Skocz do zawartości

seria final fantasy


xzdunx

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Masorz napisał:

Kurde, ja FF8 skończyłem w 1999 roku i potem nigdy ani raz nie zagrałem.

Ale jakoś nie czuję chęci powrotu.

Za to FF6 ten rimejk to wjedzie jak zły.

Też mnie nie ciągnie, grałem na premiere i był to dla mnie najgorszy final, ale może teraz z usprawnieniami wjedzie lepiej. Ja ogólnie wolę fajnale w klimacie fantasy/steampunk jak 4,6,9,16, jakos magia i summony średnio mi sie komponują z nowoczesna technologią.

Odnośnik do komentarza

To właśnie jest fajne w serii, że każda część wnosiła trochę inny klimat, więc każdy mógł znaleźć swój (ja np. nie lubię tematyki średniowiecznej, rycerzy, smoków no to wiadomo, która część mi nie siadła xd). Siódemka to maszyny, dystopijne miasto, ghetto, ale potem wędrówka po świecie. Ósemka stawia na większy realizm (zarówno postacie, jak i tematyka - akademie wojskowe, misje, w miarę rzeczywiste miasta, chociaż wiadomo, że jest tam też sporo bajki). Dziewiątkę z tym jej miksem ludzi i zwierzątek jako NPC skończyłem tylko raz na emulatorze, ale po ósemce pewnie wsiądę w wersję na PS4, bo klimat zupełnie inny od poprzedniczki. Też można skipować walki i przyspieszać chodzenie z tego co widziałem, więc elegancko.

Ósemka jest o tyle spoko, że ma dość ciekawie pociągniętą fabułę, dużo się dzieje, rzadko kiedy chodzi tylko o łażenie z miejsca na miejsce, dodatkowo to przeplatanie z historią z przeszłości ma uzasadnienie. IMHO questy są zajebiste, jak chociażby obrona Balamb - wizualnie to połączenie CGI z dynamicznymi ujęciami + nałożone na to postacie 3D musiało chyba powalać na kolana w 1999 roku. Nawet dziś ma to swój klimat, chociaż boli brak podciągnięcia teł do wyższej rozdzielczości, nawet za pomocą AI tak jak ten mod do FF9.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, _Red_ napisał:

Ósemka jest o tyle spoko, że ma dość ciekawie pociągniętą fabułę, to przeplatanie z historią z przeszłości. Dodatkowo questy są zajebiste, jak chociażby obrona Balamb - wizualnie to połączenie CGI z dynamicznymi ujęciami + nałożone na to postacie 3D musiało chyba powalać na kolana w 1999 roku. Nawet dziś ma to swój klimat, chociaż boli brak podciągnięcia teł do wyższej rozdzielczości, nawet za pomocą AI tak jak ten mod do FF9.

Kurwa odpalanie summonów po tym kanciastym FF7 wgniatało w fotel, a ucieczke przed robotem pająkiem to pamiętam do dziś :obama:

Ciezko uwierzyc, ze FF7 i 8 powstały na ten sam sprzęt :niki:

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.08.2023 o 13:41, Shen napisał:

Dobije tylko platyne w mesjaszu i jade z koksem. Grałem w wiekszość z I-VI ostatni raz na psp, a czytałem, że dodali fajne ustawienia w opcjach, np wiecej expa czy ap z walk, to idealnie dla odswiezenia sobie historii:)

189d4f14d1086-screenshotUrl.thumb.jpg.eff6b1ed007e8e55edf836bed2f70cdc.jpg

Fajnie są zrobione te remasterki, gralem tylko VI, ale kozak. Mam w planach jeszcze ograć V. Generalnie od dupy strony, ale zawsze :). 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Daffy napisał:

Bo z tymi starymi finalami trochę jak z chrono trigger bo nayebali milion portów i w każdym coś tam zmieniali 

No wiem, CT jest średni na PC (chociaż grałem już po patchach, które przywróciły filmy itp.) dalej tam polecają często wersję na EMU ze SNES. Ale te pixele to już jednak trochę inna historia i mocno się przyłożyli do tematu. 

 

Jak znajdę czas to się niedługo zabieram za V na Decku - podobno bardzo dobry pod względem systemu walki. 

 

W VI pixel grałem jeszcze na PC. 

Odnośnik do komentarza

Ten FF 16 strasznie zmógł we mniej głód strych oldschoolowych jrpg.
Też myślałem o 6 pixel.
W sumie arise idzie tanio wyrwać ale demko mi nie podeszło.
Za dużo postaci i żonglowania.
Czekam strasznie na suikodena ale kiedy to będzie....
Który FF wg najlepszy z pixeli po 6?( Bo ja akurat dobrze pamiętamy)
Chained echoes chyba pierwsze łyknie po urlopie.

Odnośnik do komentarza

Screenshot_20230820_143213_PSApp.thumb.jpg.d4b2aa2257decb1e3214d66d63d731ae.jpg

Jedna z głowy, jeszcze kilkanaście.

Gra tylko dla hardkorów co lubią oldschool, uwinąłem się w 10h, więc nie zdążyła znudzić.

Już zapomniałem jak słabo zbalansowana jest ta gra. Początek dość ciężki, potem bossow kładzię się w kilka tur, a ostatni boss ma 4x tyle hp co drugi w kolejności i się mocno zdziwiłem ile walka trwała.

Fabuły praktycznie nie ma, system też nudny, walenie ataku, czasem jakiś czar biały albo czarny. Postacie to cztery randomy bez zadnej osobowosci, ale gdybym dostał te gre w czasach nes czy gameboya, to bym był wniebowziety ogromem swiata.

Odnośnik do komentarza

No na tamte czasy to gra wyglądała WOW JAK W FILMIE

 

image.png.b1bfaefee042c37117a421586e88defe.png

 

 

Mechanicznie, FF nie było teoretycznie nigdy niczym nowym po Ultimie, Wizardry, Phantasie itp., ale było to zrobione o tyle przystępniej, bardziej graficznie i żwawiej niż zachodnie cRPG. (Wtedy nie używano wyrażenia jRPG, więc FF było opisywane w prasie anglojęzycznej jako cRPG). Gra jak na tamte czasy była gotowa do grania, bez uczenia się z instrukcji jak wszystko działa, z krótkimi dialogami. Scenariusz był całkiem dobry jak na grę z grafiką na tamte czasy, wystarczy porównać z pierwszym Dragon Questem.

Odnośnik do komentarza

Dwie godziny pograłem w FF II i te dopałki do zdobywania statów coś pięknego. Jak kogoś system rozwoju odstraszał, to pixel remaster najlepsza opcja, żeby się z tą cześcią zapoznać. Troche jak w Chrono Cross, bije mobki które spotkam, postacie się rozwijają na tyle, że nie musze w jednym miejscu grindować dla głupiego expa. Pamietam, że jak grałem na psp to się jakieś głupoty w stylu bicia samego siebie robiło godzinami, żeby podbic staty i magie.

Mam nadzieję, że już tak będzie do końca. No i przez te 2h więcej dialogów było, niż przez całe przejście jedynki. Ciężko uwierzyć, że to wyszło rok po jedynce i na ten sam sprzęt, a trójeczka jeszcze na mnie czeka która wprowadziła joby:obama:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...