Skocz do zawartości

seria final fantasy


xzdunx

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej zasadzie działają te bonusy do EXP? Jakaś opcja do odhaczenia, jak cheat, czy modyfikator, czy już domyślnie te gry zostały nieco zbalansowane.

 

FFII jak wyżej, fajnie się grało wszystko, co się nie wiązało z grindem, czyli może 1/10 całości na PSP... Tak, bicie samego siebie również miało miejsce.

 

Rozumiem, że OST też jest nowy, nie ten z wersji PSP? Bo akurat tego mi będzie brakować trochę.

Odnośnik do komentarza

Dobre rozwiązanie, oszczędność czasu. Rozumiem, że w żaden sposób gracza to nie karze? Achivy wpadają normalnie?

 

FF3 nie dałem rady w wersji 3D bo tam właśnie walki i animacje tak się dłużyły, że w tym wieku to już było zdecydowanie zbyt dużo. Może pixela przynajmniej się skończy.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, vAHeR napisał:

Szkoda, że kwadratowi nie wypuścili patcha z tymi usprawnieniami na PC ( nie wiem czy spaczowaną wersję dostał już switch). Random encountery w tych starszych grach zabijają we mnie chęć do grania w nie...

Dobre jajca, właśnie czytam, że ani mobilne wersje ani pc nie mają tego:niki: Switch ma te sama wersje co sonka, nawet w trailerze się chwalili opcją boost.

Odnośnik do komentarza

Jedno z największych uprzyjmnień w tych "PR-ach" z NES-a to muzyka. Tej oryginalnej/emulowanej już specjalnie nie da się słuchać, a te nowe brzmienie jakoś sprawia, że nawet można docenić kunszt kompozycji i się wkręcić. I wręcz wydobywają emocje, których pewnie nie każdy czuł w oryginale.

 

W takiej szóstce dzisiaj jakoś łatwiej zauważyć, że ta niesamowicie dobra muzyka w sumie ma krótkie bardzo ścieżki na pętli. W pixel remasterze je wydłużono.

 

Jednocześnie w większości przypadków nie zmieniono zbyt wiele w samych utworach, ot technolgia coś wyciąga z nich co dla większości będzie przyjemniejsze dla ucha.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nic mnie w tym roku tak nie wciągnęło jak Theathryhtm, niby góvnogierka a działa, element RPG jest znacznie ciekawszy niż ktokolwiek mi powiedział przez tyle lat.

 

To też oczywiście mocne przypomnienie ileż dobrej muzyki było w tej serii, i jak różnej. Klasyki wiadomo, ale jest o tyle więcej. Często rzeczy, którym nie było okazji w tle poświęcić tyle uwagi, by docenić, albo rzadsze aranżacje znacznie podkreślają ich moc (chociaż tbh typ gry sprawia, że dużo łatwiej przeżywać mocne kawałki, niż te delikatniejsze).

 

Powalający, epicki motyw przewodni Dissidii. To jak w częściach NES-owych rozwija się styl Uematsu z części na część, ale już pierwsza gra, choć generyczna, to ma tak niezaprzeczalnie mocne bangery. FFX-2 akceptujący popik lata przed Personą 3. Dramat i smyczki trzynastki, na czele z głównym motywem walki z Lightning Returns wartym niemal męczenia tej gry. Pikselowe napierdalatory z Mystic Quest. Tropikalne instrumentalia Crystal Chronicles. Wieczna wojna Type-0. Bogactwo brzmienia Mobiusa, które marnowało się na komórce. 

Dużo piosenek sumarycznie, a może najbardziej - masa kawałków z XI i XIV, które byłyby mi nieznane, a obrazują wielką różnorodność nowoczesnych stylów. No aż człowiek czuje że musi nadrobić te części online bo sugerowana jest masa wzniosłych wydarzeń.

 

Generalnie człowiek ma ochotę pograć we wszystkie te gierki, nawet jeśli są niezbyt dobre albo się nie gra online, więc Theathrythm jest bardzo skuteczną reklamą do ciągłęgo męczenia tego uniwersum mdr. Mimo 400 kawałków, trudno mówić o kompletnej encyklopedii serii, która ma takich mniejszych spinoffów jeszcze w chu'j (DLC zawierają kawałki z innych gier Square, niedługo kolejne z utworami z FFXVI), ale to najlepsza gra-celebracja jaką widziałem od czasów Smasha pewnie, zarówno jako sama gra jak i dokumentacja serii.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.09.2023 o 15:48, Bishonen88 napisał:

słabe w hoo to komórkowe ff. Bombardują 200% gacha od samego początku (tzn po intrze 10min).

Kup to, kup tamto, zobacz prawdopodobieństwa wygranej bla bla.

 

A najlepsze że podczas pierwszego 'roll' mi się telefon zawiesił gdy się te ikonki/mateire kręciły, i chyba nic nie dostałem :D Nice™

Ja cos tam gram, story prawie przeszedlem nie przejmujac sie tą  gachą. Całkiem spoko opcja, jak ktoś chce odswiezyc całe uniwersum FF7. Mają dodać podobno za jakiś czas story z dirge of cerberus w ktore nigdy nie gralem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.08.2023 o 14:38, Shen napisał:

Fabuły praktycznie nie ma, system też nudny, walenie ataku, czasem jakiś czar biały albo czarny. Postacie to cztery randomy bez zadnej osobowosci, ale gdybym dostał te gre w czasach nes czy gameboya, to bym był wniebowziety ogromem swiata.

 

Właśnie skończyłem FF1 i podpisuję się pod wrażeniami Shena. Dodałbym jeszcze bardzo enigmatyczne instrukcje co i gdzie należy w danym momencie zrobić. Czasem NPC coś szepnie przydatnego, ale przez większość czasu szukałem na ślepo po mapie gdzie mi się coś odblokowało. Ogólnie - meh. Ale na pewno spróbuję FF2 w niedalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, jimmyyy8 napisał:

 

Właśnie skończyłem FF1 i podpisuję się pod wrażeniami Shena. Dodałbym jeszcze bardzo enigmatyczne instrukcje co i gdzie należy w danym momencie zrobić. Czasem NPC coś szepnie przydatnego, ale przez większość czasu szukałem na ślepo po mapie gdzie mi się coś odblokowało. Ogólnie - meh. Ale na pewno spróbuję FF2 w niedalekiej przyszłości.

FF2 jeszcze nie skonczylem, bo sea of stars wyszlo, ale tam wszystko jest lepiej zrobione, chociaz to nadal gra z nesa.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Suavek napisał:

https://www.siliconera.com/final-fantasy-vii-ever-crisis-is-heading-to-steam-pc/

 

Mozna w tym fabule przejsc bez gachy, czy jest bariera? Bo jak na mobilke, to wyglada dobrze, ale nie mam zamiaru babrac sie z fomo, gacha, eventami i innymi gaas-owymi bzdurami.

 

Mozna bez gachy bez problemu, ale trzeba troche pofarmic jakies bzdety, zeby wylevelowac bronie i postacie. Kumpel to zrobił w jeden dzien, mi z tydzien, bo odpalałem sobie na krotkie sesje.

Sephiroth zapowiedziany, w plikach tez znaleziony Cid i Vincent, co by potwierdzało, że niedlugo dojdzie fabuła z dirge of cerberus w ktorego nie gralem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ever Crisis na Steam premiera 07.12.23.

 

No sprawdzę z nadzieją, że da radę pograć fabułę tych historii pobocznych (np. Before Crisis) bez marnowania kasy i czasu.

 

A myślę warto to zrobić zawczasu, bo Square ma to do siebie, że te ich GaaSy są wyłączane średnio po roku-dwóch.

 

Chociaż Brave Exvius chyba się trzyma nadal... Tam w sumie spoko gierka była, ale tradycyjnie grind i gacha zabiły wszelką frajdę z czasem.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Suavek napisał:

Aaa, to trochę lipa, bo liczyłem na te wszelkie historie Turks z komórek, czy inne poboczne. Ale jeśli to epizodyczne, to pewnie prędzej zamkną serwery, niż całość historii...

Bardzo możliwe, bo square lubi zabijać swoje mobilki, dopiero co poszło pod nóż opera omnia, a był to całkiem przyjemny tytuł

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...