Skocz do zawartości

Minecraft


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

to powyżej to są jaja? bo ja już nie rozumiem jak działa ta gra :D da się robić jakieś funkcjonujące mechanizmy?

w założeniu da się zrobić wszystko co się opiera o podstawowe bramki logiczne - świat jest pcb, redstone to ścieżki pcb a odpowiednio ustawione przełączniki to bramki and/or/not etc.

Wbrew pozorom taki licznik nie jest jakimś genialnym tworem - wystarczy znajomość elektroniki... i masa wolnego czasu.

 

Tym niemniej kudosy dla twórcy.

 

 

Odnośnik do komentarza

w założeniu da się zrobić wszystko co się opiera o podstawowe bramki logiczne - świat jest pcb, redstone to ścieżki pcb a odpowiednio ustawione przełączniki to bramki and/or/not etc.

Wbrew pozorom taki licznik nie jest jakimś genialnym tworem - wystarczy znajomość elektroniki... i masa wolnego czasu.

 

Podaj jakieś przykłady bardziej zaawansowanych rzeczy, które można (teoretycznie) wykonać w świecie minecraft na podstawie zastosowania tychże bramek logicznyc - oprócz ww wyświetlacza cyfrowego. Bo temat ciekawy ale z tematu elektoroniki jestem na poziomie wkręcania żarówki niestety ;p A miło by było poczytać czego można się po tych maniach minecraft którzy mają dużo wolnego czasu ;)

 

PS.

 

Można to jakoś teoretycznie zastosować w mechanizmach świat minecrft czy to po prostu pokazany wizualnie sposób działania tego 16-bitowego procesora/komputera?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Zamiast pokazywać filmiki innych lepiej pokażcie co sami zrobiliście ;P

 

Osobiście miałem długą przerwę w minecrafta, więc dopiero od kilku godzin siedzę nad swoimi pomysłami, ale wszystko idzie powolutku. Zresztą to żadne cuda, jak te wyświetlacze czy inne mechanizmy. To tylko budowa, ale jak ją zacząłem to chce już ją skończyć.

 

Tak w ogóle to sam jeszcze konta nie kupiłem. Gram cały czas na koncie kolegi, który aktualnie przebywa w szpitalu, jak już wróci to będę mocno się głowił czy dokonać zakupu czy nie ;P W dodatku nie zrobiłem update'a od czasu 1.1.2_01 (gram tylko offline). Update zrobię dopiero jak zakupię własne konto (chce mieć dla siebie jakąś niespodziankę).

 

P.S.

Czy ktoś słyszał o jakiejś informacji kiedy Notch planuje wydanie bety?

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Fuuuuuuuuuuuu

 

Dokopałem się do lawy i diamentów. Dziobię sobie, mówię se: ej! po co używać pochodni, zrobię sobie rzeczkę lawy obok tunelu... aha... resztę dopowiedzcie sobie sami :lol:

 

Zawodowy sposób na pozbycie się itemów :miner::D

Czasami wydaje mi się że lawa w tej grze żyje własnym życiem.

 

 

PS. Wróciłeś! :wub:

 

noob ;-p

 

;)

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio sobie zaplanowałem jebitny zamek, buduję, buduję, najpierw obudowuję górę, w końcu się okazało, że mi zabrakło miejsca wzwyż. I mam teraz wielką podstawę pod nic. Przydałoby się zwiększyć ten limit, aktualny jest sporo za mały. Po co mi świat wielkości 8 Ziemi, skoro w górę to nawet wieży solidnej nie postawię.

 

PS. Widzę, że Stona wrócił do starego avka ;)

Odnośnik do komentarza
@MierzejX

 

poka poka

 

Za jakiś czas :) od przyszłego tygodnia powinienem mieć nowego kompa, to może wreszcie skończę (na razie całość ukończona jest w zaledwie kilku procentach). Na cartographie i tak nie widać, więc podrzucę sejwa.

 

P.S.

Może mi ktoś powiedzieć coś na temat uprawiania ziemi? Potrzebuje materiały by zrobić książki i meble, ktoś wie jak tego dokonać?

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś powiedzieć coś na temat uprawiania ziemi? Potrzebuje materiały by zrobić książki i meble, ktoś wie jak tego dokonać?

Prosta rzecz, najpierw ogradasz sobie jakiś obszar, żeby nic nie mogło tam wejść (podepta Ci roślinki). Następnie kopiesz rowy tak, żeby były w odległości maksymalnie 4 bloków od ziemi na której chcesz uprawiać (na przykład kwadrat 8x8 otoczony wokół wodą da radę. Następnie robisz odpowiednie narzędzie (kopaczkę - tak jak kilof, ale bez jednego skrajnego materiału na górze), i prawym kopiesz bloki ziemi na których chcesz sadzić. Ważne, żeby po nich nie chodzić, więc trzeba sobie ścieżki porobić. Następnie te bloki się nawodnią - zmienią kolor na ciemniejszy, jeżeli woda jest w odpowiedniej odległości (tak jak pisałem wyżej, 4 bloki). Na tych ciemnych blokach sobie sadzisz co chcesz i po paru dniach urośnie.

 

Na książki potrzebujesz bambusa. Na chleb, nasiona które wypadają jak kopaczką traktujesz zwykłą trawę (PPM).

 

Mam nadzieję że w miarę jasno opisałem, jeżeli nie to:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...