Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem sobie dzisiaj P3P w GP i naszła mnie refleksja. W oryginał (chyba grę mojego życia, do której mam szczególny sentyment) grałem na studiach, w czasach gdy byłem samotnym zakompleksionym nerdem czytającym mangę, dysponowałem nieograniczonym czasem, praktycznie zero zmartwień. Dzisiaj odpalam "tę samą" grę jakieś 17 lat później gdy moja kariera zawodowa rozwija się w dobrym kierunku, obok śpią żona i niespełna 2-letnia córka, a czas dla siebie to mam chyba tylko jak wszyscy pójdą spać ;) Prawie mi się łezka w oku zakręciła :)

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Piątka żadne zaskoczenie, ale IV i Apocalypse już owszem - nie spodziewałbym się, a już na pewno nie tak prędko. Ale to dobrze, jest w takim razie szansa i na inne porty. Może Devil Survivor i Strange Journey? W końcu Etrian Odyssey też remasterują.

 

Zgaduję jednak, że IV to będzie tylko podbita rozdzielczość, może nawet 'sztucznie' przez jakieś AI w przypadku grafik 2D. Niemniej jednak Apocalypse nie zdążyłem przejść, więc może lepiej będzie nadrobić już na PC.

 

Piątka i zwykła IV też wpadnie, ale to już przy okazji promocji. Nie są to gry, które mam ochotę powtarzać, a już na pewno nie tak prędko.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Dr.Czekolada napisał:

Wersja pc to byłaby dobra wiadomość. Jak Atlus spartoli to fani naprawią 

Gram w P3P na Decku. Idealny sprzęt pod tą grę, działa pięknie i długo na baterii. SMT IV i V gry też chętnie wciągnę na Decka, nigdy nie grałem w te części. Zawsze jakieś małe modziki można wgrać na PC/Decka. Community jest duże :). 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Gram w P3P na Decku. Idealny sprzęt pod tą grę, działa pięknie i długo na baterii. SMT IV i V gry też chętnie wciągnę na Decka, nigdy nie grałem w te części. Zawsze jakieś małe modziki można wgrać na PC/Decka. Community jest duże :). 

To gra z PSP. Byłoby śmiesznie gdyby Deck miał problemy. Kiedyś sobie odświeżę wszystkie odsłony, ale trójkę to pewnie wer z PS2 tak, jak kiedyś ogrywałem na starym crt. P3P za duży regres z tym brakiem eksploracji poza Tartarusem i cutscenki wymodelowane na Visual Novel.

Odnośnik do komentarza

Ja mysle ze podobnie jak w przypadku serii Resident Evil po prostu wykupie wszystko powoli do kolekcji Steam. Dobrze miec w jednym miejscu na wieki wieków. SMT4 ma swoje archaizmy (ba miała je na premiere) ale i tak jest naprawde spoko, tylko początek trzeba jakos przetrwać. Dodatkowo ma prawdpodobobnie najchujowszą mapę overworld w historii jRPG więc to mogliby poprawić. Poruszanie się po niej to męczarnia.

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

To gra z PSP. Byłoby śmiesznie gdyby Deck miał problemy. Kiedyś sobie odświeżę wszystkie odsłony, ale trójkę to pewnie wer z PS2 tak, jak kiedyś ogrywałem na starym crt. P3P za duży regres z tym brakiem eksploracji poza Tartarusem i cutscenki wymodelowane na Visual Novel.

Ograłem tylko te nowe persony P4G, P5 i P5R. Visual Novel w P3P to dla mnie coś "nowego" dlatego nie porównuję z zapewne lepszą P3 FES i jej eksploracją. Inna sprawa, że P3P to dalej mocno grywalny kawałek kodu, a fabuła mam wrażenie jak na razie wkręciła mnie bardziej niż te nowe Personki, ale to podobno najmocniejszy punkt tej części, więc jestem na tak :). 

Odnośnik do komentarza

Nie spodziewałbym się więcej, niż podbitej rozdzielczości w IV. Gra miała mnóstwo mankamentów, niestety. Część z nich została naprawiona/poprawiona w Apocalypse, ale obawiam się, że grzebanie w kodzie i balansie gry to jednak za dużo dla współczesnego Atlusa. Tak jak nie dostaliśmy w P3P wyboru skillów przy fuzji i ogólnie wszystko zrobili na odwal, tak IV również nie poprawią bardziej, niż muszą. Może chociaż wspomniana mapa 'świata' będzie bardziej czytelna przy wyższej rozdzielczości.

 

Za to sam jestem zaskoczony, jak kompletnie obojętny jestem na info o V na duże platformy. Może dlatego, że raptem rok minął od przejścia, ale kompletnie nie mam ochoty na replay.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Suavek napisał:

Za to sam jestem zaskoczony, jak kompletnie obojętny jestem na info o V na duże platformy. Może dlatego, że raptem rok minął od przejścia, ale kompletnie nie mam ochoty na replay.

 

21 godzin temu, Suavek napisał:

Piątka i zwykła IV też wpadnie, ale to już przy okazji promocji. Nie są to gry, które mam ochotę powtarzać, a już na pewno nie tak prędko.



Wiemy... cichutko...

image.png

Odnośnik do komentarza

Why not both? ;) Choć ja bym wszystkie starsze gry z czasem przygarnął na PC. Nawet potańcówki do ukończenia po raz n-ty. :D

 

Ogólnie lubię filmiki tego gościa. Nie jest jakiś natrętny, ani pretensjonalny, a rzeczowo i obszernie wszystko opisuje (tak że oglądałem nawet materiały nie związane z SMT). Strange Journey swego czasu bardzo mi się podobało, a i tak mam wrażenie, że nie doceniłem gry dostatecznie. Chyba grind pod koniec trochę pogorszył ostateczną ocenę. No i ta symfoniczna muzyka, choć fajna, to po tylu godzinach zaczynała się zlewać. Ale ogólnie świetny i przede wszystkim klimatyczny tytuł. Kieeeeeedyś trzeba będzie nadrobić Redux.

 

Przy okazji, P3P nadal nie dostała żadnego sensownego patcha?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...