Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.06.2022 o 14:10, pawelgr5 napisał:

Pięknie dziękuję. Zrobiłes mi dzien. P5 zagram drugi raz. P4 i tak mam na SD a P3 czekałem miałem ostatecznie ogrywac na Vicie ale jezeli będzie smigac na SD to wiadomo gdze będzie działać lepiej. Obstawiam ze na switcha tez w koncu wyjdzie.

P3P też czekałem od czasów Vity, żeby ją ograć (dalej nie rozumiem, czemu nigdy nie wyszła natywna wersja na Vitę, jak Persony 4, nie każdy, w tym ja, chciał odpalać emulację z PSP, teraz pewnie zrobiłbym to bez wahania, ale wtedy wolałem grać w gry natywne). Dziś po latach już poczekam na wersję Steam i wjedzie na Deczka. Steam to w ogóle jest niezł jrpgowy kombajn teraz. Wszystkie finale, persony, brakuje jeszcze gier od Niny do kolekcji :D. Chętnie ograłbym brakujące Xenoblade'y w 60 fps :). 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Promocje na 3DS eShop:

 

Soul Hackers - 16zł

Persona Q - 20zł

Devil Survivor 2 - 21,22zł

 

(plus parę innych gier Atlusa)

 

Wiem, że stara śpiewka, ale w związku z zamknięcem eShopa na 3DS będę wrzucał info, póki są jeszcze okazje. Te gierki za takie ceny akurat warto.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, KrYcHu_89 napisał:

Czemu nie ma tutaj logo Steam?

P4G już jest na Steam od dawna, więc nijak pasuje do info o dacie premiery gry.

 

Nie doszukiwałbym się drugiego dna. P3P na Steam na pewno się pojawi. Chyba nawet było to oficjalnie potwierdzone, razem z P5R.

 

Mam tylko nadzieję, że cena P3P będzie na poziomie P4G, nie wyższa. Ale z Atlusem to nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Persony już stają się coraz mniej niszowe. Właściwie P5 to już w ogóle nie jest gra niszowa :). Dlatego duzo ludzi sięga po starsze części, na pewno P3P będzie się dobrze sprzedawać, Steam Deck i te sprawy. Stawiam na cenę 229... zł. Za tyle chyba wyceniono SMT 3. Persona 4 to chyba tak jak wspominaliście: badanie rynku :(. 

Odnośnik do komentarza

Gra wychodzi wyłącznie cyfrowo razem z P4 na wszystkie platformy. Nierealne, żeby jedna odsłona kosztowała aż tyle, nawet przy zachłanności Atlusa.

 

P4U też jakoś przesadnie drogi nie był i można było go kupić poniżej stówy na premierę. Zakładam, że podobnie będzie i tutaj.

 

Nie wspominając o tym, że przeciętny konsument nadal jest niezadowolony, że to port Portable, a nie FES. No musi być poniżej stówy, inaczej naprawdę uznam, że Atlus nie wie, co robi.

Odnośnik do komentarza

Zakładam, że na Steam Decku będzie działać, ale przyznam, że będę się śmiał, jeśli wydanie "Portable" z jakiegoś powodu będzie "Unsupported" na przenośnym sprzęcie... ;)

 

Mnie się nie pali, żeby powtarzać P3 w tej chwili, szczególnie Portable. Przeszedłem grę 2x, choć podejść miałem więcej jeszcze za czasów PS2. Kupi się przy okazji promocji, albo jak najdzie mnie ochota.

 

Bardziej się zastanawiam nad P5R, czy chcę teraz w to grać, czy też poczekać. Vanilla P5 trochę mnie zmęczyła i pamiętam mówiłem wtedy, że do gry prędko nie wrócę.

 

Zobaczymy czy i za ile gry będą kosztować w Gamebillet albo Fanatical. Często ceny są tam niższe, niż na Steam (to oficjalna dystrybucja, nie keyshopy).

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie będzie zabawnie jak Portable nie będzie dzialac na SD. Nie działać oznacza, że gra nie będzie działać. Te znaczki nie specjalnie są wyznacznikiem tego co się uruchomi na SD a co nie.

 

Z innej beczki obstawiam, że w tym roku 2023 zobaczymy pierwszą zapowiedź częsci 6. Obchody 25 lecia serii zakonczone z małym teasem o "Next Stage" dla serii:

 

Persona 25th Anniversary Celebrations End, Atlus Teases "Next Stage" Of Series | Nintendo Life

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, pawelgr5 napisał:

Zdecydowanie będzie zabawnie jak Portable nie będzie dzialac na SD. Nie działać oznacza, że gra nie będzie działać. Te znaczki nie specjalnie są wyznacznikiem tego co się uruchomi na SD a co nie.

 

Z innej beczki obstawiam, że w tym roku 2023 zobaczymy pierwszą zapowiedź częsci 6. Obchody 25 lecia serii zakonczone z małym teasem o "Next Stage" dla serii:

 

Persona 25th Anniversary Celebrations End, Atlus Teases "Next Stage" Of Series | Nintendo Life

Tak Wszyscy stawiają na następne Playstation Showcase pod koniec 2022 (na 99% to znów będzie przez lata exclusive na PS5/PS4) albo The Game Awards 2022 w grudniu. Potem jeszcze tylko kilka lat czekania i będzie :D. 

 

Z drugiej strony, może tym razem nie tak jak w przypadku P5 będziemy czekać 4 lata, a pól roku, tyle mniej więcej dzieliło SH2 od zapowiedzi do premiery. Zobaczymy. Ja właśnie splatynowałem Royala :D. P3P w kolejce do ogrania jak tylko wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie SJ > IV Apo > IV

 

W Redux nie grałem, ale SJ mimo wszystko dobrze wspominam, głównie za sprawą ciekawych rozwiązań i ciężkiej atmosfery. Gra nie jest piękna, ale ma fajny klimat i nietypową muzykę. Oryginał miał trochę grindu. Nie wiem, jak jest w Redux.

 

SMTIV mocno mnie rozczarował. Nie żeby zła gra, ale nie piałem z zachwytu jak wielu innych graczy. Za dużo frustracji i niekonsekwencji, a gameplay był tak niedopracowany momentami, że się odechciewało. Więcej tutaj.

 

SMTIV Apocalypse przyznaję nie skończyłem jeszcze, ale już pierwsze godziny to ogromny postęp względem IV. Gra jest po prostu przyjemniejsza i bardziej przyjazna, głównie za sprawą wielu usprawnień QOL. Dużo osób krytykuje luźniejszy/bardziej animowy klimat, ale mnie to nie przeszkadzało i jest to jedna z nielicznych gier, w których dubbing amerykański nie powodował u mnie krwotoku z uszu.

 

 

Szanse na promocje są raczej już niewielkie. Czasem pojawia się Devil Survivor i Soul Hackers jeszcze, ale powyższe gry to chyba inny wydawca, który już nie zawraca sobie głowy obniżkami na "martwą" konsolę. Strange Journey jeszcze półtora roku temu był mocno obniżony, ale od tego czasu cisza.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wszystkie 3 to koszt ok 320 zł.

 

Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie, czy będzie promo, czy nie etc.

 

Najtańsze w sumie SMT IV - 80 zł

 

Ogrywam ostatnio SMT V i pomyślałem, że resztę gier z serii też bym obadał

 

Czy pozostałe gry mają podobną eksplorację do SMT V czy zamiast tego 'grind' non stop i płaskie lokacje?

 

 

 

Odnośnik do komentarza

SJ to korytarzowe labirynty w klasycznym stylu.

 

SMT4 i Apo mają w większości bardzo fajnie zaprojektowane wielopoziomowe i zróżnicowane lokacje, które nie wyglądają jak labirynty i to chyba jeden z największych plusów tych odsłon. Do tego mapa świata, która już niestety jest jak labirynt (przynajmniej w bazowej IV).

 

W obu przypadkach zapomnij o zręcznościowym skakaniu itp. Wszelkie poziomy, drabiny itp. są obiektami do interakcji. Duże otwarte tereny też tylko na mapie świata.

 

80zł za IV możesz przeboleć i sam ocenisz, czy Ci taki styl rozgrywki odpowiada. Początek jest bardzo fajny, ale później niestety wychodzi trochę baboli. Obniżki i tak nigdy nie było, więc nie ma co się łudzić.

Apocalypse teoretycznie jest czymś w stylu alternatywnym ciągiem wydarzeń IV, więc też warto by było znać fabułę oryginału. Jak się nie zrazisz, to dokupisz. A zarówno Apo jak i SJ jakąś minimalną szansę na obniżkę jeszcze niby mają przed zamknięciem sklepu, bo swego czasu często obniżali ceny do kilkudziesięciu złotych.

 

Oczywiście skoro rozmawiamy o tych odsłonach, to zakładam, że w Nocturne już grałeś?

Odnośnik do komentarza

Nie wykluczaj. To świetna gra, jedna z najlepszych odsłon serii, a Remaster jest naprawdę dobry, nawet po latach. Przeszedłem rok temu powtórnie i bawiłem się dużo lepiej, niż przy nowszych odsłonach serii. Klimat jest niepowtarzalny, system walki satysfakcjonujący, oprawa AV jedyna w swoim rodzaju, a jedyny "archaizm" to walki losowe co kilka kroków.

 

Miej tylko na uwadze, że wersja Switch nie działa najlepiej. O ile nic się nie zmieniło w jakimś nowym patchu, to spadki klatek animacji są na porządku dziennym. Warto rozważyć wersje PS4 lub PC.

Odnośnik do komentarza

SMT V to zdecydowanie największy krok naprzód w historii Atlusa pod tym względem. Poprzednie części wszystkich rodzajów SMT to generalnie chodzenie ładniejszymi albo brzydszymi, ale korytarzami. Czasami z dodatkiem innych aktywności, ale zawsze też są one w małym korytarzu albo na statycznych planszach dialogowych.

 

SMT IV a zwłaszcza Apocalypse ma te korytarze nieco szersze i są momenty że można popatrzeć dokoła na przestrzeń lokacji, pójść w nawet kilka różnych zakamarków zanim dojdziemy do następnego rozwidlenia, można nawet to zobaczyć na samym początku SMT IV. Niemniej jest to głównie opakowanie, bo gra się przez 95% czasu właściwie tak samo jak gdyby to był ciasny korytarz rodem z Etrian.

 

Mapa świata w SMT IV to też nadal ikonka ludka przesuwana po liniach, te korytarze nie są podpisane w grze i w sumie ciul wie gdzie co jest, bez poradnika można spędzić masę czasu szukając czegoś.

 

 

Ogólnie SMT V wiele zmieniło w serii, ciekaw jestem czy Persona 6 też będzie miała taką eksplorację bo część wiernych fanów się zesra z pogardy że to nie to co lubią.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przypadkiem natknąłem się na poniższy filmik na YT. Fajny, choć długi materiał opisujący wszystkie odsłony serii, włącznie ze spinoffami. Fajny o tyle, że chronologiczny, czegoś można się dowiedzieć, nie zawiera spoilerów ani opinii, a zarazem dość dobrze opisuje każdą grę.

 

 

 

Tylko przez takie wspominki jeszcze bardziej chcę współczesne porty Digital Devil Saga i Devil Summoner z Raidou... :/

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...