Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

@Hendrix: to dobrze,że materiały są z wersji na PS3.Przynajmniej człowiek troszkę spokojny będzie,że nie dostanie jakiegoś wybrakowanego tytułu względem PS4. Choć wiadomo,że prawdopodobne 1080p/60fpsów w wersji na PS4 to będzie mega sprawa.

 

@Suavek: fajnie,w JP już będzie trzecia kinówka, a ja nawet jeszcze pierwszej nie obejrzałem. Leży na dysku i czeka na swoją kolej.

 

Z innej beczki to Atlus pochwalił się co dodatkowo dostaniemy w pierwszym rzucie Devil Survivor2:Break Code

 

Shin-Megami-Tensei-Devil-Survivor-2-Reco

First-print run versions of Shin Megami Tensei Devil Survivor 2: Record Breaker will include clear decals of the protagonist, Io, Daichi, and the JP’s logo, and more, Atlus announced.

The decals are in addition to the previously announced collectible box and CD soundtrack composed by Shoji Meguro bonuses.

To get the first-print run version, simply pre-order the game or pick it up early.

Atlus also announced that it will live stream the game on its Twitch channel next Thursday, March 11 at 2:30 p.m. PDT. It will be showing the Triangulum story arc, which is set after the ending of the original plot. So if you haven’t played or finished Devil Survivor 2, it’s probably best to avoid the stream.

Devil Survivor 2: Record Breaker is due out for 3DS in North America on May 5.


Read more at http://gematsu.com/2015/03/devil-survivor-2-record-breaker-pre-orders-add-decal-set-bonus#hg6z457RkouheLFa.99

Naklejki XD A sam OST to pewnie 5 utworów i tyle. Gdzie te czasy wypaśnych dodatków do różnych wydań megatenów :/

 

Jest też kolejny trailer z Dancing All Night i nowe info na temat gry:

 

After Rise and the protagonist, this week’s Persona 4: Dancing All Night trailer introduces new character Kanami Mashita.

Voiced by Minako Kotobuki, Kanami goes by the nickname Kanamin, and is one of Rise’s junior idols. As a little sister idol she has many fans and is well loved. Members of her unit, Kanamin Kitchen, go missing in the Mayonaka Stage. So she takes action.

Outside of the trailer, Atlus announced the downloadable content included with the limited edition “Crazy Value Pack” version of Persona 4: Dancing All Night:

  • Gekkoukan High School Uniform Costume Set – Uniforms for the high school from Persona 3 for the Protagonist, Yosuke, Chie, Yukiko, Kanji, Rise, and Naoto.
  • Persona 4 Golden Summer Clothes Costume Set – The everyday clothes worn by characters during summer vacation in Persona 4 Golden for the Protagonist, Yosuke, Chie, Yukiko, Kanji, Rise, and Naoto.
  • Additional Song: “Never More” – The song played during the end credits of Persona 4 Golden.

Images of the costumes and song are available at the gallery.

Watch the trailer below. The game is due out for PS Vita on June 25 in Japan.


Read more at http://gematsu.com/2015/03/persona-4-dancing-night-kanami-trailer#FyMDvBwXIFsC1o8X.99
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czytam co piszecie o Personie Q i dotarło do mnie, że jeśli się nie mylę to Persona Q jest spin-offem serii Shin Megami Tensei: Persona, która z kolei jest spin-offem Shin Megami Tensei, które znowu jest spin-offem Tensei.

 

Cholera, jak skończe Bloodborne, to muszę wreszcie oograć oryginalne Shin Megami Tensei ze snesa z angielskim patchem, które kiszę na dysku od chyba roku.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Idzie mi granie w te nowe megateny jak krew z nosa...

O Persona Q nadal nie wiem co myśleć. Zmuszam się do grania, bo nie jest to ani fajna "Persona", ani szczególnie dobry dungeon crawler. Niby całość jest rozbudowana, urozmaicona oraz zawiera pokaźną ilość fanservice'u, ale gdy już wejdę do lochu, to nie mogę się pozbyć wrażenia, że ciągle robię to samo. Walki się dłużą, taktyki tyle co kot napłakał, a na każdym poziomie spotykamy raptem garstkę wrogów w zaledwie kilku formacjach. Pokonamy ich raz, to potem każda kolejna walka staje się rutyną. Członków drużyny nie ma sensu zmieniać poza opcjonalnymi questami, gdyż ci w rezerwie praktycznie nie levelują. Gdy luka zrobi się zbyt duża, to zamiast podbijać poziomy, giną od byle kichnięcia. Zresztą, same levelowanie, zarówno postaci, jak i person, sprawia wrażenie jakiegoś MMO - wszystko beznadziejnie żmudne i długie. A najgorsze jest to, że jakoś nie czuję się 'wynagrodzony', gdy już pasek dobije końca. Niby persony zdobywają nowe zdolności, ale przy fuzji i tak dobrać możemy tylko kilka z dostępnych, po czym zaczynamy levelowanie nowej persony raz jeszcze...

 

Nie wiem, czy to przez pracę, zmęczenie, czy przez co, ale zwyczajnie odnoszę wrażenie, że grając w P:Q tracę tylko czas. Chciałbym pchnąć fabułę dalej, ale gra mi nie pozwala - rzuca kłody pod nogi, co chwila zatrzymuje, często zmusza do powrotu do głównego hubu celem wyleczenia i zapisania gry.

 

Z początku też bawiły mnie interakcje między bohaterami, ale z paroma wyjątkami po czasie zaczynają one męczyć. Postacie po prostu nie są w ogóle rozwijane, a zamiast tego wszelkie cut-scenki wałkują jedną jedyną ich "humorystyczną" cechę. W sensie, Chie ciągle gada o jedzeniu, Junpei jest zbreźny, Akihiko i Shinji ciągle się kłócą, Ken jest niski/młody, Kanji jest zniewieściały, a Teddy myśli wyłącznie o bzykaniu i jest jeszcze bardziej irytujący, niż kiedykolwiek. Jeśli pojawia się jakieś urozmaicenie, to w postaci krótkich komentarzy jednego teamu na temat drugiego, różnic między nimi, odmiennych podejść itp.

 

Po około 16h jestem w połowie drugiego lochu, których są łącznie cztery - nie wiem czy równej długości, ale strzelam, że tak. No i niestety, na tym etapie, po tylu godzinach, nie mam szczególnie ochoty grać, a zmuszanie się do "zabawy" jakoś mija się z celem.

 

Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, czy dalej coś się zmienia, poprawia, urozmaica itp? Czy dalej ten sam grind i łażenie po monotonnych korytarzach i słuchanie w kółko jednego utworu muzycznego podczas walki?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś może namiary na jakieś sample głosów nawigatorów do Persona Q? Chodzi o DLC w postaci Marie, Margareth, Elizabeth i Nanako. O dziwo, na YT nic nie ma, a rozważałem wydanie tych 3 dolarów na coś, co nie będzie mnie irytować tak jak Rise czy Fuuka.

 

Przy okazji, czy któreś z DLC do SMT4 jest szczególnie warte uwagi, czy to tylko walki z bossami i fetch-questy?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tak jakby komuś było mało Persony 4 to w USA ma zostać wydana manga na jej podstawie:

 

Udon Entertainment are publishing the original Persona 4 manga in North America. The series will be released later this year.

 

Udon say volume 1 of Persona 4 will be published in September. Following that, future volumes will be released bi-monthly through the end of 2015 and into 2016.

 

Meanwhile, the Persona 5 game is on track for release in North America later this year.


Read more at http://www.siliconera.com/2015/06/19/persona-4-manga-coming-to-north-america/#LWQDlx2ZekgiqvGX.99
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Z innej beczki to Atlus pochwalił się co dodatkowo dostaniemy w pierwszym rzucie Devil Survivor2:Break Code

 

Shin-Megami-Tensei-Devil-Survivor-2-Reco

Devil Survivor 2: Record Breaker is due out for 3DS in North America on May 5.

 

W pazdzierniku ma wyjsc w pudełku i cyfrze u nas. Jak mnie atlus wkurza tym olewaniem europy.

Edytowane przez Shen
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

"Nowy" SMTIV w produkcji:

 

image: http://gematsu.com/wp-content/uploads/2015/10/SMT4-Final-Ann-3DS_Top.jpg

SMT4-Final-Ann-3DS_Top.jpg

Atlus has announced Shin Megami Tensei IV: Final for 3DS. The game is due out on February 10, 2016 for 6,480 yen in Japan.

Details as to what’s different about the game compared to its predecessor, Shin Megami Tensei IV, are unknown. Famitsu.com published a preview image from its coverage in this week’s issue of Weekly Famitsu, from which we can extract the keyword, “deicide.”

image: http://gematsu.com/wp-content/uploads/2015/10/SMT4-Final-Ann-3DS_Scan.jpg

SMT4-Final-Ann-3DS_Scan.jpg

Shin Megami Tensei IV: Final‘s staff consists of:

  • Producer: Kazuyuki Yamai
  • Director: Satoshi Ohyama
  • Character Designer: Masashi Doi
  • Sound Composer: Ryota Kozuka
  • Setting Plan and Series Demon Designer – Kazuma Kaneko

A “Shinjuku Disaster” live stream will be held this Sunday, October 11 at 19:00 on Niconico, where we’ll presumably hear more about the game.

Visit the game’s teaser website here.

Read more at http://gematsu.com/2015/10/shin-megami-tensei-iv-final-announced-3ds#ge1Z3Sq4FI7PrPSX.99

 

 

 

 

Ciekawe cóż to będzie. Może jakiś dodatek do podstawki tyle tylko,że wydany w formie fizycznej?

Odnośnik do komentarza

Na dodatek to nie wygląda. Niemniej jednak dziwi mnie wykorzystanie czwórki w tytule. Pseudo-sequel? Nie skończyłem jeszcze IV, ale zdaje się nie ma tam jakiegoś powalającego finału, więc może tutaj chcą coś jeszcze wyciągnąć ($$$).

 

Cóż, dobrze chociaż, że jeszcze 3DS, a nie tylko New 3DS. Niemniej jednak nie mogę powiedzieć, żebym wyczekiwał z niecierpliwością...

Odnośnik do komentarza

Tak szczerze to sam nie mam pojęcia co mogliby tam upchać od strony fabularnej. Może jedynie perypetie jakichś nastolatków próbujących przeżyć w opanowanym przez demony Tokio.

Z chęcią zagram,pytanie tylko ile trzeba będzie czekać na ang wydanie w USA :/

Mogłoby się Atlus ogarnąć i walnąć Devil Summoner 3 na PS3/4. Silnik od P5 będą mieć więc już znaczna część roboty z głowy by mieli. A ten spin-off ma potencjał do stania się bardzo fajną dłuższą serią.

Albo chociaż remaster Nocturna z Dante i Raidou jako bonusowe postacie.Ten ostatni pojawiły się niestety w wydanym tylko w JP Shin Megami Tensei III: Nocturne Maniax Chronicle Edition.

 

Tjaa rozmarzyłem się, a prawda jest taka,że po wypuszczeniu P5 Atlus będzie doił tą odsłonę pewnie jeszcze bardziej jak P4 i w d.upie ma oczekiwania starych fanów Megatenów XD

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...