Skocz do zawartości

seria final fantasy


xzdunx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bardzo dobrze wspominam FF1 na PSP. Zdaję sobie sprawę, że "to nie to co oryginał", ale grafika była ładna, muzyka przyjemna dla ucha, gra przystępna, a dodatki i usprawnienia satysfakcjonujące. Szkoda, że tego samego nie mogę powiedzieć o dwójce. Prostota jedynki działała na jej korzyść. Dwójkę przekombinowali i w efekcie zmuszałem się w pewnym momencie do przejścia.

 

Z tych Pixel Remasterów właściwie tylko V i VI mnie interesują, oraz ewentualnie właśnie jedynka.

 

Trójkę próbowałem niedawno grać w wersji 3D, ale odbiłem się mocniej, niż przypuszczałem. Nie przypadł mi do gustu ani styl graficzny, ani wszelkie zmiany fabularne i systemowe. Najgorszy był ten wymuszony zoom do szukania ukrytych obiektów. Chyba bym wolał przejść oryginał, czy właśnie Pixel Remastera, również dla oszczędności czasu.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsza QOL zmiana w tych wszystkich remakach to zmniejszenie liczby grindu względem oryginałów. Może te sprity są „paskudniejsze” ale za dużo dobrych rzeczy wprowadzają. Szkoda, że nigdy nie dostały wydania w takim stylu jak Dragon Questy 4-6 na DS. Dla mnie to podręcznikowy przykład jak zrobić porządnie wyglądający retro remake.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Dr.Czekolada napisał:

Najważniejsza QOL zmiana w tych wszystkich remakach to zmniejszenie liczby grindu względem oryginałów. Może te sprity są „paskudniejsze” ale za dużo dobrych rzeczy wprowadzają. Szkoda, że nigdy nie dostały wydania w takim stylu jak Dragon Questy 4-6 na DS. Dla mnie to podręcznikowy przykład jak zrobić porządnie wyglądający retro remake.

Te zmiany maja remaki 3D i te brzydkie flashowe czy pixel perfect? Caly czas mysle czy tego nie kupic jeszcze raz na Steam a mam na PSP i PSX prawie wszystko i planuje dograc kilka na Vicie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pawelgr5 napisał:

Te zmiany maja remaki 3D i te brzydkie flashowe czy pixel perfect? Caly czas mysle czy tego nie kupic jeszcze raz na Steam a mam na PSP i PSX prawie wszystko i planuje dograc kilka na Vicie.

Temat rzeka. Masz od cholery portów i remasterów każdej poszczególnej odsłony ale generalnie każda późniejsza wersja musiała w jakimś stopniu ingerować względem oryginałów z Nes-Snes. Z tego co wyczytałem FF6 pozostał chyba niezmieniony tylko wyświetla teraz cały exp, który musi być podzielony na żywych członków, a nie exp na jednego członka jak wcześniej. FF4 zdaje się bazować na wersji GBA, gdzie idziemy z levelowaniem jak burza.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Pudło na Switcha 454zł z Play-Asia z uwzględnieniem kosztów wysyłki i podatku po zastosowaniu kodu WARIO.

 

https://www.play-asia.com/final-fantasy-i-vi-pixel-remaster-collection-multi-language/13/70g0qp

 

Ja mimo wszystko poczekam na obniżkę na Steamie. Aż tak na malutkim pudełeczku mi nie zależy.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Ölschmitz napisał:

chcialem kupic na switcha, ale 3 i pol stowy mnie troszke odrzucilo. wiem, ze sporo roboty wlozone, wiem, ze 6 gier. ale kurwa. poczekam, chociaz ff4 chodzi za mna od jakiegos czasu juz, plus nadrobilbym w koncu 1 i 2 (trojke kiedys zmeczylem na emu nesa).

zawsze mozesz kupic gry pojedynczo, chyba, ze na switchu nie ma takiej opcji, na Sonce mozna

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
23 minuty temu, Ölschmitz napisał:

ja jednak jestem frajerem i szostke kupilem na probe. zajebisty rimejk.

 

a sama gra wiadomo, nawet dzis sie broni calkiem. muza swietna, antagonista jeden z lepszych w serii, fajni bohaterowie.

Nie rozumiem, czemu jestes frajerem. Bardzo dobra gra na kilkadziesiąt godzin za jakies śmieszne pieniądze. Mój ulubiony fajnal zaraz  po 9.

Odnośnik do komentarza

Ludzie kupują rzekome remastery/remaki gier na 5h za kilka stów. Kiedyś 'remastery' japońskich RPG też kupowali za pełną cenę na handheldy. Czym jest te 60-80zł za jedną odsłonę wielogodzinnego i wysoko ocenianego jRPG na tym tle? 

 

Aczkolwiek u Sony ceny "trochę" wyższe, niż na Steam. Średnio 15zł za odsłonę więcej. Bundle 320zł vs 265zł za komplet. Ja mimo wszystko kupię na PC, tym bardziej, że mowa o cyfrówce. Będzie można też przenośnie pograć.

 

Jak zwykle nie pojmuję poczynań Square. Tak dobre wyniki sprzedaży, a ciekawe, jak by wypadły, gdyby nakład edycji pudełkowej był większy. Potrafią wydać jakieś badziewia w takim nakładzie, że potem sklepy muszą na śmietnik wyrzucać, albo sprzedawać za groszę, a tutaj gdzie zainteresowanie jest spore nagle nakład wyczerpany.

Odnośnik do komentarza

Takie gadanie. "Jak ktoś chciał, to ograł na FC/SFC".

 

Jest taniej, to wspominam, bo argument o pudełku odpada w tym przypadku.

 

Sam kupię przy okazji promocji, jeśli się trafi. Chętnie ogram z osiągnięciami i wyborem PC/SD. Kiedyś. I tak życia nie starczy na te wszystkie gry.

 

Próbowałem niedawno zagrać w FF3 w wersji 3D, ale nie dałem rady. Coś mi nie pasowało w tej wersji. Najbardziej irytujący były niepotrzebnie wydłużone i nieprzewijalne animacje i wymuszony "zoom" kamery do wyszukiwania jakichś ukrytych obiektów. Jednak czasem prostota ma swoje zalety nad przekombinowaniem systemu.

 

Pamiętam, jak na studiach grałem wieczorami i po nocach w FF1 na PSP. Taka prosta, banalna wręcz gierka, ale schemat tak uzależniał i satysfakcjonował, że nawet dziś mam ochotę sobie gierkę powtórzyć. Ogólnie wersja PSP była bardzo fajna i ładna. Akurat nie miałbym nic przeciwko takiemu stylowi graficznemu także w innych odsłonach.

 

Chyba tylko dwójki bym już drugi raz nie dał rady. Na PSP ledwo przemęczyłem. No chyba, że w remasterze system jest jakoś zmodyfikowany.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wątpię, że będzie jeszcze cokolwiek "normalniejszego" niż obecna opcja, czyli kupić na PlayAsia póki jest. Oj sam bym sobie sieknął jakbym trzymał jakiekolwiek pudełka.

 

Może Square-Enix coś zrobi potem, oni ogólnie często nie zostawiają swoich produktów, zwłaszcza tych, które się sprzedają, ale nie słyszałem nic konkretnego.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...