnie jest mieć tak rzadkie checkpointy, dodaje to ryzyka i w ogóle mega klimat jak wiesz, że jesteś głęboko w jakiejś fortecy pełnej zagadek i pułapek bez powrotu, nic tylko do przodu. To się nazywa przygoda! A nie Uncharted z kilkusekundowymi sejwami, to nie jest przygoda, tylko pitu-pitu dla chłopców.

 

No nic, 25 godzin na liczniku, jutro kolejne próby w tej przeklętej fortecy. Mam nadzieję, że nie będzie więcej ostrzy :(

Ile zadajesz obrażeń jednym normalnym ciosem 1-handed tym podstawowym przeciwnikom tam? Jestem ciekaw na jakim etapie zawitałeś do tej lokacji, ja z tego co pamiętam zadawałem im 44.

 

A te szczury czy coś rzeczywiście okropne, szybkie są.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

RAW??? o jezu...

 

 do przechodzenia anor londo raw+5 jeszcze się nadaje, ale dalej trzeba robić normal lub elemental (lub broń na twinkling titanite). raw daje profit na krótką metę ale już w anor londo staje się gó,wnem przy broniach lighting.

 

 

To juz chyba lepsza bedzie lightning spear z sens fortress. Ten miecz co leciał z tych dwóch lizardów przy wejściu tez byl niezły z tego co pamietam. 

 

man-serpent greatsword jest ogólnie rare dropem z men-serpent soldierów, nie tylko z tych przy bramie. najlepszy greatsword do strengh builda. do wszystkiego innego lepszy jest claymore. 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Powiedzcie mi proszę SZCZERZE ilu z was samemu wykombinowało jak się dostać do four kings? Znalazłem ten pierścionek kilkanaście godzin gry wcześniej i zastanawiałem się czemu służy, ale o nim później zapomniałem i po 3h spędzonych w new londo poddałem się i sprawdziłem w sieci :confused:

Odnośnik do komentarza

Gulp. Ale przy RAW były największe numerki :( No cóż, mam jeszcze ten miecz z niemiecką nazwą, którego mam zamiar zacząc uzywac (gdy bede potrafil go uzywac jedna reka).

 

raw ma największe numerki i jako pierwsza modyfikacja (czyli powyżej +5) broni jest dobra, zwłaszcza jak nie dajesz punktów w str lub/i dex, bo raw się nie skaluje z tymi parametrami i ma wysoki base dmg. problem w tym, że raw, jako jedyna modyfikacja nie daje się upgreadować powyżej +5, czyli masz w sumie 10 modyfikacji, zaczynając od gołej broni. wszystkie inne drogi rozwoju broni pozwalają na 15 upgreadów w sumie i w efekcie zaoferują większy dmg, niezależnie od statystyk skalujących dmg. 

u kowala możesz cofać modyfikację o jedną w dół, przepadnie troche materiałów włożonych w broń, ale będziesz mógł wybrać dla niej inną drogę nie zaczynając od zera.

 

zweihander jest jedną z najlepszych broni do pve, pod paroma względami najlepszą. waży mało, jak na ciężką broń, niskie wymagania, ma bardzo wysoki poise dmg, jego 2H R2 staggeruje większość przeciwinków, przewraca i ma ogromny zasięg i dobrą szybkość. drugie R2 dobija i zwykle zabija. można spokojnie korzystać w 2H (two hand), ta broń i tak jest do tego stworzona, więc wystarczy 16 str. przy czym dla normal+15 i tak należy ładować punkty w str, bo skaluje (z dexem też, ale gorzej).

Edytowane przez Kazub
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

instrukcja obsługi dla zwejhandera trzymanego oburącz 

 

- na pojedyńczych wrogów atakaować z dystansu R2, które ma ogromny zasięg i pokrywa powierznie ataku wzdłuż od rękojeści aż po czubek miecza, do tego stageruje przeciwników w małej odległości (przydatne w razie spudłowania)

 

- jeżeli pierwsze R2 nie zabiło, to pewnie ogłuszyło, albo wbiło w ziemie. kontynuacja w postaci drugiego R2 dobije i zabije (ma nawet większy AR niż pierwszy, ale nie jest już aż tak zasięgowy)

 

- zamiast zwykłego R2, można odpalać R2 z naskokiem (czyli R2 + jednoczesne wychylenie gałki w kierunku ataku), które jest jeszcze silniejsze .dobre wtedy, jeżeli wiemy, że zwykłe R2 nie zabije jednym strzałem, ale naskok już tak

 

- jeszcze jedną alternatywą dla ściągania wrogów z dystansu jest szybkie, mocne i zasięgowe R1 w biegu, lub wersja poprzedzona unikiem w tył, w razie gdy przeciwnik ma nas siegnąć i z jakichś powodów nie chcemy się turlać. 

 

- w razie osaczenia R1 pokrywa dużą powierzchnie przed nami i po boku, ładnie zamiata i ma spory poise dmg, czyli mniejszych wrogow staggeruje, jesli nie zabije. w trakcie ataku można się obracać, namierzając wrogów za plecami i po bokach

 

- rolling R1 jest szybkie, ma ładny zasięg i jest thrust, więc ma właściwości counter. idealny atak po uniku

 

- broń ta nadaje się również do blokowania w razie przypału, nie tak jak tarcze, ale jednak

 

podsumowując, zweihander radzi sobie dobrze bez tarczy, bo zwykle zabije, zanim zajdzie potrzeba bloku  

 

 

a halabardy są zayebiste w pve. bardzo wszechstronne - zasięg, szybkość, area attack u niektórych. trzeba tylko trafiać, bo w razie pudła mają wyraźne opóźnienie. no i ich R1 działa jak counter, mimo, że nie jest thrust (niektóre R2 też)

Edytowane przez Kazub
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Lighting to dobry upgrade, jeśli np. chciałbym używać zweihandera, a nie chce ładować w strength ponad wymagania?

 

 

Halabarda ma rzeczywiście duży zasięg, ale nie ma największej zalety włóczni i podczas ataku nie jest się schowanym za tarczą, ale używałem jej zanim znalazłem uchigatanę (obecnie silver straight sword).

Odnośnik do komentarza
- jeżeli pierwsze R2 nie zabiło, to pewnie ogłuszyło, albo wbiło w ziemie. kontynuacja w postaci drugiego R2 dobije i zabije (ma nawet większy AR niż pierwszy, ale nie jest już aż tak zasięgowy)

 

 

no takie jaszczury przyjmują z pare ataków na R2 i dalej żyją :P A staminy brak i wtedy bez tarczy kiepsko. Musiałbym podlepszyc bron.

 

- zamiast zwykłego R2, można odpalać R2 z naskokiem (czyli R2 + jednoczesne wychylenie gałki w kierunku ataku), które jest jeszcze silniejsze .dobre wtedy, jeżeli wiemy, że zwykłe R2 nie zabije jednym strzałem, ale naskok już tak

 

 

tego żem nie wiedział.

 

A co sądzicie o Great Club? Nie ulepszana i ma 135 ataku. Ta to dopiero przygwoździ. No i Stone Greatsword? Wydaje się osom, ale nie mam odpowiednich statsów by go używac [*] I co sądzicie o tarczy Knight Shield? Bo taką uzywam od poczatku i już jest +5 (85).

Odnośnik do komentarza

 

Lighting to dobry upgrade, jeśli np. chciałbym używać zweihandera, a nie chce ładować w strength ponad wymagania?

 

jeśli nie chcesz dawać punktów w str, to najlepszy wybór 

 

 

Musiałbym podlepszyc bron.

 

no tak, nie chodziło mi o gołego zweia na tym etapie

 

 

tego żem nie wiedział.

 

każda (z dosłownie kilkoma wyjątkami) ma naskok z R2. trzeba jednocześnie wychylić gałke i klepnąćR2 . a o kopniaku rozbijającym gardę wiedziałeś ? to samo, tylko z R1

 

 

A co sądzicie o Great Club?

 

jest bardzo dobra, jeden z najwyższych AR w grze. ale dla str buildów (ewentualnie jako fire/lighting)

 

 

No i Stone Greatsword? 

 

taki se

 

 

I co sądzicie o tarczy Knight Shield?

 

chuynia, ale o ile nie zdobyłeś lepszej tarczy, to może być 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...